Як користуватися WordPress – покрокова інструкція для чайників

Поширити

Всім привіт, сьогодні я вирішив розповісти вам, як користуватися WordPress – найпопулярніша CMS. Покрокова інструкція з усіма подробицями для початківців, яка, я сподіваюся, допоможе вам розібратися у всіх тонкощах і особливостях. Давайте почнемо.

Зміст

  • Що таке WordPress?
  • Установка теми
  • Як створити рубрику
  • Додавання запису
  • Додавання сторінки
  • Як додати віджети?
  • Висновок

Що таке WordPress?

WordPress – одна з найбільш популярних систем управління контентом. Вона написана на мові програмування PHP і має мільйони фанатів по всьому світу. Якщо подивитися на статистику всіх сайтів інтернету, то саме цю CMS використовує найбільший відсоток веб-ресурсів.

Платформа вміє вирішувати поставлені завдання, і якщо раніше її використовували тільки для створення блогів та інформаційних порталів, то зараз на WordPress працює величезна кількість найрізноманітніших проектів. Починаючи від простих візиток і закінчуючи цілими тематичними соціальними мережами.

У сьогоднішньому матеріалі ми розберемося в тому, як працювати в ВордПресс, додавати статті та категорії, встановлювати плагіни, шаблони та ін.

До речі кажучи, робота в будь-якій системі управління контентом здійснюється з панелі адміністратора. Вона недоступна для простих користувачів, з неї виконується повне керування сайтом. Ця інструкція для чайників і покликана, насамперед, навчити вас працювати з цією панеллю.

Щоб відкрити панель управління, перейдіть за адресою вашсайт.ru/wp-login.php введіть свої облікові дані та ввійдіть. Після цього вас перекине в консоль (це і є адмінка). Якщо цього не сталося, і вас перекинуло на головну сторінку вашого сайту, то ви напевне повинні були помітити темну смужку вгорі. Щоб перейти в панель управління (ПУ), натисніть на відповідну кнопку.

Установка теми

Шаблони або, як їх ще називають, теми – це візуальна складова вашого сайту на WP. Їх дуже багато. Найперше місце, де ви можете знайти шаблони – Зовнішній вигляд – Теми. Саме тут ви будете бачити актуальний список встановлених тем. Саме прекрасне, що ви в будь-який момент можете встановити тему, натиснувши декілька кнопок. Для цього знайдіть кнопку “Додати нову” і перейдіть в каталог.

Для встановлення будь-якого шаблону потрібно натиснути відповідну кнопку. Після цього файли теми будуть завантажені в вашу адмінку. Вона з’явиться в розділі “Теми”. Звідти ви зможете її активувати.

На ваш вибір доступні тисячі різних тем. Кожну з них при бажанні можна встановити і випробувати. Зверніть увагу на кнопку “Налаштувати”. Саме з її допомогою здійснюється первинна настроювання шаблону для ВордПресс.

Як створити рубрику

Якщо ви робите блог, то всі ваші пости обов’язково повинні бути згруповані за категоріями. Інакше ваші читачі просто заплутаються у величезній кількості різносортних постів. Щоб створити їх, перейдіть в “Записи” – “Рубрики”.

Зліва ви будете бачити інтерфейс для створення цих самих рубрик. Праворуч будуть доступні вже створені.

Введіть назву, ярлик (посилання бажано латиницею) і опис, після чого натисніть “Додати нову рубрику”. З цього моменту категорія буде створена, і створюючи пости, ви зможете її вибрати.

Зверніть увагу на вкладку “Батьківська рубрика”. З її допомогою ви зможете створювати підкатегорії. Наприклад, створивши в категорії “Музика” підкатегорію “Рок”, де остання є дочірньою по відношенню до категорії “Музика”, а не окремою рубрикою. Це зручно, коли на веб-сайті налічуються десятки і сотні різних категорій.

Додавання запису

Після того, як ми налаштували шаблон і рубрики, можна приступити до створення нашого першого поста. Для цього нам необхідно перейти в розділ “Запису – Додати нову”, де ми і будемо проводити основну частину часу, працюючи над контентом.

Як бачите, тут немає нічого складного. Нам потрібно ввести назву посади, його вміст. В нижньому правому куті вибрати категорію і натиснути на кнопку “Опублікувати”.

Тепер ваш пост з’явиться у списку записів і буде відображатися на головній вашого блогу. Якщо ви не доробили статтю і не хочете, щоб хтось її бачив в такому вигляді, то натисніть кнопку “Зберегти”, яка знаходиться трохи вище. Таким чином ви створите чернетка, до якого немає доступу ні в кого, крім вас.

Додавання сторінки

При роботі з сайтом вам неодмінно знадобляться сторінки. На відміну від постів, сторінки статичні, вони не відображаються у списку записів. Щоб перейти на них, зазвичай використовуються прямі посилання, які вебмастера розміщують у меню або десь ще. Як правило, на сторінках вказується сама різна інформація. Ви можете розмістити сторінку “Про блог” і розповісти, що ж вас спонукало створити свій власний сайт.

Отже, щоб зробити сторінку, потрібно перейти в “Сторінки – Додати нову”. В іншому ж там все працює так само, як і при додаванні записів.

Зверніть увагу, що при створенні сторінки у вас немає можливості вибрати рубрику. Ви також можете публікувати її відразу. Кнопка “Зберегти” дозволить зробити чернетку, щоб повернутися до його написання пізніше.

Як додати віджети?

Записи можуть відображатися не тільки на головній. З допомогою віджетів ви можете налаштувати відображення постів в сайдбарі, тобто бічній панелі. Там можна розмістити велику кількість різноманітних віджетів. Щоб налаштувати віджети, просто перейдіть в розділ “Зовнішній вигляд – Віджети”.

Для розміщення віджета в області бічної панелі достатньо просто перетягнути його за допомогою курсору. Таким же чином ви можете налаштовувати їх порядок.

Як бачите, в моїй темі є тільки одна область для віджетів – бічна панель. Однак у вашому випадку їх може бути більше. Наприклад, зазвичай область для віджетів є в нижній частині сайту – футері, а також у верхній – поруч з логотипом. Установка в інші області відбувається аналогічно.

Висновок

Сподіваюся, ця невелика інструкція допомогла вам розібратися в азах роботи з системою управління контентом. Додавання постів, категорій або сторінок – справа досить проста, варто лише спробувати і вже через пару хвилин ви навчитеся це робити і розберетеся в інтерфейсі. Не дарма ж WordPress вважається однією з найбільш простих CMS.

Якщо ви хочете пізнати всі аспекти практичного використання цієї платформи, то можу порадити курс Василя Блінова “Як створити блог”. В ньому ви не тільки розгляньте всі ці питання більш глибоко, але і навчитеся використовувати ВордПресс по-максимуму, та ще й отримувати від цього віддачу у вигляді грошових коштів. Зацікавило? Просто переходьте за посиланням і записуйтеся, кількість місць строго обмежена.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.