Як зробити репост ВКонтакте і що це таке?

Поширити

Вітаю, друзі!

Продовжуємо розбиратися в інтерфейсі ВКонтакте. Сьогодні ви дізнаєтеся, як зробити репост у ВК, його різновиди, чим він корисний і які існують тонкощі.

Чому варто розібратися – даний інструмент ефективний як для особистого використання в соцмережі, так і для ведення бізнес-сторінок. Існують правила, за якими здійснюється узаконений сайтом копіпаст.

Зміст

 • Що таке репост?
 • Як зробити репост запису?
  • На стіну сторінки
  • В групу/спільнота
  • Репост від імені групи
  • Особистим повідомленням
  • З коментарем
  • Відкладений перепост
  • За допомогою телефону
 • Часті питання
 • Висновок

Що таке репост?

Коротко позначимо для ясного розуміння, що таке репост. Це функція, що дозволяє зберігати вибраний запис до себе на стіну, відправляти в співтовариство або особистим повідомленням. У запису, яку ви поділилися таким чином, буде вказано першоджерело.

Далі розберемося, що означає саме слово, яке прийшло до нас з іншої мови. До слова “пост”, як називають публікації ВКонтакте, додається англійська префікс “re”, яка означає “відтворення”, “повтор”. Тобто відбувається повторення інформації, грубо кажучи, копіпаст.

Це дозволяє миттєво ділитися інформацією і зберігати її, тоді як звичайне копіювання – набагато довше. Наприклад, коли необхідно зберегти гарну підбірку фотографій або музики, корисних навчальних матеріалів або відео-роликів. Щоб відтворити матеріал в такому ж вигляді, знадобиться завантажити окремо картинки і додати композиції, документи, відео.

Ми робимо простіше – за допомогою одного кліка дублюємо потрібну публікацію і зберігаємо.

Важливо, з точки зору авторства і банальної ввічливості, етичніше зробити репост, ніж “здерти” інформацію з чужою запису.

Як зробити репост запису?

Натисніть на кнопку у вигляді стрілки, яка показана на скріншоті нижче. При наведенні на них курсором з’являється напис “Поділитися».

Далі ви потрапляєте в меню з трьома варіантами.

На стіну сторінки

Щоб репостнуть на сторінку, виділяйте перший пункт – “Друзі і передплатники”. Інформація збережеться на стіні особистої сторінки з’явиться в стрічці друзів і передплатників.

В групу/спільнота

Для копіпаста в групу, вибирайте другий пункт – “Передплатники спільноти”. Розгорнеться список, куди можна дублювати вибраний пост. Після цього його можна закріпити в шапці, як звичайну публікацію.

Репост від імені групи

Для такого виду репоста потрібно обов’язково володіти правами адміністратора. Важливе зауваження: репостнуть вийде тільки від імені групи. Не можна зробити так, щоб ваше ім’я згадувалося в публікації.

Якщо цей нюанс важливий, то зробіть відповідний коментар до запису.

Особистим повідомленням

Відправляючи публікацію особистим повідомленням, ви відправите її прямо в діалог з обраним людиною. При виділенні декількох людей, зі всіма учасниками буде створена окрема розмова.

З коментарем

Функціонал ВКонтакте дозволяє зробити репост з текстом – додати коментар або приписку від свого обличчя. Зверніть увагу на спеціальне поле після меню вибору варіантів.

Разом з коментарем можна додати фотографію, аудіо або документ. Однак прикріпити вийде тільки один файл.

Відкладений перепост

Відбувається за тим же принципом, як і пост відкладений. Робимо звичайні кроки: натискаємо на стрілочку “Поділитися” і вибираємо, куди відправити.

Далі у вкладці “Ще” на нижній панелі інструментів вибираємо значок годин з підписом “Таймер”.

В меню вибираємо дату і час публікації.

За допомогою телефону

Етапи того, як зробити репост з телефону такі ж, як на сайті. Якщо відкриваєте браузер в мобільній версії – алгоритм той же.

Натискаєте на значок стрілки під постом, вибираєте в меню, куди відправити інформацію. Випадає поле для коментаря та прикріплення файлів. Коли все готово, натисніть “Відправити” – публікація готова.

Часті питання

Чому з групи ВКонтакте можна зробити репост?

Можливі дві причини.

 1. Обрана публікація зроблена не від імені групи, а окремим учасником на його стіні. Перепостить можна ті записи, які були опубліковані безпосередньо від імені спільноти.
 2. Зробити репост на стіну не вийде з закритих і приватних груп, це порушення правил конфіденційності. Проте поділитися записом в особистому повідомленні – можна.

Як подивитися, хто зробив репост?

Наведіть курсор миші на стрілку і зачекайте кілька секунд. З’явиться вікно з короткими даними про кількість репостов і списком людей. Щоб розгорнути всю інформацію, потрібно натиснути на напис “Поділилося … людина”. При цьому, якщо записом поділилися ваші друзі, саме їхні імена ви побачите першими в короткому списку-превью.

Скільки репостов можна робити в день?

Згідно з правилами сайту, в день можна поділитися чужими записами до 150 разів (після вичерпання ліміту функція стає доступною рівно через 24 години). Але якщо перепост буде йти з кулеметною швидкістю, ВКонтакте забанить вас набагато раніше цієї цифри. Робіть інтервали в 1 – 2 хвилини, інакше система зафіксує спам.

Висновок

Функція репостинга – проста в обігу і вкрай корисна. Наприклад, її активно використовують для конкурсів. Спільноти і паблики закликають поставити лайк і зберегти запис на стіну, щоб брати участь у розіграші. З репостнувших вибирають переможця і дарують подарунки.

Заробіток на репостах – теж явище нерідке, про це ми розповідали в окремій статті. Заглядайте, кого цікавить, як робити перепости за гроші.

Зазначу, що даний спосіб відповідає політиці про авторське право – безумовний плюс. Мінус – безліч сторінок і пабликов у ВК нагадує банальне копіювання один одного. Зловживання копіпастом загострює необхідність в авторському контенті.

Серед переповнених репостами сторінок увагу чіпляється за оригінальні записи, особисті думки і свіжий погляд. Користуючись чудовою функцією ВК, не забувайте, що все добре в міру.

А я прощаюся з вами, дорогі читачі, до наступної статті. Удачі і процвітання!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.