Що таке Яндекс Гроші і для чого вони потрібні?

Поширити

Ласкаво просимо, дорогий читачу! Як тільки інтернет увійшов у життя багатьох людей, то відразу постало питання про фінансові операції в мережі. Задовольнити амбіції сучасного користувача зміг широкий вибір сайтів, які працюють з електронними грошима.

Користувачі інтернету вже давно оцінили можливості різних успішних компаній, таких як Qiwi, WebMoney або PayPal. Але сьогодні ми розберемося, що таке Яндекс Гроші, і чому вони так популярні і затребувані. Адже серед вітчизняних і зарубіжних (у тому числі країни СНД) клієнтів дана організація зайняла вагоме місце.

Все більше продуктів і послуг поширюються через Всесвітню павутину. Погодьтеся, що набагато зручніше, не виходячи з дому, придбати подарунки рідним або оплатити комунальні платежі. А як багато часу це економить. Тому потрібно відповідально поставитися до цього моменту і заздалегідь подбати про наявність електронного гаманця.

Що таке Яндекс Гроші

Яндекс.Гроші (ОТРУТА) — це лідируюча платіжна система, за допомогою якої можна здійснювати платежі між користувачами, а також оплачувати інтернет-товари в режимі онлайн.

Заснована вона була ще в 2002 році. Як ви вже здогадалися, компанією “Яндекс”. Головний офіс компанії розташований у місті Москва.

Розробники не сидять на місці, і сервіс стрімко набирає обертів. Вже зараз користувальницька база перевищує 25 мільйонів клієнтів.

Сервіс дає можливість створити гаманець, замовити пластикову карту Yandex World MasterCard. Як бонус, завжди можна скористатися безкоштовною віртуальної карткою для покупок на будь-яких інтернет-майданчиках. При бажанні можна прив’язати банківську карту MasterCard або Visa прямо до рахунку. Відгуки користувачів показують, що це дуже зручно.

Почати працювати з електронними заощадженнями можна через веб-інтерфейс. Також головний функціонал доступний для мобільних пристроїв на Android, iOS, Windows Phone.

Також варто зауважити, що всі фінанси, які зберігаються на електронному гаманці, забезпечені реальними банківськими рахунками, які знаходяться у наступних банках:

 • Сбербанк Росії
 • Альфа-Банк,
 • ВТБ 24,
 • Відкриття.

Як це працює

Тепер настав час висвітлити покрокову інструкцію в роботі з віртуальними фінансами.

Крок 1. Клієнт поповнює особистий гаманець будь-яким з доступних йому засобів.

Крок 2. Якщо користувач купує той чи інший товар, наприклад, в інтернет-магазині, то кошти переводяться на реквізити магазину.

Крок 3. Як тільки фінанси перераховані, вони відразу ж спрямовуються в процесинговий центр, мета якого перевірити отриману суму на достовірність.

Крок 4. У разі успішної перевірки, надсилають покупцеві квитанцію про здійснення покупки.

Крок 5. Кошти успішно переходять продавцю, а ви отримуєте бажану покупку.

Переваги і недоліки

Чому ж ОТРУТА став таким популярними? Для цього розглянемо всі позитивні, а також негативні сторони при його використанні.

Переваги:

 • Достатньо просто зареєструватися.
 • Вся інформація про здійснення платежів під захистом, можна бути впевненим за свої фінансові заощадження і будь-які розрахункові дії.
 • Ваш електронний гаманець буде прив’язаний до особистої карті з безкоштовним обслуговуванням (вартість випуску 199 руб.)

 • Інформування про операції по СМС або e-mail.
 • Наявність мобільного додатку.
 • Компанія використовує лише одну валюту — російські рублі. Дана опція значно спрощує ведення витрат, адже якщо ви купуєте що-то в іншій валюті, в операціях ви побачите вже посчитанную суму в рублях, тому не потрібно стежити за курсом валют.
 • Великий вибір фінансових операцій.
 • Дуже легко і швидко розібратися в самому будову сайту.
 • Поповнювати електронний гаманець можна, як за допомогою банкоматів і терміналів, так і банківських карт, інтернет-банкінгу. Благо, що місцезнаходження не має значення.
 • Виводити кошти також просто. Можна переказати кошти на банківську картку або рахунок, а також отримати готівкою в спеціалізованих пунктах CONTACT.
 • Здійснюючи перекази всередині сервісу, вас здивує мінімальна комісія, яка складає 0,5 %.

На своєму досвіді переконалися, що користуватися Яндекс Грошима дуже зручно. Перебуваючи в тривалих подорожах, можна спокійно розплачуватися карткою ОТРУТА: робити різні покупки, відпочивати у кафе, знімати житло, орендувати автомобіль. Все це завдяки тому, що гроші з легкістю конвертуються під місцеву валюту і дають користувачеві можливість сповна насолодитися відпочинком.

Але існує кілька мінусів. Розглянемо їх.

Недоліки:

 • Знімати гроші в банкоматі невигідно, так як стягується комісія (3 % від суми + 15 руб., мінімум 100 руб., не рахуючи оплати послуг банку.
 • До роботи з рахунками допускаються тільки фізичні особи, у юридичних немає такої можливості.

Список доступних платежів через Яндекс.Гроші

 1. Оплата комунальних послуг.
 2. Оплата телебачення та інтернету.
 3. Поповнення рахунків мобільних операторів.
 4. Будь-які покупки онлайн, в тому числі в інтернет-іграх.
 5. Придбання залізничних та авіаквитків.
 6. Погашення кредитів у популярних банках Росії.
 7. Страхові платежі.
 8. Покриття штрафів ГИБДД і податкових зборів.
 9. Поповнення картки для проїзду на громадському транспорті.
 10. Платежі за наявними реквізитами.

Особливості розрахункових операцій

По-перше, варто знати про те, що дана система не обслуговує підприємців. ОТРУТА співпрацюють лише з фізичними особами, і призначений для роботи з їх особистими платежами. Тобто дана система може використовуватися виключно на задоволення сімейних і особистих потреб.

Якщо раптом система безпеки запідозрить, що були здійснені операції, в яких сервіс використовувався в комерційних цілях, то цілком реально, що вони можуть заблокувати всі витратні дії по карті. Більш того, зупинити виведення через прив’язану банківську картку.

Розморозити рахунок можна тільки після того, як ви пред’явіть документ, що посвідчує особу, в одному з офісів. Після цього ви можете вивести всю суму, що залишилася на рахунку. У тому разі, якщо комерційні цілі користувача підтверджені, компанія пропонує припинити використання ОТРУТА або укласти спеціальний договір.

Можливості оплати з мобільного пристрою

За статистикою компанії один з десяти платежів здійснюється з допомогою мобільного додатку. Звичайно, в мобільній версії менше послуг, але зате є найбільш затребувані.

На даний момент через мобільний пристрій:

 • здійснювати перекази коштів,
 • купувати різні послуги і продукти,
 • контролювати всі операції на своєму рахунку,
 • оплачувати комунальні послуги і інше.

Для того, щоб завантажити додаток на свій смартфон або планшет, потрібно зайти на головну сторінку ОТРУТА, у нижній лівій частині екрана вибрати потрібну операційну систему. Вас попросять вказати ваш номер телефону. Далі на вказаний номер прийде смс-повідомлення з посиланням для завантаження.

Безпека

Давайте коротко ознайомимося, як захищають наші гроші від шахраїв.

Умовно можна сказати, що існує три механізми безпеки.

Перший — робота з технічною підтримкою. Більшість питань може вирішити саме ця служба, так як час в складній ситуації — головний ресурс, важливо його економити і писати туди, де можуть допомогти. Як правило, співробітники швидко реагують і дають кваліфіковані відповіді.

До другого методу захисту віднесемо використання коду протекції. Як ним користуватися? Суть полягає в тому, що при переказі коштів відправник отримує код з 4 цифр, а отримати переказ можна, тільки знаючи цей код.

Такий захист доречна у випадках, якщо ви не впевнені в правильності номера гаманця, або якщо ви хочете передати кошти трохи пізніше, після того, як одержувач виконає якісь умови.

Третій механізм захисту — аварійні коди. Ми їх звикли називати одноразовими паролями, які приходять на телефон при здійсненні операцій усередині запису.

Звичайно, відповідальність за безпеку ваших грошей несе не тільки відповідна служба, але і ви самі. Адже безпека підвищується завдяки правильному налаштуванні аккаунта, нерозголошення шифрів, паролів тощо

Висновок

Сьогодні ми з вами познайомилися з дуже зручним і корисним ресурсом, який може стати відмінним помічником у розподілі як особистого, так і сімейного бюджету. У наступній статті ми докладно розберемо, як зареєструвати Яндекс-гаманець.

Якщо стаття була для вас корисною, будемо раді вашим коментарям.

Всього вам доброго!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.