Сторінка 404: чому варто приділити їй увагу прямо зараз

Поширити

Привіт!

У цій статті я розповім, що таке сторінка 404, чому вона дуже важлива для SEO, і, найголовніше, як правильно налаштувати її. Щоб ви розуміли, відразу зазначу, що ця сторінка і сама помилка 404 не так прості, як може здатися на перший погляд. Вони таять в собі величезну небезпеку і разом з тим, настільки ж величезну користь. Новачки дуже часто упускають це з уваги, за що потім, як правило, розплачуються сповна. Але не будемо тягнути час, давайте вже швидше почнемо.

Зміст

  • Сторінка і помилка 404
  • Налаштування сторінки 404 на CMS
  • Налаштування сторінки 404 для самописних сайтів
  • Як виправити помилку 404?
  • Чи варто робити кастомний сторінку 404?
  • Висновок

Сторінка і помилка 404

Сторінка з повідомленням “Помилка 404-сторінка не знайдена” часто вилітає при зверненні до неіснуючою адресою. Тобто вона виникає, коли ви або хтось ще намагаєтеся перейти по битому посиланню. По ідеї такого не повинно виникати, адже зараз користувачі рідко набирають адреса сторінки або матеріалу самостійно. Але зрідка ця помилка може виникнути, наприклад, коли ви міняєте посилання на якусь сторінку або зовсім видалити її.

Для пошукових систем помилка 404 може бути сигналом, що на сайті коїться щось недобре. Якщо таких помилок буде занадто багато, сайт може дуже сильно просісти в пошуковій видачі. Саме з цієї причини багато вебмастери намагаються налаштувати перенаправлення (пересилання) на головну або іншу сторінку. Так вони зводять негативний вплив на немає.

Щоб мінімізувати негативні відчуття і підвищити поведінкові фактори, люди додають різні інтерактиви на сторінку 404. Наприклад, там може бути повідомлення у гумористичній формі, яке розряджає обстановку. Поруч можуть бути посилання, які допомагають користувачеві знайти потрібну інформацію на сайті.

Красива заглушка 404 – запорука поліпшених поведінкових факторів. До речі, це дуже важливо для пошукового просування останнім часом.

Далі ми розберемося, як зробити гарну сторінку для 404 WordPress, Joomla або будь-якої іншої CMS.

Налаштування сторінки 404 на CMS

Налаштування сторінки 404 повинна починатися з перевірки. Якщо ви використовуєте CMS, то цілком можливо, що там вже передбачений якийсь кастомный варіант цієї заглушки. Він цілком може відповідати всім вимогам і вирішувати проблеми користувачів. Це означає, що вам не потрібно нічого робити. Для перевірки сторінки 404 просто перейдіть за неіснуючою адресою. Наприклад, вашдомен.ру/adahdjahjdahjd. На виході повинна бути шукана сторінка.

Так виглядає ця сторінка на нашому сайті. Є пояснення, що шуканої інформації на сайті немає. Всередині пояснення є посилання на карту сайту, яка може допомогти користувачеві зорієнтуватися. Трохи нижче блок зі статтями, який привертає увагу і може забезпечити внутрішній перехід. Це приклад хорошого оформлення, варто взяти на озброєння.

Якщо при зверненні до неіснуючою адресою вас перекидає на порожню сторінку, де взагалі нічого не налаштоване, то доведеться потурбуватися оформленням самостійно. Як правило, таких проблем не виникає при роботі з CMS. Якщо ви вирішите поставити WordPress, Joomla або будь-яку іншу популярну платформу, то, найімовірніше, все вже налаштовано, майте це на увазі.

Але не завжди ці заглушки будуть виглядати красиво. Ось так, наприклад, виглядає заглушка стандартної теми для ВордПресс.

Як бачите, з’являється повідомлення про помилку і поле пошуку. В принципі, цього достатньо.

Якщо ви хочете налаштувати сторінку по своєму смаку, то вам потрібно перейти у вкладку “вигляд” – “Редактор” – “Шаблон помилки 404” (файл 404.php). Тут і записується код, який згодом буде відображатися на сторінці. При належному володінні html/css можна зробити цікаве рішення, несхоже на заглушки інших.

Як правило, у всіх безкоштовних і преміум-теми сторінка 404 вже налаштована і готова до використання. Вам не потрібно лізти в код і самостійно там щось правити. В окремих варіантах розробники роблять модульну сторінку. За бажанням ви можете включати і відключати окремі модулі (складові частини), тим самим створюючи власний шаблон 404-ї сторінки для сайту.

В Joomla за відображення 404-й помилки відповідає файл error.php. Його можна відкрити через файловий менеджер хостингу або ж через FTP-клієнт. Там також є html-код, який при бажанні можна правити.

Розглядати налаштування не має сенсу, тому що там все індивідуально. Не кожен користувач впорається з налаштуванням заглушки в Джумла, тому можна скористатися унікальними варіантами від оформлення або взагалі скачати готовий шаблон в інтернеті. Їх дуже багато, тому ви точно зможете вибрати підходящий.

Джумла, як і ВордПресс, володіє власним варіантом цієї сторінки. Вам не потрібно винаходити велосипед і намагатися поміняти вже створені шаблони 404. Однак якщо дуже хочеться, то доведеться скористатися підручниками з HTML/CSS.

Налаштування сторінки 404 для самописних сайтів

Якщо ваш ресурс працює на самописною CMS, фреймворку або іншої платформі, яка не володіє функціоналом по редіректу кришку з коробки, то, на жаль, доведеться все робити своїми руками.

Для початку, ми повинні вказати в htaccess спеціальний код, який буде перекидати користувачів на певну сторінку в разі звернення до неправильного адресою.

Знаходимо цей файлик на хостингу і де-небудь в кінці прописуємо такий код:

ErrorDocument 404

Замість site.com – ваш домен. А ось 404.php – і є файл, в якому зберігається вміст заглушки. На відміну від CMS, тут його доведеться робити повністю з нуля. Але досвідчених програмістів це навряд чи налякає. Якщо хочете, можете зробити простенький варіант, де буде текст, наприклад: “Не вдається знайти сторінку, вибачте, ось вам посилання на розділи сайту”. Для хороших поведінкових чинників цього буде достатньо. Хоча, звичайно, краще опрацювати цей файл більш детально.

Зробити переадресацію можна і за допомогою php. Для цього в статичну частину вашого сайту, якщо він написаний на php, ви повинні додати наступний код:

header(“HTTP/1.0 404 Not Found”);

Цей файл буде викликати помилку 404. Однак у цьому випадку можуть знадобитися додаткові маніпуляції з кодом на PHP. Так просто реалізувати сторінку 404 на самописному сайті не вийде, все залежить від конкретного випадку.

Якщо ви не володіють належними знаннями і досвідом, то не мучте себе. Краще відразу зверніться до програмістам, які розуміють і знають, що і як повинно виглядати. Хоча, мені важко уявити мало розуміє людини з самописным сайтом.

Як виправити помилку 404?

Тепер я розповім як виправити помилку 404. Виправляти, загалом-то, нічого. Помилка 404 – це биті посилання, значить, треба виправляти їх. Про те, як знайти биті посилання на сайті, я вже розповідав.

Кращий варіант виправлення – редирект, що означає, що ви повинні налаштувати переадресацію битих посилань на якийсь розділ або статтю. Таким чином теж підвищуються поведінкові фактори, поліпшується SEO.

Тобто, по суті, помилка 404 не вимагає виправлення. Правити потрібно тільки биті посилання, які ведуть на заглушку. Ці биті посилання можуть бути в інших статтях, в складових частинах вашого сайту і інших місцях. Але не будемо захоплюватися, вся інформація представлена в матеріалі з посиланням вище.

Чи варто робити кастомний сторінку 404?

Як я і казав раніше, кастомний сторінка 404 може поліпшити поведінкові фактори, що підвищить ваш сайт в пошуковій видачі. Однак не всім це потрібно. Велика частина вже має цілком стерпні варіанти заглушки, які не вимагають якоїсь серйозної доробки або повного переосмислення. Ви можете самі перевірити наявність цієї сторінки в себе і оцінити, наскільки вона придатна для використання конкретно на вашому проекті.

Якщо щось не влаштовує – милості прошу в редактор, де цю сторінку дуже легко виправити. Це я зараз про WordPress, якщо що. Але у випадку з іншими CMS це теж актуально. Там, як правило, є окремі файли з html-кодом, який дуже легко можна виправити або доопрацювати.

Але повертаючись до порушеного питання, я б уточнив, що кастомний сторінка потрібна в тому випадку, коли її функціональність дійсно буде виправдана. Наприклад, на великих порталах, де переходи на неправильні адреси дуже часте явище. Там краще зробити сторінку з посиланнями на розділи, полем пошуку, а ще краще – з блоком статей (як у нас).

Таким чином буде знижений ризик відмов. Користувачі не будуть йти з сайту при попаданні на таку сторінку. Швидше за все представлена інформація про їх зацікавить і вони продовжать дослідження ресурсу.

У будь-якому випадку, вирішувати тільки вам. Від себе я б радив вам подбати про налаштування 404-ї сторінки, якщо вона вже не зроблена за замовчуванням.

Висновок

Тепер ви знаєте, що значить помилка 404, як повинна виглядати сторінка-заглушка, а також яке значення це має для пошукової оптимізації, поведінкових чинників та загальної лояльності користувачів до вашого сайту.

Сподіваюся, що ця стаття дасть відповіді на всі ваші питання і ви приймете правильне рішення. Навіть такі дрібниці, як заглушка 404, можуть дуже сильно впливати на ефективність вашого ресурсу, кінцевий заробіток у разі монетизації і інші дуже важливі фактори. Нічого не варто випускати з уваги.

Якщо ви хочете навчитися створювати круті сайти і заробляти на них, то я раджу вам курс Василя Блінова. У ньому буде розглянуто абсолютно всі питання створення свого власного інформаційного проекту для заробітку, що включає в себе: створення та настроювання сайтів на WordPress, огляд всіх актуальних способів заробітку на трафіку, основи SEO-оптимізації і багато іншого.

Навчання проходить в зручному вигляді спеціальної навчальної платформі. Поетапне проходження інформаційних блоків, домашні завдання і сувора політика. Допуск до наступним блокам здійснюється тільки після повного проходження попереднього. Переходьте за посиланням вище для отримання більш детальної інформації.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.