Як максимально просто і швидко зробити транскрибацию аудіо або відео в текст?

Поширити

Привіт, друзі. Сьогодні остання стаття з серії про професію транскрибатор, в якій я розповім, як новачкові зробити транскрибацию максимально просто і швидко.

Показувати буду на прикладі однієї з програм для транскрибации, про які ми вчора розмовляли. Також наведу цікавий спосіб, як можна робити розшифровку записів в текст за допомогою розпізнавання мови.

Спосіб 1

Express Scribe — це професійна програма, якою користуються практично всі, хто займається перекладом аудіо – і відеозаписів. Вона має всі необхідні функції, які потрібні.

Після установки цієї програми і запуску, ви побачите таке вікно.

Вона, на жаль, не має інтерфейсу російською мовою, але в ній і так все зрозуміло і особливих налаштувань не потрібно. Просто встановіть її і працюйте.

Зручність цієї програми полягає в тому, що не потрібно перемикатися між вікнами програвача і текстовим документом, прослуховувати запис і набирати текст можна відразу в одному місці.

Крок 1. Щоб завантажити свої файли, які потрібно переписувати, натисніть кнопку «Load» або просто перетягніть їх з папки, де вони лежать, в саме верхнє вікно.

Крок 2. Вивчіть або напишіть собі шпаргалку, які гарячі клавіші вам знадобляться в роботі.

Стандартні налаштування гарячих клавіш:

  • F9 — відтворення запису.
  • F4 — пауза.
  • F10 — відтворення з звичайною швидкістю.
  • F2 — відтворення на низькій швидкості (50%).
  • F3 — відтворення на високій швидкості (150%).
  • F7 — перемотування назад.
  • F8 — перемотка вперед.

Зручно, що клавіші відтворення і паузи налаштовані під різні руки, і через деякий час м’язова пам’ять їх легко запам’ятає.

Крок 3. В нижньому правому куті програми встановіть комфортну для вас швидкість програвання запису. Можна сповільнити до такого стану, щоб встигати друкувати, не роблячи паузу.

Крок 4. Можна починати робити транскрибацию.

Також для запису ви можете відрегулювати канали аудіо, щоб звук був краще і зрозуміліше, просто включіть запис і посувайте шкали до кращої якості.

Крок 5. Після того, як ви зробили переклад з аудіо в текст, скопіюйте отриманий текст в документ Word для збереження і подальшого його редагування.

Спосіб 2

Другий спосіб полягає в тому, щоб не набирати текст на клавіатурі самостійно, а щоб він набирався автоматично за допомогою сервісів розпізнавання голосу.

Тобто ви слухаєте уривки запису і голосом їх переказуєте або ще простіше, включаєте запис на колонках, якщо якість хороша, і запускаєте функцію голосового введення.

Я рекомендую використовувати сервіс Speechpad або звичайні Google документи.

В Гугл документах ця функція знаходиться у вкладці «Інструменти» – > Голосовий введення…» або запускається поєднанням клавіш CTRL+SHIFT+S.

Висновок

Ось такі два простих способи, які допоможуть вам зробити транскрибацию і заробити (для кого-то перші) гроші через інтернет.

Професія «транскрибатор» дуже проста і з нею може впоратися кожен, тому тут не так багато можна заробляти. Я рекомендую вам ознайомитися з іншими цікавими спеціальностями в книзі «7 професій в інтернеті», на яку я недавно робив огляд.

Якщо у вас виникли до мене якісь питання чи побажання, то завжди можете написати мені нижче в коментарях до цієї статті. Бажаю удачі в освоєнні даного напрямку і хороших доходів у віддаленій роботі!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.