Як перевірити позиції сайту в пошукових системах Яндекс і Google безкоштовними і платними способами?

Поширити

Привіт, друзі. З вами автор блогу — Василь Млинців і сьогодні чергова шпаргалка для блогерів і творців тематичних сайтів. Поділюся тим, як відбувається моя щомісячна перевірка позицій сайту в пошукових системах Яндекс і Google.

Зміст

 • Сервіси для перевірки позицій онлайн
  • Сервіс Топ Інспектор
  • Сервіс Allpositions

Повне керівництво по створенню блогу

Коли я, трохи більше року тому, став вести цей блог, я не замислювався про те, навіщо визначати позиції сайту по пошукових запитах і як це робити. Але з часом, заглиблюючись в науку SEO-оптимізації та просування сайтів, зрозумів, що без відстеження запитів у видачі, можна роками писати статті і не бачити результату.

Моніторинг позицій дозволяє працювати над якістю кожної статті, у мене це навіть перетворилося на гру. Бачачи, що позиції статті не досягають ТОПа в пошуковій видачі, я приділяю їй час і доробляю інформацію до максимуму, щоб відвідувач отримав всі відповіді на свої питання.

Отже, давайте подивимося, як легко відстежувати позиції хоч кожен день за допомогою спеціальних сервісів.

Сервіси для перевірки позицій онлайн

Перебравши за рік десятки сервісів і програм, я зупинився на трьох:

 1. Топвизор
 2. AllPositions
 3. Топ інспектор

Користуюся в основному першим варіантом, але іноді для порівняння перевіряю у другому. Як показує практика, всі вони видають однакові оцінки позицій з незначною різницею.

Ось ще кілька сайтів, де можна безкоштовно подивитися позиції сайту:

 • Seolib.ru
 • Seranking.com
 • Seoplane.ru
 • Semrush.com
 • Serpstat.com
 • Seobudget.ru
 • Sitepositions.ru
 • Seogadget.ru
 • Webmasters.ru

Тепер давайте розглянемо більш докладно, як перевірити позиції сайту в перших двох сервісах.

Сервіс Топ Інспектор

Перший сервіс, який мені чомусь більше подобається, їм я користуюся частіше — це Топ Інспектор. Він недорогий і щодня оновлює інформацію про позиції сайту. Достатньо один раз заповнити всю необхідну інформацію, а потім тільки додавати нові ключові слова. Ось так виглядає звіт.

Сьогодні ще у мого блогу виріс ТІЦ до 10, і був текстовий апдейт Яндекса, тому позиції істотно піднялися. Поруч із кожною позицією можна побачити на скільки вона сьогодні зросла або знизилася.

Не знаю чи впливає ТІЦ, але, думаю, раз це показник цитованості ресурсу, то він повинен істотно впливати на авторитет сайту в пошуковій видачі.

Для зручності всі ключові слова, які ви хочете відслідковувати, можна розбити на групи. Я розбиваю їх за рубриками на блозі в різних кольорах.

Якщо стаття знаходиться зовсім десь далеко, навіть не в топ-50 і протягом місяця не піднялася вище, то варто задуматися і перевірити чому, можливо, повністю її переписати або оптимізувати. Але тут ще треба враховувати, що індексація статті може відбуватися від кількох тижнів до півроку. За цей час Яндекс і Гугл оцінюють статтю і аналізують, як ведуть себе відвідувачі, що потрапили на неї.

Тому варто замислюватися не стільки над оптимізацією, скільки над якістю і цінністю для своїх читачів.

Вартість перевірки позицій з ключових позицій у цього сервісу зовсім копійчана. За 100 ключових слів з щоденним зніманням позицій він обходиться мені в 60 рублів за місяць. Але ви можете налаштувати зняття позицій за запитом перевіряти їх раз на місяць або раз на тиждень.

Для тих, хто зареєструється ось за цим посиланням (реєстрація в Топ інспектор), дадуть бонусний баланс, якого новачкам з невеликою кількістю запитів вистачить на кілька місяців.

Сервіс Allpositions

Другий сервіс, який я використовую, — це Allpositions. В принципі, все те ж саме, тільки він трохи дорожче. Якщо порівняти, то в сервісі Топ Інспектор відстеження 100 позицій коштує 60 рублів на місяць, а в сервісі Allpositions виходить 600 рублів на місяць, якщо знімати позиції кожен день.

Так як він дорожче, я налаштував свій проект в цьому сервісі так, щоб знімати позиції сайту за запитом, коли мені треба. Зазвичай роблю перевірку після апдейта Яндекса.

Можете зареєструватися в обох і вибрати той, який найбільше сподобається.

Також в цих сервісах є можливість відслідковувати позиції статей конкуруючих блогів, що дозволить вивчити статтю, яка знаходиться на позиціях вище. Такий аналіз статей конкурентів по певних запитах дає можливість покращувати і покращувати свій контент, робити його ще цікавішим та кориснішим для користувачів, тим самим збільшуючи шанс підняти свої позиції ще вище.

На цьому у мене все, реєструйтеся і робіть свій блог ще успішніше.

Пишіть в коментарях чи користуєтеся ви подібними сервісами і як слідкуйте за позиціями статей.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.