Огляд кращих програм для запису телефонних розмов: як завантажити, встановити і використовувати

Поширити

Вітаю постійних читачів та гостей блогу iklife.ru.

Іноді у нас виникає необхідність зберегти важливу інформацію, отриману по телефону, або записати бесіду в Skype. Цілі і завдання можуть бути дуже різними. Наприклад, ми беремо інтерв’ю, щоб надалі транскрибувати його, вибрати цитати, надрукувати в журналі або на сайті. Мало хто з нас володіє такою ідеальною пам’яттю, щоб дослівно цитувати іншої людини або навіть себе.

В такому разі нам потрібна програма для запису телефонних розмов або якийсь інший спосіб зберегти бесіду. Сьогодні розглянемо кращі програми для виконання цього завдання.

Зміст

 • Програми для Android
  • Call Recorder: інструкція
  • Truecaller
  • ACR запис дзвінків
  • RMC: Android Call Recorder
  • Інші схожі продукти
 • Загальні поради по використанню програм
 • Запис без додаткових програм
 • Юридичні аспекти
 • Які аудіозаписи можуть стати доказом у суді
 • Висновок

Програми для Android

Є безліч програмних продуктів для смартфонів, які пропонують різноманітні функції: від визначення номерів спамерів і шахраїв до запису розмов.

Але зараз багато хто з них розчаровують своїх користувачів, тому що перестають працювати. У коментарях ми бачимо безліч закидів до розробників. Однак проблема в тому, що на початку 2019 року змінилася політика Google, починаючи з Android 9 відбувається блокування доступу до дзвінків і контактам для всіх сторонніх додатків.

Виробники деяких програм, наприклад, Truecaller, чесно попереджають, що функція не працює на iOS і Android 9, треба тільки почитати опис продукту. Інші нічого не повідомляють, але гнівні коментарі користувачів видають реальний стан справ.

Якщо ви щасливий власник новенького смартфона на базі Android або iPhone, то, найімовірніше, у вас будуть виникати труднощі при запису телефонних розмов сторонніми додатками. Який є вихід з цієї ситуації, ми обговоримо трохи пізніше в рамках даної публікації. А зараз розглянемо кілька хороших програм, які допоможуть записати розмову на смартфонах. Деякі з них працюють і на Android 9.

Call Recorder: інструкція

Ця утиліта ще називається Automatic Call Recorder або російською мовою “Запис дзвінків”.

Примітка: в Play Маркеті багато подібних додатків з схожими назвами. Будьте уважні, дивіться на скріншоти і порівнюйте розробника, щоб переконатися, що встановлюєте той продукт, про який я розповідаю.

На мій погляд, Call Recorder – одне з найкращих рішень для Android. Його особливість в тому, що запис не потрібно включати, функція спрацьовує автоматично для всіх дзвінків, якщо програма включена і працює у фоновому режимі. В цьому великий плюс – ви не забудете записати важливу розмову. Але для кого-то в цьому може ховатися мінус – якщо додаток весь час включено, то аудіофайли накопичуються, і потрібно їх періодично видаляти.

“Запис дзвінків” працює на пристроях різних фірм, у тому числі Samsung, Honor, Huawei, Xiaomi, Asus. Принаймні, я не стикалася з упередженим ставленням розробників до якого-небудь виробника смартфонів. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, напишіть, будь ласка, про це в коментарях.

Щоб протестувати програму, заходимо в магазин і встановлюємо його на свій пристрій.

Відкрийте програму, дозвольте їй доступ до інформації на телефоні і зробіть пробний дзвінок, а краще – декілька. Іноді вона не спрацьовує відразу після установки. Тоді треба закрити і відкрити її заново.

Якщо утиліта впоралася із завданням, то на екрані з’явиться перша запис. Тапніте по ній і натисніть на сірий трикутник, щоб прослухати.

У мене додаток працює досить стабільно, але періодично користувачі помічають такі проблеми:

 • запис не включається на окремих дзвінках, тобто програма працює стабільно, а потім в якийсь момент раптом не спрацьовує;
 • тихий голос співрозмовника;
 • неповна запис, як ніби частина бесіди вирізали.

Truecaller

Це досить популярний додаток для Android і iOS, яке найчастіше використовується для визначення номера і блокування дзвінків і повідомлень від спамерів і шахраїв. Але у програми є і функція запису, що входить в пакет Premium. Його вартість становить 49 доларів в місяць.

Примітка: запис розмов доступна тільки на Android версії 8 і нижче, але є і хороша новина – оцінити роботу програми можна безкоштовно протягом 2 тижнів.

Завантажити та встановити цей реєстратор дзвінків можна з Play Маркету.

Які можуть виникнути труднощі в роботі з додатком:

 • не визначається номер абонента, який є в записній книжці;
 • неможливо пройти підтвердження номера телефону, якщо ви перебуваєте в іншій країні;
 • після 3 невдалих спроб підтвердити номер утиліта відмовляється співпрацювати на наступні 24 години;
 • збільшується витрата батареї в порівнянні з звичайними дзвінками, що властиво більшості подібних продуктів.

ACR запис дзвінків

Це ще одне ефективне рішення для збереження інформації з телефонних розмов. Викачуємо і встановлюємо додаток з Play Маркету.

Потім відкриваємо програму, погоджуємося з умовами її використання, дозволяємо доступ до інформації на телефоні і знайомимося з функціями та можливостями.

Тепер, як тільки ми наберемо чийсь номер, або нам подзвонять, почнеться автоматичний запис. Після важливих для нас переговорів відкриваємо програму і тапа за останній аудіозаписи, щоб прослухати її.

Переваги ACR:

 • стабільна робота навіть на Android 9;
 • хороша гучність і звук без перешкод;
 • не виникає питання, як записати розмову, це відбувається автоматично, якщо ми не відімкнемо запис у налаштуваннях;
 • не потрібно тримати вікно програми відкритим, вона і так працює у фоновому режимі;
 • можна зберігати звукові файли в хмарному сховищі;
 • ненав’язлива реклама в безкоштовній версії;
 • можливість налаштувати роботу під себе.

З мінусів можу відзначити тільки те, що не підтягуються контакти, і тому замість номера телефону або імені людини ми бачимо напис “Невідомий номер”. Розробники чесно попереджають про це відразу після установки і запуску програми.

В іншому у мене претензій до ACR немає. Поділіться своєю думкою, розкажіть, чи виникали у вас проблеми з цим додатком.

RMC: Android Call Recorder

Це додаток я теж відношу до кращим рішенням для запису телефонних розмов. Якщо описані вище продукти з якоїсь причини вас не влаштували, спробуйте RMC.

Зайдіть в Play Маркет, скористайтеся пошуком і встановіть програму на свій смартфон.

Відкрийте її, дозвольте доступ до всіх потрібних функцій і розділів.

Тепер програма буде робити автозапис всіх переговорів, навіть якщо ви закриєте. Щоб відключити її, потрібно зайти в налаштування і зняти галочку напроти пункту “Включити запис”.

Переваги програми “RMC: Android Call Recorder”:

 • працює майже з усіма пристроями і навіть на Android 9;
 • прихована запис без іконки, ні писку в трубці і інших сигналів;
 • найчастіше на записі добре чути і вас, і співрозмовника;
 • досить багато налаштувань для зручності кожного користувача.

Однак іноді виникають такі проблеми:

 • вхідні дзвінки записуються добре, а вихідні не пишуться зовсім або роблять це через раз;
 • погано чути співрозмовника, в такому випадку розробники пропонують посилити звук або включати гучний зв’язок для запису;
 • не завжди визначаються контакти.

Інші схожі продукти

Я детально розповіла вам про найбільш вдалих, на мій погляд, рішення. Але, звичайно, є й інші схожі програмні продукти:

 • Callbox (в Play Маркеті також “Запис Дзвінків Розмов Автоматично”) від розробників Smsrobot LTD;
 • CallX від того ж колективу авторів;
 • “Запис дзвінків – Cube ACR” від Catalina Group – хороше рішення для Android до 10-ї версії, великим плюсом є активна підтримка користувачів, розробники відповідають на коментарі, намагаються оперативно вирішувати проблеми;
 • Automatic call recorder для iPhone;
 • “TapeACall: Запис дзвінків” для iPhone;
 • “Запис дзвінків” від Smart media та інші.

Ви можете встановити і випробувати будь-яку з цих програм. Поділіться своєю думкою про них у коментарях.

Загальні поради по використанню програм

Часто люди безпосередньо перед важливою розмовою скачують якусь програму з хорошими відгуками і потім дуже засмучуються, якщо не вийшло записати розмову, чи є проблеми зі звуком.

Тому, щоб не було гірких розчарувань, завантажити додаток і протестуйте його хоча б протягом дня на вхідні та вихідні дзвінки. Працездатність програм часто залежить від конкретного пристрою і версії операційної системи, тому один і той же продукт може працювати у вашого друга і не працювати у вас.

Ось ще кілька порад:

 1. Перед важливою розмовою запустіть програму і ще раз перевірте якість запису.
 2. Регулярно очищайте пам’ять телефону від зайвих аудіофайлів.
 3. Не використовуйте відразу кілька утиліт для більшої надійності, швидше за все, вони будуть конфліктувати між собою.

Запис без додаткових програм

Якщо жодна програма не може зробити запис з вашого пристрою, то найбільш вірним, на мій погляд, рішенням буде використовувати простий або вбудований диктофон. Якщо ви просто увімкніть його під час дзвінка, то почуєте тільки свій голос. Щоб записати співрозмовника, необхідно перевести дзвінок в режим гучного зв’язку.

Також для запису можна використовувати інший телефон, комп’ютер або спеціальні гарнітури.

Юридичні аспекти

Можливо, у вас є багато питань юридичного характеру:

 1. Законно робити записи телефонних розмов?
 2. Чи потрібно попереджати співрозмовника, що ми записуємо нашу бесіду?
 3. Чи вважається така запис доказом у суді?
 4. В яких випадках нас можуть притягнути до юридичної відповідальності за зроблений запис?

У мене теж були такі питання, я почитала матеріали на цю тему, ознайомилася із законами РФ і поділюся з вами тим, що мені вдалося дізнатися:

 1. Ми можемо записувати телефонні розмови і не попереджати про це свого співрозмовника. Ключове слово тут – “свого”. Прослуховувати і зберігати копії чужих розмов незаконно, за це можуть оштрафувати і навіть відправити на виправні роботи на строк до 1 року. Чужі розмови – це будь-які розмови, де ви не берете участі, тобто прослуховувати і записувати дружину або чоловіка теж не можна.
 2. Є ще одне застереження до першого пункту. Якщо ви записуєте розмова, яка містить персональні дані, комерційну таємницю чи відомості про приватне життя, то дозвіл співрозмовника все-таки треба брати.
 3. Не можна передавати третім особам і викладати в загальний доступ аудіозаписи без згоди свого співрозмовника. Тобто ви можете зберігати файли у себе на телефоні або на комп’ютері, кілька разів їх прослуховувати або використовувати іншим способом, але не скидати друзям в інтернеті.
 4. Не всі аудіозаписи приймаються судом, про це я зараз окремо розповім.

Примітка: законодавство постійно змінюється, тому я раджу періодично цікавитись поточними нормами права, якщо ви регулярно записуєте свої телефонні розмови і хочете їх якимось чином використовувати.

Які аудіозаписи можуть стати доказом у суді

Бувають ситуації, коли ми робимо запис у надії довести незаконні дії по відношенню до нас, наприклад, сусід грошовий борг не повертає, або колишній друг шантажує. Щоб аудіозапис точно могла стати доказом у суді, вона повинна бути зроблена правоохоронними органами з дозволу того самого суду.

Виглядає це приблизно так:

 1. Ви звертаєтеся в поліцію із заявою.
 2. Співробітники МВС роблять запит і отримують дозвіл на прослуховування ваших телефонних розмов.
 3. Робиться запис і долучається до матеріалів справи.

Коли ви самі записуєте розмову, то суд вирішує в індивідуальному порядку, чи він розглядатиме такий доказ. Щоб збільшити свої шанси, потрібно заздалегідь продумати бесіду і вести її певним чином:

 • постарайтеся обговорити поточну дату;
 • уникайте згадки персональних даних;
 • не лайтеся, не вживайте мати;
 • детально обговоріть питання, щоб були зрозумілі важливі обставини справи;
 • замовте деталізацію розмов у стільникового оператора, щоб було зрозуміло, хто, кому і коли дзвонив.

Якщо вас шантажують або погрожують, звертайтеся в поліцію. Якщо телефонна розмова є єдиним доказом злочину, то є ймовірність, що у вас вилучать файл разом з носієм.

Якщо мова йде про гроші, то одного запису бесіди з боржником, колекторами, банком або іншою фінансовою організацією недостатньо, потрібно укладати договір, брати розписку або якимось чином ще закріплювати грошові операції, щоб суд міг розглянути скаргу.

Висновок

Ми з вами розглянули найбільш вдалі і популярні програми для запису телефонних розмов, а також трохи поговорили про правові аспекти. Краще рішення можете вибрати тільки ви конкретно для своїх потреб і моделі телефону. Мені приємніше працювати з додатком ACR.

Можливо, вас цікавить, де зберігаються аудіозаписи. Їх можна знайти через диспетчер файлів телефону. Кожна програма створює свою папку, наприклад, ACR складає матеріали в директорію ACRCalls, а Call Recorder – в callrecordings.

Якщо у вас є запитання чи цікава та корисна інформація по темі, чекаємо ваших коментарів.

Сподобалася стаття? Тоді зберігайте її в закладки і діліться з друзями в соціальних мережах.

Підписуйтесь на нові публікації блогу iklife.ru ми розбираємо багато важливі та актуальні питання, говоримо про фінанси, показуємо, як працювати з програмами і сервісами.

До нової зустрічі, друзі.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.