Як знайти биті посилання на сайті: декілька способів виправлення помилок

Поширити

Доброго часу доби, шановні читачі блогу iklife!

Серія матеріалів про оптимізацію проектів на WordPress триває. На цей раз я розповім вам про те, як знайти биті посилання на сайті, чому їх терміново потрібно усунути і як це може вплинути на SEO-просування. Вирішити таку проблему можна декількома способами: плагінами, вручну або ж за допомогою сторонніх онлайн-сервісів. Про все це та багато іншого в сьогоднішній статті.

Зміст

 • Чому биті посилання небезпечні для сайту?
 • За допомогою онлайн-сервісів
 • З допомогою Yandex.Webmaster і Search Console
  • Yandex.Webmaster
  • Search Console
 • За допомогою плагінів для WordPress
  • Broken Link Checker
  • Link Checker
  • Yoast SEO Premium
  • WP Broken Link Status Checker
 • За допомогою софта
 • Висновок

Чому биті посилання небезпечні для сайту?

По-перше, потрібно зрозуміти, що таке биті посилання взагалі. Як правило, це ті лінки, які ведуть на сторінку з 404-й помилкою. Ви можете прямо зараз зайти на свій ресурс, ввести після домену будь-яку нісенітницю – і, вуаля, сторінка з цифрою 404 тут як тут.

Сторінка кастомний. Кожен вебмастер пише тут те, що хоче. У Василя, як бачите, тут немає згадок про номер помилки. Зате є лінк на карту сайту і блок з популярними постами. Хороше рішення, яке може мінімізувати негативну реакцію користувача, який потрапив на таку сторінку.

Варто приділяти увагу оформленню сторінки 404. Деякі користувачі можуть випадково потрапити на биту посилання, їх перебере на “Сторінка не знайдена”. І якщо крім цього напису там нічого немає, то висока ймовірність, що ваш гість просто покине ресурс. А це вже відмову – негативно впливає на SEO.

Тепер уявіть, що ви тільки що написали статтю. ВордПресс автоматично поставив там лінк з тайтлу, а ви забули це змінити і опублікували матеріал.

Вашим гостям дуже сподобалася стаття, і вони охоче розмістили її в своїх соцмережах. Ви ж, у свою чергу, помітили, що посилання на матеріалі не надто красива і змінили її.

Як бути? Друзі ваших гостей теж хочуть почитати статтю, але все, що вони бачать при переході, – Помилка 404-сторінка не знайдена. Вони думають, що стаття видалена і швидко покидають ваш сайт. Всі метрики і роботи пошукових систем вважають це за відмови і погані поведінкові фактори. Якщо таких випадків буде занадто багато, то пошуковики почнуть знижувати ваш ресурс у видачі.

Рішення тут сам напрошується: потрібно зробити редирект, тобто перенаправлення на вірну статтю. Користувач буде заходити по старій засланні, а його негайно буде перекидати на ту саму статтю, навіть якщо змінився адресу.

Зараз WordPress вміє робити це автоматично. Але це працює далеко не у всіх випадках, тому може знадобитися додаткова діагностика. Про неї ми і поговоримо далі.

Кількість битих посилань враховується пошуковими системами. Коли їх занадто багато, Яндекс або Гугл можуть повісити на ресурс фільтр. Тобто всі ваші статті будуть опущені в самий кінець пошукової видачі або ж зовсім видалені з неї.

За допомогою онлайн-сервісів

Онлайн-сервіси можуть дуже швидко зробити аналіз вашого проекту на предмет битих посилань. Зазвичай це займає кілька хвилин, і на виході ви зможете побачити всі адреси, які ведуть на сторінку з помилкою.

 • W3C Link Checker – дуже популярний і функціональний сервіс для перевірки сайту на биті лінки. Досить просто ввести адресу ресурсу, після чого інструмент видасть вам всі необхідні результати. Link Checker має кілька додаткових опцій. За допомогою них ви зможете виявляти помилки більш точно.
 • Free Link Checker – безкоштовний інструмент для перевірки ресурсу на помилки, який допоможе легко і швидко виявити всі адреси, що ведуть на сторінку з помилкою 404. На сайті є й інші інструменти для вебмайстрів. Обов’язково ознайомтеся з ними.
 • Link Tiger – ще один онлайн-сервіс, який допоможе дізнатися про битих посилань на вашому проекті. Від двох попередніх “тигр” відрізняється більш сучасним, зручним інтерфейсом. Інструмент дозволяє вислати всі результати перевірки на email. Обов’язково візьміть його на озброєння.
 • Broken Link Checker – ресурс з класичним інтерфейсом і стандартними функціями для перевірки на биті посилання. Просто введіть адресу, натискаєте кнопку і вам вилітають результати.
 • СайтРепорт – популярний онлайн-інструмент для перевірки ресурсу на помилки. Працює, як і всі інші: адреса – кнопка – результат.

З допомогою Yandex.Webmaster і Search Console

Якщо ваш ресурс додано у Яндекс Вебмастер і Консоль від Гугла (що потрібно зробити обов’язково), то ви можете без проблем знайти всі биті посилання через них. Але не забувайте, що на відміну від онлайн-сервісів і плагінів, Yandex.Webmaster і Search Console вміють перевіряти тільки внутрішні посилання вашого сайту. Тобто, якщо на сторінці буде бита зовнішнє посилання, то ці інструменти її проігнорують.

Yandex.Webmaster

У Вебмастере від Яндекса ви повинні перейти в розділ “Посилання” – “Внутрішні посилання”. Там будуть представлені всі непрацюючі адреси, які ведуть на 404-ю помилку.

Тут буде представлена вся інформація по битим адресами. Включаючи помилки на стороні сервера, або ті, які ви створили самостійно. Наприклад, при неправильному налаштуванні robots.txt.

Search Console

В консолі від Гугла ви також зможете побачити непрацюючі адреси. Для цього ви повинні перейти в розділ “Сканування” – “Помилки сканування”. Там ви зможете побачити всі помилки сканування вашого ресурсу, включаючи 404-ю.

Врахуйте, що в цьому розділі будуть представлені не тільки посилання всередині вашого проекту. Тут будуть і адреси з інших сайтів, які могли помилитися при розміщенні якогось матеріалу.

У будь-якому випадку, якщо велика кількість трафіку йде по якомусь непрацюючому адресою, то доцільніше буде зробити редирект на вірну статтю. Так ви зробите життя багатьох користувачів легше і в той же час не втратите левову частку трафіку.

Пошук непрацюючих адрес через інструменти від пошукачів, на мою думку, є найбільш пріоритетним варіантом. Так вам не доведеться встановлювати додаткові плагіни або звертатися до сторонніх онлайн-сервісів, не всі з яких, до речі кажучи, безкоштовні.

Але ось що стосується виправлення помилок, то тут вже доведеться попрацювати. Як я й казав на початку цієї статті, знайти биті адреси не проблема. Проблема – грамотно виправити цю помилку, зберігаючи бажання користувачів переглядати сторінки вашого ресурсу.

Вручну налаштувати переадресацію не завжди вийде. Битих лінків може бути за сотню, і якщо для кожного, підкреслюю, окремо робити редирект – можна з розуму зійти.

Можна, звичайно, змусити робити цю монотонну роботу якого-небудь фрілансера, але навіщо переплачувати, коли є більш швидкий і, що найголовніше, безкоштовний спосіб?

За допомогою плагінів для WordPress

Найпопулярніша блоґова CMS давно вже має інструменти для боротьби з битими адресами. Зазвичай, якщо якийсь адреса схожий з іншим, то СП може автоматично перекидати з 404-ї сторінки на реальну статтю. Але це можливо не завжди.

Однак у нас завжди є плагіни. Тисячі різних варіантів, з допомогою яких ми можемо виправити помилку 404 раз і назавжди. Плагіни можуть вирішувати проблему по-різному.

Можна піти по більш легкому та швидкому шляху – зробити переадресацію зі всіх битих адрес на головну. У цьому випадку пошукові системи не будуть вважати непрацюючі адреси за такі, бо буде редирект. Багато сеошників так і надходять, тому що пошукові системи добре реагують на такі рішення.

Є й інший спосіб. Він полягає в налагодженні редиректів на конкретні матеріали або сторінки. Тобто якщо людина переходить з якоїсь старої посиланням, бажаючи знайти певний пост, то вебмастер спеціально враховує це і перекидає його в потрібне місце.

Деякі плагіни значно полегшують це завдання. Їх ми і розглянемо далі.

Broken Link Checker

Досить популярне рішення, яке, на жаль, не оновлювалося вже більше року. Тим не менш плагін все ще працює, причому відмінно. Для його встановлення ви повинні перейти в “Плагіни” – “Додати новий”, після чого ввести в поле пошуку назву – Broken Link Checker.

Для установки просто натисніть на кнопку, після чого не забудьте активувати модуль.

Після успішної активації ви повинні перейти в налаштування розширення. Вони доступні по шляху “Налаштування” – “Перевірка посилань”. Broken Link Checker підтримує російську мову, тому навіть у новачків він не викличе труднощів при використанні.

В плагіні пристойну кількість можливостей. Адреси можна шукати в постах, на сторінках і навіть в коментарях. Також він дозволяє шукати непрацюючі картинки, що буде корисно для будь-якого інформаційного ресурсу.

Налаштування Broken Link Checker не викличе у вас труднощів. Кілька параметрів, у яких розбереться навіть дитина.

Link Checker

Новий плагін, який також дозволяє шукати непрацюючі адреси. Він часто оновлюється, так і інтерфейс там досить зручний. Всі помилки представлені у вигляді зручної сторінки. При бажанні їх можна легко виправити в один клік, налаштувавши переадресацію на головну або будь-яку іншу сторінку.

Yoast SEO Premium

В преміум-версії найпопулярнішого плагіна WordPress – Yoast SEO також є інструменти для перевірки ресурсу на биті посилання. Розширення, як ви могли здогадатися, платне. Вартість – близько 79 євро.

Крім простого пошуку Yoast дозволяє видалити або переадресувати непрацюючий адресу. Преміум-варіант підійде далеко не всім, але якщо ви з тих вебмайстрів, які вкладаються по максимуму, то Yoast SEO Premium – хороший вибір.

Тим більше що у плагіна є купа інших корисних функцій, які допоможуть оптимізувати ваш сайт для пошукових систем.

WP Broken Link Status Checker

Завершує нашу добірку WP Broken Link Status Checker. Варто сказати, що він не оновлювався протягом останніх двох років. Однак плагін досі залишається актуальним і робочим. Багато вебмастера користуються продуктом з великим задоволенням і навіть купують про-версію.

Як і в попередніх випадках, WP Broken Link Status Checker може знайти биті внутрішні посилання, непрацюючі картинки та інші помилки, які можуть бути пов’язані з цим. Тут же ви зможете швидко виправити все це. Або вручну, або за допомогою переадресації. Також можна просто видаляти непотрібні адреси в один клік, використовуючи інтерфейс плагіна.

Не забувайте, що кожен плагін може додатково навантажувати ваш ресурс на WordPress. Можливо, вам варто звернути увагу на онлайн-сервіси, преміум-версію Yoast або будь-яке інше комплексне рішення.

За допомогою софта

Найменш популярний варіант, який використовувався ще в бородатих роках. І все ж, я думаю, що вам варто про нього знати. В інтернеті можна знайти багато безкоштовних програм, які надають точно такі ж можливості, як і всі попередні приклади.

Мінусом цього варіанту є необхідність у встановленні цих додатків на свій комп’ютер. З іншого боку, такий спосіб може здатися комусь більш зручним, ніж використання онлайн-сервісів або плагінів.

Найвідомішою програмою для пошуку битих посилань є Xenu Link Sleuth. Працює точно так само: вводите адресу, додаток підключається до мережі і шукає непрацюючі лінки. В принципі, зручно. Але необхідність в установці не всім буде по душі.

Завантажити програму можна з інтернету. Якогось офіційного джерела Xenu Link Sleuth я не знайшов, зате є купа перезаливов. Пов’язано це, я думаю, з частковою втратою актуальності. Навіщо користуватися софтом, коли є купа більш зручних аналогів? Тим не менш любителі точно знайдуться.

Висновок

Тепер ви знаєте, як знайти биті посилання на свій проект за допомогою онлайн-сервісів, додатків або додатків. Все це діагностується і виправляється дуже легко, тому вам неодмінно варто звернути увагу на цей аспект.

Адже всі знають, що будь-яка дрібна недоробка на сайті може послужити причиною виникнення великих проблем. Особливо на терені пошукової оптимізації, де велика кількість непрацюючих адрес негативно впливає на розташування проекту у видачі.

SEO-оптимізація, монетизація ресурсів, вебмастеринг – якщо всі ці слова вам не знайомі, але викликають певний інтерес, то можу порадити курс Василя Блінова “Як створити блог”. У ньому будуть розглянуті всі аспекти створення власного дохідного інформаційного проекту, який може приносити від 100 тисяч рублів на місяць пасивно. Якщо ви хочете заробляти непогані гроші на улюбленій справі, то просто перейдіть по посиланню для ознайомлення з усіма подробицями.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.