Кешування сторінок сайту на WordPress за допомогою WP Super Cache

Поширити

Всім привіт!

Сьогодні я розповім вам про плагіні для WordPress – WP Super Cache. Він дозволяє кешувати сторінки – тобто прискорювати їх завантаження, а значить, і підвищувати пошукову оптимізацію ресурсу. Це дуже зручно для користувачів, які мають повільне з’єднання з інтернетом або слабке пристрій. Сторінки з кеша будуть подгружаться швидше.

Кешування корисно і для самого вебмастера. Навантаження на хостинг буде значно менше, а значить, немає потреби купувати/орендувати більш дороге обладнання.

Зміст

 • Що таке кешування?
 • Установка
  • Автоматична установка
  • Ручна установка
 • Налаштування
  • Швидка настройка
  • Тонка настройка
   • Спосіб доставки кешу
   • Різне
   • Розширені
   • Розташування кеша
   • Прострочені сторінки і очищення сміття
   • Типи записів і адреси
 • Висновок

Що таке кешування?

Як ви напевно знаєте, при завантаженні сторінок сайту браузер прочитує всі дані з сервера. Він послідовно прогружает html, css, js-файли, формуючи звичні для нас сторінок.

В WordPress, крім усього іншого, у візуалізації сторінок бере участь і сам движок. Велика кількість PHP-функцій, шорткодов та інших елементів, які розкидані по всьому жорсткому диску на хості, повинні бути відображені правильним чином.

За допомогою кешування ви можете укласти всю необхідну інформацію в один невеликий файлик. Тобто весь цей процес візуалізації вже буде зроблений. Браузер залишиться завантажити і відобразити лише один файл замість десятків і сотень.

Іншими словами, сервера більше не доводиться щоразу самостійно виробляти тисячі операцій для правильного формування візуальної складової. Все вже буде сформовано. І тому знімається значна частина навантаження на хостинг.

При тисячі відвідувань на добу без кешування на віртуальній машині просто не обійтися. Сайт буде падати, хостинг просто не витримає навантаження, намагаючись одночасно формувати сторінки для сотень користувачів.

Сайт на ВордПресс і поготів буде постійно падати. Особливо якщо на ньому важкий шаблон з купою вбудований опцій і добрих 3 десятка плагінів.

Виходячи з усього цього, ми можемо прийти до висновку, що кешування сторінок на WordPress обов’язково. Без нього ваш сайт буде повільно працювати, навантажувати хостинг.

Встановити кешування на ресурс з ВП можна кількома способами:

 • За допомогою PHP-функцій: в цьому випадку вам доведеться самостійно писати код.
 • За допомогою плагінів: в каталозі ВордПресс можна знайти багато безкоштовних плагінів, які зможуть забезпечити вам прискорення завантаження за допомогою кешу.

Останній варіант ми і розглянемо в сьогоднішній статті. Якщо бути більш точним, то мова піде про плагіні WP Super Cache. Абсолютно безкоштовне розширення, яке легко може бути встановлено прямо з адмінки.

Після установки модуля кешування на сайт з WordPress швидкість завантаження сторінок може зрости в 3 – 7 разів. Залежить це від кількох факторів: “ваги” шаблону, кількості інших плагінів, їх ваги, параметрів хостингу і т. д.

Установка

Автоматична установка

Встановити WP Super Cache можна прямо з панелі управління СП. Переходимо в “Плагіни” – “Додати новий”. Відкриється каталог розширень, де в полі “Пошук” вводимо назву нашого плагіна.

Можна також спробувати знайти його у вкладках “Популярні” або “Рекомендовані”. Як правило, такі корисні модулі представлені там одними з перших.

Натискаємо на кнопку “Встановити” і далі на “Активувати”. Все, готово! Плагін встановлений, і тепер ми можемо переходити до налаштування.

Цей продукт дуже часто оновлюється. Зверніть увагу на галку “Сумісний з вашою версією WordPress”. При виборі розширень завжди потрібно звертати увагу на неї, бо деякі з них можуть конфліктувати з новими версіями CMS.

Ручна установка

Такий спосіб підійде для сайтів на локальній машині, де каталог ВП може не працювати. Його, в принципі, можна використовувати і для звичайних серверів, якщо вам так зручніше.

Для ручної установки ми повинні перейти на сторінку WP Super Cache на сайті платформи, після чого завантажити собі на комп’ютер архів з актуальною версією.

Тепер ми повинні розпакувати архів в папку /wp-content/plugins/. Це можна зробити як за допомогою файлового менеджера на хостингу / операційній системі, так і скориставшись FTP-клієнтом.

Далі ми переходимо в панель керування у розділ “Додатки”, де і активуємо потрібний.

При роботі з локальної машиною або виділеним сервером можливі проблеми з правами на файли і каталоги. WP Super Cache не зможе записувати кеш. У цьому випадку ви повинні будете самостійно виставити всі параметри доступу. Це можна зробити за допомогою інструментів всередині операційної системи (того ж Linux) або FileZilla.

У всіх випадках після успішної установки і активації ви побачите таке повідомлення.

Налаштування

Тепер ми розберемося з питанням, як правильно налаштувати WP Super Cache. Ми можемо відтворити два варіанти: швидке налаштування і тонку.

Перша передбачає кілька простих однокликовых маніпуляцій, після яких кешування буде цілком стерпно працювати.

Тонка настройка підійде вже для більш серйозних справ. Вона може знадобитися для більш точної оптимізації параметрів під якісь конкретні потреби. Наприклад, якщо ваш ресурс працює з незвичайними типами даних: осередками товарів, даними користувачів і т. д.

У такому разі швидкий спосіб може просто-напросто нашкодити і тоді гріш ціна такому рішенню. А ось вже розширена кастомізація допоможе уникнути проблем. Звичайно, при правильній реалізації. Але про це ми поговоримо трохи пізніше.

Швидка настройка

Для виконання первинної швидкого налаштування ви повинні перейти на сторінку управління у вкладку “Прості”. Зверніть увагу на пункт “Статус кешування”, після чого перейдіть на чекпоінт варіант “Кешування включено”. Тепер залишається підтвердити зміни, натиснувши кнопку “Оновити”.

Тепер ваші сторінки будуть потрапляти в кеш, а значить, сайт буде працювати значно швидше. Закривайте сторінку управління і йдіть займатися іншими справами. На це для вас налаштування закінчена.

Такий варіант підійде для більшості. Як правило, швидкою налаштуванням можна вирішити проблеми блогів, лендингов, сторінок-візиток на WordPress. Для ресурсів з більш складною структурою може знадобитися коригування.

Після включення параметрів бажано провести перевірку. Для цього натисніть на відповідну кнопку. Результат повинен бути приблизно таким, як на скріншоті.

Тонка настройка

Для тонкої настройки ми повинні перейти у вкладку “Розширені”. Там представлено величезну кількість різних параметрів і опцій. Кожен з них може дуже сильно впливати на роботу вашого ресурсу, тому якщо ви не знаєте, за що відповідає якийсь конкретний параметр, то краще його не чіпати.

Спосіб доставки кешу

Отже, перше, що ми побачимо на цій сторінці – метод доставки кеша. У нас є два варіанти: простий і експерт. Перший рекомендований самими авторами плагіна і підійде для більшості хостингів. “Експерт” може вимагати додаткових маніпуляцій з хостингом і самим сайтом.

Давайте більш детально розглянемо кожний з них:

 • Простий

Кешування виконується за допомогою PHP. Як я вже і сказав, такий варіант буде працювати майже з усіма хостингами. Мінус – більш повільний у порівнянні з другим.

Цей варіант буде корисний, коли сам хост працює на Nginx і немає можливості редагувати його параметри. Простий режим дозволить уникнути всіх можливих проблем з сервером.

 • Експерт

Використовується функція mod_rewrite. Для правильної роботи цієї функції може знадобитися додаткова настройка хостинга.

На сервері повинен бути встановлений Apache і разом з ним включені наступні модулі: mod_rewrite, mod_mime, mod_headers і mod_expires.

Якщо з якихось причин режим “Експерт” не працює, то ви повинні звернутися в технічну підтримку вашого хостингу з проханням включити ці модулі.

Цей режим працює значно швидше, ніж попередній. Можливо це завдяки функції mod_rewrite, яка дозволяє записувати і зберігати файли з використанням більш досконалих, прискорених технологій.

Різне

Кілька більш тонких параметрів, які можуть регулювати кешування для якихось конкретних сторінок або користувачів.

Різні параметри:

 • Не кешувати для відомих користувачів: рекомендована опція, яку бажано включити. Наприклад, якщо ви забудете її включити і вирішите налаштувати щось на своєму сайті, то з-за кешу ви не відразу побачите зміни. Кожен раз доведеться заходити в налаштування WP Super Cache і вручну видаляти кеш.
 • Не кешувати сторінки з GET: дозволяє відключити запис у кеш сторінки з UTM-мітками і параметрами GET. Як правило, ця функція не використовується веб-майстрами. Потрібна лише за певних обставин, які нас поки що не сильно цікавлять.
 • Стискати файли кешу: додаткове стиснення файлів за допомогою gzip. На звичайних хостингах навряд чи буде працювати, тому що там найчастіше використовуються нестандартні версії Nginx або Apache. Можливість включення gzip-стиснення уточнюйте у технічної підтримки вашого хостингу.
 • Кеш HTTP заголовків: при включенні цієї опції замість одного файлу буде створюватися два – у форматі PHP. В один будуть записані всі заголовки (тайтли), в іншій – вміст. У більшості випадків ця функція не потрібна. Всі тайтли регулюються самим сервером.
 • Автоперестройка кешу: залишаємо функцію ввімкнуто, т. к. це дозволить підвищити швидкість завантаження. Плюс не буде проблем з додатковим навантаженням на сам хост.
 • Помилка 304: ще один рекомендований параметр, який треба включити. Тепер при повторному візиті одного конкретного користувача за неправильною адресою сторінка з помилкою 304 буде подгружаться з кешу, позбавляючи необхідності заново генерувати її. Знімає навантаження з сервера.
 • Вважати відомих користувачів анонімними: спірна функція. Всі користувачі, які відомі вашій ресурсу (коментатори, авторизовані тощо) будуть отримувати кеш нарівні з анонімами. При включенні може виникнути ряд неприємних помилок, які приведуть до проблем з відображенням у цих самих “відомих” користувачів. В більшості випадків в цій опції немає потреби. Залишаємо виключеною.
 • Гордо заявити світу, що сайт витримає будь-яке навантаження: копірайт авторів плагіна. Розміщується в футері з зворотнім посиланням на розробників. Включити або залишити все як є – вирішуйте самі. Але я б не пхав зайві копірайти в футер, тим більше, що з більшістю моделей, це може конфліктувати.

Розширені

Розширені параметри, за допомогою яких здійснюється тонка настройка для якихось нестандартних типів даних (наприклад, динамічних), мобільних пристроїв.

Що входить в розширені параметри:

 • Включити динамічне кешування: підійде для сторінок з динамічним вмістом. Також буде корисно, якщо ви постійно правите налаштування або код шаблону. Відключаємо, т. к. для звичайних блогів і сайтів в ньому немає ніякої потреби.
 • Підтримка мобільних пристроїв: включаємо, тільки якщо на проекті використовується своя окрема мобільна тема. Вона створюється або за допомогою функціоналу шаблону, або з допомогою плагінів. Проте поспішаю помітити, що по більшій частині ця функція не використовується.
 • Прибрати підтримку UTF-8 з файлу .htaccess: знову ж відключаємо. Опція потрібна тільки в тому випадку, якщо в htaccess відображаються некоректні символи.
 • Очистити всі файли кешу при публікації або оновлення: зручна функція. Коли ви постійно редагуєте запису або сторінки, автоматичне очищення кешу може позбавити вас необхідності робити це вручну.
 • Додаткова звірка кешу: відключаємо опцію, оскільки вона може порушити роботу вашого ресурсу. У звичайних умовах у неї немає ніякого сенсу.
 • Оновлювати сторінку додавання коментаря: у звичайних умовах деякі користувачі не будуть бачити нових коментарів. Ця функція дозволить вам уникнути таких проблем. Тепер при додаванні коментаря кеш сторінки буде оновлюватися.
 • Створити список сторінок в кеші: абсолютно непотрібна функція. Подивитися список можна в розділі “Стан кеша.
 • Жорстка блокування файлів: не особливо корисна настройка, яка буде актуальна тільки для дуже слабких хостингів. Відключаємо.
 • Пізня ініціалізація: параметр, який буде корисний розробникам. Для звичайних користувачів буде створювати додаткові проблеми. Відключаємо.
 • Секретний ключ: потрібен для перегляду сторінок в обхід кеша. Працює це так: https://сайт.ру/?donotcachepage=ВАШКЛЮЧ.

Розташування кеша

Тут ми можемо задати кастомный шлях для зберігання всіх файлів кеша. В принципі, чіпати цей розділ немає сенсу.

Сам плагін зазвичай створює додаткову папку – cache, яка в подальшому буде використовуватись.

Прострочені сторінки і очищення сміття

Задаємо час життя кешу. Тобто якщо таймаут складатиме 1 800 секунд, то це означає, що кожні півгодини файли будуть генеруватися заново – кеш буде оновлюватися. Рекомендоване значення – 1 годину. Але ви можете встановити значення самостійно, виходячи з потужності вашого сервера. Чим потужніший сервер, тим менше час життя.

Тут же налаштовується планувальник – інструмент, який здійснює видалення прострочених файлів. Як правило, таймер планувальника становить ⅓ від життя кешу. Але ви можете змінити це значення за своїм бажанням.

Також ви можете визначити електронні адреси, на які будуть приходити повідомлення про запуску планувальника.

Типи записів і адреси

У цьому розділі ви можете налаштувати типи записів та сторінок, які не будуть кешуватися. Якщо ви хочете, щоб всі записи (пости) потрапляли в кеш, а ось сторінки – ні, то вам потрібно просто відзначити сторінки в цьому розділі, після чого зберегти налаштування.

Те ж стосується і адрес. Сторінки, префікси яких знаходяться в нижньому полі, будуть ігноруватися плагіном. Корисно, якщо ви не хочете, щоб якісь окремі файли не кэшировались.

Трохи нижче ви можете побачити поле для налаштування конкретних файлів, які не будуть враховуватися WP Super Cache. Далі йдуть пошукові боти, запити яких також заборонені для кешування. За замовчуванням тут все налаштовано. Додаткові маніпуляції можуть знадобитися тільки в крайньому випадку.

Остання опція відповідає за пряме додавання сторінок в кеш. Просто вставити посилання в полі, після чого натисніть “Відправити”.

Висновок

Ось ми і розглянули плагін WP Super Cache. Дуже корисний інструмент в руках умілого вебмастера. Адже, як я вже сказав, з допомогою кешування ви зможете прискорити завантаження сторінок вашого сайту на WordPress, поліпшити поведінкові фактори, і що найважливіше, підвищити проект в пошуковій видачі. Сайти, які дуже повільно завантажуються, як правило, живуть десь на дні пошуковиків.

Який варіант вибрати налаштування – також вирішуйте самі. У більшості випадків вам вистачить і швидкого. Тому як всі сайти на WordPress дуже схожі і розробники WP Super Cache передбачили це, зробивши оптимізацію свого дітища дуже легким для новачків.

В той же час вони не забули про більш досвідчених користувачів, а також про тих, кому потрібно працювати з нестандартними рішеннями. Вкладка розширені налаштування дозволить вам розкидати всі параметри так, як того вимагає ситуація. Тим більше, що в цій статті я розглянув кожну опцію докладно.

Про інших необхідних плагінах для WordPress читайте в нашому огляді.

Якщо ви хочете самостійно розібратися з WP Super Cache, та й взагалі з створенням сайтів на WordPress, я рекомендую вам курс Василя Блінова “Як створити блог”. У ньому будуть розглянуті всі основні аспекти розробки власного проекту для заробітку, його оптимізації та подальших перспектив. Досвідчені вебмастера заробляють від 100 до 500 тисяч рублів на місяць. Чим ви гірші? Швидше переходьте за посиланням, щоб дізнатися всі подробиці.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.