Що робити, якщо зламали сторінку Вконтакті – докладна інструкція

Поширити

Привіт, друзі.

Соціальна мережа ВКонтакте стала для нас віртуальним будинком, а для деяких ще й офісом. Тут ми ділимося своїми новинами, зустрічаємося і спілкуємося з друзями, працюємо. Але бувають прикрі випадки, коли раптом профіль блокують, або його захоплюють зловмисники. І нам хочеться якомога швидше повернути контроль над ним. Тому сьогодні поговоримо на серйозну тему і дізнаємося, що робити, якщо зламали сторінку в ВК.

Зміст

 • Як розпізнати злом
 • Неправильні дії при зломі сторінки
 • Що робити, якщо сторінка зламана, але ви можете на неї зайти
 • Що робити, якщо зломщики змінили логін і пароль
 • Що робити, якщо сторінка заблокована
 • Видалення облікового запису
 • Як уберегти себе від злому
 • Висновок

Як розпізнати злом

Аккаунт зламаний – значить, хтось або щось крім вас знає логін і пароль. Це може бути людина або вірусна програма. Є 3 випадки, за якими ви зрозумієте, що вас зламали в ВК:

 1. Ви помічаєте, що з аккаунта вчинялися дії, яких ви не робили: поставлені лайки, зроблені репости, в друзях з’являються незнайомці, яких ви не додавали.
 2. Заходячи на сторінку, ви бачите повідомлення про те, що вона заблокована.
 3. Ви вводите свій логін і пароль, але не можете зайти в профіль.

Розберемо ці випадки окремо і вирішимо, як вести себе в кожному з них. Але для початку потрібно знати, чого робити не варто.

Неправильні дії при зломі сторінки

Найперша помилка в такій ситуації – це паніка. Ви починаєте хвилюватися і робити поспішні і необдумані кроки. Потрібно заспокоїтися і, дотримуючись покрокової інструкції, постаратися повернути собі управління профілем.

Важливо! Не створюйте новий акаунт з прив’язкою до того ж номеру телефону або електронною скринькою. Це дуже ускладнить процедуру відновлення контролю над обліковим записом. Якщо зареєструвати нового користувача ВКонтакте, виберіть інший телефон і адресу електронної пошти.

Що робити, якщо сторінка зламана, але ви можете на неї зайти

Може бути так, що ви заходите у свій профіль і бачите незвичайні зміни, яких ви не робили: нові друзі, записи на стіні, репости, лайки. Це означає, що у вашому “віртуальному будинку” господарює чужа людина або вірусна програма.

Щоб переконатися в цьому, зайдіть у налаштування, натиснувши на маленьку аватарку у верхньому правому куті екрану. Ідіть в розділ «Безпека» і перевірте історію активності.

Швидше за все, у списку ви побачите незнайомий адресу і інший браузер, яким ви не користуєтеся.

Щоб позбавити зловмисника доступу до ваших даних, не втрачаючи часу, виконайте наступні дії:

1. Вимкніть комп’ютер від інтернету і проведіть його повне сканування антивірусною програмою. Якщо дані від ВК використовує вірус, при зміні пароля шкідливий код тут же отримає і його.

2. В налаштуваннях безпеки завершіть всі сеанси. Таким чином, активним залишиться тільки ваш останній вхід в обліковий запис.

3. Тепер йдемо в розділ загальних налаштувань.

4. Тут перевіряємо, не підключений до сторінки ще один номер телефону або електронну скриньку. Якщо так і є – потрібно видалити.

5. Потім змінюємо пароль, натиснувши на слово «Змінити» поряд з відповідним полем.

6. Також адміністрація ВКонтакте рекомендує поміняти дані від електронної пошти та інших прив’язаних до ВК акаунтів.

Це основні кроки. Після них перевірте, чи не пропали важливі дані зі сторінки. Якщо є втрати, зверніться до адміністрації, щоб повернути їх. Для цього перейдіть на vk.com/help і детально опишіть проблему.

Також попередьте друзів про те, що сторінка була зламана, і останні повідомлення могли відправити не ви, а зловмисники.

Що робити, якщо зломщики змінили логін і пароль

Зловмисники намагаються одразу змінити дані для входу в зламаному профілі. Тоді отримати доступ до нього можна через відновлення пароля.

У вікні вводимо свій телефон або e-mail, який прив’язаний до аккаунту ВКонтакте. Якщо до них немає доступу, або ви їх забули, йдіть далі за підказками.

Тепер потрібно вказати адресу своєї сторінки. Якщо ви його не знаєте, скористайтесь пошуком або зайдіть через інший обліковий запис: свою або друга. Продовжуйте слідувати інструкціям, докладно відповісти на всі питання, і тоді є всі шанси повернути управління профілем.

Якщо нічого не допомогло, зверніться в підтримку соціальної мережі за посиланням vk.com/help з облікового запису родича або товариша, який є у вас в друзях в ВК. Детально опишіть проблему, вам дадуть відповідь.

Що робити, якщо сторінка заблокована

Якщо було здійснено злом, і від вашого особи шахраї розсилали листи і спам, то, найімовірніше, адміністрація заблокує профіль. Це стандартна процедура – коли з’являється дивна активність, система фіксує спробу злому, або користувачі скаржаться на спам і інші порушення правил ВКонтакте. Тоді ваші друзі побачать ось таку красу, замість вашої фізіономії.

Але є небезпека, що ви перебуваєте на «підставному» сайті, куди вас направляє вірус при спробі зайти в ВК. Робиться це, щоб вкрасти дані. Уважно подивіться на адресу в рядку браузера. Він повинен починатися на “https://vk.com”. А далі йде id вашої сторінки. Що буде, якщо ввести свої дані на іншому сайті? Природно, їх тут же вкрадуть і тоді вже точно зламають ваш профіль під ВКонтакте.

Щоб переконатися, що сторінка заблокована, спробуйте зайти на неї з іншого комп’ютера або телефону. Бажано, щоб вони були підключені до іншої мережі.

Якщо вхід успішно здійснюється, потрібно на своєму пристрої запуску повного сканування антивірусом, попередньо відключивши комп’ютер від інтернету. Якщо програма нічого не знайшла, модернізувати її або встановіть додатковий захист.

Якщо ви переконалися, що офіційно сторінка заблокована, її можна відновити. Процедура схожа з тією, що була описана вище. Вам потрібно ввести телефон, до якого прив’язаний профіль, і придумати новий пароль або звернутися в службу підтримки.

Видалення облікового запису

Видалити свій профіль можна тільки після того, як ви повернете контроль над ним. Якщо ви боїтеся, що зловмисники знову вкрадуть дані, можете на час видалити сторінку. Для цього зайдіть в налаштування і внизу натисніть на відповідний напис.

У вікні відзначте причину, напишіть свій коментар і повідомте друзів, щоб вони знали, що ви закриваєте свій аккаунт.

Я не раджу вам вдаватися до таких заходів. Думаю, завжди можна вирішити проблему без ліквідації профілю. Але рішення за вами. Ви можете створити нового користувача або через час відновити сторінку.

Як уберегти себе від злому

Завжди простіше запобігти проблемі, ніж вирішити її. Чи можна на 100 % захистити сторінку від злому? Напевно, це неможливо, але спробувати варто. Я рекомендую такі заходи безпеки:

 • придумайте хороші складні паролі для соціальних мереж і сайтів, для всіх – різні. Краще всього, якщо вони будуть складатися з випадкових букв, цифр, підкреслення, тире. Можна додавати заголовні букви;
 • зберігайте інформацію в спеціальній програмі, ключ від якої доступний тільки вам. У такому випадку потрібно запам’ятати лише один пароль, інші дані будуть перебувати в безпечному місці. Інший варіант – записувати все в звичайний паперовий блокнот і завжди мати його під рукою;
 • нікому не кажіть свій логін і пароль і по можливості не заходьте в ВК з чужих пристроїв;
 • якщо ви все ж використовували чужий комп’ютер або вводили дані в неперевірену програму, наприклад, анонімайзер, то відразу змініть пароль. Не забудьте записати його.

І звичайно, я раджу встановити надійний ліцензійний антивірус і регулярно оновлювати його. Це не так уже й дорого, повірте. Зате ви будете впевнені в захисті свого ПК.

Висновок

Це дуже неприємно, коли вашу сторінку в соціальній мережі зламують. Але постарайтеся заспокоїтися і зробити все можливе, щоб повернути її. Якщо потрібно, звертайтеся в підтримку ВКонтакте. Як можна детальніше опишіть проблему і постарайтеся відповісти на всі питання.

Я впевнена, що у вас все вийде. Напишіть в коментарях, допомогла стаття вирішити проблему, і як саме ви впоралися зі зломом сторінки.

А я прощаюся з вами до нових зустрічей! Бережіть себе і свої облікові дані.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.