Скільки коштує зробити сайт: основні фактори, що впливають на ціну

Поширити

Доброго дня, дорогі читачі!

Сьогодні я розповім про те, скільки коштує зробити сайт, а також, яка ціна може бути актуальна для тих чи інших варіантів. Відразу зазначу, що ціна може залежати від величезної кількості різних факторів, починаючи від типу самого сайту і закінчуючи способом його розробки. Адже погодьтеся, що набагато простіше зробити проект по готовому шаблону, наприклад, на основі CMS, ніж розробляти всю адмінку з нуля.

Саме про ці нюанси я постараюся розповісти в сьогоднішній статті. Але не забувайте, що вартість розробки ресурсу може залежати ще і від людини, яка буде його робити, тому що кожен сам призначає ціну. Але про це далі. Давайте починати!

Зміст

 • Сайт на готовій платформі vs самописний
 • Типи сайтів
  • Блог
  • Інтернет-магазин
  • Лендінгем
  • Інші варіанти
 • Висновок

Сайт на готовій платформі vs самописний

Почати варто з пояснення різниці між сайтом на готовій платформі типу WordPress, Joomla, Wix і т. д. і самописным проектом. Напевно ви вже розумієте, що в першому випадку в якості основи використовується вже готовий движок. Тобто розробнику не доведеться заново писати адмінку, функції, зовнішній вигляд і т. д., він просто сліпить сайт з готового матеріалу. Це набагато простіше і в деяких випадках навіть не вимагає поглиблених знань мов програмування.

При створенні самопісного сайту розробнику доведеться враховувати велику кількість нюансів. Фактично йому доведеться створювати проект з нуля – прописувати панель управління, продумувати її функціонал, робити цей самий функціонал робочим. Загалом, продумувати все і вся. З цієї причини самописний сайт може коштувати в 10, 100, 1 000 разів більше, ніж проект на готовій CMS або конструкторі.

Вартість самопісного сайту розраховується ще й виходячи з технічного завдання, яке дає замовник. Якщо вам потрібен простий лендінгем, але на самописному движку і з можливістю змінювати блоки, будь ласка, це досить просто зробити за пару тижнів.

Багато грошей розробник не візьме, особливо якщо порівнювати з розробкою самопісного інтернет-магазину. Ось там створення вже може затягнутися на довгі місяці. Доведеться прописувати колосальну кількість нових елементів, перевіряти їх роботу, дивитися за уразливими і т. д.

При цьому вартість може збільшуватися ще й за рахунок якихось позапланових правок або доопрацювань. Хороший розробник відразу зажадає від вас технічне завдання, яке має максимально точно описувати проект. Природно, все відразу не можна врахувати і якісь моменти доведеться міняти або правити в процесі розробки.

Більш досвідчені розробники враховують цей момент і відразу включають у вартість виправлення і доопрацювання. Вони розуміють, що без цього хороший проект не вийде, саме тому краще заплатити трохи більше, отримавши при цьому якісний проект.

В протилежному випадку ви можете втратити ще більше грошей. З досвіду знаю, що любителі халяви найчастіше виявляються тільки в програші. Їх проекти не приносять ніякого прибутку і закриваються.

Що стосується сайтів на платформах, то тут ціна теж може залежати від ряду факторів. Наприклад, сайт на WP з готовим стандартним шаблоном і мінімальної налаштуванням плагінів може обійтися вам в 5 – 10 тис. руб.

Однак якщо ви захочете унікальний дизайн, який буде розроблятися спеціально для вашого проекту, то ціна може вирости в кілька разів. Якісний шаблон і зовсім може коштувати від 100 000 рублів.

Звичайно, на біржах фріланса завжди знайдуться виконавці, готові робити сайт за копійки. Припустимо, вище я визначив ціну стандартного сайту на WP – 5 – 10 тис. рублів. На тій же Work-zilla знайдеться людина, здатна взятися за 1 – 2 тис. руб.

Але не завжди така людина зможе зробити все правильно. Багато демпінгують фрілансери навіть з простими завданнями не справляються, тому подумайте, перш ніж звертатися до таким “фахівцям”.

Ще є і категорія найдешевших сайтів, з розробкою яких впорається навіть дитина. Це проекти, створені на онлайн-конструктор. Їх можна оцінити взагалі на 1 – 2 тисячі рублів. Робота там полягає лише в розкиданні елементів з допомогою зручного функціоналу.

По часу це багато не займе, але тут все індивідуально. Бувають досить масштабні проекти, створені на конструкторі. Там ціна буде вище.

Типи сайтів

Тип проекту теж грає величезну роль при розробці. Деякі проекти можуть розроблятися протягом місяців. Вартість у них теж не маленька – від 100 до 500 тис. рублів. Але я кажу саме про великих ресурсах, які використовуються великими компаніями.

Навряд чи власники простого дрібного бізнесу з провінційного міста будуть замовляти собі сайт за півмільйона. Швидше за все, вони обмежаться проектом на CMS або будь-якої іншої платформі типу тих же конструкторів.

Отже, давайте розберемося з типами сайтів.

Блог

Простий інформаційний сайт зі статтями. Для таких цілей краще використовувати безкоштовні готові платформи на зразок WordPress, Ghost або Joomla. Винаходити велосипед ні до чого.

Але якщо ви все ж хочете повністю унікальний проект з самописною панеллю управління, він може вам обійтися в кілька сотень тисяч рублів. Шанс урвати за меншу ціну, звичайно, є. Але навряд чи хтось займеться розробкою самописною платформи для вас за копійки. Якщо вірити ринку фріланса, то вартість розробки самопісного блогу з адмінкою і унікальним дизайном може починатися від 100 000 рублів. І це я кажу про простих фрилансерах, які сидять на біржах або шукають клієнтів з допомогою своїх сайтів.

Якщо ви будете працювати з digital-агентствами чи якимись великими компаніями, які займаються розробкою, то ціна може бути вище в два або навіть в три рази.

Ціна може залежати від дизайну і додаткового функціоналу. Наприклад, якщо ви захочете крутий адаптивний дизайн, який буде швидко завантажуватися на всіх пристроях, то ціна буде дорожче. Можливо, на 10 – 30 %.

Інтернет-магазин

Функціонал інтернет-магазину повинен бути більшим. Найчастіше до такого проекту підключають різні способи оплати, можливість додавати товари в корзину, своєчасні знижки, акції та інші аспекти, які вимагають детального опрацювання.

Тобто простий фрілансер навряд чи зможе написати інтернет-магазин самостійно з нуля, але зате йому вистачить сил на створення такого ресурсу на базі готового конструктора. Так і замовнику це обійдеться дешевше, особливо якщо ми говоримо про якісь дрібні проекти.

Зазвичай створенням магазинів з нуля займаються великі агентства. Вони розробляють прототип, починають опрацювання теми, створюють основу і продумують всю концепцію проекту. Тобто тут задіяна велика кількість людей – фахівців у своїй сфері, тому і вартість роботи набагато вище.

Якщо виділяти конкретні цифри, то вартість інтернет-магазину на базі CMS або будь-якої іншої готової платформи не може перевищувати 50 000 рублів. В окремих випадках створюється унікальний дизайн і додатковий функціонал, який збільшує ціну. Наскільки точно сказати не можна, але рахунок вже на сотні тисяч рублів.

А ось самописні інтернет-магазини можуть бути дуже дорогими. Цифра може доходити до півмільйона, особливо якщо враховувати унікальний і красивий дизайн, брендинг і т. д. То є простий дрібний підприємець навряд чи подужає таку ціну, йому краще звернутися до фрілансерів або тим же агентствам за розробкою сайту на простий платформі. Не думаю, що йому знадобляться якісь додаткові особливості, які передбачаються при створенні “самописа”.

Окремої уваги заслуговують способи оплати і якісь додаткові функції. Вони можуть вимагати великих грошових вкладень, особливо якщо цей функціонал надається якоюсь сторонньою компанією. Але і тут можна знайти вихід, підключивши більш дешеві або безкоштовні аналоги.

Лендінгем

Одностраничники створюються дуже просто і швидко. Хоч самописні, хоч на платформі. Складності додає додатковий функціонал, але досвідчений розробник зможе впоратися або пояснити замовникові, що його реалізувати не вийде.

Найпростіший варіант для створення односторінкового сайту – онлайн-конструктор. По суті, вам потрібно буде просто вибрати фон, з допомогою курсору розташувати елементи (текст, зображення, кнопки), прив’язати форми заявки на своїй пошті. І все, проект буде працювати.

Далі на нього можна буде пускати трафік з рекламних мереж і чекати заявок. З цим впорається будь-який початківець фрілансер, тому ви можете піти на біржі фріланса і викласти оголошення.

Дива чекати не варто. Фрілансери-новачки можуть не подужати навіть такий простий проект, тому вам потрібно буде ретельно стежити за реалізацією. Ще краще, якщо ви складете технічне завдання – докладний опис того, що повинно вийти в результаті. Виконавцю буде легше зрозуміти ваші цілі, вам не доведеться перезаказывать роботу або зовсім втрачати гроші.

До речі кажучи, самописні одностраничники теж мають місце бути. Простеньку адмінку і дизайн, що складається з кількох блоків цілком можна впоратися за кілька днів або тиждень. Ще краще, якщо проект буде створений на базі фреймворку, так розробнику буде набагато легше писати функціонал проекту.

Вартість розробки лендинга на базі CMS або онлайн-конструктора починається від 1 000 рублів. Новачок цілком може погодитися на таку суму, враховуючи, що проект не займе багато часу. Природно, ціна може збільшитися за якихось доробок або додаткових функцій, які не були передбачені в технічному завданні.

Лендінгем на базі самописною платформи або фреймворку може коштувати 30 – 50 тисяч рублів і це без урахування стороннього функціоналу, який може знадобитися конкретно для вашого проекту. Але і тут ціна приблизна, тому що кожен спеціаліст або агентство може мати свою політику ціноутворення.

Інші варіанти

Всі інші типи ресурсів: портали, форуми, сервіси і т. д. теж можуть коштувати по-різному. Наприклад, якісь сервіси, які виконують певні функції і реагують на дії користувачів, будуть коштувати дорожче, ніж той же форум, де потрібен тільки функціонал розміщення тем і повідомлень, приправлений кількома додатковими особливостями.

Є різниця і в способі розробки. Наприклад, той же портал можна легко реалізувати на базі WP. Для цього є багато плагінів, які допоможуть все зробити швидко і ефективно. Така розробка не буде коштувати сотні тисяч рублів, тому це хороший бюджетний варіант. Він не позбавлений мінусів, але все одно буде працювати і приносити певну користь розроблювачам або користувачам.

Готових платформ для сервісів дуже мало. Швидше за все, мова йде про скрипти, але і це не завжди відмінний варіант. Цілком можливо, що розробники скриптів не врахували всі варіанти, які можуть бути актуальні конкретно у вашому випадку. Тоді вам доведеться або наймати додаткових фахівців, щоб вони допрацьовували вже готову платформу, або створювати все заново – це досить затратно. Як за часом, так і по фінансам.

Висновок

Тепер давайте підведемо деякі підсумки. Вартість створення сайту може залежати від його типу (лендінгем, блог тощо) і способу розробки: готова платформа, фреймворк або самописний варіант. Ціна може коливатися дуже значно: один варіант коштує 1 000 рублів, інший – 1 000 000. Скільки буде у вашому випадку – конкретно сказати не можна, але ви можете звернутися до фахівців, які зможуть більш точно визначити вартість виходячи з даних у вашому технічному завданні.

Багато хто, взагалі, не складають технічного завдання – це обіцяє багато проблем. Аж до втрати грошей, які були вкладені в розробку. Тільки уявіть, що фрілансери зробили сайт, а це повністю не відповідає всім вашим очікуванням. Змусити їх переробляти роботу за ті ж гроші навряд чи вийде, вони швидше просто займуться іншими більш перспективними проектами.

Вам доведеться підходити до справи заново і платити теж заново. Не самий кращий варіант, особливо коли бюджет строго обмежений.

Саме тому перед тим, як замовити розробку сайту під ключ, ви повинні чітко визначити завдання і донести її до тих людей, які будуть цим займатися. Тоді вони зможуть визначити приблизний бюджет. А ви зможете порадитися з іншими фахівцями або знайомими, щоб визначити, наскільки така ціна виправдана і актуальна.

Найкращим варіантом буде звернутися до відомим і великим агентствам. Так, там буде дорожче, але зате вас точно ніхто не обдурить. Та й сама робота буде зроблена на найвищому рівні, вам не доведеться багато разів переробляти одне і те ж.

Також вам можуть запропонувати ведення сайту. Це означає, що за проектом будуть стежити на постійній основі. Обслуговування сайту, як правило, сплачується щомісячно. Але в деяких випадках обговорюються окремі умови.

Не варто забувати і про інших витратах. Наприклад, вам необхідно буде орендувати хостинг, купити якісь додаткові елементи: шаблони, плагіни, розширення. Все це теж буде коштувати грошей, тому при плануванні бюджету ви повинні це враховувати.

В інтернеті повно компаній або фахівців, які пропонують послуги за типом “Все включено”. Там і створення, наповнення, ведення, і навіть просування. Але проблема в тому, що не завжди такі фахівці справляються зі своїми завданнями. Тому вам як замовнику треба бути обережніше з подібними пропозиціями, можливо, вам просто дурять голову і хочуть обдерти до нитки.

До цього питання треба підходити грунтовно і серйозно. Треба дізнатися про попередніх клієнтів, чи вони задоволені виконаною роботою, перевірити відгуки і т. д. загалом, максимально мінімізувати ризики і стежити за тим, щоб ніхто не надурил вас.

Як бачите, у ціноутворення розробки сайтів є безліч нюансів. Вартість таких робіт може коливатись у великих межах, тому краще відразу звернутися до професіоналів, пояснити їм суть того, що вам потрібно і отримати конкретну ціну і терміни.

Якщо у вас є гроші, то я б рекомендував звертатися тільки до перевірених агентствам або іменитим розробникам. Біржі фріланса, звичайно, теж можуть в цьому допомогти, але я б зупинився на першому варіанті.

Ринок фріланса зараз не в кращій формі, там повно бездарних виконавців, які тільки все зіпсують. Вони витратять ваш час і гроші, а ви в результаті залишитеся з носом.

Тому краще відразу звернутися в гарне місце, щоб потім не мати додаткових проблем. Скупий платить двічі, не забувайте про це.

А якщо ви хочете займатися саме інформаційними проектами, які зможуть приносити вам хороший пасивний дохід в майбутньому, то я рекомендую звернути увагу на курс для вебмайстрів від Василя Блінова. У ньому автор розповідає про те, як створити сайт на WordPress і заробляти на його монетизації за допомогою реклами, партнерських програм і т. д.

Курс працює на спеціальній зручній платформі, яка дозволяє учням проходити уроки, виконувати домашні завдання і відправляти результати на перевірку експертам. Переходьте за посиланням вище, щоб отримати додаткову інформацію.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.