Самі необхідні плагіни для WordPress

Поширити

Вітаю, дорогі читачі блогу iklife.

Давайте поговоримо про таку важливу тему як необхідні плагіни для WordPress. Розширення, без яких хорошому сайту не обійтися. Нижче я подам список модулів, згрупувавши їх за категоріями, кожна з яких по-своєму важлива і корисна для вашого сайту.

Це буде своєрідний топ кращих розширень для Вордпресс, і я сподіваюся, що він допоможе вам визначитися з вибором необхідного забезпечення до вашого проекту. Отже, не будемо втрачати часу і почнемо.

Зміст

 • Кращі SEO-плагіни
 • Оптимізація
 • Безпека
 • Корисні
 • Висновок

Кращі SEO-плагіни

Напевно ви знаєте, що таке SEO – саме воно відповідає за оптимізацію вашого сайту під пошукові системи. Стандартного функціоналу Вордпресс ледь вистачає для грамотної настройки під пошукові системи.

З цієї причини ми обов’язково повинні встановити один з поданих далі SEO-модулів. Важливо розуміти, що всі ці доповнення володіють власним набором інструментів і настройок. Який з них кращий – вирішуйте самі.

 • Yoast SEO

Це найбільш популярний додаток для пошукової оптимізації, яке представлене в офіційному каталозі. Має понад 5 мільйонів установок і величезну армію фанатів. Рейтинг – 5 з 5, майже повна підтримка російської мови і широкий набір можливостей є далеко не всіма причинами, за якими цей плагін заслуговує установки на свій сайт. Крім усього сказаного, Yoast може похвалитися техпідтримкою, наявністю розширеної преміум-версії і регулярними оновленнями.

Yoast SEO володіє всіма необхідними функціями:

 • оформлення SEO – title і description;
 • перевірка тексту на читаність (підтримка російської мови);
 • оптимізація тексту під SEO і перевірка наявності ключів;
 • карта сайту XML редактор robots, htaccess;
 • зручний фрагментом, що показує, як стаття буде виглядати у видачі.

В преміум-версії є ще кілька крутих функцій. Про них ви зможете дізнатися з офіційного сайту або ж окремої статті.

Встановити Yoast дуже просто: потрібно лише перейти в каталог, знайти його в списку і клацнути по кнопці. Як настроювати цей плагін, детальніше розглянемо окремо.

 • All in One SEO Pack

Ще один мастодонт каталогу Вордпресс, який має більше 3 мільйонів активних установок. У топ кращих СЕО-плагінів займає почесне друге місце, але можливостей тут не менше.

Додаток також має підтримку російської мови і відрізняється наявністю великої кількості найрізноманітніших функцій. Починаючи від автоматичної генерації мета-тегів (якої немає в Yoast) і закінчуючи інтеграцією з WooCommerce. Вагомим плюсом цього модуля є його універсальність. Потрібно просто встановити.

З усього розмаїття інструментів можна виділити:

 • підтримку Google AMP і Analytics;
 • повідомлення пошукових систем про вихід нових статей;
 • відсутність дублювання;
 • XML карту сайту і ін.

Даний плагін доступний для установки з адмінки Вордпресс.

 • Google XML Sitemaps

Невеликий плагін, який створює xml карти сайту для пошукових систем. Потрібен тільки якщо вас не влаштовує карта, вбудована в більш великий SEO-модуль. Є можливість створювати окремий xml-файл для кожної рубрики вашого сайту. Також в наявності є інструменти для більш тонкої настройки коду в xml-документі (прибрати якісь елементи або навпаки додати).

Доступний для завантаження і установки в дефолт-каталозі.

 • The SEO Framework

Молодий плагін, який тільки-тільки з’явився. Позиціонується розробниками як повністю автоматизоване рішення для просування сайту. Володіє всіма стандартними інструментами. Встановити можна з панелі.

Оптимізація

 • WP Super Cache

Рішення, яке допоможе збільшити швидкість завантаження вашого проекту. Суть полягає в кешування сторінок вашого сайту, які мають набагато меншу вагу, ніж основна сторінка. Володіє декількома варіантами кастомізації:

 1. Прості – для новачків.
 2. Розширені – для досвідчених користувачів.

Тут же є можливість підключити сайт до CDN, що ще більше прискорить його завантаження. Крім цього, в розширених налаштуваннях є багато різних функцій і налаштувань. Якщо правильно їх організувати – веб-ресурс буде літати. В іншому це невеликий, але функціональний модуль. Рекомендований до установки.

 • W3 Total Cache

Робить те ж, що і попереднє розширення. Однак тут є ще деяка кількість корисних функцій. Наприклад, минификация – зменшення ваги html і css-файлів, завдяки чому скорочується час їх завантаження. Налаштування W3 Total Cache вимагає точного розуміння того, що ви робите. З допомогою цього додатка можна значно поліпшити роботу свого веб-ресурсу.

 • Ти-mize

Автоматичний минификатор файлів html, css і js в Вордпресс. Ти-mize зменшує вагу файлів вашого сайту, даючи можливість завантажувати їх ще швидше. В силу того, що завантаження веб-ресурсу відбувається швидко, це створює користувачам зручність і він більше цінується пошуковими системами. Функції плагіна вже вбудовані в попередній – W3 Total Cache, але якщо вам не потрібен весь функціонал, то ти-mize стане гарним рішенням.

 • WP-Optimize

Бази даних теж можуть засмічуватися. Як правило, таке відбувається при активному використанні різноманітних модулів, шаблонів і так далі. Щоб утримувати свій ресурс в чистоті, рекомендується користуватися ось таким рішенням.

З допомогою WP-Optimize ви зможете очищати від зайвих таблиць бази даних MySQL. Ваш проект буде працювати набагато швидше, якщо в ньому не буде сміття.

 • LiteSpeed Cache

Ще один багатофункціональний плагін для оптимізації вашого інтернет-сайту на WP. На відміну від попередніх, в цьому є вельми смачна функція оптимізації картинок (зменшення їх ваги без втрати якості). Модуль досить новий, але вже має пристойну кількість установок. Також розробники радують своїх користувачів частими оновленнями.

 • Smush Image Compression and Optimization

SICO – відмінний інструмент для оптимізації зображень у Вордпресс. Він має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і чудові можливості. З допомогою цього розширення ви без праці зможете зменшити вага картинок, завдяки чому ваш сайт буде відкриватися дуже швидко.

 • Clearfy

Великий модуль для різнобічної оптимізації ресурсів на Вордпресс. Тут присутня величезна кількість найрізноманітніших функцій. Минификация, відключення зайвих інструментів WP, автоматичне створення необхідних файлів, заповнення альтів (alt) у зображень, підтримка мета-тегів і багато іншого. Це розширення з’явилося недавно, і розробники обіцяють зробити його ще краще.

Безпека

 • Akismet Anti-Spam

Відомий борець зі спамом – Akismet допоможе вам назавжди забути про настирливих кремах для схуднення і нових супер-способи заробітку, про яких чомусь “добрі” коментатори вирішили поговорити на сторінках вашого блогу. Так, це антиспам, так ще і дуже потужний.

Мій досвід підказує, що плагін просто незамінний. Якщо його вчасно не встановити, то майже зі стовідсотковою ймовірністю ваш веб-ресурс потрапить в базу спамерських, звідки будуть приходити тонни спаму.

Ви можете отримати цей плагін абсолютно безкоштовно за умови, що він буде використовуватися на персональному сайті. У разі корпоративних рішень доведеться купувати ліцензію.

 • Wordfence Security – Firewall & Scan Malware

Просто величезний плагін, який забезпечує повний захист сайту на WP. Wordfence Security має в своєму арсеналі дуже багато різних інструментів і фішок для забезпечення безпеки ваших веб-проектів. Тут є файрвол, сканер Malware, налаштування доступу і багато всього.

 • All In One WP Security & Firewall

Рішення, що володіє тими ж функціями і інструментами, що і плагін вище. Досить непоганий вибір, враховуючи, що творці серії модулів All In One відмінно себе зарекомендували. Їх продукти вищої якості, тому варто звернути увагу і на це додаток. Як і в попередньому випадку, в All In One WP Security є все необхідне для захисту вашого проекту на WordPress.

Корисні

 • Cyr to Lat reloaded

Зазвичай, якщо ви використовуєте російську мову, всі посилання у вас теж генеруються на кирилиці. Якщо ви не хочете кожен раз міняти їх вручну, то Cyr-To-Lat вирішить цю проблему за вас. Як вже можна було здогадатися, плагін автоматично транслитерирует ваші посилання на латиницю. Крім основного функціонала, є можливість транслітерувати назви зображень.

 • WP Translitera

Виконує ті ж самі функції, що і розширення вище. Інтерфейс також російською, що робить його використання вкрай простим. Я використовую його на своїх проектах в силу простоти і легковажності. Також радує функція заміни символів на нижній регістр у завантажених файлах (плюс їх транслітерація, відповідно).

 • Jetpack by WordPress

Саме на прикладі цього плагіна ми розглядали установку плагінів на WordPress. Рішення по-справжньому багатоцільове і в двох словах не розкажеш. Тим не менш Jetpack є прикладом дуже функціонального і зручного рішення. З його допомогою ви отримаєте доступ до величезної кількості тим, статистикою, маркетингових та захисних інструментів.

 • Regenerate Thumbnails

Як тільки ви зважитеся змінити звичне оформлення на щось інше, вам неодмінно знадобиться допомога в пересоздании мініатюр. Інакше будуть проблеми з відображенням. Regenerate Thumbnails створений саме для цих цілей. Інтерфейс RT зрозумілий і простий, потрібно лише клікнути і він все зробить автоматично.

 • UpdraftPlus WordPress Plugin Backup

Бекапи вкрай важливі на всіх етапах роботи з веб-ресурсом. Один ніяковий рух і ваш сайт ляже, для його відновлення знадобиться резервна копія. Зазвичай хостинг надає вбудовані інструменти для бекапів, однак вони можуть бути платними або не дуже зручними.

Updraft Plus допоможе вам створити резервну копію і навіть автоматично вивантажити її на Гугл Диск, Амазон або інші відомі сервіси зберігання даних. Також можна завантажити файли собі на комп’ютер, після чого, з допомогою цього плагіна швидко відновитися. Непогане безкоштовне рішення, яке не зашкодить вашому проекту.

 • Duplicate Post

Ви дуже багато працюєте з контентом, вам часто потрібно копіювати структуру або окремі елементи своїх постів? Duplicate Post допоможе вам зробити це лише в один клік. Інтуїтивно зрозумілий інструментарій російською робить цей плагін привабливою пропозицією для установки.

Висновок

Сьогодні ми розібралися з плагінами, які рекомендовані до установки для різних цілей. Щиро сподіваюся, що цей топ допоможе вам визначитися з вибором. Відразу скажу, що це ще не все. Стаття буде поступово поповнюватися все новими рішеннями, які будуть з’являтися на просторах інтернету. Тому, частіше заглядайте на наш блог.

Також не забувайте, що у внутрішньому каталозі плагінів постійно з’являються нові продукти. Не соромтеся спробувати їх, адже, можливо, вони виявляться куди більш досконалими, ніж їх більш ранні аналоги.

Хочу запропонувати вам пройти курс “Як створити блог” Василя Блінова. На ньому ви дізнаєтеся, як легко і просто можна створити власний сайт, щоб потім ще і заробляти на ньому реальні гроші.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.