Як зробити Турбо-сторінки Яндекс – докладна інструкція

Поширити

Доброго часу доби, пані та панове!

Сьогодні я розповім вам про те, як зробити Турбо-сторінки Яндекс на WordPress. Це можна зробити як за допомогою плагінів, так і без них. У цій статті я постараюся врахувати всі варіанти і питання, які у вас можуть виникнути.

Але перед безпосередньою реалізацією я дозволю собі коротко розповісти про цю технологію від Яндекса, а також про те, як вона позитивно впливає на пошукову індексацію. Давайте з цього і почнемо.

Зміст

 • Турбо-сторінки Яндекса
 • Для WordPress
  • Yandex.News Feed by Teplitsa
  • 2.0 Яндекс Турбо-сторінки
  • Ya Turbo
  • Mihdan: Yandex Turbo Feed
  • Вручну
 • Для Joomla
 • Для інших CMS
 • Додавання каналу в Яндекс Вебмастер
 • Висновок

Турбо-сторінки Яндекса

Технологія Турбо-сторінок з’явилася порівняно недавно – в кінці 2017 року. Реалізація дуже схожа на Google AMP – максимально полегшений читабельний варіант для мобільних пристроїв.

Тобто Турбо-сторінки можуть допомогти вашим користувачам швидше відкривати статті на вашому сайті, не витрачаючи час і трафік на завантаження візуальної складової. При цьому Турбо передбачає наявність рекламних блоків. Вони легко інтегруються в полегшену сторінку, тому вебмастери, які заробляють на показах реклами, можуть не турбуватися.

Сама Турбо-сторінка являє собою RSS-фід. Яндекс випустив цілий мануал, де описано, яким саме чином відбувається зчитування даних для цієї технології. Простий фід від того ж WordPress тут не підійде, вся розмітка реалізована за особливими правилами.

У пошуковому просуванні ця технологія може стати одним з основних аспектів, які будуть враховуватися хоча б тим же Яндексом. По суті, підключити та налаштувати Турбо-фід, та й забути. А користувачі, в кінцевому підсумку, зможуть на більш якісному рівні взаємодіяти з вашою платформою. Будуть покращені поведінкові фактори, а значить і сам ресурс буде просуватися краще.

Встановити Турбо-фід, виходячи з даних від того ж Яндекса, можна кількома способами.

Наприклад, якщо у вас малостраничник з 5 – 10 статтями, ви можете вручну написати XML-файл, розмістити його в корені сайту, після чого повідомити про це через Яндекс Вебмастер.

Те ж саме можна зробити за допомогою скрипта на JS – тоді фід буде динамічним, а значить підійде для оновлюваних проектів: новинних порталів, статейников і блогів. Але це історія про самописні сайти, для ресурсів на CMS вже давно придумані спеціальні плагіни. Вони значно полегшують створення файлу для Турбо-сторінок, дозволяючи зробити це буквально в пару кліків. Далі ми розглянемо плагіни Турбо-сторінок для WordPress і Joomla.

Але перед тим як створювати Турбо-сторінки, ви повинні додати свій сайт в Яндекс Вебмастер. Саме через цей інструмент буде відбуватися вся подальша зовнішня оптимізація каналу.

У Вебмастере ви зможете, як відключити Турбо-сторінки, так і включити їх назад.

Для WordPress

Створення RSS-каналу для WordPress відрізняється своєю простотою та швидкістю. Вже є як мінімум 4 різних плагіна, які дозволяють зробити це без особливих зусиль. Всі вони працюють приблизно за одним принципом.

Yandex.News Feed by Teplitsa

Один із найперших плагінів. Він з’явився майже відразу ж після релізу самої технології. До цього, як ви могли вже зрозуміти з назви, плагін використовувався для формування RSS-стрічки для Яндекс Новин.

Розробник вирішив розширити функціонал свого плагіна, додавши туди можливість швидкого створення каналу для Турбо-сторінок.

Установка Yandex.Feed by Teplitsa не відрізняється від інсталяції інших плагінів. Перейдіть до “Плагіни” – “Додати новий”, після чого знайдіть потрібний продукт через пошук.

Після завершення установки і активації перейдіть в налаштування плагіна. Вони будуть доступні в бічній панелі адмінки – в розділі “Налаштування”. Тут можна ретельно налаштувати URL-адреса трансляції, максимальний вік, логотип та інші опції.

Щоб плагін працював в тому числі і з Турбо-сторінками, ви повинні трохи нижче знайти відповідний пункт і відзначити його галочкою.

Не забудьте зберегти зміни по завершенню установки, а також додати посилання на стрічку в Яндекс Вебмастер.

2.0 Яндекс Турбо-сторінки

Ще один досить популярний плагін, який за кількістю установок навіть обійшов першопрохідника від Теплиці. Цей модуль надає ті ж можливості, що і попередній. Відрізняється він узконаправленностью: тут немає можливості налаштування стрічки Новин або Яндекс Дзена.

Хоч плагін був розроблений суто для Турбо-сторінок, в цьому безперечно є і свої плюси. Адже не дарма ж багато користувачів надалі вирішили поставити собі саме це розширення.

Одним з таких плюсів є можливість створення декількох стрічок зі своїми настройками. Кожну можна додати в Яндекс Вебмастер та Турбо-сторінки будуть формуватися по-різному для окремих типів контенту.

Ви зможете налаштувати фід дуже ретельно. У налаштуваннях представлена велика кількість опцій. Наприклад, ви можете прибрати з стрічки теги або фрагменти. Це дуже корисно, адже не далі як пару місяців тому я сам зіткнувся з проблемою при формуванні Турбо-сторінок.

У своїх статтях я використовував тег <code>, до якого звичайний фід відмінно ставиться. А ось вже з Турбо-стрічкою виникли проблеми. Яндекс Вебмастер почав повідомляти мене про помилки, і я довгий час не міг зрозуміти, в чому справа. Виявилося, що така проблема була не тільки в мене – величезна кількість вебмайстрів, які використовували різні теги у своїх матеріалах зіткнулися з помилками.

Цей продукт дозволяє дуже швидко усунути всі помилки. Потрібно просто ввести теги в спеціальне вікно, після чого стрічка буде ігнорувати сам тег, залишаючи тільки контент. А можна і зовсім видалити із стрічки цілі блоки. Для цього теж є своє поле в налаштуваннях.

Давайте зупинимося на налаштуванні цього плагіна більш докладно. Отже, після установки і активації плагін автоматично створює стрічку. Її можна і навіть потрібно використовувати, тому що параметри за замовчуванням, підходять для більшості випадків. Більш ретельна настройка може знадобитися тільки при якихось конкретних випадках.

Можна звернути увагу на початкові параметри: ім’я – посилання стрічки (буде мати вигляд /feed/ім’я), заголовок, посилання, опис і мову. За замовчуванням вже все виставлено, тому особливо турбуватися не про що.

Прокрутивши трохи нижче, ви можете виявити додаткові налаштування для каналу, рекламних блоків або лічильників. Плагін має повну підтримку російської мови, тому якщо ви захочете щось додатково налаштувати, то орієнтуючись за описами можна буде зробити все правильно.

Всі інші плагіни працюють точно так само: після установки ви вже будете мати посилання, яку можна використовувати для додавання в Вебмастер.

Ya Turbo

Не особливо популярне розширення, в порівнянні з попередніми. Проте свої функції воно виконує. З допомогою Ya Turbo можна створити релевантний фід, який буде враховуватися при формуванні Турбо-сторінок для Яндекса.

Останнє оновлення (на момент написання статті) було 9 місяців тому. Можливо автор все ж зробить апдейт, адже зовсім скоро Яндекс планує внести серйозні нововведення в свою технологію.

Плагін підтримує всі функції, які можуть знадобитися при експлуатації Турбо-сторінок, і налаштування їх для свого сайту. Ви зможете розташувати рекламні блоки, налаштувати логотипи, порядок сортування і типи матеріалів.

Mihdan: Yandex Turbo Feed

Простеньке розширення, яке також рекомендується самим Яндексом. На даний момент видно трохи більше 100 активних установок, що говорить про не самої високої популярності продукту. І все-таки свої функції він виконує: формування RSS 2.0, впровадження рекламних блоків і т. д.

Вручну

Якщо ви з якихось причин не хочете робити налаштування Турбо-сторінок за допомогою плагіна, то ви можете це реалізувати через функції WordPress. Цілком можливо, що цей спосіб не підійде конкретно вам, т. к. він вимагає розуміння роботи CMS, з якою ви працюєте.

І все ж я раджу звернути увагу на плагіни. Вони не особливо сильно навантажують ВордПресс і в той же час значно полегшують завдання.

Для Joomla

Якщо ви використовуєте CMS Joomla, то проблем із створенням стрічки під нову технологію Яндекса у вас також не буде. Тут є модуль, який вирішує цю задачу цілком успішно.

Називається він JTurbo. Розробник постійно підтримує своє рішення, випускаючи виправлення та оновлення. Але плагін – платний. Його вартість становить 990 рублів.

Продукт потрібно купити одноразово. Ви зможете встановити його на інші свої домени, але підтримка не буде надаватися (тільки придбанні дод. ліцензії).

Модуль володіє досить непоганими функціями. Серед них можна виділити:

 • Зручний настроювач, розділений на категорії. З ним впорається будь-який новачок.
 • Підтримка великої кількості сторонніх модулів.
 • Постійні оновлення та підтримка від розробника.
 • Інтеграція з новими версіями Joomla.
 • Підтримка конструктора контенту та ін.

Непогане рішення за свої гроші. Засмучує, звичайно, урізана ліцензія для 1 домену. Але розробникам таких продуктів також треба щось їсти. Тим більше, що вони постійно вдосконалюють плагін, додаючи туди нові фішки.

Для інших CMS

Для інших відомих CMS теж можна знайти відповідні модулі або розширення. Зараз співробітники Яндекса активно вишукують такі продукти, роблячи їм безкоштовну рекламу прямо на своєму ресурсі. Ви можете зайти на цей сайт і ознайомитися з усією інформацією.

Якщо ви не знайшли там свою CMS, то не впадайте у відчай. Цілком можливо, що модуль Турбо-сторінок існує, просто працівники компанії забули додати його на свою сторінку. Краще зайдіть на сайт своєї платформи в розділ з розширеннями. Як правило, всі вони дублюються.

Якщо ви взагалі не змогли знайти рішення, то ви можете звернутися на фріланс-біржі, де грамотні спеціалісти напишуть фід під вашу CMS окремо. Коштувати, звичайно, це може не так дешево. Зате ви отримаєте спеціалізоване рішення, яке було розроблено спеціально для вас.

Взагалі, хороший програміст може легко реалізувати фід практично на будь-якій платформі, навіть на самописною. Якщо у вашому штаті є такий, то спробуйте розпитати його про це детальніше.

Додавання каналу в Яндекс Вебмастер

Після створення каналу з допомогою одного з представлених способів ми повинні будемо додати його в сервіс. Переходимо в Вебмастер – в розділ “Турбо-сторінки” – “Джерела”.

Саме сюди ми повинні вставити посилання, що веде на потрібний файл. Якщо в ньому немає помилок, то проблем не буде.

Яндекс Вебмастер перевірить файл, і вже через годину ви зможете бачити Турбо-сторінки в пошуку.

Висновок

Ось ми і розібралися, як зробити Турбо-сторінки для свого сайту. Зараз це дуже легко реалізується завдяки плагінів. Вам потрібно лише встановити будь-яке вподобане рішення, налаштувати буквально за пару хвилин і все. Турбо-сторінки будуть готові до роботи.

Тут же я продублюю попередження про те, що для роботи з цією технологією ваш сайт повинен бути доданий в Яндекс Вебмастер. Саме через цей інструмент все відбувається взаємодія і зовнішня налаштування поведінки стрічки в пошуку. Там же ви зможете побачити помилки, які могли виникнути при створенні RSS-каналу.

Турбо-сторінки внесли певні зміни в роботу вебмайстрів. Кожен грамотний бізнесмен, який заробляє на своїх сайтах, повинен постійно стежити за виходом нових технологій для їх подальшого успішного застосування.

Якщо ви цікавитеся заробітком на тематичних ресурсах і хочете підвищити свій дохід до декількох сотень тисяч рублів, то я рекомендую курс Василя Блінова “Як створити блог”. У ньому будуть розглянуті ці та інші аспекти успішного створення і просування свого проекту з подальшою монетизацією.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.