Стрічка Дзен в Яндекс.Браузері: як встановити і налаштувати її за своїм бажанням

Поширити

Привіт, друзі.

Інтернет стає звичним середовищем не тільки для молоді, але й для людей всіх віків. Кожен день ми виходимо в інтернет, щоб почитати новини, подивитися відео, послухати музику, поспілкуватися з друзями, попрацювати. Поступово з’являється можливість отримувати саме ту інформацію, яка нас цікавить. На це спрямовано на поліпшення браузерів, рекламних каналів, пошукових систем.

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке стрічка Дзен в Яндекс.Браузері, як її встановити і налаштувати, щоб бачити актуальні і цікаві записи.

Зміст

 • Що таке Яндекс.Дзен
 • Як включити сервіс на своєму комп’ютері
 • Що робити, якщо Яндекс.Дзен не з’являється
 • Чому не з’являється або не оновлюється Дзен, і що з цим робити
 • Як налаштувати Дзен під себе
 • Як переглядати Дзен на телефоні
 • Як відключити новинну стрічку
 • Висновок

Що таке Яндекс.Дзен

Ми постійно відвідуємо різні сайти в інтернеті, в тому числі інформаційні, з пізнавальними статтями, новинами та гумористичними нотатками. З часом з’являються улюблені теми і веб-ресурси.

Яндекс.Дзен – це сервіс російською мовою, який збирає публікації з цікавим нам питань з найбільш відвідуваних сайтів і інших схожих сторінок. Тобто ми можемо переглядати анонси статей і заміток з різних ресурсів в персональній новинний стрічці, і якщо побачимо щось цікаве, тоді вже перейдемо по посиланню і прочитаємо текст цілком.

Приємні особливості цього сервісу:

 • можна швидко знаходити та читати онлайн безкоштовно корисні і цікаві матеріали;
 • не потрібна ніяка реєстрація, бажано мати акаунт в Яндексі, але не обов’язково;
 • індивідуальний вибір інформації на основі ваших інтересів;
 • проста настройка;
 • автоматична фільтрація дублів і підозрілих сайтів.

Мені Дзен трохи нагадує стрічку новин в соціальних мережах, де ми бачимо пости від своїх друзів і зі сторінок, на які підписані, і ніякої зайвої інформації.

А для тих, хто шукає нові джерела доходу, є і додатковий бонус – на Яндекс.Дзен можна заробляти.

Як включити сервіс на своєму комп’ютері

Дані про відвідуваних сторінках Дзен бере з Яндекс.Браузера, в інших браузерах цей сервіс рекомендацій не працює. Тому спочатку встановіть цей веб-оглядач. Потім відкрийте його і на стартовій сторінці внизу підключіть сервіс.

Потім потрібно вибрати мінімум 5 джерел новин, щоб дивитися матеріали з цікавим темам:

 • суспільство і політика;
 • гри;
 • спорт;
 • бізнес і фінанси;
 • здоров’я;
 • життя знаменитостей;
 • гумор;
 • кулінарні рецепти;
 • лайфстайл;
 • будинок;
 • кіно;
 • музика;
 • технології;
 • автомобілі;
 • культура;
 • наука;
 • подорожі;
 • родина;
 • хобі.

Потім виберіть внизу екрана на кнопку “Продовжити”. Після цього ви повернетеся на стартову сторінку і побачите внизу стрічку новин, в яку будуть включені вибрані ресурси та інші матеріали за схожими темами. Надалі Дзен буде аналізувати ваші дії на сайтах і самостійно оновлювати список каналів.

Якщо ви хоча б тиждень користуєтеся Яндекс.Браузером, то новинна стрічка підключиться сама, не потрібно натискати кнопки і вибирати джерела інформації. При цьому в будь-який час можна підкоригувати роботу сервісу.

Що робити, якщо Яндекс.Дзен не з’являється

Якщо ви відкриваєте нову вкладку і не бачите новин зі своїх улюблених ресурсів, то варто перевірити налаштування. Я з таким не стикалася, але розумію, що бувають різні випадки. Можливо, хтось ще користується комп’ютером і змінив початкові установки, або ви самі зробили це.

Щоб виправити це, натисніть на 3 смуги вгорі екрану і виберіть пункт “Налаштування”.

Потім у підрозділі “Інтерфейс”, “Нова вкладка” встановіть галочку в потрібній графі. Тепер все має працювати.

Чому не з’являється або не оновлюється Дзен, і що з цим робити

Якщо у вас пропала новинна стрічка, і ви не можете її включити, відсутні налаштування для її активації, або перестали оновлюватися публікації, то можливі такі причини:

 1. Веб-браузер застарів.
 2. Сервіси Яндекса заборонені у вашій країні.
 3. Неповна версія програми, скачана зі сторонніх ресурсів, а не офіційного сайту.
 4. Помилка в роботі сервісу або браузера.
 5. Зараження комп’ютера вірусом.

Це найбільш часті проблеми. Вирішувати їх потрібно по порядку, так як перша причина найбільш вірогідна. Щоб оновитися, відкрийте меню, натиснувши на 3 смуги вгорі екрану. Наведіть курсор на слово “Додатково” і клацніть по пункту “Про браузері”.

Якщо після цього ви побачите напис “Ви використовуєте актуальну версію Яндекс.Браузера”, то проблема не в цьому. Якщо замість такого тексту перед вами повідомлення про те, що доступні оновлення, клацніть по слову “Оновити”.

Якщо сервіси Яндекса блокуються у вашій країні, то для їх використання знадобиться VPN, спеціальне розширення для браузера або анонімайзер, який буде приховати ваш реальний IP-адресу.

Щоб виключити третю причину, зайдіть в меню “Пуск” і видаліть веб-оглядач. Потім перейдіть на офіційний сайт browser.yandex.ru, скачайте та встановіть актуальну і перевірену версію програми. Якщо виникли труднощі, зверніться до статті про Яндекс.Браузері. У ній є інструкція по перевстановленню без втрати даних.

Для усунення четвертої причини спробуйте закрити і відкрити програму. Якщо це не допомогло, зачекайте трохи, можливо, розробники зайняті вирішенням проблеми, і скоро все запрацює.

Якщо є всілякі дива в роботі пристрою, воно само відкриває інтернет-сторінки, розмножує якісь файли або робить їх невидимими, показує настирливу рекламу поверх інших вікон, то велика ймовірність, що у вас завівся вірус. Проскануйте комп’ютер антивірусною програмою.

Як налаштувати Дзен під себе

Якщо ви бачите, що стрічка новин показує нецікаві і неактуальні матеріали, ви можете це виправити. Для початку треба зрозуміти, що для кожного користувача список каналів вибирається індивідуально і постійно оновлюється. Якщо вашим комп’ютером користується декілька осіб, то це може пояснити той факт, що в списку рекомендацій ви бачите несподівані нотатки.

Щоб уникнути цього, створіть акаунт у Яндексі, додайте користувача в налаштуваннях і заходите в браузер під своїм обліковим записом.

На кожній новині ми бачимо дві оцінки: палець вгору і палець вниз. Якщо вам сподобалася тема, ставте “Лайк”, якщо ні, то “Дизлайк”.

Після негативної оцінки сервіс повідомить, що подібних матеріалів ви будете бачити менше. Також у вікні можна поскаржитися на контент і повністю заблокувати канал, щоб не отримувати новин з нього.

Якщо анонс вас зацікавив, і ви перейшли на сторінку джерела, то в стрічці з’явиться кнопка “Підписатися”. Натиснувши на неї, ви будете отримувати більше матеріалів з цього веб-ресурсу.

Так, періодично виставляючи оцінки і підписуючись на актуальні канали, ви налаштуєте сервіс під свої інтереси.

Як переглядати Дзен на телефоні

Для початку потрібно встановити Яндекс.Браузер на свій мобільний пристрій і відкрити його. Більше не потрібно нічого натискати, мобільна версія веб-браузера відразу запропонує матеріали з популярних каналів.

Налаштовується стрічка так само, як на комп’ютері. Але не поспішайте виставляти оцінки, спочатку я рекомендую попрацювати в браузері і дати можливість програмою підібрати рекомендації. Також ви можете синхронізувати свій аккаунт з усіма пристроями, щоб бачити одну і ту ж інформацію на ПК, ноутбук, планшет і в телефоні.

У будь-який час ви можете поставити темі “Лайк” або “Дизлайк”, щоб збільшити або зменшити кількість подібних публікацій. Також, натиснувши на 3 точки в правому куті анонсу, можна швидко заблокувати канал, поскаржитися на контент або підписатися.

Як відключити новинну стрічку

Вище я розповідала, як підключити сервіс, якщо він сам не з’являється на стартовій сторінці. Якщо ви не хочете бачити Дзен, то вимкнути його можна так само легко. Зайдіть у налаштування, розділ “Інтерфейс”, підрозділ “Нова вкладка” і приберіть галочку навпроти відповідного пункту.

У мобільній версії браузера на новій вкладці є підзаголовок “Стрічка рекомендацій”, а поруч з ним 3 точки. Натисніть на них і перейдіть в налаштування.

У відкритому переліку опцій пересуньте важіль поруч з верхнім пунктом.

Висновок

Сьогодні ми з вами розібралися, як підключити і настроїти стрічку Яндекс.Дзен в своєму браузері. Сподіваюся, у вас все вийшло. Якщо щось пішло не так, і у вас залишилися питання, напишіть їх у коментарях, а я постараюся допомогти. Давайте спілкуватися і допомагати один одному.

Зберігайте статтю в закладки, діліться їй в соціальних мережах, щоб і ваші друзі могли правильно використовувати сервіс персональних новин.

Щоб не пропустити нові корисні матеріали, підпишіться на блозі iklife.ru і вчіться працювати з програмами, поводитися з фінансами і заробляти в інтернеті разом з нами.

Всього доброго, друзі. До зв’язку.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.