Як створити електронну пошту на 3 популярних сервісах і навіщо це потрібно

Поширити

Доброго дня!

Сьогодні я розповім про те, як створити електронну пошту. Стаття орієнтована на новачків, тому я розгляну саме поняття електронної пошти, розповім про актуальні поштових сервісах, а також про те, як з ними працювати. Давайте починати!

Зміст

 • Що це таке
 • Популярні поштові сервіси
 • Як створити електронну пошту Google
 • Як створити обліковий запис в Яндексі
 • Як створити електронну пошту Mail.ru
 • Висновок

Що це таке

За допомогою технології електронної пошти ви можете отримувати і відправляти листи. Такий вид спілкування був особливо популярний ще в XX столітті, коли інтернет тільки почав з’являтися.

З допомогою email люди спілкувалися між собою, заводили нові знайомства, обговорювали якісь робочі моменти і навіть обмінювалися файлами. У ті далекі часи через відсутність високошвидкісного інтернету спілкування через email було відмінним виходом.

Зараз електронна пошта не так популярна, як це було в XX столітті або хоча б в нульових роках нашого століття. Для простого спілкування люди найчастіше використовують соціальні мережі та месенджери, пошта ж тепер застосовується як якийсь ідентифікатор. Наприклад, коли ви створюєте обліковий запис на якомусь сервісі, то з величезною ймовірністю вас попросять вказати свою поштову адресу.

Саме через нього буде відбуватися підтвердження аккаунта, відновлення пароля у випадку втрати або які-небудь інші дії з вашим акаунтом на сервісі. В останні роки email став застосовуватися рідше. Тепер багато працюють з мобільними номерами і додатками, які використовують push-повідомлення та коди підтвердження.

Однак “електронкою” все ще в ходу. Наприклад, її все ще використовують при діловому листуванні. На сайтах компаній і т. д. можна часто зустріти саме поштові форми і адреси в списку контактів. Вони дозволять вам швидко зв’язатися з представниками цих компаній і врегулювати якісь питання.

Хоча якщо простежувати тенденцію останніх років, то поряд з електронним діловим спілкуванням в один ряд встали ділові листування через ті ж соцмережі і месенджери. Я дуже часто бачу, що на сайті в розділі контактів крім електронної адреси є посилання на сторінку ВКонтакте або логін в Telegram.

Але використовувати технологію Email менше не стали. Вона все ще актуальна, тому як месенджери та соціальні мережі дозволяють відповідати тут і зараз. Електронна пошта може служити для більш серйозного спілкування. Так що вкрай серйозні ділові листування все ще ведуться через пошту.

Щоб використовувати електронну пошту, ви повинні завести її собі через спеціальний сервіс. Велика частина сервісів дозволяє вам отримати доступ до інших, не менш важливих продуктів від тієї компанії, яка буде надавати вам послуги.

Наприклад, якщо ви заведете аккаунт і пошту від Google, то ви зможете користуватися й іншими його інструментами. Так що заради спілкування чи ні, але вам все одно доведеться заводити свою поштову скриньку. Інакше ви просто не зможете ніде зареєструватися.

Те ж стосується і вітчизняного Яндекса або Mail.ru. Вам в будь-якому випадку доведеться заводити поштовий акаунт, тому що в сучасному світі без них не обійтися.

Але це далеко не всі можливості, що у вас є. Використовуючи сервіси на зразок Mail.ru, Яндекса і Google, ви будете отримувати електронну адресу на їх домені. Так, в цьому є свої певні плюси, але для більш відомих і авторитетних компаній такий варіант не підійде.

Тоді ви зможете створити поштову адресу прямо на орендованому домені. Тобто це буде працювати точно так само, як і у випадку з безкоштовним Google, тільки сама пошта буде мати вигляд “вашлогин@вашдомен.ру”.

Зараз це теж дуже легко реалізувати. Потрібно просто орендувати домен і створити пошту через спеціальні інструменти, які є як в самому реєстратора, так і на різних хостингах. Але про це пізніше. Зараз ми поговоримо про найбільш популярні сервіси для створення електронної пошти.

Популярні поштові сервіси

В інтернеті є просто величезна кількість всіляких сервісів зі своїми плюсами і мінусами. Тим не менш велика частина інтернет-користувачів віддає перевагу суто певним компаніям.

Пов’язано це з тим, що користувачі довіряють їм куди більше, ніж якимось маловідомим сервісів-одноденкам.

Отже, найбільш популярні поштові сервіси Рунета:

 • Gmail

Це поштовий сервіс від компанії Google, який користується популярністю по всьому світу. Понад півмільярда людей активно користується ним протягом довгих років. Зараз Gmail вважається найпопулярнішим поштовим сервісом у світі.

Цей інструмент можна використовувати абсолютно безкоштовно. Вам достатньо зайти на офіційний сайт Google, перейти у відповідний розділ і створити там акаунт. При цьому ви будете мати непогані можливості, виділене місце на жорсткому диску і найголовніше – доступ до всіх інших інструментів Google.

Саме заради цього велика частина людей заводить собі аккаунт – заради доступу до YouTube, Google Диску та іншим крутим сервісів.

Вам доступний список вхідних і вихідних листів, папку “Спам” і можливість створити будь-який інший розділ або папку. Тут же є функціонал, що дозволяє відправляти листи. З допомогою зручного редактора ви зможете оформити лист так, як того вимагає ситуація.

Пошта, яку ви створите на Gmail, буде мати вигляд: [email protected]. Тобто логін, який ви придумаєте, і статичний домен – gmail.com. Потім цю пошту можна буде використовувати для спілкування або реєстрації на різних сайтах.

 • Яндекс.Пошта

Популярний вітчизняний сервіс, який є аналогом Gmail. Створюючи аккаунт на Яндекс.Поштою, ви точно так само отримуєте доступ до величезної кількості різних інструментів від цієї компанії. Сюди входять: сама пошукова система, інструменти для вебмайстрів, Яндекс.Метрика, Яндекс.Диск і т. д.

Загалом, один загальний поштовий акаунт, який далі буде використовуватися на всіх інших сайтах Яндекса. Зручно і практично, цю пошту теж заводять в основному через доступ до інших сервісів.

Інтерфейс тут теж досить сучасний. Є всі ті ж функції, що і в більшості подібних.

Пошта, створена через Яндекс, буде мати стандартний вигляд: [email protected]. При цьому у Яндекса є дуже багато інших доменів, які також можна використовувати в якості поштової адреси. Тобто замість “yandex.ru” буде якийсь інший домен. Який саме – ви можете вибрати при створенні облікового запису.

 • Пошта Mail.ru

Ще один популярний поштовий інструмент, який використовується на території Росії і СНД. В інших країнах їм навряд чи хтось користується. Навіть якщо дивитися на всілякі зарубіжні сайти, то не завжди вони приймають Mail.ru як валидной пошти.

Але для російських, українських та інших сайтів ця пошта цілком підійде. Також її можна створити чисто для себе, щоб спілкуватися з іншими користувачами і доступ до сервісів від Mail.ru. Останні зараз не особливо популярні, але хтось ними все ще користується.

Це стандартний клієнт, який має всі ті ж функції, що і два попередніх. Вам надається графічний інтерфейс, який має кілька папок для зберігання листів. Тут же є і зручний редактор тексту, з його допомогою ви зможете оформляти листи і відправляти їх адресатам.

Також в Mail.ru є власний мессенджер ТамТам, їм майже ніхто не користується, але ви можете чисто заради цікавості подивитися на це диво. Тут же і відомий Mail.Ru Агент. Колись він також використовувався для спілкування. Зараз це особливо актуально, хоча хто знає, може, якісь любителі все ще сидять там.

Як створити електронну пошту Google

Тепер я розповім про те, як зареєструвати аккаунт в Google. Він же буде вашим поштовою адресою. Ви зможете користуватися будь-якими сервісами від Google, коментувати на YouTube, зберігати дані на Диску, ставити власні мітки на картах і т. д. загалом, можливостей буде достатньо.

Сам процес дуже простий, для початку вам необхідно перейти на офіційний сайт google.com. Там вас зустріне пошукова рядок, а збоку будуть ті самі необхідні кнопки, які ми будемо використовувати для переходу до процесу реєстрації.

Натискаємо на кнопку “Увійти”, нас відразу ж перекине на форму логіна. Поки що аккаунта у нас немає, тому ми натискаємо на кнопку “Створити акаунт”.

Після цього нас знову перекине на іншу сторінку. Тут ми повинні ввести всі необхідні дані від нашої пошти.

Вписуємо своє ім’я, прізвище, ім’я користувача (логін, який буде першою частиною поштової адреси). Після цього необхідно ввести свій пароль і підтвердження пароля. Як тільки всі дані будуть потрібних полях, натискаємо на кнопку “Далі”.

Нас перекине до вікна, де можна буде ввести номер телефону та резервний адресу електронної пошти.

Вони потрібні для підвищення безпеки вашого аккаунта, тому я рекомендую не відкладати це питання і відразу ввести всі необхідні дані. Номер телефону та резервна пошта вимагають підтвердження.

У першому випадку код прийде до вас через SMS. Його необхідно ввести в поле і це доведе, що введений номер належить вам.

Те ж стосується і резервного адреси – необхідно буде підтвердити своє володіння цією адресою. Вам відправлять лист з інструкціями, їх необхідно буде виконати.

У принципі, обидві такі дії дуже прості, тому, я думаю, що труднощів у вас не виникне.

Врахуйте, що це необов’язкові поля. Тобто ви можете проігнорувати їх і ввести вже пізніше, в процесі установки.

Також в цьому розділі необхідно ввести свою дату народження і вибрати стать. Це особиста інформація, яку можна буде приховати від чужих очей. Ви можете клацнути на синю посилання, щоб прочитати пояснення на тему того, чому вони збирають конфіденційну інформацію. Досвідчені користувачі навряд чи побачать там щось цікаве, а от новачкам буде корисно.

Як тільки всі дані введені, ми можемо просуватися далі. Для цього клікаєм на вже звичну нам кнопку.

Нас відразу ж перекине на сторінку з ліцензійною угодою. Ми можемо просто прокрутити його і клікнути на кнопку “Приймаю” або ж прямо тут налаштувати параметри своєї конфіденційності.

Я рекомендую це зробити відразу, щоб потім не було необхідності кудись лізти і щось там шукати. До того ж ви можете просто забути про це.

Натискаємо на кнопку “Інші варіанти”, відкривається список, де є пояснення до кожного параметру і сам вибір за типом “Відправляти дані або не відправляти”.

Прокручуємо поле до самого низу, попутно розкидаючи параметри так, як нам цього хочеться. Тут потрібно уважно все прочитати і особисто для себе вирішити, які параметри залишити активними, які вимкнути.

Після цього натискаємо на кнопку “Приймаю”. На цьому створення облікового запису, а разом з ним і поштового облікового запису буде завершено. Ми можемо перейти на пошту, щоб почати нею користуватися. Для цього необхідно перейти за цим посиланням – mail.google.com.

При першому відвідуванні нас зустріне вікно з підказками і налаштуваннями. Завдяки цьому ви зможете вибрати зовнішній вигляд своєї пошти, виконати первинну настройку і познайомитися з функціоналом інструменту.

Раджу ознайомитися зі статтею “Як створити пошту Gmail за 15 хвилин з телефону і комп’ютера”. У ній докладно розказано про це поштовому інструменті, а також про те, як з ним працювати.

Як створити обліковий запис в Яндексі

Ще один сервіс, де можна завести обліковий запис для листування або використання на сайтах, де потрібна реєстрація. Процес тут теж дуже простий, вам просто необхідно перейти на головну сторінку Яндекса, після чого клікнути на кнопку “Завести пошту” у правому верхньому куті.

Після цього вас перекине на форму створення облікового запису. Вона тут гранично проста, вам просто потрібно ввести всі дані, після цього процес буде майже завершено.

Точно так само вводимо ім’я, прізвище, логін, який буде першою частиною нашого поштової адреси. Далі, пароль два рази.

З номером мобільного телефону у вас теж є вибір. Ви можете ввести його відразу або ж натиснути на кнопку “У мене немає телефону”. Якщо ви оберете другий варіант, то відкриються додаткові поля з секретним питанням. Потрібно буде вибрати запитання і ввести відповідь.

Як тільки всі поля будуть заповнені, можна натиснути на кнопку “Зареєструватися”. Після цього процес створення облікового запису буде завершено. Ви зможете користуватися поштою, налаштовувати її, також вибирати теми або навіть міняти якісь дані (ім’я та прізвище, наприклад), введені раніше.

Також раджу прочитати статтю “Як створити та перевірити пошту на Яндексі з комп’ютера і телефону: інструкція з потрібними параметрами”.

Як створити електронну пошту Mail.ru

Останній сервіс, який ми сьогодні розберемо – Mail.ru. Процес створення облікового запису майже нічим не відрізняється від двох попередніх варіантів. Переходимо на головну сторінку, знаходимо зліва блок з кнопкою “Реєстрація нового ящика”.

Натискаємо на кнопку, нас відразу ж відправлять до стандартної формі, яку необхідно повністю заповнити.

Далі вводимо ім’я, прізвище, вибираємо дату народження, стать, вписуємо бажаний поштову адресу. Тут, до речі, ми можемо відразу вибрати домен, до якого буде “припаркована” наша пошта.

Наприклад, якщо в стандартному @mail.ru бажаний логін зайнятий, ви можете клікнути по стрілочці і відкрити список інших доступних доменних імен для пошти.

Також після введення імені та прізвища сервіс може запропонувати вам вибрати автоматично згенерований адресу. Це на випадок якщо ви нічого не можете придумати самостійно.

Як і у випадку з Яндексом, нам необхідно ввести номер телефону або ж вибрати “У мене немає мобільного телефону”. Якщо ви клацнете по останньому варіанту, то відкриється поле з вибором секретного питання. Вибираєте із запропонованих, вписуєте відповідь і клікаєте на кнопку “Зареєструватися”. Також можна ознайомитися з умовами угоди, адже при натисканні кнопки ви автоматично погоджуєтеся з ним. Це актуальне майже для всіх сайтів, де є реєстрація.

Якщо всі дані введені правильно, то після натискання кнопки вас перекине в ящик. Там ви зможете продовжити налаштування: вибрати тему оформлення, створити якісь нові папки і т. д.

З допомогою облікового запису Mail.ru ви зможете отримувати доступ до інших сервісів цього холдингу. У тих же іграх від Mail.ru вам буде доступна швидка реєстрація за поштовою скринькою. Саме тому я вважаю, що цей ящик варто завести.

Крім веб-версій, ви можете використовувати програми. Їх необхідно завантажити та встановити на ПК. Завдяки їм ви зможете перевіряти пошту прямо з комп’ютера. Вам не доведеться відкривати кожен ящик окремо, всі листи будуть в одному місці.

Список таких програм:

 • Mozilla Thunderbird,
 • SeaMonkey,
 • The Bat!,
 • Koma-Mail,
 • Zimbra Desktop.

Кожна програма має свої плюси і мінуси. Після установки програми для пошти вам доведеться ввести правильні дані від своїх акаунтів.

Більше про створення та налаштування пошти Mail читайте в окремій статті.

Висновок

Як бачите, створити електронну скриньку досить просто. Весь процес покроковий і зрозумілий, навіть новачки легко зможуть з цим впоратися. Потрібно враховувати, що ящик необхідний не тільки для спілкування, але і для отримання доступу до певних сервісів.

На цьому все, до нових зустрічей.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.