Як додати сайт в Яндекс Дзен – залучення трафіку з нової платформи

Поширити

Вітаю, дорогі гості та читачі блогу iklife!

У цій статті я розповім вам, як додати сайт в Яндекс Дзен, навіщо це потрібно зробити і як це може залучити більше трафіку на сторінки вашого ресурсу. Але перед цим я трохи розповім вам про саму технологію, що вона з себе представляє, і як мільйони користувачів зараз активно заробляють за допомогою Дзена.

Зміст

  • Що таке Яндекс Дзен?
  • Створення каналу
  • Підключення сайту
  • Установка Яндекс Дзен – плагіна WordPress
  • Висновок

Що таке Яндекс Дзен?

Дзен з’явився відносно недавно. Він являє собою блоговую платформу для авторів і сервіс рекомендацій для простих користувачів. Перші можуть створити канал і заробляти на ньому, випускаючи цікаві статті. Другі читають ці статті, причому ранжування йде за особливою технологією – на основі уподобань. Іншими словами, якщо користувач любить читати про літаки і авіакомпанії, то вся його стрічка буде заповнена найбільш цікавими постами на цю тему.

17.07.2020 7 9 кращих курсів по просуванню і заробітку на Яндекс.ДзенПривет, друзі! Зараз кожен з нас може зареєструватися в Дзене…

Як я вже сказав, класичний Дзен складається з каналів. Розміщення всіх матеріалів йде всередині самої платформи. Однак для вебмайстрів тут є свої фішки і плюси. Ви можете просто підключити свій ресурс до каналу Дзена, після чого на основі спеціальної RSS-стрічки відбуватиметься формування каналів.

У стрічці вони майже нічим не будуть відрізнятися від простих дзеновских статей, але при кліці на такий блок користувач буде переходити прямо на ваш сайт, а не на сам канал. Тобто для вебмайстра Дзен може стати непоганим джерелом трафіку. Іноді навіть більш ефективним, ніж пошукові системи.

Працювати все буде точно так само: блоки-посилання на ресурс вебмастера будуть показуватися найбільш зацікавленим користувачам.

Зараз Яндекс всіма силами просуває свою технологію. Стрічка Дзена є і в Яндекс Браузері, і на різних ресурсах, і навіть на сторонніх майданчиках. Якщо ви напишете туди статтю, будьте впевнені – її обов’язково побачать.

Тут можна дуже непогано заробляти. Деякі автори примудряються отримувати від 150 – 200 тисяч рублів на місяць тільки з одного каналу. А при масштабуванні такий вид діяльності взагалі буде приносити мільйони.

Тепер давайте розберемося з тим, як створити канал і далі правильно його настроїти.

Створення каналу

Щоб створити канал в Яндекс Дзен, ви повинні зареєструвати загальний аккаунт в Яндексі – завести пошту. Процес цей не відрізняється складністю, тому пропустимо його і будемо вважати, що у вас вже є обліковий запис, і ви увійшли в нього.

Далі все гранично просто: переходимо на офіційний розділ технології, після чого тиснемо жовту кнопку “Стати автором”.

Тепер вам потрібно придумати назву каналу, невеликий опис, ввести номер телефону. Після цього ви зможете публікувати статті та наративи, збирати дочитывания (основний фактор), карму. Але я не буду детально розповідати про всі ці поняття, тим більше що в документації Яндекса все це є.

Зазначу лише ось таку важливу штуку: щоб потрапити в Дзен, вам спочатку потрібно буде прокачати канал до певного рівня. Та ні, це не гра. Просто Яндекс дає можливість прив’язувати канал тільки при досягненні мінімального порогу дочитываний для монетизації. Зараз це 7 000 дочитываний в тиждень.

Іншими словами, перед тим як прив’язати ресурс до фіді, вам доведеться розмістити кілька десятків крутих матеріалів, які зберуть 7 000 дочитываний в тиждень. Я сподіваюся, ви розумієте, що перегляди і дочитывания – різні поняття.

Дочитывания – кількість користувачів, які дочитали вашу статтю до самого кінця. Перегляди ж враховують загальне число переходів на матеріал, включаючи відмовні.

Підключення сайту

Отже, ви зібрали 7 000 дочитываний за тиждень і тепер сповнені бажанням підключити свій ресурс до стрічки. Ви заходите в налаштування каналу, додаєте в потрібне поле адресу ресурсу, і тут оп… а ресурс не пройшов модерацію. А все тому, що у Дзена також є певні вимоги до сайту. І виглядають вони ось так:

  • Старше 1 місяця – зовсім нові сайти не пройдуть.
  • 20 опублікованих статей – всі вони повинні бути в RSS-стрічці.
  • Всі статті мають бути цікавими та актуальними.

Крім цього ваша стрічка повинна постійно оновлюватися. Якщо ресурс не буде поповнюватися новими матеріалами, то швидше за все Яндекс відхилить ваш запит.

Не забувайте і про Яндекс Вебмастер, в який ваш проект обов’язково повинен бути доданий.

Перейдіть в редактор Zen, далі – в налаштування. Прокрутіть їх трохи нижче, після чого знайдіть ось такий пункт.

У розкривному списку будуть всі ресурси, які прив’язані до Яндекс Вебмайстру. Природно до одного каналу ви можете прив’язати тільки один сайт. Враховуйте це при створенні каналу та об’єднання.

Однак при простому підключенні ресурсу через “Редактор” в стрічку будуть потрапляти і пости, і нотатки, і навіть профілі користувачів. Це може негативно позначитися на просуванні каналу і карму і в кінцевому підсумку послужити причиною виключення вашого сайту з ранжирування Zen.

Тому для більш ефективного зчитування інформації зі сторінок вашого ресурсу ви повинні створити спеціальний канал. Нещодавно я розповідав про стрічку Турбо-сторінок, де технологія створення дуже схожа на те, що ми будемо розглядати для Дзена.

Так як найбільш популярної CMS для статейников є WordPress, ми будемо розглядати створення стрічки саме на ньому. Зробити це дуже просто. Потрібно лише встановити плагін, трохи налаштувати його і все – RSS стрічка буде готова до використання для формування статей в Дзен.

Установка Яндекс Дзен – плагіна WordPress

Найпростіший спосіб створення RSS-стрічки в ВордПресс – реалізація через плагіни. Можна, звичайно, заморочити і зробити все вручну, використовуючи PHP-скрипти. Але навіщо винаходити велосипед? Тим більше, що ці плагіни не дуже сильно навантажують CMS.

І все ж в окремих випадках може знадобитися ручна реалізація. Це буде необхідно для тих ресурсів на WordPress, де будь-який зайвий плагін може дуже сильно зіпсувати. Якщо у вас такий проект, то ви повинні звернутися до грамотним фахівцям. Вони зможуть зробити все без допомоги плагінів.

Найбільш популярне рішення, яке допоможе вам в пару кліків створити релевантну RSS-стрічку для сервісу Yandex.Zen, доступно прямо в каталозі ВП, тому сміливо переходьте в “Плагіни” – “Додати новий”, вводите в пошуку ключове слово і встановлюйте його.

Після цього перейдіть в налаштування, де доступні опції для досконалої кастомізації фіда. Тут можна прописати адресу (буде доступно, як /feed/адреса), заголовки, мова, кількість записів і багато іншого.

Там же є й додаткові параметри, які допоможуть вам виключати окремі фрагменти, теги і т. д.

Не будемо розглядати їх усі, тому до кожного параметру автор плагіна зробив пояснення. Ось основні налаштування плагіна.

Ви можете вибрати кастомное ім’я стрічки (буде використовуватися у засланні), заголовок, опис і адреса сайту, його мову і кількість записів.

Також зверніть увагу на типи записів. У цьому полі ви можете перерахувати ті типи, які будуть використовуватися при формуванні стрічки. За замовчуванням використовуються тільки пости. Але ви, якщо хочете, можете додати туди сторінки (page) або якісь кастомні типи.

Загалом, це дійсно круте і багатофункціональний розширення, яке допоможе вебмайстрам на сайтах з WordPress створити правильну стрічку для Яндекс Дзена.

До того ж аналоги плагіна Яндекс Дзен для RSS-стрічки відсутні. Це єдиний плагін в каталозі, який на момент написання статті доступний для установки і експлуатації.

Якщо вийдуть якісь інші плагіни, то я обов’язково оновлю цю статтю, додавши відповідну інформацію.

Висновок

Ось ми і розібралися в тому, що таке Яндекс Дзен і як це може допомогти в загальному просуванні ваших матеріалів в інтернеті. Зараз кожен вебмайстер прагне підключити свій проект до стрічки Zen, щоб мати можливість просувати свої статті серед цільової аудиторії.

Найбільша база знань по створенню і просуванню свого інформаційного сайту Докладніше

Яндекс намагається зробити свою технологію найбільш досконалою. Алгоритми покликані бути обопільно корисними і для авторів, і для читачів.

Не потрібно забувати і про рекламу. Нативні блоки, які грамотно вбудовані в стрічку, користуються найбільшою популярністю, ніж проста реклама в сайдбарах на ресурсах. Як показує практика, клікабельність у реклами вище, а значить і заробіток авторів і вебмайстрів теж.

Причому останні завдяки каналу Дзена можуть мати непоганий додатковий заробіток. Зазвичай статейники монетизуються через партнерки – це основне джерело доходу інформаційних ресурсів. Контекстна реклама не користується особливою популярністю, тому що багато користувачів встановлюють блокувальники.

А ось у стрічці Zen реклама показується в обхід всіх блокувальників. Поки що це найбільш популярний канал для показу контекстної реклами (Яндекс Діректа) і заробітку на цьому. Тому, випускаючи матеріали на свій канал, ви можете в значній мірі підвищити свій потенційний дохід.

Якщо хочете дізнатися більше про заробіток на тематичних сайтах, грамотному SEO-просування і про всіх актуальних нюанси даного ремесла, то раджу вам відвідати курс Василя Блінова “Як створити блог”. У ньому будуть детально розглянуті ці та інші неочевидні моменти.

Сам курс реалізований на зручній платформі з поетапним доступом і домашніми завданнями. Це значною мірою підвищує ефективність навчання. Переходьте за посиланням для ознайомлення із всією необхідною інформацією.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.