Огляд хостинг-компанії Макхост – інструкція по використанню та відгуки

Поширити

Добрий день, дорогі читачі iklife.

На черзі ще один огляд. На цей раз у нас хостинг Макхост, про який ви могли чути з різних джерел. Працює він вже дуже давно і серед усіх хостерів в СНД здобув особливу довіру. Давайте почнемо наш огляд.

Зміст

 • Тарифи
  • Віртуальний хостинг
  • CMS-тариф
  • Преміум
  • VPS
 • Створення облікового запису
 • Панель управління
  • Сайти
  • Бази даних
  • Піддомени
  • Поштові скриньки
  • Планувальники
  • Установка додатків
  • Ліцензії CMS
  • Реєстрація домену
  • Перенесення домену
  • Анкета персони
  • Мій аккаунт
  • Фінанси
  • Послуги
 • Висновок

Тарифи

Тарифи і ціни – перше, на що дивляться користувачі. У McHost середні ціни, які відповідають загальним показником по всьому ринку в РФ і сусідніх країнах. Якість же тут висока, багато хто відзначає, що сервери цієї хостингової компанії відрізняються швидкістю, захистом від різного роду хакерських атак, а також здатність витримувати високе навантаження.

У Макхосте є декілька видів послуг:

 • Віртуальний хостинг – коли різну кількість сайтів розміщується на одному сервері. Це найдешевший варіант, який підійде для дрібних ресурсів без особливого навантаження. Для блогу або інформаційного порталу такого тарифу вистачить з лишком.
 • CMS-хостинг – окремий тариф для CMS (систем управління контентом). За ціною трохи вище попереднього, але разом з тим він витримує і велике навантаження. Може підійти для будь-яких проектів: інтернет-магазинів, лендингов, візиток, великих порталів і т. д.
 • Преміум-хостинг – актуальне для великих проектів, власники яких не хочуть морочитися з технічним адмініструванням. При виборі цього варіанту ви отримуєте найкраще обладнання, власних фахівців та інші плюшки від сервісу.
 • VPS – коли сайти розміщуються на окремому виділеному сервері з можливістю самостійного налаштування різних параметрів, встановлення майже будь-якого програмного забезпечення. Розміщувати можна не тільки сайти, але і будь-які інші платформи (за згодою самого хостера, зрозуміло).

Давайте зупинимося на кожному з них більш докладно, а також визначимо, який і в якому випадку вам підійде.

Віртуальний хостинг

Тут є 5 різних тарифів. Один від одного вони відрізняються кількістю місця на SSD, сайтів, баз даних. Також розрізняється максимальне навантаження, яка тут обчислюється у відсотках.

Оптимальним вибором буде тариф Мак-15 – його рекомендує і сама компанія. Новачкам варто звернути увагу на Мак-1 або Мак-10. Для дрібних проектів цього вистачить, а при необхідності можна буде підвищити тариф до потрібного.

Всі тарифи включають в себе певний набір параметрів.

Це стандартний набір, який притаманний майже будь-якому сучасному серверу.

CMS-тариф

Окремий тариф для тих вебмайстрів, які хочуть використовувати Joomla, WordPress або 1С-Бітрікс в найбільш ефективному вигляді. Машини на цьому варіанті налаштовані максимально правильно для цих систем управління контентом.

Вартість – 6 000 рублів (100 доларів) в рік, що не так багато, враховуючи якість наданого обладнання.

Преміум

Підійде для великих проектів, власники яких готові віддавати за 1 300 рублів (і вище) в місяць. Відмінний вибір для сайтів з щомісячною відвідуваністю в кілька сотень тисяч. 50 ГБ на жорсткому диску, 50 сайтів та баз даних, а також стовідсоткова потужність хостингу допоможуть вам витримати будь-яке навантаження.

Якщо говорити про типи сайтів, то цей тариф буде актуальний для інтернет-магазинів, форумів, високонавантажених статейников і навіть різних бірж. Великим плюсом преміум-тарифу є технічна підтримка. Фахівці з Макхоста з задоволенням проведуть настроювання, перенесення, оптимізацію або будь-яку іншу операцію з вашим ресурсом.

Тут же і панель управління, установка в один клік, автоматичне резервне копіювання та інші фішки, які актуальні для преміум-сервісу.

VPS

Виділений сервер дозволить вам використовувати всі можливості машини для своїх проектів. Якщо на звичайних тарифах ви змушені ділити потужність хост-машини з кимось іншим, то тут ви один можете користуватися всім: 2 або 4 ГБ оперативної пам’яті, всією потужністю процесора і т. д.

Виділені машини дозволяють розміщувати не тільки сайти. Ви можете поставити тут ігровий сервер, якогось бота, так і взагалі все, що тільки забажаєте. Фактично це буде окремий комп’ютер з попередньо встановленою операційною системою (Linux/Windows/інше). Якщо це буде Linux з графічною оболонкою або Windows, то ви можете керувати сервером подібно до комп’ютера. З використанням курсору, елементів інтерфейсу, панелі завдань.

Якщо говорити саме про сайтах, то для встановлення або перенесення на виділену машину доведеться трохи попрацювати. Треба встановити відповідне програмне забезпечення, мови програмування (PHP, Python) та інші модулі, які можуть бути використані CMS або фреймворками. Але техпідтримка знову допоможе вам.

А якщо навіть і ні, то ви завжди можете звернутися на біржі фрілансу. Як правило, там дуже багато фахівців, готових виконати будь-які ваші забаганки за досить низькими цінами. Вони вам все покажуть, всі налаштують і розгорнутий сайт.

Уточню, що виділений сервер варто брати тільки для високонавантажених сайтів, ігрових серверів або подібних їм. У випадку з невеликим блогу на WordPress вам вистачить звичайного віртуального сервера. Навіщо платити більше, вірно ж?

Створення облікового запису

Реєстрація на Макхосте проста до неподобства. Заходимо на офіційний сайт, знаходимо потрібний тариф, натискаємо “Замовити”. Вилітає ось таке віконце.

Ми повинні ввести e-mail, вибрати вид (фізична особа у 99 % випадків серед читаючих цю статтю).

Що таке промокод і партнерський код? Перший ви можете отримати на всяких сайтах, у своїх друзів або ще десь. Він може забезпечити вам безкоштовний доступ до хостингу на якийсь час. Мені відомі кілька видів промо-кодів: на місяць (31 день) і на 3 місяці (91 день).

Другий також можна отримати на різних сайтах з акціями. При його використанні ви можете отримати знижки або інші додаткові приємності.

Введіть промокод на 1 безкоштовний місяць за тарифом Мак-10 – CC9P-JS1B-Y32B і партнерський код – 4142091038.

Після створення облікового запису, ви можете зробити свої власні промо – та партнерські коди. Ваші клієнти будуть отримувати бонуси, а ви – відсотки з їх транзакцій. Взаємовигідні відносини.

Як тільки всі ввели – натискаємо на кнопку “Далі”. Нас перекине на сторінку з інформацією, в якій буде сказано, що дані були відправлені на поштову скриньку.

Реєстрація завершена. Йдемо в ящик, забираємо там логін і пароль, який знадобиться нам при вході в панель управління.

Панель управління

Для входу в ПУ ми повинні клікнути по помаранчевої кнопці праворуч вгорі сайту. Нас там зустріне стандартне вікно логіна і пароля, в яке ми повинні ввести дані з листа на пошті.

Після авторизації нас відразу перекине в панель управління, яка виглядає як щось з двохтисячних років. Але нічого, головне не зовнішній вигляд, а функціональність, а її хоч відбавляй.

Відразу звертаємо увагу на блок посередині – швидкі операції. Тут можна швидко зареєструвати або продовжити домен, перейти до своїм логінів/паролів, розділу управління сайтами, базами даних і т. д.

Ці ж розділи доступні в бічному меню “Керування послугами”. Подивимося на кожен з них окремо.

Сайти

Тут доступні всі сайти, які є на акаунті. Можна видаляти і редагувати їх. Трохи вище є кнопки для додавання і реєстрації доменів.

Ви можете виконувати операції відразу з декількома сайтами з допомогою галочок.

Бази даних

Розділ, в якому можна додавати, видаляти і редагувати бази даних MySQL. Тут же доступ в phpMyAdmin, який дозволяє працювати з таблицями і змінними вашої БД.

Тут видно хост, ім’я бази, логін, розмір і статус. Перші три можуть знадобитися вам при установці різних платформ в ручному режимі.

Піддомени

Тут створюються піддомени. Багато піддоменів. Дуже багато. А якщо серйозно, то ви дійсно можете створити стільки піддоменів, скільки самі захочете. Зазвичай такої потреби у сумлінних вебмайстрів не виникає.

Поштові скриньки

Якщо ви захочете створити собі поштову скриньку в домені, то цей розділ для вас. Процес на пару кліків, а якщо ви не впораєтеся, то приготовлена інструкція для новачків.

У майбутньому на цій сторінці ви зможете відслідковувати різні показники: квоти, статуси та інші.

Планувальники

Створення запланованих операцій. Працює з допомогою php-функцій, тому для використання треба хоч трохи розбиратися в програмуванні мовою зокрема.

Установка додатків

Якщо ви хочете встановити CMS в пару кліків, то автоматична установка як раз для вас. Вибираєте потрібний дистрибутив, натискаєте кнопку “Встановити”. Через пару хвилин буде створено сайт, база даних.

Далі можна буде перейти в панель управління CMS та продовжити налаштування.

Трохи нижче є завантажувані платформи, деякі вимагають наявності ліцензії. Їх також можна встановити, попередньо завантаживши на свій сервер.

Ліцензії CMS

Тут якраз можна придбати ліцензію для платної платформи. Мені доступна тільки 1С-Бітрікс, є демоверсія. Не особливо потрібний розділ, враховуючи, що купити все ліцензії можна прямо на офіційних сайтах.

Реєстрація домену

Якщо ви бажаєте зареєструвати домен через McHost, цей розділ допоможе вам у цьому. Не забудьте створити анкету на персону, де будуть вказані ваші дані, а також поповнити рахунок.

Сам процес не відрізняється складністю. Потрібно просто слідувати простим інструкціям, які доступні в “Допомоги”, або ж звернутися в технічну підтримку.

У Макхосте доступні майже всі популярні доменні зони, тому проблем з відсутністю якийсь з них бути не повинно.

Перенесення домену

Якщо ви переносите сайт від іншого хостера, то можна захопити з собою ще і домен. Операція дуже проста, всього три поля.

Тут теж знадобиться анкета на персону. Але вона створюється лише один раз, тому не бачу приводів для занепокоєння.

Анкета персони

Анкета створюється раз і назавжди. Вводимо всі дані, причому правильно. Інакше при перенесенні та інших операціях можуть виникнути проблеми (іноді запитують перевірку особистості).

Можна створити кілька анкет персон для різних людей. Всі вони будуть доступні для видалення або редагування.

Мій аккаунт

Інформація з вашого аккаунту. Тут є все: паролі, DNS-сервери, FTP-акаунти, особисті дані і навіть завантажені файли.

Всі редагується і настроюється. Дуже важлива сторінка, з якої вам доведеться попрацювати на перших порах (наприклад, заповнити анкету).

Фінанси

Баланс, рахунки, заборгованості будуть у розділі “Фінанси”. Тут же ви зможете поповнити баланс, використовуючи для цього зручну платіжну систему.

У таблиці “Список операцій” буде вся необхідна інформація по вашим транзакціях, в правій частині – опис.

Послуги

В послуги можна замовити якісь нові установки та доповнення до основного функціоналу, змінити тариф, змінити період оплати. Тут же буде доступна вся інформація щодо вартості послуг і додаткових опцій.

Висновок

Як бачите, працювати з хостингом Макхост дуже просто. Не даремно він має хороші відгуки і позитивну репутацію в РФ і країнах СНД. При виборі хостингу для себе ці речі обов’язково потрібно враховувати, адже досвід інших людей дозволить вам не повторювати їх помилок.

Панель управління хоч і має трохи застарілий інтерфейс, але вона як і раніше залишається функціональною і зручною, а також зрозумілою для новачків. Тут же можна виділити технічну підтримку, наявність інструкцій, якісне обладнання та низькі ціни – всі ці речі роблять McHost відмінним вибором для вебмастера.

Якщо ви хочете створити свій власний сайт для пасивного заробітку в кілька сотень тисяч рублів щомісяця, то я можу порадити курс Василя Блінова “Як створити блог”. На ньому вам розкажуть про всі нюанси, які пов’язані з заробітком на інформаційних проектах. Інформація подається у зручному легко засвоюваному вигляді. Обов’язково перейдіть за посиланням, щоб дізнатися подробиці.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.