Сайти для вивчення англійської мови: найбільша підбірка кращих ресурсів на допомогу кожному

Поширити

Привіт, друзі.

Англійська мова перестав бути просто додатковим навантаженням у школі. Зараз він потрібен у багатьох сферах діяльності, починаючи від маркетингу і закінчуючи програмуванням. Крім того, багато стали виїжджати на відпочинок і у відрядження за кордон, де без мови обійтися дуже складно.

До щастя, який би не був рівень знань, його можна досить швидко “підтягнути”. У цьому допомагають сайти для вивчення англійської мови. На них зібрані різноманітні матеріали для читання, вивчення граматики, розвитку усного мовлення.

Сьогодні ми розглянемо найбільш корисні ресурси, і ви відразу зможете почати займатися в зручному ритмі і темпі. Головне, не відкладайте це на потім, а почніть прямо зараз.

Зміст

 • Для початківців
 • Для вивчення граматики
 • Для покращення розмовної англійської і розширення словникового запасу
 • Вчимося сприймати англійську мову на слух
 • З тестами, завданнями, іграми
 • Для читання
 • Інші цікаві сайти
 • Висновок

Для початківців

Якщо ви хочете з нуля самостійно вивчити новий для вас мовою, то я раджу почати з хороших підручників з англійської, тому що в них матеріал викладається послідовно: від простого до складного. Також вам підійдуть уроки в режимі онлайн, в яких пояснюються основи, і знання добре структуровані. Ось список відповідних інтернет-майданчиків для початківців:

 1. На сайті begin-english.ru ви знайдете картки слів для поповнення словникового запасу, спрощені правила граматики для новачків і самовчитель з розбивкою матеріалу за уроками.
 2. Lingualeo.com – це один із самих популярних сервісів з приємним зручним інтерфейсом. У вільному доступі є безліч текстів, відео і аудіо, тренування слів і фраз для запам’ятовування. Можна також оплатити додаткові можливості: ведення персонального словника, вивчення граматики та три курси з англійської мови. Lingualeo зручно використовувати у вигляді програми на телефоні.
 3. Esolcourses.com – це уроки для початківців і тих, хто продовжує вдосконалювати свою англійську. Тут зібрані різноманітні матеріали для читання, прослуховування, вивчення граматики. Є цікавий розділ з піснями. Ви слухаєте популярні композиції і виконуєте прості вправи. Хороший ресурс, рекомендую.
 4. Correctenglish.ru – це ще одна комора знань для тих, хто тільки починає свій шлях у вивченні англійської. Тут є гарна теоретична база, інтерактивні уроки, тести, подкасти, а також програми, які можна завантажити і запустити на комп’ютері.
 5. Bistroenglish.com – безкоштовні аудіо – та відеоуроки, а також платні курси від викладача англійської Оксани Долинка.
 6. Learnathome.ru сайт російською мовою, на якому зібрані уроки для людей з різним рівнем знань. Щоб почати навчання, потрібно зареєструватися та зайти в свій особистий кабінет. На кожен день формуються індивідуальні вправи, але в будь-який час ви можете вибрати інші цікаві завдання, подивитися відео, послухати аудіозаписи, почитати матеріали з граматики, додати слово у свій словник.
 7. На prolingvo.info зібрані уроки для тих, хто вивчає мову з нуля з вправами для закріплення матеріалу.
 8. Crazylink.ru – це озвучені слова за темами, статті та книги для читання, граматика і кросворди в одному місці. Можна вибрати рівень для початківців, середній або складний.
 9. Весь інтерфейс LEO Network англійською мовою, в цьому його плюс, але і складність для новачка. Тут зібрані уроки, які починаються з вивчення алфавіту. До кожного заняття є відео, текстовий супровід, озвучування слів.
 10. Learnamericanenglishonline.com. Назва даного ресурсу для вивчення мови говорить сама за себе. Ці уроки підходять для тих, кому потрібен “американський” англійська. Заняття побудовані за рівнями: від простого до складного. До кожної теми є відео та текстовий супровід. Також використовуйте словник, щоб легше сприймати матеріал. Вся інформація англійською мовою, що, з одного боку, ускладнює навчання, а з іншого – швидко занурює людину в мовне середовище. Вчитель Пол чітко проговорює кожне слово, тому ви швидко зможете освоїти вимова.
 11. Manythings.org. Тут зібрані тести, пісні, ігри, кросворди, завдання для читання і аудіювання. Ресурс підійде для школярів, дітей дошкільного віку та дорослих. У сайту непростий інтерфейс, але він вартий того, щоб розібратися і використовувати корисні матеріали. За посиланням ви знайдете уроки по розмовній англійській. На відео викладач Дженніфер вчить російськомовну жінку практично з нуля, тому уроки підійдуть новачкам.
 12. Learnenglishkids.britishcouncil.org – сайт британської ради для дітей, learnenglishteens.britishcouncil.org – для підлітків, learnenglish.britishcouncil.org – для дорослих. На цих ресурсах створені корисні матеріали для навчання: від дитячих пісеньок до бізнес-англійської мови для дорослих.
 13. На eslfast.com є безліч простих коротких текстів для дорослих і дітей з прослуховуванням.
 14. З easyworldofenglish.com можна вчити англійську з нуля починаючи з алфавіту, слухати невеликі замітки, читати, освоювати граматику.
 15. Busuu.com – це платний сервіс. За 199,95 рублів в місяць можна займатися з флеш-картками, спілкуватися з носіями мови, проходити різні курси, в тому числі для мандрівників. Безкоштовно можна займатися тільки з флеш-картками, але навіть вони можуть здорово допомогти в вивченні розмовних слів і фраз з нуля.
 16. За адресою bbc.co.uk/learningenglish/ ви знайдете курси і окремі уроки розмовної мови та граматики від BBC.
 17. Newsinlevels.com – новинний сайт з невеликими нотатками у форматі тексту і аудіозаписів англійською для тих, хто хоче не просто читати, а ще й отримувати актуальну інформацію з усього світу. Матеріал адаптований для тих, хто вивчає мову. Є 3 рівня складності, рідкісні слова виписані після тексту.
 18. Rong-chang.com – дуже прості тексти та звукової доріжки для читання і прослуховування.

Для вивчення граматики

Кожна мова має свої особливості, структури, встановлений порядок слів, стійкі вирази. Вивчати ці нюанси можна все життя. Щоб було легше, використовуйте ресурси, які описані нижче.

Инглекс – це школа, яка пропонує заняття онлайн з репетитором по Skype. На сайті englex.ru ви можете безкоштовно користуватися такими матеріалами:

 • безліччю статей з граматики та розмовної англійської, можна підписатися на щотижневу розсилку, щоб регулярно покращувати рівень своїх знань;
 • книгами і планером для регулярних самостійних занять від викладачів школи;
 • тестом на рівень англійської мови;
 • безкоштовними вебінару по різним темам.

На сайті engblog.ru в безкоштовному доступі є статті з граматики, лексикології, фонетиці та інших особливостей мови. Крім того, тут ви знайдете поради з вивчення англійської мови для дорослих та дітей, тести, присвячені окремим темам: часи, використання інфінітива та артиклів.

На сайті learn-english-today.com є теорія по граматиці і вправи для закріплення матеріалу, а також ідіоми, словники, англійська для бізнесу та багато іншого. Цей ресурс можна використовувати як підручник і довідник.

Для покращення розмовної англійської і розширення словникового запасу

Є безліч ресурсів, які допоможуть розширити словниковий запас, поліпшити вимову, запам’ятати стійкі вирази:

 1. Forvo.com – прості слова і пропозиції, озвучені носіями мови. Ресурс добре підійде для новачків і дітей.
 2. Englishspeak.com – розмовні фрази для початківців.
 3. Eduteach.es – мультики з простими діалогами для дорослих і дітей.
 4. Film-english.com – ресурс для тренування мовлення та поповнення словникового запасу з короткометражних відеороликів. До кожного відео є фрази для читання і завдання, матеріал подається у вигляді уроків. Їх автор – викладач англійської мови Киеран Донахью.
 5. На сайті situationalenglish.blogspot.com зібрані словники за темами та ідіоми англійської мови.
 6. Real-english.com – це уроки для початківців. Їх особливість в тому, що на відео записані справжні діалоги з людьми на вулиці. З одного боку, це може викликати складності, з іншого ж, є більш природною подачею інформації, ніж у навчальних діалогах. Саме перше заняття вчить вітатися і називати своє ім’я, тому займатися можна з будь-яким початковим рівнем мови.
 7. Thefreedictionary.com можна використовувати як словник слів і стійких виразів, також на сайті кожен день з’являється невелика стаття, слово дня і урок граматики. Так що якщо щодня відвідувати цей ресурс, то можна дізнатися багато нового.
 8. Italki.com і verbling.com дозволяють вибрати вчителя з великого списку для занять через відеочат.
 9. Idiomsite.com – збірник стійких виразів, ідіом.
 10. W2mem.com – сервіс для формування свого персонального онлайн-словника.

Вчимося сприймати англійську мову на слух

Навчання за пісень, аудіозаписів та відеоматеріалів – один з найулюбленіших форматів на сьогоднішній день. Багато роблять хороший ривок у розумінні мови та застосування його в розмовної мови, слухаючи і запам’ятовуючи пісні, переглядаючи відеоролики і повнометражні фільми. Ось кілька онлайн-ресурсів, спеціально створених для такої практики:

 1. На eslpod.com зібрано 1 800 подкастів, які можна прослуховувати на комп’ютері та в телефоні. До кожного аудиофайлу є текст, який допомагає зрозуміти почуте і вивчити нові слова. Є безкоштовний пробний урок, доступ до решти підкастів варто 29 $ в місяць.
 2. На ororo.tv можна вчити мову за цікавим відео, заодно розширюючи свій кругозір. Без реєстрації відкриваються 57 каналів з короткими відеороликами та англійськими субтитрами. У особистому кабінеті доступні фільми і серіали з субтитрами на 8 і більше мовами. Безкоштовне використання ресурсу обмежена 45 хвилинами перегляду в день і переведенням до 50 слів. Для повного доступу потрібно оплатити абонемент, він коштує 299 рублів в місяць.
 3. На deepenglish.com можна прослуховувати цікаві історії на різній швидкості: повільною, середньої і швидкою. До кожного аудиофайлу є текст англійською мовою та тестові завдання. Клікаючи по незнайомих слів, можна переглянути переклад.
 4. Tunein.com – це новини зі всього світу, музика і подкасти англійською мовою.
 5. На сайтах singsnap.com і tuneintoenglish.com ви знайдете безліч пісень у форматі караоке.
 6. Tv411.org – короткі відео на різні теми носіїв мови.
 7. На сайті esl-lab.com зібрані діалоги і завдання до них. Є 3 рівня: простий, середній і складний. Можна вибрати аудіозаписи і тестові завдання за своїм силам, вправи підходять для дорослих і дітей.
 8. Storylineonline.net – книги для дітей в аудіоформаті з субтитрами, начитані професійними акторами.

З тестами, завданнями, іграми

Навчатися цікавіше з інтерактивних уроків, а також використовуючи всілякі тести, завдання, ігри. От онлайн-сервіси, які допоможуть оживити ваше навчання:

 1. Memrise.com – це захоплюючий тренажер, який можна застосовувати з самого початку навчання. Щоб почати навчання, виберіть мову та натисніть кнопку “Почни вчитися” на стартовій сторінці. Виберіть свій рівень знань. Після цього потрібно пройти реєстрацію і відразу можна слухати і виконувати завдання. Щоб краще запам’ятовувати слова і фрази, до них є готові картинки з мемами, також їх можна створити самостійно.
 2. Duolingo.com – інтерактивний сервіс для тестування своїх знань. Підходить для новачків, дітей і дорослих. Ви самі визначаєте кількість часу готові витрачати на одне заняття. Також на сайті є словник з прослуховуванням англійських слів. Додаток “Duolingo” можна встановити на телефон і займатися в будь-яку вільну хвилину.
 3. Myspelling.net – це завдання, в яких вам потрібно перекласти слово з російської на англійську і правильно його написати.
 4. Freerice.com – тренажер для поповнення словникового запасу. За кожну правильну відповідь ви отримуєте трохи рису. Проект підтримується Всесвітньою продовольчою програмою ООН.
 5. Hangman.no – забавна гра під назвою “Шибениця”. Ви обираєте тематику, потім вгадуєте букви в слові або фразі. Якщо вийшло, отримаєте поздоровлення, якщо ні, то петлю.
 6. Usingenglish.com, english-test.net, englishlearner.com, englishteststore.net, nonstopenglish.com – тести на граматику і знання слів.

Для читання

На сайті readlang.com зібрані невеликі тексти для читання та поповнення словникового запасу. Щоб почати вправлятися, зареєструйтесь, потім виберіть у бібліотеці тему і почніть читати.

Незнайомі слова можна переводити відразу по ходу читання, для цього потрібно просто натискати на них лівою кнопкою миші. Після заняття за допомогою “Flashcards” перевірте, як запам’яталися нові слова.

Даний ресурс допоможе вивчати не тільки англійську, але й інші мови. На мій погляд, він підходить для тих, хто трохи розібрався в граматиці англійської і вже може читати нескладні тексти. Зовсім “зеленим” користуватися їм буде складно.

Breakingnewsenglish.com – новинний сайт з невеликими статтями для людей з різним рівнем підготовки. Після тексту є тестові завдання. Ви можете вчитися читати і отримувати новини з усього світу.

Інші цікаві сайти

Автор ресурсу learnit90.ru кілька разів на рік проводить безкоштовний марафон, який триває 42 дні. Учасники отримують завдання кожні 2 дні: від простих до складних. Такий формат підходить всім, у кого є хоча б мінімальні знання з англійської мови зі школи та університету. Марафон допоможе згадати забуті основи, отримати нові знання, виробити звичку до щоденних занять.

Puzzle-english.com. З цього сайту я починала заняття з англійської мови в режимі онлайн. На ньому є курси для дорослих і дітей, тренажери для розвитку усного мовлення, вивчення граматики, поповнення словникового запасу, подкасти, діалоги, книги та ігри. Урізана версія матеріалів доступна безкоштовно. Щоб користуватися всіма можливостями цього ресурсу для вивчення англійської, потрібно придбати абонемент за 990 рублів в місяць.

Lang-8.com – це спільнота для тих, хто навчається грамотно писати. Ви робите публікацію, перевіряє її носій мови і виправляє помилки. Кожен з нас також може допомогти учасникам спільноти у вивченні російської мови.

Polyglotclub.com, mylanguageexchange.com, interpals.net – сайти для пошуку друзів по листуванню і спілкування в англомовних чатах. Omegle.com схожий на ці ресурси, але співрозмовник вибирається випадковим чином при кожному використанні сервісу. Це свого роду чат рулетка.

Висновок

У мережі існує безліч сайтів, сервісів і додатків для вивчення мов. Є можливість навчатися самостійно і абсолютно безкоштовно або за невеликі гроші, розвиватися й удосконалювати свої навички. Звичайно, з такої маси ресурсів складно відразу вибрати те, що буде ефективно і цікаво саме вам.

Не поспішайте, розглянете декілька сайтів і виберіть для початку 1 – 2, які найбільш відповідають вашим потребам сьогодення і рівнем початкових знань.

Мої фаворити:

 • memrise.com,
 • englex.ru,
 • ororo.tv,
 • esolcourses.com,
 • babeleo.com,
 • eslpod.com.

Розкажіть в коментарях, які веб-ресурси найбільше підходять вам, як ви займаєтеся самостійно, і які результати вже є на сьогоднішній день. Зберігайте статтю в закладки, діліться нею з друзями у соціальних мережах і займайтеся разом. Це набагато ефективніше і цікавіше.

У нас є ще багато корисних матеріалів для вас, підписуйтесь на новини iklife.ru.

До нових зустрічей, друзі.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.