5 кращих майданчиків для вебінарів

Поширити

Вітаю, дорогі читачі блогу iklife.ru.

Сьогодні я розповім вам про кращі майданчики для вебінарів. Ми докладно розберемо кожен сервіс, поговоримо про переваги і недоліки. Також я коротко розповім вам про те, що таке вебінари і навіщо вони потрібні. Загалом, матеріал вийшов досить цікавим. Давайте починати!

Зміст

 • Про вебінарах і майданчиках для їх проведення
 • Топ-5 майданчиків
  • MyOwnConference
  • Etutorium
  • Webinar.ru
  • Webinar.tW
  • Mind
 • Висновок

Про вебінарах і майданчиках для їх проведення

Вебінари – це навчальні онлайн-трансляції, які представлені найчастіше у вигляді лекцій. Тобто одна людина щось розповідає, інші слухають і дивляться на нього за допомогою спеціального функціоналу. Зараз вебінари – це досить прогресивне рішення, яке знаходить застосування не тільки в області різних інформаційних курсів, але і в освіті. Багато іменитих університетів проводять спеціальні семінари для своїх студентів.

Викладачі підкреслюють, що подібний досвід дає дуже позитивний результат. Студентам набагато цікавіше і простіше сприймати інформацію, яка подається в такому простому вигляді. Їм не доводиться сидіти в задушливих аудиторіях і кудись ходити. Можна бути присутнім на вебінарах, задавати питання викладачеві і в разі чого переглянути цей вебінар у вигляді запису.

Сервіси для вебінарів повинні володіти спеціальною функціоналом. Вони повинні дозволяти проводити онлайн-трансляцію без затримок, лагів, у високому дозволі і т. д.

Дуже часто люди економлять на майданчиках для вебінарів. У результаті такий підхід призводить до великих проблем. Люди просто не сприймають інформацію, тому що йдуть постійні переривання, звук пропадає, картинка не в потрібному якості і т. д.

Навіть такий запис трансляції буде марною. Її просто не будуть дивитися, тому що нема чого витрачати час на прослуховування шумів та різних звукових шлюбів.

Саме тому ви, якщо хочете проводити вебінари, повинні знайти дійсно хороший сервіс, який буде мати хороші можливості по налаштуванню трансляцій.

Він повинен дозволяти проводити вебінар у високому дозволі, мати хороші інструменти для взаємодії з аудиторією і т. д. загалом, хороша вебинарная майданчик повинен володіти широким функціоналом.

У ведучого семінару теж повинні бути певні технічні засоби. Хороша камера, мікрофон, який передає чистий звук, досить потужний комп’ютер, щоб передавати інформацію в якісному вигляді. Організація повинна бути на рівні, як з боку сервісу, так і з боку автора семінару.

Часто вебінари мають закритий характер, тому хороша площадка повинна мати в своєму арсеналі функції, які дозволяють давати доступ тільки для обмеженої кількості користувачів. Велика частина вебинарных сервісів має такий функціонал, але знаходяться старенькі майданчики, де нормальних опцій немає.

Їх краще обходити стороною, тим більше в сьогоднішньому матеріалі я розповім про кращі вебинарные майданчики, на яких можна проводити навчальні онлайн-трансляції в хорошому дозволі. Кожен сервіс користується певною популярністю, тому можна сміливо використовувати будь-який з них для своїх цілей.

Топ-5 майданчиків

Відразу скажу, що добірка вийшла не дуже великий. Багато вебинарные майданчики закриваються, тому що навчальні трансляції можна легко проводити через ті ж соціальні мережі або сервіси на зразок YouTube. Однак залишилися ще проекти, які надають потрібний нам функціонал. На них ми і зупинимося більш докладно.

MyOwnConference

MyOwnConference – російськомовна вебинарная майданчик, яка входить в топ-5 загальносвітового рейтингу. Сервіс дуже популярний, має більше 10 000 000 слухачів. За останній рік на проекті було проведено понад 500 000 онлайн-трансляцій. За відгуками багатьох людей це одна з найкращих майданчиків. Вона надає гарний функціонал і можливості для проведення трансляцій у високій якості.

У проекту досить серйозна технічна база. Сервіс коштує на 10 потужних дата-центрах, які дозволяють проводити тисячі одночасних онлайн-стримов у високому дозволі. Також ви можете не побоюватися за якість інтернет-з’єднання.

Затримка буде мінімальною, по звуку ніякого шлюбу найчастіше немає. Слухачам комфортно бути присутнім і брати участь у вебінарі. Вони зможуть взаємодіяти з лектором, задавати йому питання через чат.

Для перегляду трансляції користувачам не потрібно нічого встановлювати. Відео буде відмінно працювати прямо в браузері. При цьому багато хто не мають можливості постійно перебувати біля комп’ютера. Для таких людей передбачений мобільний доступ, вони зможуть точно так само слухати вебінар, взаємодіяти з чатом і переглядати трансляцію у гарному якості.

Хорошою фішкою є можливість проводити вебінари з кількома провідними. Користувачі зможуть спостерігати за живими дискусіями або простим спілкуванням. Є можливість підключити до 10 осіб одночасно.

За тарифами тут теж все досить приємно. Є повністю безкоштовний варіант, який підійде для невеликих трансляцій з 20 учасниками і менше. Для більш великих івентів доведеться оплачувати тариф. Але ціни не такі вже й кусючі.

У безкоштовному тариф ще є обмеження на використання жорсткого диска. Тобто розмістити там трансляцію у високому дозволі не вийде. Втім, ви завжди зможете скачати запис до себе на ПК, а далі на інший зручний відеохостинг.

Etutorium

Etutorium – крута платформа для проведення навчальних онлайн-трансляцій і вебінарів. Сервіс теж повністю російською мовою, тут є зручна панель управління і широкі можливості по налаштуванню трансляцій. В принципі, він майже нічим не поступається попереднім проектом, можна сказати, вони однаково гарні.

На платформі реалізовано велику кількість різних функцій. Ви так само можете збирати кімнати, проводити трансляції для широкого кола людей, аналізувати і тестувати кожного учасника вебінару. Останнє дозволить вам відслідковувати прогрес кожного учня, якщо мова йде про якомусь освіту або навчанні.

Тут же є можливості поліпшення якості вебінарів. Ви навіть можете створювати усередині платформи власні лендінгем з допомогою спеціально розробленого конструктора. Він дозволить вам швидко і без проблем реалізувати одностраничник для залучення нових учнів.

Як і в попередній платформі, у вас є можливість скооперуватися з іншим ведучим і вести стрім одночасно. Однак, як ви могли здогадатися, тут є обмеження – всього 2 ведучих на одну трансляцію. З допомогою цього функціоналу ви можете проводити персональні уроки, розмовляючи з учнем наодинці по відеозв’язку.

Інші функції дозволяють вам всіляко адмініструвати свою кампанію: керувати записами, розсилати листи з запрошеннями через вбудований сервіс поштових розсилок, працювати з банерами та брендуванням, налаштовувати прийом платежів від користувачів, створювати вебинарные кімнати і т. д.

Загалом, це самий справжній навчальний портал з величезним функціоналом. З його допомогою можна організувати цілу онлайн-школу.

За тарифами тут все не так райдужно, як у попередньому випадку. Ціни значно вище. І багато в чому завдяки розширеному функціоналу.

Найдорожчий тариф обійдеться вам майже в 20 000 рублів за місяць. Це досить багато для простого вчителя або власника невеликого онлайн-курсу. Саме тому цей сервіс займає друге місце, а не перше.

Webinar.ru

Простенький сервіс, який володіє функціоналом для проведення навчальних онлайн-стримов. Інтерфейс тут російськомовний, тарифи щодо щадні, а сама якість трансляцій цілком непогане. Можна сказати, що це сервіс-середнячок.

Більш багаті люди все одно віддадуть перевагу попередньому варіанту. А тим, хто поки не має за плечима великих бюджетів, краще придивитися до першого.

За допомогою цієї чудової платформи ви зможете проводити навчальні вебінари, показувати робочі презентації або навіть радитися зі своїми колегами онлайн. Працювати вона буде у всіх браузерах без установки додаткових програм або розширень.

Сама платформа розділена і надає декілька видів послуг. Її можуть використовувати для різних цілей: хтось для освіти, хтось для роботи і т. д. Для кожного варіанту у сервісу передбачений власний функціонал. Кожен варіант має власну лінійку тарифів, тому при оплаті потрібно враховувати цей момент.

Як бачите, кожен тариф передбачає власний розмір місця на жорсткому диску, кількість учасників і годин в місяць. Втім, на тарифах для навчання метрика “годин на місяць” завжди необмежена. А ось решта тут змінюються і досить різко.

Тут навіть є можливість замовити окремий тариф для 10 000 учасників. Він підійде для великих онлайн-шкіл або іменитих інфобізнесменов, які проводять тренінги на тисячну аудиторію.

Для нарад там представлена зовсім інша лінійка тарифів. Причому це далеко не єдині варіанти. Для більш великих гравців є окремі плани, які дозволяють замовити майже будь-які потужності.

Природно, ціна теж буде досить великий, тому такі варіанти орієнтовані на великі компанії, успішні стартапи або людей, які можуть собі дозволити таку розкіш.

Webinar.tW

Webinar.tW – міжнародна платформа, яка дозволяє проводити онлайн-семінари та тренінги на велику аудиторію. Сервіс дозволяє віщати максимум на 1 000 учасників, тому для більш великих обсягів він точно не підходить.

Це ще один середнячок, який дозволить вам вести мовлення на невелику аудиторію в прийнятній якості. Функціонал простенький, є можливість відслідковувати кількість передплатників, глядачів, обмежувати доступ певному колу осіб і т. д.

Гідний сервіс за непогані гроші. Якщо порівнювати його з попередніми, то він виглядає не надто вигідно. Саме тому я поставив його на передостаннє місце, адже зараз світ швидко змінюється, і навіть вебинарные платформи повинні відповідати певному рівню.

До речі, про тарифи. Вам краще самостійно перейти на сторінку тарифів і вивчити там все. Також я рекомендую ознайомитися з розділом “Допомога”, там є вся необхідна для використання сервісу інформація.

Mind

Mind – ще один проект, який дозволить вам створити і провести онлайн-семінар. Він має весь необхідний функціонал, безкоштовний тестовий період, у якому не потрібна реєстрація. Досить цікавий проект, в якому є все, щоб зробити свій вебінар зручним і приємним для сприйняття.

За тарифами тут все стандартно. Є кілька планів, кожен з яких призначений для своєї цільової аудиторії.

Висновок

Я розповів вам про 5 кращих сервісах для проведення навчальних онлайн-трансляцій. Кожен сервіс має свої плюси і мінуси. Деякі з наведених варіантів можуть здатися вам занадто дорогими або обмеженими в функціоналі. У будь-якому випадку зараз подібні платформи не користуються особливою популярністю.

Сеанси відеозв’язку або онлайн-наради можна цілком успішно проводити через соціальні мережі або месенджери. Навіть навчальні стріми найчастіше проводяться через соціальні мережі. Це набагато зручніше, не потрібно ніде реєструватися і щось там купувати.

Але це стосується здебільшого безкоштовних конференцій. Для проведення платних вебінарів і заробітку на них все одно доведеться сплачувати тариф на платформі або ж розробляти свою. Багато хто, до речі, так і роблять – розробляють власні платформи під свої потреби.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.