Огляд сервісу Задарма – як налаштувати і користуватися?

Поширити

Привіт, друзі!

Чи чули ви що-небудь про хмарні послуги зв’язку? Для мене робота над цією статтею стала першим знайомством, і воно вже принесло свої плоди. Наша сім’я почала користуватися послугами телефонії Задарма, вирішилося питання зв’язки з родичами з іншого міста (з цінами традиційних операторів зв’язку закривати його ніяк не хотілося).

Здавалося б, що нового можна додати до такої звичної мобільного зв’язку і месенджерів для спілкування в мережі? Прогрес не стоїть на місці – беремо на озброєння інтернет-телефонію.

Зміст

 • Задарма – що це таке?
 • Реєстрація: вибираємо тариф
 • Як дзвонити через сервіс?
  • З комп’ютера на телефон
  • Дзвінки зі смартфона
   • Налаштовуємо мобільний додаток
   • Як замовити зворотній дзвінок?
 • Можливості для корпоративного підключення
 • Переваги сервісу
 • Висновок

Задарма – що це таке?

Проект Задарма існує більше 10 років і володіє активними користувачами в 160 країнах світу. Мережа телефонного зв’язку на основі інтернет – ось що він собою являє.

У числі пропонованих послуг: дзвінки (з персонального комп’ютера, мобільного з інтернетом, звичайного телефону, мобільного без інтернету), можливість відправляти та приймати sms-повідомлення на мобільні номери 20 країн), віртуальні АТС та інші голосові функції.

Частина з них компанія надає безкоштовно, інші – за мінімальними тарифами. До перших належать такі:

 • безкоштовний номер усередині мережі;
 • внутрішні голосові і відеодзвінки;
 • безкоштовні вхідні на прямі номери (крім 800);
 • московський номер даром (вхідних дзвінків повинно бути не менше 700 хвилин в місяць);
 • безкоштовні віджети для сайтів “Зателефонуйте мені” і Callback (зворотний дзвінок);
 • хвилини для розмов по виділених напрямках та ін.

За що ж користувачі платять гроші? За оренду телефонних номерів, прив’язаних до будь-яких точок на карті Землі (з числа 70 країн), а також, як і скрізь, за дзвінки на телефони РФ та інших країн.

Реєстрація: вибираємо тариф

Вибір тарифного плану залежить від того, як багато і по яких напрямках ви збираєтеся робити дзвінки. Задарма пропонує 2 тарифу з обов’язковими щомісячними платежами та 3 – без. Виберіть один з останніх, якщо розмовляти плануєте менше години в тиждень.

Тарифний план Тарифікація Кількість безкоштовних хвилин Куди можна використовувати безкоштовні хвилини Плата за підключення
Безкоштовний Щохвилинна 30 після реєстрації + 400 при поповненні рахунку на 350 руб. В будь-яку з 40 країн світу (Росія – стаціонарні Москва і Санкт-Петербург) Відсутній, для переходу на інший тариф баланс повинен бути не менш 60 руб.
Економ Щохвилинна Відсутні Відсутній
Стандарт Посекундна 100 хвилин кожен місяць при поповненні рахунку на будь-яку суму Розмови за 7 напрямами, Росія – стаціонарні в Москві і Санкт-Петербурзі Відсутній

А ось порівняльна таблиця вартості дзвінків на різних тарифах. Ціни вказані в рублях з урахуванням податків.

Плата за з’єднання відсутня, а якість зв’язку однаково висока на будь-якому тарифному плані (за твердженням власників проекту).

При проходженні короткої реєстрації автоматично присвоюється тариф “Стандарт”. Якщо виберете розширену форму реєстрації потрібний тарифний план можна буде вибрати відразу.

20 рублів для тестування послуг виявляються у вас в розпорядженні після підтвердження свого номера телефону (чи покупки такого всередині мережі).

Ціну дзвінка можна дізнатися так: заходимо в меню Тарифи – Дзвінки, вбиваємо номер (7 – код міста – номер телефону) і натискаємо “Дізнатися вартість дзвінка”.

Як дзвонити через сервіс?

Перший дзвінок ви можете зробити прямо з сайту Zadarma. Для цього в особистому кабінеті вибираємо Послуги – Дзвонити з сайту.

Для частих дзвінків така система не дуже зручна – через спеціальні програми якість голосу буде набагато вище. Тому вам потрібно визначитися, з комп’ютера або смартфону плануєте здійснювати дзвінки, і провести настройку.

З комп’ютера на телефон

Для вибору підходящої програми в особистому кабінеті заходимо в розділ Допомогу – Програми для дзвінків.

Далі по інструкції виробляємо нескладні налаштування і можна дзвонити з комп’ютера на телефон.

Дзвінки зі смартфона

Щоб дзвонити з телефону через сервіс Задарма, потрібно завантажити додаток для iOS або Android. Подивимося, як його налаштувати на прикладі останнього.

Налаштовуємо мобільний додаток

Zadarma пропонує аж 5 програм для Андроїд, відзначаючи, що ви можете вибрати будь-які інші програми-аналоги IP-телефонії (повинні підтримувати протокол SIP).

Zadarma для Android – це власне додаток сервісу. Завантажуємо його на сайті (Послуги – Подзвонити зі смартфона) або в маркеті Google Play.

При першому запуску інтегруємо з системою Андроїд і налаштовуємо доступність залежно від інтернет-підключення.

Далі натискаємо, що вже є аккаунт, вводимо шестизначний SIP-номер і пароль з особистого кабінету на сайті (Налаштування – SIP-налаштування) і натискаємо “Зберегти”.

Все, номер зареєстрований і можна здійснювати дзвінок з телефону через сервіс.

Щоб перевірити якість передачі голосу, є безкоштовний луна-тест – зателефонуйте 4444.

Ну ось, друзі, тепер у вас не повинно залишитися питань, як телефонувати через Задарма. Якщо є – задавайте їх у коментарях.

Залишилося налаштувати посилання зворотного дзвінка, щоб залишатися на зв’язку навіть при низькій якості інтернет-з’єднання.

Як замовити зворотній дзвінок?

Якщо не впевнені, що часто будете користуватися програмою, можна обійтися без неї і використовувати Callback-посилання. Також вона стане в нагоді для здійснення дзвінка у випадках, коли інтернет може підвести (наприклад, у мандрівках).

Щоб установити посилання на смартфон, в особистому кабінеті заходимо у вкладку Послуги – Зворотній дзвінок. У пункті 2 вбиваємо номер свого мобільного і натискаємо “Зберегти”.

З’являється посилання і кнопка “Відправити мені СМС”, натискаємо на неї. Отриману посилання зберігаємо в закладках смартфона, а в екстрених випадках відкриваємо і вводимо в віконце номер телефону, на який нам потрібно додзвонитися.

Дзвінок в обидві сторони (вам і потрібного абонента) буде тарифікуватися згідно обраному порядку розрахунків.

Можливості для корпоративного підключення

Задарма пропонує безкоштовну хмарну АТС для телефонізації офісу. Залишається безкоштовною при поповненні рахунку на будь-яку суму раз в квартал, в іншому випадку призначається щомісячна плата 180 рублів.

Особливості віртуальної телефонної станції від Задарма:

 • телефонізація офісу даром за кілька хвилин;
 • можливість переміщати офіс в будь-яку точку Землі (номер не прив’язаний географічно);
 • підключення багатоканального номера;
 • організація бюджетного call-центру;
 • прийом дзвінків з сайту без будь-якої плати (через віджети);
 • переадресація дзвінків на внутрішні і зовнішні номера;
 • використання різних номерів для визначення (АВН) при різній спрямованості дзвінків;
 • робота зі спеціалістами в будь-якій точці світу (АТС дозволяє підключити до внутрішніх 50 номерів).

Який завгодно номер у США можна підключити безкоштовно, абонентська плата –

від 120 рублів на місяць. Номер в Москві так само можна підключити без оплати і користуватися ним задарма (або за 120 рублів на місяць, якщо вхідних дзвінків менше 700 хвилин в місяць).

Приклад розцінок на номери у інших містах Росії.

Віртуальна АТС має велику варіативність налаштування з такими корисними функціями, як голосове меню, автосекретар, запис дзвінків, прийом за номером абонента і години роботи, конференція і факс.

Переваги сервісу

 1. Економія на зв’язку під час подорожей. Підключіть віртуальний номер рідного міста перед поїздкою за кордон, приймайте дзвінки і телефонуйте додому, ніби ви і не виїжджали.
 2. Зв’язок всередині мережі – даром.
 3. Перенесення номера у будь-яку точку світу.
 4. Цілодобова служба підтримки користувачів.
 5. Низькі тарифи на міжміський і міжнародний зв’язок.
 6. Опція відправки недорогих міжнародних СМС.
 7. Безкоштовна віртуальна АТС.
 8. Можливість використовувати в CallerID будь-який підтверджений або придбаний номер (наприклад, дзвонити з московського міського, перебуваючи в Греції).
 9. Додаткові послуги – голосове меню, переадресація і запис дзвінків.
 10. Можливість отримання безкоштовного міжнародного номера (код +883, доступний після першого поповнення рахунку).

Висновок

Відгуки про проект Задарма в мережі частіше зустрічаються позитивні. Незадоволені висловлювання мені траплялися тільки від тих, хто не встиг розібратися в його інтерфейсі і налаштуваннях.

Власники сервісу не закликають відмовлятися повністю від мобільного зв’язку і переходити на Задарма (або інших провайдерів IP-телефонії).

Телефон без проводів – хіба цим вже когось здивуєш? Однак додаткові канали зв’язку несуть свою вигоду для нас, допомагаючи підтримувати контакти незалежно від відстаней.

Дзвонити через інтернет чи ні – вирішувати вам. Головне, друзі, тепер ви в курсі, що має такої можливості (у тому числі безкоштовного). Згадайте про неї, коли задумувалися, наприклад, про те, як подзвонити в іншу країну. Поділіться в коментарях своїм досвідом використання сервісу. До нових зустрічей!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.