На якій платформі краще створити сайт для особистого або корпоративного використання

Поширити

Доброго часу доби, дорогі читачі блогу iklife.ru.

У цій невеликій статті я розповім, на якій платформі краще створити сайт для особистого або корпоративного використання. Матеріал представлений у вигляді оглядової збірки. Вона повинна дати відповіді на більшість питань, які можуть виникати у новачків або навіть досвідчених вебмайстрів.

Зміст

 • Чим самописний сайт гірше CMS
 • Топ платформ 2018 для створення сайту
  • WordPress
  • Modx
  • Ucoz
  • 1C-Bitrix
  • Wix
 • Як зрозуміти, яку вибрати
 • Висновок

Ця інформація допоможе вам вибрати потрібну систему управління контентом і разом з тим визначити, наскільки той чи інший варіант актуальний для вас або вашої компанії. Але перед цим ми поговоримо про важливість вибору платформи і про те, як це може вплинути на кінцевий результат.

Чим самописний сайт гірше CMS

Напевно ви чули про те, що сайти пишуться на мовах програмування. Це не завжди вірно, адже простий сайт можна зробити за допомогою мови розмітки HTML і мови стилів CSS. Однак такий ресурс буде дуже обмежений в можливостях, навіть додавання нового контенту стане проблемою. Особливо для людини, яка слабо розбирається в цих HTML/CSS.

Щоб мінімізувати поріг входження, більш розуміючі люди розробили так звані CMS – системи управління контентом, які в значній мірі спрощують роботу з сайтом. Навіть самі непідготовлені користувачі легко зможуть розібратися в простий панелі управління і зробити щось більш-менш вартісне.

CMS почали дуже швидко поширюватися, і у деяких користувачів з’явилося відторгнення до них. Викликано це було здебільшого самої популярністю – навіщо використовувати платформу, яку разом з тобою експлуатують сотні тисяч людей. Чи Не краще виділитися і написати сайт самостійно?

Є два протилежних один одному відповіді: якщо ви крутий програміст, який зможе врахувати всі нюанси створення власної платформи (зручна адмінка, висока швидкість завантаження, захист від хакерських атак, оптимізація під пошукові системи), то вперед, ви можете створити власну платформу і тоді ваш сайт буде унікальним і цікавим.

Але якщо ви новачок, який тільки почав вчити мови розмітки, то про яке движку йде мова? Навіщо винаходити велосипед, коли вже є безкоштовні та платні платформи, які можна в два рахунки встановити на хостинг.

Інакше ви просто витратите час, зробите щось більш-менш схоже на сайті, але коли мова піде про просування в пошуку або додаванні контенту, труднощів буде вище даху.

І все-таки, чим самописний сайт гірше CMS. Для досвідченого кодера – нічим, він зможе зробити навіть краще. А ось новачок витратить час, засмутиться і в кінцевому підсумку все одно піде створювати сайт на який-небудь платформі.

Запам’ятайте ось що: якщо ви створюєте інформаційний проект, який повинен добре просуватися в пошукових системах, то краще всього вибрати платформу, де вже передбачено SEO-модуль (інструмент для оптимізації ресурсу під пошукові системи). Ви зможете відразу почати роботу над просуванням вашого проекту в інтернеті, вам не доведеться витрачати час на створення власного SEO-модуля і усунення великої кількості багів (а вони, повірте, будуть).

Якщо ви хочете замовити сайт на біржах фріланса або у веб-студій, то врахуйте, що сайти на самописною платформі можуть обійтися вам раз в 10 – 15 дорожче, ніж проект на тому ж WordPress або Joomla. І далеко не завжди ця вартість буде співмірною принесеної користі.

Топ платформ 2018 для створення сайту

Тепер я представляю вам невеликий рейтинг платформ для створення сайту. Тут зібрані найбільш корисні і популярні варіанти. Всі вони дійсно допоможуть вам легко створити свій перший сайт і підтримувати його роботу надалі.

WordPress

Найпопулярніша система управління контентом і одночасно глава всіх топів – ВордПресс. Безкоштовна платформа з відкритим вихідним кодом. Це означає, що ви прямо зараз можете зайти на офіційний сайт, скачати дистрибутив і встановити його на віртуальний хостинг або локальну машину.

WordPress працює на мові PHP. Це означає, що при належному рівні володіння цією мовою програмування ви можете доробляти платформу так, як самі побажаєте. Однак не поспішайте самостійно щось писати. Швидше за все в каталозі плагінів давно є рішення, які зможуть покрити всі ваші потреби.

Не варто поспішати і з приводу дизайну. У ВП є велика кількість безкоштовних і платних шаблонів. Деякі з них можна налаштувати так, що шаблон не відрізняється від унікального.

З допомогою ВордПресс ви легко зможете створити блог або інформаційний портал. Під це і була заточена система спочатку. Але не поспішайте з висновками. Якщо ви раптом захочете інтернет-магазин, лендінгем або сайт-візитку, то за допомогою все тих же плагінів і тем оформлення можна реалізувати і це.

Сама платформа теж дуже порадує вас. У ній є все для комфортної роботи над проектом. Зручна російськомовна адмінка, класний редактор тексту і інші радощі панелі управління зроблять вашу роботу над ресурсом простий і в той же час цікавою.

Хоч ця CMS і дуже проста в установці і використанні, вам все одно доведеться потурбуватися деякими дрібницями. Наприклад, для комфортної роботи з ВордПресс вам знадобиться хороший хостинг. Зараз їх так багато, що вибрати дуже важко.

Тим не менше, краще зупинитися на найбільш популярних і перевірених варіантах. Важливо, щоб сервіс відповідав вимогам платформи. Але в нинішній час про це можна майже не турбуватися. Хостинг-провайдери ставлять ВордПресс в найвищий пріоритет. Не дарма ж це одна з найпопулярніших платформ в Росії та й взагалі в усьому світі.

Резюмуючи все вищесказане, я б зупинився на тому, що WordPress – це відмінна, швидка платформа, яка підійде для новачків і досвідчених вебмайстрів. На ньому можна легко створити блог, лендінгем або інтернет-магазин. При бажанні можна придумати щось ще, т. к. досвідчені програмісти зможуть легко допрацьовувати або навіть переробляти її.

Modx

Modx – ще одна система для створення сайтів з відкритим вихідним кодом. Як і ВордПресс, вона написана на PHP, підтримує сторонні модулі і може бути використана для створення ресурсу будь-якого типу.

Модэкс (саме так вимовляється його назва) використовується більше в комерційному сегменті. На ньому роблять інтернет-магазини і лендінгем, але найчастіше з допомогою Modx створюються цілі портали, які включають в себе кілька модулів.

Зараз є дві основні версії цієї платформи:

 • Modx Revolution

Нова версія Modx, яка активно підтримується розробниками та сторонніми фахівцями. Саме її рекомендують самі автори проекту, стверджуючи, що використання нового дистрибутива дозволить уникнути безлічі неприємних проблем.

Виправлення помилок виходять часто, тому її можна сміливо використовувати для більш серйозних проектів.

 • Modx Evolution

Можливо, цю систему можна використовувати новачкам для ознайомлення з панеллю керування модулями та іншими особливостями Модэкса.

На жаль, розробники припинили підтримку цієї версії, віддавши пріоритет більш нової Revolution. Але сама версія не померла, її підтримкою тепер займається співтовариство Modx.

Воно ж і відповідає за виправлення та оновлення. Не важко здогадатися, що релізи трапляються не так часто, як у випадку з новітньою версією.

Ви можете завантажити обидві версії, встановити їх на локальну машину або хостинг і перевірити відмінності. Однак, як кажуть розробники, для використання краще вибрати Revolution.

Варто враховувати і системні вимоги до платформи. Вони виглядають приблизно так:

 • Apache 2.2 з активованим модулем mod_rewrite,
 • PHP 5.3 або вище з активним PDO,
 • MySQL 5.1 або вище.

Також машина повинна бути досить потужною, мати високий аптайм і прийнятні характеристики. Але з цим проблем виникнути не повинно. Більшість сучасних провайдерів пропонують установку Модэкс прямо з панелі управління за допомогою автоматичного скрипта.

Ucoz

Про Юкоз чув майже кожен. Колись це була одна з найпопулярніших платформ для новачків. Вона пропонує легку установку сайту в пару кліків і точно таку ж легку настройку.

Ucoz – умовно безкоштовна платформа. Ви дійсно можете зайти на їх офіційний ресурс, вибрати безкоштовний тариф і створити свій перший сайт. Але він буде придатний хіба що для тестування. Такий пробний варіант, який ніяк не можна показувати іншим людям.

Чому так? Все просто: розробники хочуть, щоб люди купували платні тарифні плани. Це означає, що на безкоштовному варіанті є ряд істотних обмежень.

Наприклад, ви не зможете ніяк монетизувати свій проект. Замість вас цим займуться розробники, встановивши на всі сторінки вашого ресурсу неприємний спливаючий банер. Він буде заважати відвідувачам дивитися контент і дратувати їх. Також до цього не дуже позитивно поставляться пошуковики, загнавши ваш проект на саме дно.

Ще одним неприємним фактором буде обмеження у використанні жорсткого диска. Всього 400 МБ для 1 сайту. Якщо ви будете робити інформаційний проект, місце закінчиться дуже швидко.

До всього цього варто додати неможливість використання SEO-модуля (оптимізації під пошукові системи), відсутність антивіруса, резервних копій і нормальної мобільної версії. Хоча останнє в епоху адаптивних шаблонів – не така вже й велика проблема.

Нормально працювати з безкоштовною версією не можна. Якщо ви дійсно захочете працювати з Ucoz, то вам доведеться купувати платний тариф. Всього їх 5 штук. Найперший “Мінімальний” відразу відкидаємо, бо він майже нічим не відрізняється від безкоштовного. А ось на інші можна глянути.

Після того, як ви створите свій проект на Юкоз, можна переходити до налаштування. За допомогою зручної панелі керування це дуже легко зробити. Також ви можете поставити безкоштовний або платний шаблон. Останній можна придбати в офіційному магазині utemplate.pro.

1C-Bitrix

Ще одна платформа для комерційних проектів. На відміну від того ж Модэкса Бітрікс використовує платну модель розповсюдження і має закритий вихідний код. Це означає, що доступ до внутрішнього коду і розробці має тільки обмежене коло осіб.

Щоб використовувати цю платформу, вам доведеться купувати ліцензію. Ціна залежить від функціоналу, який від збірки до збірки відрізняється. Найдешевший – 5 400, дорогий – 72 900 руб.

Тут варто зауважити, що для використання в дрібному бізнесі цілком вистачить найдешевших тарифів. Вони включають в себе всі модулі, які можуть знадобитися бізнесменам-початківцям або власникам невеликих комерційних сайтів.

За допомогою цієї системи управління сайтом можна легко створити інтернет-магазин, лендінгем або навіть цілий портал. Природно, для більш серйозного використання доведеться купувати найдорожчий тариф, який має назву “Бізнес”.

Зараз Бітрікс широко поширений в діловому сегменті Росії і СНД. Багато великі і дрібні компанії переходять на використання цієї CMS, віддаючи їй перевагу через зручного інтерфейсу, високій швидкості роботи і повної підтримки російської мови (зроблена вона, до речі кажучи, російськими розробниками).

Чи треба говорити, що фахівці, які розбираються в цій платформі, дуже високо цінуються на ринку праці і фріланса.

Wix

Онлайн-конструктор, який користується великою популярністю серед новачків. Він простий у використанні, не вимагає покупки хостингу і умовно-безкоштовний. Для використання доведеться купувати платний тариф, інакше все буде дуже схоже на Юкоз – величезні обмеження, які роблять використання сайту просто неможливим.

На Виксе можна створити проект майже будь-якої спрямованості. Блог, інтернет-магазин або лендінгем. Проте найчастіше цей конструктор використовують саме для створення лендингов. За допомогою системи Drag&Drop можна легко збирати одностраничники як конструктор.

На місце Викса міг би встати і будь-який інший конструктор. Я вже викладав добірку кращих онлайн-конструкторів. Раджу ознайомитися з нею, щоб зрозуміти, як там все влаштовано.

Як зрозуміти, яку вибрати

Щоб зрозуміти, яку вибрати платформу, ви насамперед повинні дізнатися, що повинно бути в підсумку. Наприклад, ви хочете зробити блог своєї компанії. Для цього відмінно підійде WordPress, ви зможете легко знайти виконавців, і вони зроблять все так, як ви хочете. Велика кількість плагінів і тем оформлення полегшать цю задачу. Але це свого роду бюджетний варіант.

Ви можете піти далі і спробувати Бітрікс – найдорожчу платформу з представлених тут. У ній є багато плюсів. Але чи будуть ці плюси покривати всі витрати на ліцензію і фахівців – велике питання. Варто перевірити це, перед тим, як робити вибір.

Всі інші CMS теж можуть бути актуальні для вас. Юкоз – якщо хочете просту зручну панель управління, в якій немає нічого зайвого, немає можливості щось зламати і т. д. Вона відмінно підійде для новачків, але ціна тут, на мою особисту думку, непорівнянно висока.

Wix теж не можна упускати з виду, оскільки це один з кращих онлайн-конструкторів. В якихось конкретних випадках він буде просто незамінний.

Якщо підбивати підсумки, то вибір потрібно робити, виходячи з власних міркувань і потреб. Ви можете самостійно зайти на офіційні сайти кожної з представлених систем, вивчити там документацію, опису і подивитися картинки. Впевнений, що вибір буде зробити набагато простіше.

Висновок

Вибір платформи для сайту – справа дуже серйозна і важлива. Думаю, що після прочитання статті ви самі переконалися в цьому. Нюансів просто море. Я сподіваюся, що тепер у вас залишається менше запитань з приводу вибору CMS. Все-таки вибір завжди залежить від конкретних потреб. Де-то буде доречний ВордПресс, де-то – якась інша платформа.

До речі кажучи, в цей топ не увійшла велика кількість цікавих і крутих систем. Я намагався включити тільки саме-саме, минаючи варіанти, які можуть виявитися марними для вас.

Та ж Joomla, популярність якої з якихось причин стрімко котиться вниз. Або ж Docpart – цілий скрипт, який у момент дозволить вам створити інтернет-магазин автозапчастин. Все це дійсно хороші платформи, але боюся, вони вже не особливо актуальні.

Якщо ви зайшли на цю статтю, щоб прочитати про те, на якій платформі краще створити сайт/блог для заробітку, то я рекомендую вам звернути увагу на курс Василя Блінова “Як створити сайт”. У ньому автор докладно розглядає питання створення інформаційного проекту на WordPress під монетизацію. Після проходження цього авторського курсу ви зрозумієте, як можна заробляти від 20 000 рублів щомісяця.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.