Як користуватися програмою СловоЕб: інструкція по налаштуванню і збору семантики

Поширити

Доброго часу доби, дорогі читачі!

Сьогодні ми поговоримо про програму для збору семантики – Словоеб. Це безкоштовний аналог Key Collector. У статті я розповім де можна викачати останню версію програми, а також як її налаштувати і використовувати.

Відразу скажу, що матеріал орієнтований на новачків. Більш досвідчені користувачі, швидше за все знають про всі нюанси, які я сьогодні хотів би торкнутися. Отже, поїхали.

Зміст

 • Чим Словоеб відрізняється від Кей Колектора
 • Де завантажити
 • Налаштування
  • Загальні налаштування
  • Yandex.Wordstat
  • Yandex.Direct
  • Проксі
  • Антикапча
  • Експорт
 • Як працювати в програмі
 • Висновок

Чим Словоеб відрізняється від Кей Колектора

Обидві програми були створені для автоматичного парсинга запитів Яндекс.Вордстата, Діректа і інших сервісів, які б могли дати статистику і частотність пошукових фраз. Надалі ця інформація використовується для складання семантичного ядра. А вже сама семантика потрібна для грамотного й швидкого просування ресурсів в пошукових системах.

Збирати ядро можна і вручну, але в цьому випадку доведеться витратити купу часу і нервів. А для якихось окремих ніш це взагалі на грані неможливого, тому краще навіть не намагатися.

У чому ж відмінність Словоеба і Кей Колектора? Адже обидві ці програми від одного розробника і створені для одних цілей. Можна розглядати їх як обмежену і розширену версію.

Безкоштовний Словоеб дуже обмежений у функціоналі. Але його цілком вистачить для місцевого непрофесійного використання.

У свою чергу Кей Колектор може бути використаний як новачками, так і професійними фахівцями. Ось відмінності Словоеба версії 2.0 і Кей Колектора.

Як бачите, Словоеб 2.0 працює тільки з Вордстатом і пошуковими підказками. У той час як КК працює майже з усіма відомими пошуковими системами. Іншими словами, Словоеб можна використовувати тільки для складання семантики щодо Яндекса. Для інших пошукових систем доведеться купувати платний варіант.

Також тут є і функціональні відмінності. Їх досить багато, але все-таки за допомогою Словоеба можна зібрати семантичне ядро. А це все, що нас цікавить.

Де завантажити

Завантажити цю програму можна через своєрідний офіційний сайт seom.info. Це блог того розробника, який і зробив програму. Не лякайтеся дизайну сайту – це офіційна версія без вірусів, реклами та іншої гидоти.

Завантажуємо архів з програмою. Всередині папка з виконуваним файлом. Її можна розпакувати в будь-яке зручне місце. Після цього запускаємо програму і приступаємо до налаштування.

Не забувайте, що для роботи програми потрібен .NET Framework 4.0. Якщо програма не запускається, ви повинні завантажити цей компонент з офіційного сайту або через який-небудь торрент.

Для Мак, Linux і інших операційних систем немає окремої збірки. Доведеться встановлювати VirtualBox або компоненти для запуску Windows-додатків.

Налаштування

Додаток потребує налаштування. З коробки, звичайно, воно буде працювати, але за умови, що ви додасте аккаунт, з якого буде відбуватися парсинг. Тобто в будь-якому випадку доведеться заходити в налаштування, хочете ви цього чи ні. Перед тим, як ми перейдемо до самої налаштуванні, я розповім вам, чому це важливо зробити і на що це може впливати.

Як ви напевно розумієте, ця програма створена для автоматичного збору інформації з онлайн-сервісів. Яндекс не дуже-то радий, що хтось користується подібними додатками, і всіма силами баніт акаунти, які беруть участь у зборі семантики.

Тому перше, що вам потрібно запам’ятати – використовувати свій справжній аккаунт для Словоеба або Кей Колектора не можна. Тільки фейкові, які буде не шкода.

Налаштування можуть впливати на ймовірність бана. Якщо будуть виставлені дуже жорсткі – Яндекс відразу помітить вас і забанить. Доведеться створювати новий запис, а в деяких випадках навіть підключати проксі.

Тепер перейдемо до налаштування програми. Для цього натискаємо на іконку “Еб” в кутку і після на “Налаштування”.

Загальні налаштування

Спершу зайдемо в загальні налаштування. Тут ми можемо задати параметри завантаження сторінок, режим збору і кількість слів, яке буде використовуватися при підборі. Я знайшов оптимальний варіант, який використовується більшістю. Просто переносите всі значення до себе і збережіть зміни.

При таких параметрах імовірність бана буде мінімальна. Але це ще не все, нам доведеться попрацювати і над іншими вкладками.

Yandex.Wordstat

На цю вкладку нам варто звернути увагу в першу чергу. Саме ці параметри відповідають за парсинг запитів Яндекс.Вордстат. При неправильних налаштуваннях програма може давати збої, повільно працювати або навіть видавати помилку.

Я підібрав найбільш оптимальний універсальний варіант налаштувань, який ви можете використовувати. Просто переносите всі значення з скріншота до себе і збережіть зміни.

Ви можете погратися з настройками кількості потоків (максимум 3 потоку, можна зменшити) і часом затримки між запитами. Однак захоплюватися не варто, якщо поставити занадто великі або занадто маленькі цифри – утиліта буде працювати неправильно.

Yandex.Direct

Це теж дуже важливий розділ, який ніяк не можна пропустити. Саме тут ми будемо вводити дані від акаунтів Яндекса, які потім будуть використовуватися при роботі з Вордстатом і Діректом.

Також цей розділ бере участь при зборі семантичного ядра. Якщо конкретніше, то тут йде парсинг ключових слів з точним відповідністю. При роботі з семантичним ядром це дуже важливий фактор, який не можна упускати з виду.

Даний набір налаштувань можна вважати стандартним. У полі “Налаштування акаунтів Yandex” необхідно ввести логіни і паролі від акаунтів Яндекса в зазначеному форматі. Чим більше буде акаунтів, тим краще.

Якщо ви хочете використовувати проксі для якогось конкретного облікового запису, то формат запису змінюється. Він вказаний прямо під полем, ви можете бачити на скріншоті. Також проксі можна налаштувати в меню “Мережа”.

Не забувайте, що потрібно використовувати фейкові (несправжні аккаунти), тому як Яндекс може легко забанити аккаунт, обмеживши доступ до деяких сервісів. Також зауважте, що паролі не повинно бути спецсимволов – програма не розпізнає їх і видає помилку: “Аккаунт викреслять зі списку”. Точно таку ж помилку Словоеб видає при введенні неправильних даних і блокування аккаунту.

Проксі

Щоб налаштувати проксі в Словоебе ви повинні перейти в “Настройки” – “Мережа”. На цій сторінці представлені всі налаштування, які стосуються проксі. Щоб додати сервер, достатньо натиснути на відповідну кнопку і ввести дані в одному з форматів.

Проксі можна додавати цілими списками. Згодом ви можете вибирати, які з них використовувати, а які поки залишити в спокої.

Антикапча

Вкрай важливий розділ, який допоможе вам автоматизувати роботу додатку. Напевно ви знаєте, що капча – це перевірка типу “Ви не робот?”, яка може полягати у написанні символи з картинки або відгадуванні картинок від Гугла. Так от, щоб не робити все самостійно, ви можете скористатися функцією антикапчи.

Для початку потрібно зайти на один з сервісів антикапчи і зареєструвати там акаунт. Після реєстрації ви повинні поповнити баланс. Сервіс не дуже дорогий, ви можете кинути рублів 200 – 300 і цього повинно вистачити на кілька років.

Тепер ви повинні перейти в розділ “API вебмайстру” або аналогічний, знайти там спеціальний ключ. Він і знадобиться нам для налаштування антикапчи в Словоебе.

Далі йдемо в саму програму, в “Настройки” – “Антикапча”. Тут ми бачимо вкладку “Автораспознаваніе капчі” і список сервісів.

Відзначаємо потрібний сервіс, з’явиться поле вводимо ключик з сайту сервісу, зберігаємо зміни. Все, налаштування антикапчи завершена.

Експорт

Ми повинні налаштувати експорт інформації у зручний для нас файл. Краще всього працювати з MS Excel – там все просто і наочно. Йдемо в “Настройки” – “Інтерфейс”, змінюємо формат на xlsx. І все, більше чіпати нічого не треба. При таких налаштуваннях програма буде працювати оптимально.

Надалі файлик можна відкривати в Excel або аналогічних програмах. Майте на увазі, що більшість вебмайстрів і сеошників працюють тільки з цим форматом. Це зручно і практично, вся інформація буде розбита на стовпчики, кожна ключова фраза – в окремій клітинці.

При бажанні можна змінити назви стовпців у вкладці Заголовки таблиць”. Також ви можете налаштувати вигляд файлу експорту за допомогою галочок у нижньому полі.

Як працювати в програмі

Тепер ми коротко розберемося, як користуватися цією програмою. Складнощів тут ніяких немає. Але все одно варто дати невелику інструкцію, яка буде включати в себе послідовність дій і огляд деяких функцій.

Для початку ви повинні створити проект. Йдемо в головне меню (кнопочка Еб в кутку), натискаємо на “Створити проект”. Вискочить вікно нашого файлового менеджера, де нам буде запропоновано заповнити поле “Ім’я” і зберегти наш файл проекту в якомусь місці.

Це все робиться на ваш розсуд. Але краще зберігати проекти у тій же папці, де і сам Словоеб. Після того, як ви клацнете “Зберегти”, проект відкриється у вікні програми.

В нижній частині програми ми бачимо налаштування регіонів для Яндекса і Гугла. Перша відповідає за Яндекс.Вордстат, друга – за Директ, третя – Гугл. Також тут є кнопка оновлення, яка допоможе вам у випадку, якщо програма почне тупити.

Трохи вище ви можете бачити вкладки: “Новини” – вже не було 2 роки, “Журнал подій” – лог всіх операцій, здійснених через утиліту, і “Статистика” – тут буде відображатися статистика по зібраним ключовикам.

Ще вище у нас розташувалося велике поле, де будуть всі запити і їх частотності. Вся інформація представлена у вигляді зручної таблиці.

Поруч “Управління групами”. За допомогою цього інструменту ви зможете розбивати запити на групи і працювати з ними.

У самому верху у нас знаходяться інструменти для роботи з семантичним ядром. Найперша з доступних нам кнопок дозволяє працювати з мінус-словами. Туди можна вписати слова і фрази, які програма повинна ігнорувати при зборі ядра.

Поруч йдуть інструменти для роботи з Вордстатом і пошуковими підказками. Ви можете зібрати ключі з лівої колонки Вордстата (з наявністю самого ключа в запитах), правої колонки (схожі запити). Після цього можна зібрати пошукові підказки або перевірити коректність словоформ. Тут же інструменти для обчислення KEI і збору частотностей.

Для додавання своїх пошукових фраз ви повинні перейти у вкладку “Дані”, натиснути на кнопку “Додати фрази”. У вас вискочить вікно, куди ви зможете ввести одну або декілька пошукових фраз.

Пошукові фрази можна додавати в поточну групу, або ж створити нову. Також ви можете скористатися функцією “Завантажити з файлу”. Програма працює тільки з розширенням .TXT, тому якщо ви зберігали пошукові фрази де-то ще – саме час перенести їх в блокнот. Після цього ви зможете зібрати частотності або провести будь-які інші операції з цими даними.

Як тільки робота по збору семантичного ядра і очищення його від зайвого сміття буде закінчена, ви повинні експортувати всю інформацію в файл. Для цього знайдіть у лівому верхньому куті іконку з Excel-файл і натисніть на неї. Далі знову відкриється вікно файлового менеджера, використовуючи яке ви і збережіть файлик з таблицею.

Ви можете зберегти проект і повернутися до роботи над ним пізніше. Для цього натисніть на іконку збереження, також виберіть папку через файловий менеджер та клікніть на “Зберегти”.

Висновок

Хоч Словоеб і безкоштовний, він все одно являє певну цінність для вебмайстрів. З його допомогою можна зібрати гарне семантичне ядро, яке буде придатне для подальшого використання і просування.

У порівнянні з Кей Колектором він обмежений у функціоналі. Однак цей широкий функціонал не потрібен простим користувачам, які хочуть зібрати семантику для свого блогу або невеликого інформаційного проекту. Їм цілком вистачить Словоеба.

Якщо ви хочете навчитися складати семантичне ядро для свого інформаційного проекту і заробляти на ньому від 20 000 рублів на місяць, то я рекомендую вам курс Василя Блінова “Як створити сайт”. У ньому автор розповідає про створення сайту під монетизацію. Сам курс представлений у вигляді покрокових блоків, розділених на уроки. Переходьте за посиланням, щоб отримати більш докладну інформацію.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.