Що таке секретний чат в Telegram і як його створити + додатковий захист свого облікового запису

Поширити

Доброго дня! Скучили за Телеграму? Хоч це вже далеко не перша стаття про нього, я досі знаходжу в ньому щось корисне. Нарешті-то ми підібралися до найголовнішого переваги програми. Саме секретний чат в Telegram робить його унікальним серед інших месенджерів.

Прямо сьогодні, мої шановні читачі, ви зробите своє спілкування в мережі на 100 % конфіденційним. Не вірите? Читайте про неперевершеною захисту листування від Павла Дурова.

Зміст

 • Особливості закритого чату
 • Як створити?
 • Якщо вам є, що приховувати
  • Приховуємо час відвідування
  • Додатковий пароль для входу
  • Автоматичний вихід з усіх пристроїв
  • Додатковий код доступу
 • Висновок

Повне керівництво по Telegram

Особливості закритого чату

 • Вся листування зберігається в телефоні

У звичайному чаті або групі (відмінні особливості якої ми розбирали в минулій статті) інформація з вашого пристрою йде на сервер, а звідти синхронізується з іншими обліковими записами. Звичайно все відбувається миттєво, але існує теоретична можливість злому даних сервера, тому придумали обмін даними по типу клієнт-клієнт.

У секретній версії дані листування сервер не зберігає, вони живуть локально на телефонах, які беруть участь в листуванні. Тим самим зникає найменша можливість вкрасти дані. Тепер дані можуть зникнути тільки разом з телефоном.

 • Ідеальне шифрування даних

Протокол Діффі-Хеллмана — особливий симетричний алгоритм, що дозволяє одержувачеві відправнику використовувати загальний ключ шифрування.

Шифр настільки потужний, що додаток навіть хотіли заборонити у нас. Звичайно ж, Роскомнагляду це не подобалося, і він посилено намагався зв’язатися з розробниками Телеграма з метою отримати доступ до перепискам. Нібито це зробить можливим запобігання терористичних актів і одночасно закриє останню лінію оборони приватного спілкування в інтернеті.

 • Таймер видалення повідомлень

Ви легко можете налаштувати самоудаление повідомлень по таймеру через проміжок від 2 секунд до 7 днів. Тут є хитрість, для того щоб побачити картинку, до якої налаштований подібний таймер, на неї потрібно натиснути і утримувати палець.

 • Інформування про скріншотах

Якщо ваш співрозмовник забажає зробити скріншот екрану свого телефону, вам прийде повідомлення про це.

 • Безпечне видалення даних

З метою додаткового захисту, вся інформація миттєво зникає після виходу з облікового запису. Будьте уважні.

 • Працює тільки на телефоні
 • Необмежена кількість чатів

Ви можете створити скільки завгодно велику кількість секретних чатів з вашими друзями, головне — не переплутайте їх із звичайними. До речі, для цього вони підсвічуються зеленим.

Як створити?

Сподіваюся, ви вже скористалися порадами щодо русифікації інтерфейсу. Для прикладу використаємо смартфон на Android.

Входимо в меню.

Натискаємо “Створити секретний чат”.

Вибираємо одного.

Спілкуватися зможете, як тільки один буде онлайн.

Якщо захочете видалити чат, то праворуч натискаєте на три точки і виберіть відповідну команду.

Зробити секретний чат з комп’ютера не вийде, як не намагайтеся. Будь ласка, не вірте посиланнями, які говорять зворотне, це явно шахраї, які хочуть поживитися вашими особистими даними.

Якщо вам є, що приховувати

На даний момент немає відомих випадків перехоплення протоколів шифрування, створених розробниками Телеграм. Єдиною лазівкою залишається фізичний доступ до ваших пристроям. Тим більше кросплатформеність припускає, що ваші неважливі листування буде видно на всіх пристроях.

Наступні поради допоможуть вам ще серйозніше убезпечити свої дані.

Приховуємо час відвідування

Іноді корисно приховати час останнього відвідування. Зробити це простіше простого: Налаштування програми — Конфіденційність і безпека — Остання активність і далі вибираєте, для кого ви хочете залишитися видимим, а від кого хочете сховатися.

Так це виглядає на телефоні.

Так на комп’ютері.

Онлайн-версія таким функціоналом не має.

Додатковий пароль для входу

Підійде вам, якщо використовуєте Телеграм вдома і на роботі. Крім обов’язкового пароля по SMS, ви встановлюєте додатковий, який будете вводити при вході з нового пристрою.

Ось як це можна зробити на прикладі телефон на Андроїд. Називається двоетапна авторизація, натисніть на неї і задайте пароль.

Версія для ПК.

У браузері це називається “Встановити додатковий пароль”.

Рекомендую встановити підказку і вказати електронну адресу для резервного відновлення пароля.

Автоматичний вихід з усіх пристроїв

Щоб остаточно заспокоїтися з приводу можливої крадіжки ваших особистих даних, раджу періодично перевіряти активні сеанси.

Для Андроїда це вкладка активні сесії.

У комп’ютерній версії – «Показати все сесії».

Онлайн-версія — “Активні сесії”.

Помітили щось підозріле, сміливо тисніть “Вийти на всіх пристроях» або «Завершити всі інші сеанси».

Додатковий код доступу

Програмісти Телеграма придумали ще одну фішку для захисту інформації своїх користувачів. Уявіть, що ви забули свій телефон за робочим столом і пішли на обід.

Тепер будь-який працівник офісу прочитає ваші повідомлення (ясна річ, що адекватна людина цього робити не буде, але у кожного є заздрісники). Не хвилюйтеся, все, що потрібно зробити – поставити код доступу. Давайте краще на картинках покажу.

Для телефону: меню Телеграм — вкладка “Приватність і безпека” — “Код доступу” — придумайте його.

Обов’язково налаштуйте час автоблокування, тоді через заданий проміжок часу всі чати автоматично блокуються, щоб потрапити в них необхідно буде ввести створений код.

На комп’ютері функція називається “Увімкнути блокування кодом доступу”.

Висновок

Який варіант спілкування вибрати — вирішувати вам. Моя думка така, зручно, коли на всіх пристроях все швидко зберігається, але життєво важливу інформацію краще зберегти за допомогою секретних технологій Telegram.

Спробуйте прямо зараз. Напишіть повідомлення вашому другу і поставте автовидалення повідомлення. Вийшло? Напишіть, будь ласка, в коментарі.

На цьому прощаюся. До швидких зустрічей.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.