Не плутайте професії: програміст, системний адміністратор, seo-оптимізатор, веб-дизайнер

Поширити

Звертаюся до всіх людей, хто буде читати цей запис. Прохання ніколи не плутати професії системного адміністратора (сисадміна), програміста, сеошника (seo-оптимізатора), веб-дизайнера і HTML-верстальника. Дивимося Google. Команда define визначення.

Отже, читаємо все, що написано нижче, дуже уважно.

Системний адміністратор, ІТ-адміністратор – працівник, посадові обов’язки якого передбачають забезпечення штатної роботи парку комп’ютерної техніки, мережі та програмного забезпечення, а також забезпечення інформаційної безпеки в організації.

Програміст – спеціаліст, який займається написанням і коригуванням програм для комп’ютерів, то є програмуванням.

Сеошник (SEO-оптимізатор) – оптимізатор, людина, яка займається оптимізацією і просуванням сайтів в пошукових системах

Верстальник – фахівець з верстки, тобто за допомогою текстових, ілюстративних та допоміжних елементів на сторінці документа. Традиційно термін використовується в поліграфії і видавничої справи, з появою Інтернету він придбав нове значення – верстальник веб-сторінок.

Веб-дизайнер. Веб-дизайн – галузь веб-розробки і різновид дизайну, в завдання якої входить проектування користувальницьких веб-інтерфейсів для сайтів або веб-додатків.

При цьому дуже часто люди далекі від ІТ (і навіть не дуже далекі, що вельми сумно), усвідомлено або неусвідомлено плутають професії системного адміністратора і програміста, називаючи обох “програмістами”, що в корені невірно (див. цитати визначень вище). І це не кажучи вже про те, що є Java-програмісти, РНРшники, кодери C++, 1Сники та інші. Якщо розглядати конкретно веб (web), то ще іноді зустрічається деякий поділ на фронтенд-розробників і бекенд-розробників.

* * *

Будьте грамотніше!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.