Чому ВКонтакте не відтворюється музика – 7 проблем і їх рішення

Поширити

Добрий день, друзі.

Соціальна мережа ВКонтакте працює досить стабільно, радує великим функціоналом і зручним дизайном. Але іноді виникають невеликі проблеми і негаразди. Таке відбувається з усіма сайтами. Сьогодні поговоримо про те, чому в ВК не відтворюється музика, і навчимося вирішувати цю проблему.

Зміст

 • Можливі проблеми
  • Збої соцмережі
  • Низька швидкість інтернету
  • Мало пам’яті
  • Проблеми зі звуком у пристрої
  • Налаштування браузера
   • Видалення тимчасових даних
   • Робота з розширеннями
  • Помилка в роботі інших програм
  • Вірус
 • Як вирішити проблему в телефоні
 • Висновок

Можливі проблеми

Важливо відразу зрозуміти, не відтворюється весь плейлист або тільки окремі треки. Якщо другий варіант, то найімовірніше аудіофайл видалили. Таке часто відбувається, правовласники звертаються зі скаргою, після чого музика та відео видаляються з сайту.

Якщо не працює весь плейлист, то можливі різні причини:

 1. Неполадки в самій соціальній мережі.
 2. Зниження швидкості або відключення інтернету.
 3. Мало пам’яті в пристрої.
 4. Проблеми зі звуком.
 5. Налаштування браузера.
 6. Помилка в роботу антивіруса або операційної системи.
 7. Вірус на комп’ютері.

Будемо йти по порядку і виключати всі ці неприємності, щоб повернути доступ до улюбленої музики.

Збої соцмережі

Бувають збої в роботі будь-якої програми, в тому числі сайту. Для початку спробуйте оновити сторінку. Взагалі, в будь незрозумілої ситуації я спочатку оновлюю або перезавантажується програму. Якщо це не допомагає, перезавантажують комп’ютер.

Отже, ви оновили ВК, але нічого не змінилося. Тоді запитайте у своїх колег, родичів або друзів, працює сайт у них, відтворюється музика. Якщо ні, то потрібно почекати, поки програмісти вирішать проблему в соціальній мережі. Якщо труднощі тільки у вас, йдемо далі.

Низька швидкість інтернету

Щоб зрозуміти, що проблема в інтернеті, спробуйте відкрити будь-який інший сайт. Якщо картинки, відео та музика відтворюється нормально, значить, швидкість передачі інформації хороша, і причина того, що пісні в ВК не грають, не в цьому.

Якщо інші сторінки погано і довго вантажаться, зробіть ось що:

 • перевірте з’єднання на комп’ютері, натиснувши лівою кнопкою миші на значок у вигляді драбинки внизу екрану праворуч;

 • якщо у вас замість неї з’явився інший значок, наприклад знак оклику, то точно є неполадки в з’єднанні з інтернетом;
 • спробуйте підключитися до мережі знову;
 • якщо не допомогло, вимкніть на 2 – 3 хвилини роутер і запустіть його знову.

Все одно не працює інтернет? Перевірте, коли ви за нього платили в останній раз і дзвоніть провайдеру. Ні, спочатку все ж спробуйте перезавантажити операційну систему. І ось вже після цього звертайтеся в технічну підтримку.

Мало пам’яті

Якщо пісня включається, потім зупиняється, заїкається, знову грає, а в з’єднанні з інтернетом проблем не виявили, то ймовірна причина – брак пам’яті в пристрої.

По-перше, зверніть увагу на диск, де встановлена операційна система. Він не повинен бути заповнений під зав’язку. По-друге, перевірте працюючі програми. Можливо, одна або кілька із них забирають всю оперативну пам’ять. Тоді їх треба вимкнути, щоб нормально слухати музику під ВКонтакте.

Як варіант, можете включити трек, потім зупинити його, почекати трохи, поки завершиться кешування, і включити знову. Але робити так кожні дві хвилини, звичайно, не варіант.

Проблеми зі звуком у пристрої

Якщо на всіх сайтах і в програмах для відтворення аудіо – та відеофайлів процес йде, повзунок програвача рухається, але нічого не чути, значить, проблеми зі звуком у пристрої.

Для початку перевірте, чи не вимкнено звук. А може ви забули вийняти навушники?

Якщо, на перший погляд, все в порядку, але все одно немає звуку, перевірте налаштування динаміків. Для цього зайдіть в меню «Пуск» в лівому нижньому кутку Windows. Воно зазвичай виглядає як логотип операційної системи. У меню виберіть розділ «Панель управління», потім «Обладнання і звук».

Далі вибираєте «Звук» і дивіться, який динамік зараз відповідає за відтворення. Можливо, потрібно поміняти налаштування.

Якщо так не вдалося визначити, чому не виходить прослухати аудіозаписи, зверніться в сервісний центр. Від ударів і падіння в планшетах і смартфонах могла порушитися робота динаміків. У комп’ютері причина може бути програмної. Якщо відновити роботу своїми силами не виходить, то потрібна допомога фахівців.

Налаштування браузера

Можливо, є неполадки в браузері, з якоїсь причини він не вантажить музику з ВКонтакте. Переконатися в цьому легко. Відкрийте свою сторінку в іншому браузері. Якщо все працює, значить, потрібно оновити браузер і попрацювати з його налаштуваннями.

Видалення тимчасових даних

Насамперед слід очистити кеш. Для цього “йдемо” в основне меню. Я покажу на прикладі Mozilla Firefox. Вибираємо пункт «Бібліотека».

Далі переходимо в «Журнал», потім натискаємо «Видалити історію». У вікні потрібно вибрати, які саме дані ми хочемо очистити. Я зазвичай видаляю все, якщо програма повільно працює і не вантажить якісь файли. Але найважливіше – це почистити куки і кеш.

Період краще всього вибрати «За» або «Всі», якщо ви впевнені, що тимчасові дані не потрібні. Очищення куків призведе до того, що ви вийдете з усіх своїх акаунтів. Тому попередньо згадайте паролі.

Робота з розширеннями

У браузері може бути встановлений плагін для блокування реклами. Спробуйте його вимкнути і знову включити музику. Покажу на прикладі Mozilla Firefox. Натискаємо на 3 смужки вгорі екрану праворуч. У меню вибираємо «Доповнення».

У мене встановлений Adblock Plus, проблем з відтворенням музики немає. Але я покажу, як вимкнути розширення. Для цього достатньо натиснути відповідну кнопку і, можливо, перезапустити браузер.

Якщо улюблений виконавець знову співає, значить, доведеться знайти інше розширення, що дозволяє обмежити показ реклами.

Помилка в роботі інших програм

Можливо, у вас не працює Adobe Flash Player – це спеціальна утиліта для відтворення аудіо – і відеозаписів. В такому випадку зазвичай на сайті з’являється спливаюче вікно з відповідним повідомленням. Потрібно перезапустити Flash Player або перейти на офіційний сайт і оновити його. Після цього браузер потрібно вимкнути і потім знову включити, щоб оновлення плеєра вступили в силу.

Причина може бути в антивірусі. Сайт ВКонтакте міг потрапити в список небажаних сторінок. Спробуйте оновити софт. Якщо аудіо не грає, вимкніть антивірус на 1 хвилину, нікуди не заходьте, крім ВК. Спробуйте ввімкнути музику.

Якщо відключення антивіруса не допомогло, значить, проблема не в ньому. Якщо допомогло, спробуйте налаштувати або змініть ПО для відстеження вірусів. Ще безпечніше – це зробити навпаки. Встановити спочатку інший антивірус, потім відключити старий і перевірити роботу соціальній мережі.

І ще одна програма, від якої залежить стабільність роботи всіх процесів на комп’ютері та в телефоні – операційна система. Не забувайте встановлювати оновлення.

Вірус

Якщо не працює не тільки музика у ВК, а також відмовляють різні служби в комп’ютері або телефоні, пропадають файли або папки, з’являється реклама, і пристрій веде себе дивно – це явна ознака присутності шкідливого ПО. Перевірте всі диски, знайдіть і виправте загрози. Бажано постійно користуватися надійним антивірусом. Зараз без цього не обійтися.

Як вирішити проблему в телефоні

Якщо не завантажується і не відтворюється музика в телефоні на базі Android або iOS, причини можуть бути ті ж, що і потрібно послідовно виконати такі дії:

 • перевірити, чи справна гарнітура, якщо ви слухаєте музику у навушниках;
 • перевірити інтернет-з’єднання. При низькій швидкості аудіо – та відеозаписи програються погано, “заїкаються”. Потрібно підключитися до іншої мережі, підійти ближче до джерела Wi-Fi або зв’язатися з провайдером;
 • оновити програму «VK», якщо у вас стоїть стара версія;
 • перевірити телефон на віруси;
 • очистити пам’ять від усього непотрібного.

Найчастіше це вирішує проблему. Якщо в навушниках звук є, а без них немає, то, швидше за все, не працюють динаміки. У такому разі потрібно звернутися в сервісний центр.

Висновок

Сьогодні ми з вами дізналися, чому не відтворюється музика в ВК, і що робити з цією проблемою. Причина завжди є, треба тільки знайти і усунути. Удачі вам в цій нелегкій справі! Якщо ви хочете слухати аудіозаписи ВКонтакте і не залежати від примх інтернету, завантажуйте музику до себе на комп’ютер і насолоджуйтеся.

Напишіть в коментарях, допомогла стаття вирішити проблему зі звуком, поділіться своїм досвідом, задайте питання. Також не забудьте підписатися на оновлення блогу, щоб не пропустити найбільш корисні та цікаві статті.

А зараз я прощаюся з вами. До нових зустрічей, друзі.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.