Як вибрати і купити групу або паблік Вконтакті і не нарватися на шахраїв

Поширити

Здрастуйте, дорогі читачі!

Самостійне створення та розкрутка спільноти в ВК може зайняти дуже багато часу, та й до того ж обійтися в кругленьку суму. Якщо у вас немає часу і бажання з нуля розвивати спільноту, то ви можете купити групу Вконтакті. Так ви швидко отримаєте вже зібрану аудиторію для ваших цілей і зможете зайнятися більш важливими справами. Давайте розберемо весь процес покупки, починаючи з вибору спільноти та закінчуючи заходами обережності.

Зміст

 • Де купувати
 • Як вибрати
  • На що звернути увагу
  • Перевірка на накрутку
  • Ціна
 • Як купувати
  • Особиста зустріч
  • Гарант
 • Що робити відразу після покупки
 • Висновок

Де купувати

Згідно з правилами ВКонтакте продаж, а відповідно і покупка пабликов, особистих сторінок, груп і будь-яких інших майданчиків у соцмережі заборонена. Тому для укладення угоди доведеться домовлятися з власником сподобалася групи в обхід діючих правил.

Знайти підходящий варіант для покупки ви можете на спеціальних біржах чи у відповідних розділах популярних форумів. Я зібрав список популярних майданчиків, на яких продаються вже розкручені групи.

 1. Searchengines. Найбільший форум Рунета, присвячений інтернет-маркетингу. У розділі про соцмережах регулярно розміщуються свіжі оголошення про продаж спільнот.
 2. Trade-groups.ru. Біржа груп у соціальних мережах, в якій можна не тільки підібрати відповідне співтовариство, але і зробити покупку, використовуючи безпечну операцію. У цьому випадку біржа візьме на себе обов’язки гаранта і простежить за чесністю угоди. За цю послугу потрібно буде доплатити 3,5 % від вартості покупки.
 3. Salegroups. Ще один досить великий магазин з великим асортиментом груп ВК і в інших соцмережах. Перед здійсненням операції ви можете замовити послуги програми-оцінювача. Вона на підставі безлічі параметрів допоможе визначити реальну вартість співтовариства.
 4. ZiSMO. Форум, присвячений соціальним мережам і всьому, що з ними пов’язано. Груп на продаж тут виставляється значно менше, ніж на описаних вище майданчиках, але час від часу все ж з’являються цікаві варіанти.
 5. Smmacc. Біржа позиціонує себе як ресурс, на якому можна купити або продати особистий аккаунт або публічну сторінку з передплатниками. Тому тут ви зможете придбати виключно паблік.
 6. Market-vk.ru. Сервіс поєднує в собі функції майданчики для купівлі-продажу спільнот і гаранта. За свої послуги магазин бере 4 % від угоди, але не більше 1 000 рублів. Оплата стягується з продавця.
 7. SocialHunter. На цій біржі виставляється не дуже багато спільнот на продаж, але асортимент постійно оновлюється. Послуги гаранта сервіс не надає.

Як вибрати

Перше, що вам потрібно зробити перед вибором групи для покупки, – визначити мету, з якою ви її купуєте. Будь ласка, не нехтуйте цим кроком, бо від нього залежить, чи купите ви відповідне співтовариство або зробите помилку у виборі.

Якщо ви хочете продавати свій товар або послугу, то вам потрібна продає група. Головними критеріями при її виборі будуть переважання цільової аудиторії передплатників і її активність. Якщо ж ви вирішили інвестувати вільні кошти, щоб заробляти на рекламі, то придивіться до доходів, які вже приносить співтовариство нинішньому власнику.

На що звернути увагу

Ваш головний помічник у питанні оцінки якості співтовариства – це статистика. Щоб вивчити її, використовуйте посилання ось такого вигляду: http://vk.com/stats?gid=****. Зірочки замініть ідентифікатором групи. Про те, як дізнатися ID читайте тут.

У більшості спільнот, які вже заробляють на рекламі, статистика відкрита для всіх бажаючих. Це дозволяє рекламодавцям вивчати показники перед покупкою рекламного посту. Якщо при переході по посиланню замість графіків ви побачите повідомлення про те, що статистика недоступна, значить, адмін вирішив приховати цю цифру від чужих очей.

У такому разі напишіть продавцю, що ви зацікавилися групою і попросіть відкрити статистику для вивчення. У 90 % випадків адмін без зайвих питань надасть вам доступ.

Після отримання доступу до статистики у вас є всі інструменти для повного аналізу групи. Нижче ви знайдете повний список того, на що потрібно звернути увагу при аналізі. Приділіть увагу кожному пункту і ви не прогадаєте при покупці.

 1. Кількість передплатників. Чим більше учасників, тим краще.
 2. Унікальні відвідувачі. Якщо графік унікальних відвідувачів йде вниз, це означає, що група поступово вмирає. Різкі скачки на графіку можуть свідчити про використання накрутки.
 3. Охоплення. На жаль, не всі передплатники регулярно читають новини спільноти. Охоплення показує кількість користувачів, які переглядають публікації групи, у тому числі і рекламні пости. Цей показник безпосередньо впливає на прибутковість.
 4. Залученість. Лайки, репости та коментарі покажуть, наскільки добре контент спільноти сприймається аудиторією.
 5. Аудиторія. Майже під кожну аудиторію знайдеться рекламодавець. Але менше всього цінується аудиторія до 18 років, так як вважається неплатоспроможною. Якщо купите групу з таким контингентом, то будьте готові до того, що рекламу у вас будуть замовляти вкрай рідко.
 6. Тематика. Розважальна тематика (гумор, відео, GIF та інше) цінується набагато нижче теми бізнесу та освіти. Обов’язково враховуйте і цей факт при виборі.
 7. Прибутковість. Цифри з прибутком ви не побачите в статистиці. Про доході потрібно дізнаватись у продавця. Звичайно, він на словах може прикрашати реальні дані, але ви можете попросити скріни виплат з маркет-платформи. Ці дані наблизять вас до примірної сумі доходу, але точну прибуток перевірити не вдасться, так як ви не зможете перевірити надходження при купівлі реклами безпосередньо.
 8. Пости. Вивчіть останні записи на стіні. Їх зміст має відповідати тематиці групи.

Перевірка на накрутку

Велике поширення сервісів по накрутці передплатників і показників у ВК значно ускладнює життя людині, що вирішила купити співтовариство. Обчислити накрутку можна. І ось як це зробити.

Крок 1. Випадковим чином виберіть кілька передплатників і вивчіть їх сторінки. Якщо користувач підписаний на сотні низькоякісних спільнот різної тематики, а його стіна рясніє незрозумілими репостами і рекламою, то це явна ознака того, що сторінка фейковая і створена виключно для накрутки. Відсутність реальних фото людини, котики, собачки та інша живність на аватарці, дивний псевдонім замість справжнього імені також свідчать про фейковости облікового запису. Велика кількість таких профілів учасників спільноти говорить про те, що адмін зловживає накруткою.

Крок 2. Перевірте, чи є заблоковані сторінки в групі. Відкрийте вікно з переліком передплатників. Натисніть на значок лупи. Ви потрапили на сторінку пошуку учасникам спільноти. Порівняйте кількість учасників на цій сторінці з кількістю передплатників, яке зазначено на головній сторінці. Якщо є серйозні розбіжності в цифрах, значить, у передплатників знаходиться багато заблокованих сторінок.

Справа в тому, що на сторінці пошуку по учасникам не відображаються неактивні акаунти. Відніміть з одного числа інше і отримаєте кількість “собачок” в групі. А як відомо, ВКонтакте блокує фейкові сторінки, ботів і акаунти, спіймані на накрутці. Про що це говорить, думаю, ви самі розумієте.

Крок 3. Перевірте співвідношення лайків і переглядів. Нормальним вважається, коли пост лайкнет 5 – 10 % користувачів, які його побачили. Значне відхилення як у більшу, так і у меншу сторону говорить про накрутці.

Крок 4. Обов’язково зверніть увагу на лайки і людей, які їх ставлять. Однакову кількість відміток під всіма постами мусить як мінімум насторожити. Не буває, щоб всі записи були однаково популярні. Перегляньте кілька профілів, з яких виставлені лайки. Якщо вам зустрічаються фейки або “собачки”, значить, адмін купував лайки.

Хочу поділитися з вами одним прийомом, який допоможе вам прийняти остаточне рішення при виборі співтовариства. Перед покупкою групи опублікуйте в ній рекламний пост. Краще, щоб продавець не знав, що ви потенційний покупець співтовариства, тому закуповуйте рекламу до розмови про можливість або використовуйте сторінку одного.

Рекламний пост обійдеться вам в кілька сотень рублів. Але натомість ви побачите, наскільки активно веде себе аудиторія насправді, і зможете оцінити вигідність покупки і приблизний термін її окупності.

Ціна

Вартість співтовариства формується виходячи з прибутковості, охоплення, кількості передплатників, якості аудиторії та інших показників, які ми вже розібрали. Оптимальною ціною вважається сума, що дорівнює прибутку співтовариства за 6 – 12 місяців. Також при ціноутворенні можна орієнтуватися на кількість передплатників за середньою ціною 50 копійок за одного.

Не нехтуйте детальним аналізом співтовариства. Всі знайдені проломи можуть стати вашими аргументами для зниження ціни.

Не купуйтеся на спокусливо низьку ціну. Я сам зустрічав на біржах групи, ціна яких дорівнювала їх місячного доходу, а то і нижче. Задайтеся питанням, навіщо людині продавати групу так дешево, якщо цю ж суму він і так може щомісяця заробляти на рекламі.

Ви можете подумати, що адміністратору зовсім немає сенсу продавати розкручену групу з доходом. У кожного продавця має свої причини. Зазвичай це або запуск більш перспективного проекту, або зміна сфери діяльності. Можна навести приклад з машиною, коли людина продає дійсно хорошу, доглянуту і повністю робочу Ладу тільки з тієї причини, що вже може дозволити собі BMW, а дві машини йому ні до чого.

Як купувати

Є тільки два безпечних варіанти покупки, які можна використовувати: покупка при особистій зустрічі з продавцем або покупка через гаранта. Не потрібно ніяких передоплат і інших тестів на довіру”, якщо не хочете втратити свої гроші. При використанні будь-якого із способів продавець повинен разом з спільнотою передати вам доступи до сторінки власника.

Спрощено схема купівлі-продажу виглядає наступним чином:

 • ви передаєте гроші;
 • отримуєте доступ до групи і запису творця;
 • прив’язуєте свій номер телефону до профілю адміністратора групи, або продавець передає вам SIM-карту в разі особистої зустрічі.

У ВК є можливість передачі прав власника співтовариства. У цьому випадку творець групи призначає вас адміністратором, а після власником співтовариства. У цього способу є суттєвий мінус, який робить його незручним і ризикованим, – протягом 14 днів старий власник може повернути собі співтовариство одним клацанням миші. До того ж таким способом не вдасться передати права на групу, в якій більше 100 000 передплатників.

Особиста зустріч

Якщо ви живете в одному місті, то особиста зустріч – це найкращий варіант звершення угоди для обох сторін. Ви зможете відразу ж отримати доступ, змінити паролі і прив’язати новий телефон до аккаунту власника. Або забрати SIM-картку з номером, до якого він вже прив’язаний.

Звичайно, за умови, що продавець передає її разом з профілем. Продавець, у свою чергу, одразу отримає оплату готівкою. До того ж ви уникнете зайвих витрат у вигляді комісії за переказ грошей та оплати послуг гаранта.

Для підстраховки ви можете взяти з продавця розписку про те, що він передає групу акаунт у вашу власність і вже отримав за це гроші.

Гарант

Для здійснення операції в режимі “онлайн” вам потрібно буде вдатися до послуг гаранта. Його роль може взяти на себе спеціальний сервіс, не зацікавлена третя особа, а також біржа, якщо ви купуєте співтовариство через неї.

Гарант бере на себе відповідальність за дотримання умов угоди обома сторонами, що практично виключає можливість шахрайства. Ось як відбувається процес купівлі-продажу через гаранта.

 1. Ви з продавцем вибираєте гаранта, якому довіряєте і домовляєтеся з ним про проведення правочину та її умов.
 2. Продавець передає гаранту доступи до групи і запису.
 3. Ви переводите гаранту повну суму плати за співтовариство плюс плату за послуги і вказуєте номер телефону, до якого потрібно прив’язати аккаунт власника.
 4. Гарант змінює пароль і прив’язує вказаний вами номер телефону, після чого передає вам доступи.
 5. Ви перевіряєте доступи до групи і запису. Якщо все в порядку, то повідомляєте про це гаранту. І тільки після цього він переводить гроші продавцю.

На моїй пам’яті був випадок, коли з трьох учасників шахраєм виявився саме гарант. Після отримання грошей він просто зник. Тому користуйтеся послугами тільки перевірених і надійних сервісів. Нейтральним варіантом є Garant.PRO. Його знають всі, хто хоч раз здійснював операції в мережі. За час роботи цей сервіс заробив собі бездоганну репутацію.

Якщо вирішите підібрати гаранта самостійно, то зверніть увагу на наступні моменти:

 • тривалість роботи: чим довше, тим надійніше;
 • відкритість: іменні гаманці WebMoney, Яндекс.Гроші та подібних сервісах говорять про те, що людина не приховує свою особу;
 • відгуки в мережі;
 • комісія, яку гарант бере за проведення операції;
 • якість роботи техпідтримки.

Що робити відразу після покупки

Після отримання доступу до групи і запису її творця вам потрібно буде провести ряд заходів, які зроблять неможливим повернення аккаунта до минулого власнику:

 • прив’яжіть сторінку творця співтовариства до свого номера телефону, якщо з якоїсь причини ще не зробили цього;
 • відредагуйте адресу електронної пошти та пароль;
 • змініть дату народження, місце проживання і іншу особисту інформацію;
 • видаліть всіх друзів і відпишіться від усіх спільнот;
 • видаліть всі фотографії і завантажити свої;
 • змініть ім’я і прізвище.

Після всіх цих дій колишній власник не зможе повернути собі доступ до сторінки навіть з допомогою паспорта і звернення в техпідтримку.

В якості підстраховки додайте свій особистий рахунок у адміністратори купленого співтовариства або передайте йому права власника, якщо передплатників менше 100 тисяч. Так група залишиться підконтрольної вам, навіть якщо переданий продавцем акаунт виявиться заблокованим за продаж або з-за дій колишнього власника.

Висновок

Покупка групи – серйозне і навіть трохи ризикований захід. Але якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендацій, які дізналися зі статті, то уникнете багатьох неприємностей.

Якщо ж ви вирішили, що купівля спільноти не для вас, то вивчіть наші статті про створення, оформлення та розкрутки групи своїми силами. Там ви знайдете слушні поради і зможете створити свій ідеальний спільнота, яка буде повністю відповідати вашим цілям.

Підписуйтесь на поштову розсилку блогу і наші групи в соціальних мережах. Так ви не пропустите важливі новини і нові статті, які допоможуть у розвитку вашої спільноти.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.