Школа блогерів – відгук і мої результати через рік навчання

Поширити

Привіт, хлопці. Василь Млинців на зв’язку. Прийшов час розповісти всю правду, що таке Школа блогерів. Як я і обіцяв, пишу свій реальний відгук в суєті зборів перед тривалою подорожжю на Балі.

Розповім, що відбувається всередині школи і які результати я отримав від навчання за минулий рік.

Зміст

 • Результати
  • Трафік
  • Дохід
 • Школа блогерів зсередини
 • Скільки пішло грошей
 • Відгук

Для тих, хто випадково потрапив на статтю, хочу сказати, що мова буде йти не про видеоблоггинге на Ютубі і не про блоги в соціальних мережах, а про створенні та просуванні сайту.

Щоб відновити всю хронологію і згадати проміжні етапи, пропоную листануть попередні 2 частини з того моменту, як я пішов туди вчитися.

Частина перша. Опубліковано 22 листопада 2015 року – Навіщо мені потрібна була школа блогерів?

Писав цю статтю на наступний день, як оплатив навчання. До речі, сьогодні рівно рік з моменту оплати. В ній ви дізнаєтеся, чому я вирішив йти вчитися, і які результати у мене були на той момент. Сьогодні порівняємо їх.

Частина друга. Опубліковано 15 березня 2016 року – Завершення 3 уроку і початок публікації статей.

У цій частині, через 4 місяці, я розповів про те, що було зроблено. Момент, коли блог був повністю готовий до публікації статей. Самим розбудовуватися моментом за весь час навчання було замовлення дизайну. Коли я отримав зовсім не те, що очікував і що писав в ТЗ дизайнеру, мене обурило.

Очікування дизайну тривало більше 2 місяців, тому так багато часу у мене пішло на основний запуск сайту.

Отже, заключна, третя частина про ШБ. Почнемо з підсумків.

Результати

Основний показник результату в розвитку сайту, я вважаю, – це трафік. Від нього вже буде залежати дохід і все інше.

Трафік

Після повної настройки і оптимізації блога за вимогами школи блогерів, він почав рости досить спритно. Подивимося на графік статистики LiveInternet.ru.

Червона вертикальна смужка – це середина березня, коли все було готове, і я почав писати статті.

 • Все, що зліва, це виходить 16 місяців – результати самостійного вивчення ведення блогу.
 • Все, що праворуч, 8 місяців – робота зі знаннями основних уроків школи.

На сьогоднішній день відвідуваність становить понад 5 000 чоловік в добу. 21 листопада 2015 було 183, скріншот в першій статті є.

Виходить, збільшилася посещалка в 25 разів за рік. От би в 2017 не зменшити темп. Додалося 78 статей.

Варто врахувати, що про написання статей я багато чого дізнався в школі. Взагалі, контент – це найголовніше і потрібно вивчати, як правильно його створювати.

В інтернеті багато безкоштовної інформації на тему написання та оптимізації, але все в таку кашу намішано, що не розумієш, що робити. Тут мені по урокам все розклали, пишу і, як бачите, є толк.

Першу мета, яку обіцяє Олександр Борисов за рік навчання в школі, я вважаю цілком досяжною і реальною. Є, звичайно, ті, у кого за рік результату дуже мало, але, самі розумієте, поки не працюєте ви, нічого працювати не буде.

Дохід

Друга обіцяна мета – це дохід. Зараз вже на головній сторінці школи isif-life.com написано 50 000 рублів. Коли я прийшов, було 30 000. Але тоді школа тільки відкрилася, мабуть, Санько подивився на результати учнів і поставив суму вище.

Моя задача була вийти на планку в 30 тис. рублів, але я її перевиконав в кілька разів.

Монетизирую блог поки тільки 2 способами:

 1. Контекстна реклама.
 2. Партнерські програми.

Про заробіток на партнерських програмах я веду окрему рубрику, де викладаю всі кейси і розповідаю, що спрацювало, а що – ні. Для прикладу ось вам кілька скріншотів за останні місяці.

Контекстна реклама Яндекса. У мене стоїть лише один блок, особливо на контекст не розраховую, більше мене цікавить 2-й спосіб.

Партнерські програми. Думаю, навіть вистачить одного скрін.

Як бачите, в сумі це вже приносить більше 30 000 рублів на місяць, з вирахуванням податків.

Є ще десятки інших партнерок, про яких, як я вже сказав, пишу в окремій рубриці.

Так що, все, що обіцяють після проходження школи блогерів за рік, цілком досяжно. Знаю, є й крутіші результати у учнів. Стежу за багатьма з самого початку і бачу зростання.

Школа блогерів зсередини

Кілька слів хочу додати про те, як проходило моє навчання. Після того, як я сплатив курс, мені відкрили особистий кабінет з першим уроком. Суть тут у тому, що ти не можеш потрапити на наступний, поки не здаси домашнє завдання доступного уроку.

В кожному уроці дається основний матеріал у відео і додатковий. Після вивчення матеріалу виконуєш домашнє завдання. Наприклад: вибір і розбір ніші. По урокам розписуєш все: від ідеї до того, як ти її будеш монетизувати.

Здаєш на перевірку і хлопці її особисто перевіряють, кажуть, що не так, де помиляєшся, де неправильно мислиш і т. д.

Загалом, сенс в тому, що з кожним йде індивідуальна робота. Аж до перевірки оптимізації кожної статті, яку ви будете публікувати. А не просто подивився курс і не знаєш, чого робити.

Також кожен місяць проходить кілька досить насичених вебінарів, на яких розуміється якесь питання по блогінгу і оновлень. Я, по-моєму, тільки один вебінар пропустив, на решті був присутній.

Будь-яке питання або коли виникає якась проблема, завжди можна написати в особистому кабінеті і вам допоможуть її вирішити. Не треба лізти в Яндекс і читати сотню “недоблогов” про те, як створити і розкрутити блог.

Ось так приблизно відбувається навчання.

Скільки пішло грошей

Финстрип, я теж думаю, буде цікавий багатьом. Коли йшов вчитися, я розумів, що оплата самої школи — не єдине вкладення.

 1. Школа блогерів – 24 990 рублів.
 2. Дизайн – 25 000.
 3. Верстка – 18 000.
 4. Різний софт для складання запитів і послуга парсинга – 3 500.
 5. Новий хостинг, точніше VPN-сервер – приблизно 9 500 в рік (вважається в євро, тому неточна цифра).
 6. Ну і по дрібниці: сервіси, проксі, капчі і т. д. – 100-300 на місяць йде.

У підсумку я витратив, плюс-мінус пару тисяч, – 84 000 рублів. Як ви розумієте, ці інвестиції вже окупились. Я ще не в перший потік потрапив, могло бути дешевше. Зараз ціни зросли, як на саму школу, так і на послуги дизайну та верстки.

Можна було обійтися набагато дешевше, якщо взяти який-небудь безкоштовний шаблон і доопрацювати його просто за всіма вимогами, а не розробляти дизайн з нуля. Ну і хостинг на перший час вибрати простіше.

Відгук

Що ще додати, друзі? Розповів, як усе було у мене, свою точку зору і результат. Як і обіцяв написати відгук рік тому, я його написав. Все по-чесному, у мене була мета, я її досяг. Школа блогерів без сумніву багато в чому допомогла.

Олександру, Руслану і всій команді ШБ бажаю ще більше результативних учнів.

Я, в свою чергу, буду працювати далі, розповідати про віддалену роботу, заробіток в інтернеті. Є чим поділитися, адже я не тільки з блогу заробляю, багато інших проектів. Блог — це лише одне джерело доходу.

Пристосовуюся тепер до постійного ведення блогу, готую купу матеріалу, інструкцій. Зараз ще буду додавати travel-статті для тих, хто хоче почати подорожувати. Загалом, роботи багато. Закінчую балакати.

Рекомендую підписатися на розсилку, щоб отримувати новини та оновлення. Бажаю всім удачі і успіхів. Якщо є питання, пишіть у коментарях.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.