Як зробити скріншот екрану на комп’ютері: 5 кращих способів

Поширити

Вітаю, друзі! З вами Василь Млинців і в цій статті ми поговоримо про те, як зробити скріншот екрану на комп’ютері або ноутбуці. Розберемо 5 кращих способів робити скріншоти на Windows, OS X (Mac) та інших операційних системах.

Зміст

 • Стандартні додатки
  • Windows 7 — 10
   • Клавіша Print Screen” і редактор Paint
   • Інструмент “Ножиці”
  • MacOS
 • Програма LightShot
 • Програма і розширення Joxi
 • Додаток Яндекс Диск
 • Висновок

Рекомендую також почитати статтю, про те, як зробити скріншот на телефоні, планшеті, в якій ми розібрали всі популярні моделі пристроїв, таких як Apple (iPhone, iPad), Samsung (Android), Meizu, Huawei і т. д. Ці знання можуть стати в нагоді в самих екстрених ситуаціях!

Ще вам може знадобитися інструкція, як записати відео з екрану монітора (записувати).

За 3 роки роботи в інтернеті я перебрав десятки програм-скриншотеров для абсолютно різних цілей. Десь потрібно зробити скрін і надіслати на нього тільки посилання, де доводиться зняти всю сторінку цілком, де намалювати стрілки на картинці, щоб було зрозуміло, куди натискати і багато іншого.

Одним методом не завжди обійдешся! Тому давайте покажу вам способи, з допомогою яких можна зробити скріншот для будь-яких цілей.

Спочатку розберемо стандартні можливості, не вдаючись до спеціальних додатків.

Стандартні додатки

В будь-якій операційній системі є така можливість. Тільки вона має мінімум функцій.

Windows 7 — 10

У Віндовс зняти скрін можна двома способами.

Клавіша Print Screen” і редактор Paint

У верхньому ряду тиснемо клавішу “prt sc”, якщо хочемо зробити знімок всього екрана, і alt + prt sc — для зняття тільки активного вікна.

Знімок збережеться в буфер обміну, тепер звідти його потрібно скопіювати який-небудь графічний редактор, наприклад в стандартний Paint. Відкриваємо його і вставляємо комбінацією клавіш ctrl + V. У редакторі з’явився знімок мого робочого столу.

Його можна всіляко редагувати: обрізати, малювати на ньому, вставляти фігури та інше. Після цього натискаємо “Файл”, “Зберегти як” і вибираємо потрібний формат, наприклад PNG.

Вибираємо, куди його зберегти, і перейменовуємо.

Скрін збережеться туди, куди було зазначено.

Інструмент “Ножиці”

Відкриваємо програму, натискаємо на стрілку кнопки “Створити” і вибираємо область, знімок якої хочемо зробити.

На відміну від першого способу, ножицями можна вирізати довільну форму, хоча не розумію, кому це може знадобитися, ну раптом. Є пара інструментів редагування: перо і маркер. Далі натискаємо на дискету і зберігаємо знімок.

MacOS

На Маці теж є стандартний набір команд, передбачений системою. Щоб переглянути та змінити поєднання клавіш для знімків екрану, потрібно зайти в “Настройки” — “Клавіатура”, вибрати вкладку “Сполучення клавіш” і в ній “Знімки екрану”.

Якщо у вас новий Макбук з сенсорною панеллю Touch Bar, то на цю панель можна винести спеціальну кнопку.

Найбільш використовувані команди на macOS:

 1. command ⌘ + shift + 3 — робить скріншот всього робочого столу;
 2. command ⌘ + shift + 4 — виклик інструменту, за допомогою якого ви можете виділити конкретну область для збереження;
 3. command ⌘ + shift + 4 + пробіл — робить знімок вікна програми.

При додатковому натисканні на клавішу control зображення збережеться в буфер обміну і зможете вставити його в документ.

Програма LightShot

LightShot (за посиланням ви можете її завантажити) – багатофункціональна безкоштовна програма для скріншотів. Має додаток для Windows, MacOS, Ubuntu і розширення для Google Chrome.

Перевага програми в тому, що вона працює і працює автоматично у фоновому режимі, показує розміри виділеної ділянки екрана, має набір інструментів для обробки (стрілки, підкреслення, кольорові маркери тощо), можливість моментально в один клік завантажити скріншот в хмарне сховище і отримати на нього посилання.

Також є функція швидкого збереження всього екрану. Зручно використовувати для створення скрінів в іграх, фільмах, програмах. Набір гарячих клавіш, вказаних в налаштуваннях, вони автоматично зберігаються на робочому столі або на сервер.

Рекомендую зареєструватися на сайті Лайтшота. Це потрібно для того, щоб скріншоти вантажилися в ваше хмара, і у разі потреби ви могли їх там знайти.

Дивіться відеоінструкцію.

Програма і розширення Joxi

Joxi – аналогічна безкоштовна програма-скріншотер. Я використовую тільки спеціальне розширення Joxi для браузера Гугл Хром, щоб зробити довгий скріншот всього сайту.

Відеоінструкція, як користуватися програмою.

Перестав її використовувати постійно і перейшов на Лайтшот з причини того, що іноді скріни Джокси виходили нечіткими. Не знаю, з чим це пов’язано.

Додаток Яндекс Диск

Яндекс Диск – це хмарне онлайн-сховище для обміну файлами в інтернеті. Програми Яндекс Диск для ПК на Windows і OS X мають додаткову функцію “Створення скріншотів”.

Аналогічно прога містить панель інструментів для редагування зображень зроблених і може зберігати їх у своє хмарне простір, щоб ви могли швидко викласти скріншот в інтернеті.

Дивіться відеоінструкцію.

Висновок

Як бачите, методів створення скріншотів існує велика кількість, з різними функціями. Мені доводиться користуватися відразу декількома сервісами, тому що всі мають свої переваги і недоліки.

Тому вибирайте підходящий для вас спосіб створення знімків і користуйтеся із задоволенням. Я сподіваюся, стаття допомогла вам, і ви поділіться нею з друзями у соціальних мережах.

Якщо у вас є питання про якусь з програм або бажаєте залишити відгук, то пишіть в коментарях. Розберемося і допоможемо!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.