Як заробити мамі в декреті: найбільш ефективні та доступні способи

Поширити

Прекрасного часу доби, друзі! Актуальна для багатьох мам тема сьогодні – як заробити в декреті.

Кому цікаво заглибитися в основи віддаленого заробітку в цілому або згадати базові рекомендації і отримати корисні поради, запрошую ознайомитися з попередньої статті про заробіток в інтернеті. Буде інформативно як для тих, хто постійно переміщується по земній кулі, так і для тих, хто змушений проводити більшу частину часу вдома.

У цій статті ми розглянемо нюанси віддаленого заробітку для жінок у декреті. Можливо, ви з тих дам, які продумують питання додаткового або основного заробітку ще до пологів і вже почали вивчати необхідну інформацію. В такому випадку перевага очевидна: ви зможете розрахувати і спланувати свою діяльність в умовах мінімальної нервування і суєти.

Але навіть якщо ви вирішили зайнятися віддаленою роботою з дворічною дитиною на руках, не маючи ні найменшого уявлення, з чого почати, це не повинно вас стримувати або бентежити. Головний крок уже зроблено – ви почали отримувати інформацію. Найважливіше правило віддаленого співробітника (не важливо, на фрілансі або в штаті постійного роботодавця) – все залежить тільки від вас і ваших зусиль!

Зміст

 • Переваги і недоліки
 • Як оцінити свої шанси на отримання додаткового заробітку
 • Способи заробітку в декреті
  • Дистанційна робота та фріланс
   • Робота з текстами
   • Особистий помічник
   • Маркетингові професії
   • Дизайн
  • Бізнес в інтернеті
   • Свій інформаційний сайт або блог
   • Інфобізнес
   • Консультування
   • Блогінг
   • Ютуб-канал
  • Хобі та рукоділля
   • Шиття
   • Вироби
   • Кулінарія
   • Надання послуг на дому
   • Заводчик красивих і незвичайних порід тварин
  • Швидкі гроші або самі легкі способи заробітку
 • Як не бути обдуреним
 • З чого почати
 • Як все встигнути
 • Висновок

Переваги і недоліки

Необхідно одразу зрозуміти, чого варто чекати, а чого точно не трапиться при переході на формат віддаленої роботи. Ми визначимо основні підводні камені і перешкоди, не обійдемо увагою і очевидні плюси.

Будьте готові:

 1. Самостійно організовувати робочий процес. Ніхто не зможе цього зробити за вас.
 2. Ваш заробіток не буде дорівнювати що витрачається зусиллям: спершу доведеться інвестувати час і багато працювати, щоб отримувати стабільний результат.
 3. Навчатися чомусь новому – в онлайн-сфері це постійний процес.
 4. До умов невизначеності – сьогодні у вас може бути декілька постійних замовників і райдужні перспективи, а завтра і післязавтра – тиша.
 5. До появи неконтрольованих факторів, що перешкоджають роботі: хвороба дитини, відключення світла, інтернету чи інші технічні несправності.
 6. До достатку шахраїв і різних прийомів, розрахованих, як правило, на новачків і довірливих людей.

Про приємне:

 1. Ви самі виховуєте і дбаєте про свою дитину, без передоручення його чужим людям, чий вплив ви не можете знати.
 2. Ви самі вибираєте, коли і як працювати. Ви – господар свого часу.
 3. Мінус грошові та часові витрати на транспорт, обіди, збори, одяг.
 4. Формат спілкування з керівництвом і колективом більш легкий, спокійний і не віднімає емоції і нерви.
 5. Безліч перспектив і відкриттів нудьгувати вам точно буде ніколи.
 6. Постійний розвиток.
 7. Перевантаження та фізична праця виключені: у будь-який момент можна зробити перерву, якщо ви правильно організували робочий процес.

Як оцінити свої шанси на отримання додаткового заробітку

Чим швидше розвиваються технології, тим більше можливостей з’являється в інтернеті. Це усвідомлює все більша кількість компаній, які раніше ставилися до роботи на дому досить упереджено і насторожено, брали чужих людей в штат з небажанням. Зараз віддалений співробітник – точно такий же член команди, як і ті, хто приходить в офіс кожен день.

Як оцінити свої перспективи? Почнемо з базовою впевненості. Кожен може працювати віддалено, тому що будь-яка людина як соціальна одиниця навчаємо і може бути корисний суспільству. У переважної більшості вже є непогані навички, унікальний досвід та компетенції, які залишається тільки застосовувати в правильному напрямку і розвивати.

Варто розуміти, що освоєння віддалених професій при бажанні навчатися і розбиратися самостійно або з допомогою курсів, йде від декількох місяців до року. Зовсім нічого, якщо згадати, скільки років іде на отримання вищої освіти! Далі йде вдосконалення в обраному напрямку, що позитивно позначається на заробіток.

У Росії, наприклад, сфера віддаленої роботи тільки починає розвиватися, а значить, є шанс опинитися на гребені хвилі. Чим раніше ви почнете, тим більше досвіду і навичок придбаєте, створюючи умови для розвитку вільної конкуренції.

Онлайн-професії не так складні в освоєнні, але все ще оточені ореолом забобонів, які ми старанно розвіюємо. Тому що чим більше ефективних віддалених співробітників, тим активніше розвивається сфера інтернет – простору. Життя стає простіше, комфортніше і щасливіше.

Майбутня або відбулася мама – це та людина, якій вже є що запропонувати світу, тому що вона переживає досвід материнства. Давайте розглянемо докладніше варіанти, як сидячи в декреті, знайти додатковий заробіток.

Способи заробітку в декреті

Є одна безцінна перевага онлайн-професій: їх можна освоїти на базовому рівні за 1-3 місяці (з урахуванням схильності до вибраних сфер) і почати заробляти практично відразу ж.

Інше питання в тому, що чим більшою кількістю суміжних професій і навичок ви володієте як віддалений співробітник, тим цінніше будете для роботодавців. Завжди є сенс ставати цінним і досвідченим фахівцем в обраній галузі, однак і в суміжних сферах потрібно орієнтуватися.

Дистанційна робота та фріланс

В чому різниця? Обидва формати мають на увазі роботу з дому, однак якщо удаленщик пов’язаний з однією конкретною компанією і роботодавцем, має стабільний оклад і обсяги роботи, то у фрілансера замовників безліч, заробіток не має стелі (але також немає і стабільного порогу), а час роботи визначається дедлайном (кінцевим терміном здачі замовлення).

Який формат підходить, вирішувати тільки вам, виходячи з особистих переваг. Ви можете організувати свій бізнес і бути самі собі босом, а це вже, по суті, формат третій.

Тепер розглянемо деякі сфери ближче.

Робота з текстами

Мова не про те, щоб писати коментарі, де можна давати як реальні поради на основі життєвого досвіду, так і залучати на допомогу фантазію або діяти у відповідності з інструкціями замовника, а про те, щоб створювати контент.

Є кілька напрямків. Трохи про кожного з них:

 • Рерайтинг – переказ або виклад готового тексту. Мета полягає в тому, щоб витягнути головну ідею, зберігши її суть і створити нову форму. Оплачується низько, іноді вимагає більшої праці, бо треба дотримувати вимоги до унікальності тексту. Як правило, замовники ретельно за цим стежать.
 • Копірайтинг – створення унікальних статей на теми, по яким у вас вже є знання, або ви можете швидко розібратися, вивчивши матеріал. Зараз дуже актуальні теми фінансів, бізнесу і всього, що з ним пов’язано, саморозвитку та здорового способу життя. Знайти близьку вам тему не складе труднощів, якщо написання текстів дається добре. А ще завжди можна писати про материнство!
 • Переклади – нарівні з копірайтингом цей вид зайнятості добре оплачується. Хто володіє іноземною мовою, ніде не залишиться без заробітку, а в інтернеті знайти замовлення не складе труднощів: варто звернутися на будь-якій з бірж з фрілансу.
 • SEO оптимізовані тексти – суть в тому, щоб написати такий текст, який не тільки буде цінний, корисний і інформативний для читача, але і стане сприяти просуванню сторінки. Для цього в тексті використовуються слова-ключі, які схоплюються пошуковими системами. Важливо уникати переспама і штучності.
 • Коректура та редагування – кропітка і досить монотонна робота, набагато менш творча, ніж описані вище варіанти. Вона також передбачає ідеальну грамотність і знання стилів: як їх витримувати, швидко приводити текст структурований вигляд, змінювати і покращувати.

Якщо вам подобається працювати з текстами, то приходьте на наше навчання копірайтингу, ми зробимо з вас професіонала.

Особистий помічник

Межі професії особистий помічник досить великі. Ви – паличка-виручалочка для керівника: його очі, мозок і вуха.

У завдання може входити ведення календаря, дзвінки, складання таблиць і клієнтських баз, адміністрування соціальних мереж, налаштування реклами та email-розсилки, ведення нескладних проектів, призначення і відстеження виконання завдань, залучення клієнтів.

Багато бізнесменів готові навчати під себе своїх помічників, щоб звільнитися від купи дрібних завдань. Якщо ви серйозно налаштовані оволодіти цією професією, то дуже швидко з потрібною людиною можна вирости до керівника великих проектів, що визначає не тільки високий рівень відповідальності і досвіду, але і доходу.

Зарплата віддаленого помічника коливається від 10 000 до 100 000 рублів і вище. Все залежить від вкладених зусиль і вашої здатності навчатися, швидкості придбаних умінь і навичок.

Маркетингові професії

Маркетинг – це все, що пов’язано з продажами, психологією споживача і ринку, їх функціонуванням. Одне з найбільш оплачуваних напрямків серед віддалених професій. Практично все, що відбувається в інтернеті, пов’язане з продажем, маркетинг зачіпає майже всі сфери. Наприклад, бренд-дизайнер, SEO-копірайтер, SMM-спеціаліст.

Грамотний маркетолог повинен знати, що і як збільшує продажі, і домагатися цього: аналізувати ринок, шукати клієнтів, займатися просуванням продукту і розробкою концепцій, вміти керувати проектами і знати рекламні інструменти. Якщо всі ці завдання викликають у вас бажання негайно зануритися в киплячу життя маркетингу, вперед!

Дизайн

Ще один з перспективних напрямків. Дизайнери в інтернеті відповідальні за всю візуальну середу. Ви можете удосконалюватися як веб – або графічний дизайнер, ілюстратор, займатися ретушшю фотографій в Photoshop, пов’язати себе з світом реклами і розробки логотипів, виростити себе до бренд-дизайнера або малювати сюжети.

Бізнес в інтернеті

Багато жінок мріють про власний бізнес або виробництві, але не вирішуються. Час в декреті – чарівне і перетворює в багатьох сенсах, оскільки всі складні процеси, що відбуваються в організмі матері, примушують її по-новому поглянути на себе, свої мрії, плани та цілі. Чому б не спробувати?

Свій інформаційний сайт або блог

На чому заробляти, ведучи свій блог? Ви створюєте якісний контент, розкручуєте свій проект, рекомендуючи якісь продукти чи просто розміщуючи рекламні банери на сайті. Якщо мова йде про відеоблозі, то на Ютубі, наприклад, кожні 15 хвилин ваші передплатники повинні будуть переглянути рекламний ролик вашого партнера.

Важливо розвивати свій сайт планомірно, розуміючи, що це потребує послідовних дій і часу. Не всі ніші зайняті і не всі існуючі активно розвиваються, тому сміливо проявляйте фантазію і шукайте свою сферу, якщо ця ідея відгукнулася у вас.

У нашому курсі ми розповідаємо про те, як створити блог і зробити його популярним.

Інфобізнес

Якщо ви володієте знаннями, як зробити що-те і вмієте добре пояснювати, то можете створити серію уроків і стати автором унікального курсу, тобто інфобізнесменом. Адже інфобізнес – продаж інформації, навчальних курсів чи тренінгів.

Консультування

Якщо ви юрист, психолог, фінансист і т. д., то ваші знання та професійні навички – непоганий хліб і в інтернеті. Пропонуйте свої послуги за допомогою безкоштовного сайту-візитки і соціальних мереж, організовуючи спілкування через Skype. Або почніть співпрацювати зі спеціальними порталами, які пропонують послуги фахівців вашої категорії.

Блогінг

Ще один перспективний напрямок, що вимагає постійних планомірних зусиль. Одночасно одне з найприємніших занять, в які хочеться вкладати душу.

Нам досі не віриться, що можна отримувати гроші за те, що ділишся своєю думкою в інтернеті. Проте все вимірюється ступенем користі, позитиву, енергетичного внеску в свій контент.

Ютуб-канал

Любите розповідати? Не соромтеся організувати власний Ютуб-канал або спробувати себе в якості блогера. Ми не усвідомлюємо цінність свого досвіду до того моменту, поки не вирішимо поділитися ним або використовувати на благо інших. Саме ваші поради, стиль мови і унікальний досвід можуть бути корисні, але ви цього не дізнаєтеся, поки не спробуєте.

Може бути, ви не робите нічого надприродного на своїх відео, але ви (ваша дитина) робите це оригінально, заряджаєте людей позитивом, надихаєте і активно діліться своєю думкою, і перегляди ростуть. Часто люди просто люблять позитивних і харизматичних людей. Глядачам подобається спостерігати за чужим життям, якщо вона насичена і цікава.

Хобі та рукоділля

Хобі може бути незвичайним або банальним, корисних чи не дуже, але улюблені заняття є у всіх. А якщо є, значить, можна придумати, як його перетворити в спосіб додаткового заробітку.

Дуже круто, якщо народжується нове оригінальне напрямок з різних технік. У такому разі конкурентів буде небагато. Світ споживання завжди потребує нового, свіжому і незвичному, а жінка, як ніхто інший, вміє відчувати гармонію світу і створювати красу.

Шиття

Практично кожна жінка володіє спицями або голкою, а інтерес до ексклюзивних моделей одягу навіть не думає зникати. Якщо ви любите бути в темі трендів і моди, маєте смак і небагато часу, ці якості допоможуть поповнити сімейний бюджет.

Вироби

Можна зайнятися хендмейдом – виробництвом виробів з полімерної глини або холодного фарфору, валянням, в’язанням, скрапбукінгом, виготовленням ляльок або оберегів, малюванням картин, виготовленням листівок, гобеленів, мила ручної роботи, сумок, натуральної косметики, іграшок та весільних прикрас. Ідеї обмежені тільки фантазією і особистими уподобаннями.

Кулінарія

Такий величезний пласт не можна не відзначити. Якщо ви з тих жінок, яких тягне не просто смачно, але також корисно і гарно готувати, можна робити це для продажу. Затребувані й улюблені аудиторією професії кондитерів, майстрів екзотичних кухонь, незвичайних солодощів і свіжого хліба.

Тема здорового харчування стає все більш популярною. Можна зайнятися приготуванням живих смузі і коктейлів, записувати це на відео, паралельно міркуючи про корисні і шкідливі властивості використовуваних продуктів, спецій, сумішей.

Навіть якщо у вас є лише один оригінальний рецепт смачної страви, яке змушує оточуючих вас обожнювати, то він може стати джерелом доходу. Головне, грамотно це зробити і знайти своїх покупців.

Їжу можна не тільки готувати, але і красиво фотографувати. Це також є дуже модним і затребуваним напрямком. Можна стати фуд-фотографом або фуд-стиліст. Важлива суть: якою б контент ви створювали, якщо він гарний, якісний і якщо затребуваний сучасним суспільством, вам будуть платити, щоб ви цим займалися.

Надання послуг на дому

Ефективна ідея – надання манікюрних, перукарських послуг або послуг візажиста, стиліста приватно на дому. Краса потребує постійному підтриманні та догляді, а якщо ви робите якісно і від душі, то швидко обростете постійними щасливими клієнтками.

Основний секрет – не ломити ціни, поки не з’являться стабільність і досвід. Цей варіант не підійде, якщо ви не любите пускати в будинок сторонніх або не маєте відповідного простору під “кабінет”.

Заводчик красивих і незвичайних порід тварин

Якщо у вас приватний будинок чи достатньо місця в квартирі, можна займатися розведенням рідкісних порід кішок, криланів, ігуан, білих кроликів, змій. Варіантів безліч.

Швидкі гроші або самі легкі способи заробітку

Нижче перерахую найбільш прості і примітивні види заробітку, для яких не потрібно нічого, крім того, що є в кожного під рукою: інтернет та гаджети. Якщо ситуація настільки критична, що в холодильнику утворюється порожнеча і врятують будь копійки, то такі варіанти можуть стати в нагоді.

Але я не рекомендую застоюватися, тому що вони приносять мало прибутків, віднімають невиправдано багато часу і неминуче призведуть до розслабленню розуму, який краще тримати в тонусі.

Справа в тому, що в основі цих способів найпримітивніші дії:

 • проходження опитувань;
 • написання відгуків та коментарів;
 • встановлення програм на мобільний;
 • заробіток на кліках (лайки, репости, підписки та ін);
 • розгадування капчі.

Як не бути обдуреним

Щоб мінімізувати ризик залучення в небезпечні ситуації з шахраями, дотримуйтеся принципів роботи в інтернеті:

 1. Ви – здобувач, а не інвестор. Замовник повинен надавати роботу без матеріальних вкладень з вашого боку, а тому, почувши пропозицію від потенційного роботодавця про внесення оплати (як гарантії того, що ви виконаєте завдання), розвертайтеся і йдіть (фігурально).
 2. Не намагайтеся заробити “швидко, легко і при мінімальних тимчасових витратах”. У всі часи були і будуть люди, які успішно заробляють на людській жадібності і бажання халяви.
 3. Не повідомляйте своїх платіжних і паспортних даних тим, хто не заслуговує довіри. Документи можуть знадобитися для оформлення договору, але це повинна бути дійсно перевірена і надійна компанія.
 4. Найчастіше в онлайн-роботі договори укладаються тільки між постійними замовниками та виконавцями. Якщо ви вирішуєте працювати не через який-небудь сервіс або біржу, а безпосередньо з людиною, то потрібно розуміти, що він не може сплатити за вашу роботу.

З чого почати

Переконавшись, що в наявності є комп’ютер, гарнітура, хороший інтернет, бажання вчитися новому і не пасувати перед труднощами, а також кілька годин вільного часу, ви готові почати.

Розглядайте картину своїх перспектив у віддаленій роботі з самого початку. Чим ви займалися до того, як пішли в декрет? Варто дізнатися про варіанти переходу в штат віддалених співробітників, оскільки ваше ім’я у фірмі повинна мати якусь вагу. Ви знаєте, що потрібно робити, не потрібно навчатися додатковим навичкам і вивчати структуру компанії або занурюватися в конкретну сферу. З інших плюсів це підтримка своїх робочих компетенцій, можливість зберегти положення в компанії і соціальний статус.

Далі йде варіант, пов’язаний знову-таки з професією: можливо займатися нею віддалено? Практично будь-яку офлайн-професію можна перевести в онлайн.

Виняток становлять лікарі, будівельники, військова служба і т. д. Але навіть вони можуть використовувати свої знання і влаштуватися копірайтером, наприклад, займаючись написанням статей на вузькопрофесійні теми.

Питання давно вже не стоїть в тому, як заробити в інтернеті, оскільки з кожним днем інтернет захоплює все більше простору в кожній сфері, кожному бізнесі та напрямку. Питання варто розглядати так: як заробити, перебуваючи в декреті, саме вам?

Для цього визначимо основну мотивацію:

 • Гроші

Якщо пріоритетом є винагорода, то варто звернути увагу на такі віддалені професії, як SMM-спеціаліст, блогер, дизайнер, маркетолог, фахівець з налагодження реклами та розсилок. Вакансії по цим напрямкам зустрічаються дуже часто. На даний момент їх популярність тільки збільшується, а дійсно хороших фахівців досить мало. Це вибір на перспективу.

Розвиватися в таких конкурентних областях цікаво. Вони всі пов’язані з пульсом сучасного життя: споживання і його механізми, психологія ринку, робота візуальної середовища, соціальні мережі, реклама. Варто спробувати кожен напрямок, щоб точно знати: ваше це чи все ж таки ні.

Не варто робити ставку тільки на високий рівень заробітку. Якщо вам не подобається те, чим ви збираєтеся займатися зараз, ви не полюбите це і потім, навіть ставши непоганим фахівцем. Успішним ви в такому разі просто не станете, а значить, це буде трата часового ресурсу.

 • Саморозвиток

Багато використовують час декрету для освоєння того, про що давно мріяли і з задоволенням набувають навички візажиста, перукаря, стають б’юті-блогери, фахівцями з манікюру та перманентного макіяжу або тестерами б’юті-продуктів. Сюди ж можна віднести переклад своїх хобі в заняття, що приносять дохід.

 • Прагнення зберегти свою професійну цінність

Якщо ваша мотивація полягає саме в цьому, то це відмінний шанс поглянути на свою професію з точки зору найсучасніших технологій і йти в цьому напрямку. Якщо ви блискучий фахівець в офлайні, то не виникне проблем з тим, щоб заробити і застосувати свої навички в інтернеті.

Якщо ваша професія з тих, що не можуть бути реалізовані безпосередньо, то це може бути професійний блог, оскільки завжди можна заробляти на навчанні та передачі знань, Ютуб-канал або суто специфічні дії, необхідні у вашій професії.

 • Бажання відкрити нові перспективи і створити свій бізнес

Для таких цілей інтернет-простір воістину безцінне і безмежно. Якщо власний проект робить вас щасливою і у вас є необхідний ресурс для старту, то це багатообіцяючий початок.

Як все встигнути

Мамі з дитиною важливо встигати все. Життя кипить і ні на секунду не зупиняється. Як полегшити собі життя? Використовуйте прийоми тайм-менеджменту.

 1. Плануйте свій день з вечора і завжди тримайте свій блокнот або планувальник в зоні досяжності. Це розвантажить голову і не дасть потонути в списку справ.
 2. Розділяйте великі завдання на частини, при необхідності дробіть їх ще дрібніше. Це допомагає переключитися з режиму “і як мені це зробити?” на виконання чітких і конкретних дій.
 3. Виконуйте всі важкі справи найпершими.
 4. Все, що можна виконати прямо зараз, виконуйте швидко, без зайвої суєти і роздумів.
 5. Перемикайтеся, якщо не виходить: так ви уникнете “зависання” і підвищите свою продуктивність.
 6. Не забувайте про здорове харчування, тоді енергія знайдеться на всі задумані справи.
 7. Оптимізуйте роботу за комп’ютером: до цього відноситься все, що робить роботу швидше, комфортніше і зручніше. Це використання гарячих клавіш, перегляд відео в прискореному режимі прослуховування аудіокниг і лекцій, поки займаєтеся господарством і т. д.

Висновок

Досвід материнства – один з найпрекрасніших речей, які трапляються з жінкою. Крім того, він змушує діяти рішуче і сміливо, відкривати нові горизонти і пробувати себе в раніше страшних областях. Це може бути поштовхом до справді грандіозного проекту або стати початком індустрії.

Мисліть ширше і не бійтеся пробувати!

Відкрити в собі дар чи знайти застосування давньому таланту, зайнятися розсадою незвичайних або просто гарних сортів троянд, переконатися, що є, що запропонувати світу – це наповнить життя будь-якої людини сенсом, а мами в декреті дозволить почувати себе не тільки потрібної, але і творчою, творчої, яскравою особистістю.

Якщо ви зважитеся на нові, незвичайні кроки, гарантовано можна сказати, що отримаєте і нові, незвичайні результати. Світу завжди потрібно ще більшу кількість цікавих, продуктивних, творчих і, звичайно, щасливих людей, які раді ділитися найкращим, що в них є.

Якщо все ще відчуваєте себе не дуже впевнено, можете зробити свої перші кроки разом з нами. Запрошуємо вас на курс “Старт у фрілансі”, розроблений для допомоги всім бажаючим поринути у світ віддаленої роботи.

Заробіток буде збільшуватися по мірі того, як розвивається в обраному напрямку кожна конкретна людина. А куди йти і як почати заробляти, ви тепер знаєте. Сподіваюся, ця стаття допомогла розібратися в інформації і надихнула на початок віддаленої кар’єри або організації додаткового заробітку.

Успіхів і процвітання!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.