Де замовити створення сайтів під ключ і скільки це коштує

Поширити

Доброго дня, дорогі читачі!

Створення сайтів під ключ – відповідальна задача, яка передбачає розробку повністю готового проекту під наповнення, використання і просування. Тобто повинен бути готовий дизайн, технічні аспекти пошукової оптимізації, розділи, структура і т. д.

Саме це мається на увазі, коли говорять про створення сайту під ключ. І сьогодні я розповім про те, де можна замовити таку послугу, скільки це може коштувати, з якими нюансами ви можете зіткнутися, а також про те, які найбільш часті помилки зустрічаються у замовників. Отже, починаймо!

Зміст

 • Що значить “сайт під ключ”
 • Рейтинг компаній, де можна замовити сайт
  • TexTerra
  • WPShop
  • Агентство “Далі”
  • Інші агентства
  • Біржі фріланса
 • Висновок

Що значить “сайт під ключ”

Як я сказав вище, сайт під ключ – це повністю готовий проект. Але ступінь готовності у всіх різна. Якщо ми говоримо про звичайний інформаційний статейник на WordPress, досить натягнути дизайн, розкидати метатеги, встановити кілька плагінів і все – сайт буде готовий до наповнення.

Звичайно, тут теж можуть бути певні нюанси. Наприклад, може знадобитися додатковий функціонал, настроювання шаблону або розробка власної. Тоді справа ускладнюється і ціна теж зростає.

У випадку з лендингами або інтернет-магазинами це поняття також розширює свій сенс. Кожному замовнику потрібен певний функціонал, тому він самостійно розробляє технічне завдання – список функцій, який повинен бути присутнім в готовому проекті. Тобто видимість поняття “під ключ” у нього своя.

І це правильно, адже коли замовники не становлять технічного завдання, виконавцю доводиться самому думати, що і як. А це не завжди збігається з розумінням замовника і найчастіше призводить до конфліктів.

Серед фрілансерів навіть є приказка: якщо немає ТЗ, результат – ХЗ. Це чудово відображає важливість технічного завдання у сфері веб-розробки і фріланса в цілому.

З усього вищеописаного ми можемо прийти до висновку, що сайт під ключ – це широке поняття, суть якого залежить від типу сайту, технічного завдання від замовника та деяких інших факторів. Люди дуже часто не розуміють суть визначення “під ключ”, і у них формуються завищені очікування.

Наприклад, деякі вважають, що при розробці блогу під ключ виконавець повинен самостійно наповнювати його статтями. Це, звичайно, дуже рідкісний і винятковий випадок, але таке дійсно має місце бути.

Помилка таких людей у тому, що вони думають, ніби інші тільки й раді працювати на них за копійки. Насправді можна дійсно замовити розробку блогу, який до моменту здачі замовлення буде повністю заповненим. Буде складено семантичне ядро, копірайтери за нього випишуть статті, сам сайт буде додано в панель вебмайстрів. Тобто замовнику залишиться тільки впихнути туди рекламу і чекати трафіку.

Ось тільки це буде коштувати не 2 000 рублів. Повністю готовий сайт з урахуванням вартості декількох сотень статей може обійтися в 100 000 рублів і вище. Якщо враховувати, що в деяких нішах статей набагато більше, ніж кілька сотень, то і вартість буде вище.

Те ж стосується і проектів інших типів. Коли замовник звертається до виконавця через біржу фріланса або агентство, він може сказати одне, а мати на увазі інше.

Наприклад, замовник прийде і скаже, що йому потрібен лендінгем. При цьому він буде думати, що розкрутка сайта – вже включена у вартість послуга. Яке ж буде його розчарування, коли він зрозуміє, що для просування цього самого лендинга доведеться витрачати сотні тисяч рублів на рекламу.

Сайт під ключ – це просто створення готового до подальшого розвитку проекту, але ніяк не його просування або наповнення статтями (якщо це не було обумовлено заздалегідь). Хоча зараз є компанії, які надають комплексні послуги. Вони буквально роблять абсолютно всю роботу за вас.

Залишається тільки платити їм і стежити за результатами. Великий бізнес, в принципі, так і робить. Вони віддають ведення своїх проектів на аутсорс – під відповідальність спеціальним фірмам. Ті просто отримують гроші, запитують бюджет, якщо цього вимагає ситуація, і допомагають великого бізнесу виконувати своє завдання. Все чудово, всі задоволені.

Щоб вам було зрозуміліше, розіб’ємо на вищесказане тези:

 • сайт під ключ – це готовий проект до просування/наповнення;
 • просування, наповнення, додатковий функціонал – це окремі послуги найчастіше за окрему плату;
 • є контори, які пропонують комплексні послуги. Це коштує дорожче, але зате напевно буде на належному рівні. Особливо якщо контора іменита і з хорошою репутацією;
 • у вас як у замовника має бути чітке розуміння результату. Ви повинні зробити технічне завдання, яке буде детально описувати всі нюанси;
 • якщо немає розуміння, то ви повинні довірити розробку справжнім професіоналам. Вони самі зможуть сформувати технічне завдання на основі ваших уподобань. У цьому випадку, як правило, надсилається бриф, в якому є питання. З допомогою брифу фахівці зможуть зрозуміти ваші наміри.

Додам ще одну тезу: якщо ви сподіваєтеся на дешеву розробку у фрілансерів, то це може призвести до того, що ви будете платити двічі за одну й ту ж роботу. Тобто ви створите замовлення на який-небудь біржі фріланса, виконавець зробить його абияк – вам не сподобається.

В цьому випадку доведеться знову шукати виконавця або змушувати переробляти цього. Останнє не завжди актуально, тому як багато фрілансери не особливо цінують ту роботу, яку вони виконують.

Їм набагато простіше взяти іншого замовлення і витратити час на його виконання. Особливо це актуально для тих випадків, коли ви вносите передоплату.

Рейтинг компаній, де можна замовити сайт

Тепер ми поговоримо про те, де замовити розробку сайту під ключ, і скільки це може коштувати. Я постараюся дати коментар по кожному з наведених пунктів, бо я сам мав задоволення працювати на фрілансі у сфері веб-розробки. Також я чув про роботу компаній, які сьогодні розглядатимуться в цій статті.

TexTerra

Digital-агентство TexTerra – дуже популярна компанія, яка займається виробництвом контенту, розробкою та обслуговуванням сайтів, просування, SEO, SMM і т. д. загалом, це фахівці з інтернет-маркетингу.

У фірми є багато крутих кейсів, вони працювали з великою кількістю іменитих замовників. Що вже говорити, якщо їх розділ з кейсами постійно оновлюється.

Промовистим є і їх власний блог. Величезна кількість матеріалів, що розміщуються на цьому блозі, вилітають на топові позиції пошукової видачі і приносять сайту агентства десятки тисяч відвідувачів. Пару місяців тому в своїй групі ВК вони викладали скріншот з мільйоном відвідувачів за місяць. Це дуже хороші цифри, далеко не кожне digital-агентство має такі обсяги трафіку.

Як я і говорив вище, TexTerra займається розробкою та обслуговуванням сайтів. Вони роблять сайти для бізнесу, прості інформаційні проекти, інтернет-магазини, портали і т. д.

TexTerra займається створенням ексклюзивних проектів, які мають унікальний дизайн, гарне юзабіліті і відмінний функціонал. На своєму сайті вони заявляють, що готові взятися за проект будь-якої складності. Воно й зрозуміло, адже в компанії працюють дуже круті і професійні розробники.

За цінами тут все досить цікаво. TexTerra і не подивиться в вашу сторону, якщо ви прийдете до них з 10 000 рублів і вимагаєте створити продає сайт, як у Apple. Мінімальна ціна проекту на замовлення – 200 000 рублів. І це тільки візитка, вартість інших проектів може досягати і мільйони рублів.

Такі ціни виправданими професіоналізмом розробників. Вони працюють з кращими, роблять круті сучасні проекти. Їм просто немає сенсу клепати проектики за копійки. Як бачите, навіть інтернет-магазин тут варто більше 650 000 рублів. Дорого, але зате красиво і на хорошому рівні.

Якщо ви все-таки захочете співпрацювати з TexTerra, я рекомендую звернутися до консультанта через віджет онлайн-чату. Там вам дадуть всю необхідну інформацію.

WPShop

WPShop – магазин шаблонів і плагінів для WordPress. Це автори одного з найпопулярніших шаблонів для WordPress – Root. Вони також займаються розробкою сайтів на замовлення. Бюджети тут теж немаленькі. Компанія готова взятися за розробку за умови, що проект буде коштувати більше 100 000 рублів. За менші гроші їм просто немає сенсу працювати – просто втрата часу.

У портфоліо у них дуже багато робіт. Також хорошим показником їхньої роботи є шаблони, які зараз активно купуються веб-майстрами, які працюють з WordPress.

WPShop працює тільки з проектами на WordPress. В основному гроші беруть за розробку унікального шаблону, який буде відповідати всім актуальним вимогам. Там буде чистий код, висока швидкість завантаження по PageSpeed, правильна оптимізація заголовків в сайдбарі і т. д.

По суті, те ж, що в їх преміум-теми, але тільки як унікальний продукт. Природно, ви можете замовити якісь фішки на зразок додаткових інформаційних блоків, віджетів для сайдбара і т. д. За це доведеться доплатити, але, думаю, що це не так страшно. Особливо для серйозних замовників, з якими дана фірма і буде працювати в пріоритеті.

У будь-якому випадку вам необхідно буде зв’язатися з розробниками з WPShop, щоб уточнити деталі, обговорити бюджет і розробити технічне завдання. Для цього у них є контакт на сторінці підтримки. Рекомендую зайти на неї та ознайомитися із запропонованою інформацією.

Агентство “Далі”

Агентство “Далі” займає верхні рядки у великій кількості рейтингів і топів. З ним співпрацюють такі великі компанії, як Альфа-Банк, Мегафон, ВТБ і т. д. Це digital-агентство, яке надає широкий спектр послуг з розробки проектів.

“Далі” може створити для вас сайт на CMS або розробити власну платформу на PHP, Java і .Net. За цінами, само собою, тут теж буде недешево. Розробка великого проекту може коштувати кілька мільйонів рублів. Особливо якщо говорити про самописні сайти – тут ціна буде залежати від складності та функціоналу заданої платформи.

У будь-якому випадку якщо цій конторі довіряють великі компанії начебто Ощадбанку, то це говорить про те, що роблять вони дійсно на рівні.

Інші агентства

Я перерахував лише найцікавіші, на мою думку, агентства. Природно, є більш великі рейтинги, де представлені сотні різних digital-агентств. Багато з них працюють по якомусь конкретному місту, тому я б порадив вам пройти в пошукові системи і спробувати пошукати агентства по ключових запитах.

Цілком імовірно, що у вас в місті є організації, які зможуть зробити для вас крутий сайт. Якщо ви введете в пошуковий рядок запит “digital-агентства”, то вам, найімовірніше, видадуть саме їх.

Біржі фріланса

Якщо ви не хочете витрачати багато грошей, то біржі фріланса – це ваш вихід. Недорогі послуги – це коник всіх фріланс-бірж. Але тут варто розуміти, що хороші фахівці рідко коли будуть працювати за копійки. Вони краще підуть на зарубіжний фріланс або подадуться в агентства. Це куди краще, ніж клепати сайтики за 1 000 рублів.

А ось школярі, дилетанти і новачки з радістю наберуть замовлень 1 000 – 10 000 рублів, абияк сваяют сайт і будуть чекати від вас хороших відгуків.

Не завжди такі проекти виходять поганими, але дуже часто замовникам доводиться заперечувати якісь моменти, змушуючи фрілансерів переробляти свою роботу. Останні цим не дуже задоволені, тому багато з них виставляють певну квоту на правки. Зазвичай це не більше 3 безкоштовних правок, далі тільки за гроші.

Але тут знову варто врахувати, що виготовлення сайтів – справа одночасно просте і складне. Тобто якщо вам потрібен звичайний інформаційний проект на WordPress, то будь-який школяр-фрілансер запросто зможе зробити такий, і ви, в принципі, залишитеся задоволені.

Звичайно, тут не йдеться про якийсь рух або технічної пошукової оптимізації, але все одно з простим ТЗ більшість фрілансерів справляється.

Є й інша категорія фрілансерів, яка не буде працювати за копійки. Вони зроблять вам дуже крутий сайт, але там, найімовірніше, будуть працювати всі ті ж агентства. Дуже часто за типовими профілями на біржах фріланса сидять менеджери різних digital-агентств. Вони набирають купу замовлень і починають їх виконувати. Роблять на високому рівні, тому ви залишитеся задоволені всім, крім ціни.

Тут знову-таки йдеться про десятки, а то й сотнях тисячах рублів. Більш низькі ціни завжди пов’язані з ризиками. Іноді дуже великими, адже нерідкі випадки, коли фрілансери просто крали інформацію з сайтів замовників або ж зовсім підкладали їм туди віруси.

Саме тому я рекомендую працювати тільки з перевіреними виконавцями, у яких вже є рейтинг і реальні відгуки. Краще всього вибрати того, хто знаходиться досить близько до топ кращих. Там шахраїв точно немає.

Раджу заглянути в список кращих бірж фріланса. Там представлені найбільш відомі сервіси, на яких ви зможете замовити розробку сайту.

Висновок

Сайти потрібні всім підприємствам, бізнесу, дрібним і великим компаніям. Іноді хороший сайт може збільшити вашу прибуток в десятки, а то й сотні разів. В інших випадках вам доведеться просто витрачати, витрачати, нічого не отримуючи взамін. Це особливо справедливо для тих, хто любить спочатку продешевити – замовити сайт компанії у фрілансера-ноунейма і чекати біля моря погоди.

Тоді сайт доводиться переробляти по кілька разів, у результаті замовник витрачає більше, ніж витратив би в разі звернення в професійне digital-агентство. На останніх я і рекомендую зупинитися, якщо у вас є хороший бюджет. Краще добре заплатити один раз і отримати відмінний сайт, ніж потім по 100 раз все переробляти.

Ціни на розробку сайтів різняться. Можна зробити за 1 000 рублів, можна витратити кілька мільйонів. Не можна однозначно говорити, що сайт за мільйон буде найкращим у світі. Але якщо підходити до справи вибірково й розсудливо, то ваші гроші не будуть витрачені даремно.

Фахівців видно здалеку – досить просто вивчити портфоліо, подивитися кейси та відгуки. Все відразу стане зрозуміло. Гарні компанії не стануть працювати за копійки, але і три шкури вони драти з вас не будуть – всі витрати, як правило, обґрунтовані. Менеджери великих агентств зможуть вам дохідливо пояснити, що і як, тому я рекомендую не соромитися і просто написати їм.

Якщо вас цікавить розробка інформаційного проекту під монетизацію, то поспішаю запевнити: ви цілком можете впоратися самі. Особливо якщо вся інформація буде представлена у зручному вигляді. Я раджу вам звернути увагу на курс Василя Блінова.

У ньому автор розповідає про те, як створити власний блог або статейний сайт і заробляти на ньому від 20 000 рублів на місяць. Вся інформація представлена у вигляді блоків, які розділені на уроки. Їх ви будете проходити в покроковому режимі з виконанням домашніх завдань. Щоб дізнатися про це більш докладно, перейдіть по посиланню вище.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.