Що таке блог і як на ньому можна заробляти

Поширити

Всім привіт!

Якщо ви читаєте цю статтю, то напевно у вас виникало бажання створити власний сайт, писати для нього статті і дізнатися, як заробляти на цьому. Вираження власних думок через медіаресурс не тільки допоможе іншим людям зорієнтуватися в деяких питаннях, але і дисциплінувати вас самих.

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке блог, затребуване це в 2018 році і, найголовніше, – чи варто цим займатися.

Зміст

 • Навіщо він потрібен
 • Яку майданчик для блогу вибрати
 • Тематики
 • Як і скільки можна заробляти
 • Чи варто цим займатися
 • Висновок

Під блогом прийнято розуміти певний медіаресурс (група ВКонтакте, канал в Телеграм, аккаунт в Instagram, власний сайт, канал Ютуб), за допомогою якого поширюється інформація. Особиста або тематична. Сайт, де ви читаєте цю статтю – теж блог, тематичний, присвячений фрілансу, віддаленої роботи і заробітку в інтернеті. Хоч блог і тематичний, зрідка тут публікується і особиста інформація.

В інтернеті можна знайти дуже багато різних блогів, автори яких публікують корисну інформацію. Хтось пише статті про заробіток, хтось- про будівництво, хтось- на інші теми.

Блогер – автор такого сайту, може ділитися будь-якою інформацією. Але інше питання – чи буде така інформація затребувана?

Існують і корпоративні блоги. Різні компанії створюють на своєму сайті окремий модуль, де співробітники розміщують певні матеріали. Це може дати дуже великий поштовх у просуванні послуг таких компаній, адже звичайна реклама не переконає споживачів в професіоналізмі.

А тут клієнт прийде, побачить, що на сайті є докладна стаття про те, що його цікавить. Природно, рівень довіри багаторазово зросте і шанс звернення саме в цю компанію буде вище.

Розберемося детальніше.

Навіщо він потрібен

Блогінг з’явився на зорі розвитку інтернет-технологій. Тоді люди не дуже розуміли, що і навіщо писати. Тепер же у цього заняття є конкретні цілі. І у кожного вони свої.

Наприклад, блоги можуть створюватися з метою розвитку будь-якої галузі, публікації новин про якомусь регіоні, освітлення деяких тем, цікавих автору. Причому коли людина пише статті на певну тематику, рівень володіння і розуміння теми підвищується навіть у нього самого. Тобто такий тип інформаційного сайту несе користь не тільки для читачів, але і самому автору.

Інформаційні сайти можуть створюватися ще й з метою монетизації. Для багатьох людей блогерство стало основним джерелом доходу. Вони створюють цілі сітки інформаційних проектів і заробляють з них сотні або навіть мільйони рублів в місяць. Якщо ви хочете, то я звертаю вашу увагу на курс Василя Блінова “Як створити блог”. Там якраз розповідається про створення свого сайту на WordPress для заробітку.

Є блоги, які створюються для просування якихось послуг або товарів. Наприклад, мені запропонували зробити блог криптовалюте та інформаційних технологій. Мета такого проекту була одна – просувати біржу криптовалют, в яку активно інвестували “сильні світу цього”. Дивно, звичайно, але ті люди планували пускати рекламний трафік з AdSense AdWords і на різні статті, де якраз повинна була рекламуватися ця біржа. Один з найбільш незвичайних підходів до просування, який я зустрічав на своїй практиці.

Для просування і існують блоги різних компаній. На таких сайтах автори публікують вичерпну інформацію про послуги, які надаються компанією. Коли людина, що цікавиться якоюсь інформацією, що приходить на сайт за пошуковим запитом, то шанс, що він виявиться цільовим клієнтом, набагато вище. Та й рівень довіри, як я говорив вище, зростає просто в рази.

Загалом-то, мети створення блогів можуть бути самі різні. Одні це роблять просто для себе, інші – з метою просування, треті – з наполеонівськими планами щодо підкорення Рунета (не раз зустрічав таких).

Яку майданчик для блогу вибрати

 • Власний сайт

Я завжди був прихильником власних сайтів, тому що групу ВК, канал в Телеграм або ж Яндекс Дзен можуть у будь-який момент заблокувати. По суті вони вам не належать. На відміну від сайту, який можна легко розкрутити з нуля, підключити до нього соцмережі і просто поширювати свої матеріали за всіма майданчиків відразу. Ефект буде явно вище, але це всього лише моя думка.

Ми зібрали для вас покрокову інструкцію по створенню свого блогу.

Блоги створюються не тільки як окремі сайти. Групи ВКонтакте, різні платформи, типу того ж Яндекс Дзена, канали в месенджерах – все це теж можна зарахувати до них. Цілі, однак, не залежать від платформи. Тому я коротко розповім про найбільш відомих майданчиках, де люди розвивають блоги:

 • Telegram

Відомий месенджер володіє функціоналом для створення каналів – текстових і носіїв інформації. Читаність просто колосальна, зручно сприймати інформацію зі смартфонів або планшетів. Канали у Телеграм набагато легше розкрутити, зараз аудиторія дуже лояльна до месенджера в цілому, приплив там просто величезний.

У Телеграме можна бачити самі різні блоги. Можна знайти канал на будь-яку тематику, але разом з тим, ще вільні ніші. Тобто новачок може отримати куди більше трафіку, якщо вибере цей варіант з усіх нині доступних.

 • Instagram

Ще одна популярна майданчик, яка користується популярністю серед блогерів. Сервіс дозволяє публікувати малюнки та описи до них, багато хто користується цим функціоналом, щоб просувати свої ідеї або навчання. Також Instagram дозволяє розміщувати медиаинформацию. Ті ж сториз (короткі відео до хвилини) набирають велику кількість переглядів.

Платформа часто використовується зірками та відомими особистостями для комунікації між собою. Вони публікують звернення один до одного, чим підвищують інтерес публіки до своєї персони і свого облікового запису.

 • Яндекс Дзен

Набирає популярність платформа, яка дозволяє публікувати статті та наративи (спеціальний формат для смартфонів) на майданчику Яндекса. Якщо контент цікавий, то Дзен сам просуває ваші матеріали серед користувачів (а їх понад 15 млн) абсолютно безкоштовно.

 • ВКонтакте

Вже цієї соціальної мережі чув кожен. Блог можна вести як з особистої сторінки, так і створивши окрему групу. Нова система заохочення та поширення контенту, введена ВК зовсім недавно, може надати посильну допомогу в просуванні.

З вигляду проста сторінка може виявитися центром уваги для великої кількості користувачів. Заробіток, само собою, теж можливий. Люди з радістю реагують на рекламу, реферальні посилання та інші принади партнерського просування. Природно, без правильної подачі нічого працювати не буде.

Тематики

Почати варто з того, що тематик в блогерстве незліченна кількість. Якщо я спробую перелічити їх всі, то ви будете читати цю статтю до завтрашнього дня. Доцільніше виділити декілька найбільш популярних тем, за якими зараз активно створюються блоги та інформаційні сайти:

 • фінанси,
 • заробіток в інтернеті
 • медицина,
 • здоров’я і спорт,
 • криптовалюта,
 • новини та ЗМІ,
 • техніка,
 • технології і Hi-End,
 • політика,
 • особисті блоги,
 • кулінарія,
 • фріланс і т. д.

І це мала частка того, що я міг би тут написати. До того ж, всі ці тематики можуть комбінуватися і утворювати нові тематики. Загалом, неоране поле. Хоча в якихось темах, наприклад у фінансах, буде складніше, ніж в більш вільних. Але при цікавій подачі, серйозному підході до створення контенту і правильний вектор розвитку ви зможете зробити добротний блог в будь-якій тематиці.

Врахуйте, що краще вибирати, виходячи з того, що цікаво особисто вам. Не озирайтеся на людей, які кажуть, що там-то і там-то все зайнято або ж навпаки, що буде легше. Якщо ви виберете не ту тематику, то робота над інформаційним джерелом буде схожа на каторзі.

Як і скільки можна заробляти

Тут заробляють такі гроші, що вам і не снилося. Деякі блогери примудряються заробляти сотні мільйонів в місяць і це ще не межа.

Рекламний бізнес – основа заробітку на блогах. І якщо враховувати, що реклама буде потрібна завжди і скрізь (основа формування ринку), то і блоги, круті медіамайданчики та інші джерела цільового трафіку будуть користуватися величезною популярністю серед рекламодавців.

Наприклад, якщо ви захочете створити блог у вигляді окремого сайту, то для вас можливий такий заробіток:

 • контекстна реклама від Гугла і Яндекса,
 • тізерна реклама,
 • партнерські програми,
 • CPA-партнерки,
 • пряма реклама та ін.

Це лише мала частка. При належному підході можна придумати якісь ще способи заробітку. Наприклад, просування своїх послуг, продаж курсів та інше.

Якщо говорити про інші медіаджерела, то там теж дохід грунтується на рекламі. Звичайно, контекстну рекламу від Яндекса або Гугла там не підключиш, але в тому ж ВКонтакте є можливість публікації нативної реклами від самої соцмережі і заробітку на ній. Партнерки, CPA, пряма реклама, звичайно ж, теж актуальні для медиаплощадок. Все, що має трафік – може приносити непоганий дохід.

Чи варто цим займатися

Безперечно варто, якщо у вас є бажання. Створення блогу не тільки може дати вам джерело заробітку, воно ж може допомогти вам розвиватися. Ви не дасте своєму мозку деградувати. Кожен день, проведений за наповненням блогу, роботою з командою або подібною діяльністю буде рухати вас вперед. Не пройде багато часу, перш ніж ви і ваше оточення помітите зміни: у поведінці, світогляді, ставлення до оточуючих людей.

Висновок

Як бачите, блог – це відмінний інструмент для саморозвитку і заробітку. Він може допомогти просунути продукти або послуги, розвинути в собі певні якості, не дати мозку згаснути в повсякденній рутині.

Обов’язково підписуйтесь на розсилку і підключайте повідомлення про вихід свіжих оглядів.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.