Як дізнатися вік сайту, та яке це має значення для SEO

Поширити

Добрий день, дорогі читачі!

У цій статті я розповім про те, як дізнатися вік сайту, і на що цей показник може впливати при просуванні в пошукових системах. Також ми поговоримо про значення віку проекту для монетизації-продаж посилань, розміщення рекламних постів і т. д. Не варто забувати, що при продажу ресурсу покупця може зацікавити вік проекту.

Якщо цим самим покупцем будете ви, то цей матеріал допоможе вам точно визначати дату створення ресурсу, виходячи з чого ви зможете вирішити, чи варто покупка того чи ні. Про все це та багато іншого ми поговоримо в сьогоднішньому матеріалі.

Зміст

 • Вік домену та сайту: у чому відмінність
 • Як визначити вік домену
 • Як визначити вік сайту
 • Навіщо це знати
 • Висновок

Вік домену та сайту: у чому відмінність

Для початку варто зрозуміти, що домен може бути набагато старше, ніж сам проект. Значення мають обидва цих показника. Виходячи з історії URL ми можемо зрозуміти, що там було розміщено раніше. Наприклад, якщо ви купуєте домен, на якому раніше розміщувалися якісь недоцільні матеріали, пошукові системи будуть ставитися до нього зі скепсисом.

Тобто URL – ім’я порталу, яке можна використовувати кілька разів. Його можуть зареєструвати, створити сайт, а потім забути. Час оренди пройде, цей домен зареєструє новий чоловік і створить новий портал. У цьому випадку URL буде більш старими, ніж новий портал.

Вік домену вважається з першої реєстрації, порталу – з його створення. Обидва показника ми можемо визначити за допомогою спеціальних сервісів. Одні допоможуть нам точно дізнатися дату останньої реєстрації, інші можуть показати нам всю історію порталу, якщо вона була збережена в архівах.

До речі кажучи, при визначенні цього показника ви випадково можете дізнатися, що раніше там розміщувався якийсь бруд контент. В такому випадку краще відмовитися від використання такого доменного імені, тому що пошукові системи можуть знижувати ваш портал результати із-за поганої репутації.

Виправити цю ситуацію можна. Для цього достатньо просто зареєструвати портал Яндекс.Вебмастере і написати в технічну підтримку пошукової системи. Там вам дадуть відповідь, і незабаром ПС почнуть індексувати ваші матеріали в нормальному режимі. Але чи потрібні вам такі проблеми – велике питання.

Як визначити вік домену

Для визначення віку URL ми можемо скористатися спеціальними онлайн-інструментами. Вони показують всю інформацію, яка може знадобитися при купівлі або продажі ресурсів.

Досить просто перейти на проект сервісу, ввести потрібну адресу і отримати докладну інформацію про останню дату реєстрації, NS-сервери (дозволить визначити хостинг) і в деяких випадках Ф. В. О. власника. Іноді дані приховуються, однак саме число останньої реєстрації можна приховати.

Як бачите, у iklife.ru дата створення домену – вересень 2014 року. До цього часу хтось міг використовувати цей URL, але потім ця людина просто “закинув” домен. Або ж його взагалі ніхто не використовував. У рядку “created” ми бачимо саме число останньої реєстрації, коли Василь зареєстрував URL свого блогу.

Сам домен міг використовуватися і раніше, однак в цих сервісах такої інформації немає.

Зверніть увагу на рядок “person”. Якщо власник URL не приховає своє ім’я, там будуть доступні його дані.

На скріншоті перевірка саме WHOIS-даних. Сервісів, які працюють з WHOIS, дуже багато. Досить просто ввести ключове слово в пошуковий рядок, після чого вам будуть надані результати.

Я дам посилання на кілька інструментів, які допоможуть вам перевірити WHOIS домену і його числа реєстрації:

 • http://www.whois-service.ru
 • https://www.nic.ru/whois/
 • https://whois.ru
 • https://www.reg.ru/whois/
 • https://www.whois.com
 • https://be1.ru/proverka-whois/

Є й інші онлайн-сервіси, які допомагають визначити числа створення домену. Причому деякі з них можуть показувати не тільки дані WHOIS, але і дані з веб-архіву. Це означає, що якщо хтось створював на базі цього доменного імені проект раніше, то такі інструменти повинні показати це.

Дізнатися першу дату реєстрації можна за допомогою онлайн-сервісу SeoLik. Як можна бачити на скріншоті вище, він представляє два варіанти даних. По суті, він поєднує в собі обидва способи перевірки: через Whois і через веб-архів.

Є й інші сервіси, які в автоматичному режимі дозволять вам дізнатися реальну дату першої реєстрації URL. Однак їх поки не так багато, ви можете пошукати самостійно через пошукові системи.

Якщо вам не хочеться шукати інші інструменти для перевірки реальної дати, то ви можете скористатися веб-архівами або спеціальним сервісом – WhoisHistory. Він дозволить вам дізнатися реальну дату створення доменного імені, показуючи всю детальну статистику.

Вам потрібно просто перейти на ресурс сервісу, знайти там поле “Історія WHOIS по домену”, після чого ввести туди потрібну адресу. Далі, сервіс покаже вам всю детальну інформацію про дати реєстрації домену. Найцікавіше – тут видно часові інтервали, коли домен був зайнятий, а коли він “простоював”.

Також ви зможете бачити і інші дані – NS-сервера, персональну інформацію власника (якщо він її не приховував), реєстратор і т. д. Тут же можна бачити і актуальний статус URL.

Як визначити вік сайту

Як я сказав раніше, вік ресурсу і домену – показники різні. Сам URL може бути зареєстрований задовго до створення ресурсу. Саме тому якщо вам хочеться дізнатися історію самого порталу, то необхідно спробувати дізнатися кількість років, яку він працює. Зробити ми це можемо зробити за допомогою все того ж веб-архіву або ж інформації, яка є на самому порталі.

Якщо ми маємо справу з інформаційним ресурсом, то найпростішим варіантом для отримання необхідної інформації буде перевірка перших записів. Досить просто перейти на перші сторінки з матеріалами. Якщо у записів є дата публікації, то ви зможете визначити приблизний рік, коли був створений сайт.

Однак цей спосіб не завжди точний, цілком можливо, що сам портал був створений раніше, а записи могли почати публікувати тільки через рік або два після створення. Також цілком ймовірний варіант, коли старі неактуальні матеріали зачищаються, щоб не створювати зайве навантаження на хостинг. Саме тому такий варіант дає лише приблизне уявлення, а не точну інформацію.

Також ви можете відкрити саму запис і подивитися дату коментарів. У більшій частині інформаційних проектів на WP коментарі також мають свою дату публікації. Якщо на сторінці з записом є більш старі, ніж сама запис, коментарі, то це означає, що поля з датою не відображається дата створення, дата останнього зміни.

Коментарі ж дозволять вам зрозуміти приблизну дату створення запису, виходячи з чого ви зможете визначити час роботи порталу. Але цей варіант не завжди покаже вам правдиву інформацію, бо і в коментарях, і в самих записах дата може не відповідати дійсності.

До речі, на багатьох сайтах є інформація в нижній частині. Зазвичай там ставлять рік створення проекту, тому таким способом також можна визначити, скільки років проект існує.

Іноді подібна інформація представлена у такому вигляді: 2009 – 2019. Це означає, що сам проект був створений в 2009 році і працює донині. Тобто йому приблизно 10 років. Але в деяких випадках люди пишуть тільки нинішній рік. Це не означає, що портал був створений в цьому році. Швидше за все, вони просто показують актуальність свого сайту.

Також про віці ресурсу можна судити по сторінці з інформацією. Наприклад, в блогах люди дуже часто створюють сторінку, де описується історія становлення або створення сайту. Там теж можуть бути відомості про дату створення проекту. Аналогічну інформацію можна знайти на сторінках “Про компанії”. Там, як правило, є всі дані, включаючи інформацію про дату заснування.

Найточнішим способом визначення буде використання веб-архіву. Вам необхідно перейти на один з таких ресурсів, ввести адресу, після чого вам буде надана вся інформація по проекту: скільки років портал існує в інтернеті, як він виглядав у певні часові проміжки, був прив’язаний домен до одного порталу, або ж хто-то “перекуповували” його, створюючи абсолютно нові сайти.

Загалом, там дано всі необхідні відомості. Вам потрібно лише зайти на один з таких веб-архівів, після чого ввести потрібний URL.

Є багато різних веб-архівів, я рекомендую використовувати цей. Даний сервіс користується величезною популярністю в інтернеті, тому ви без праці зможете знайти там потрібну інформацію по тому чи іншому проекту. До речі кажучи, дані представлені у вигляді зручного календаря. З його допомогою ви можете вибрати абсолютно будь-яке число будь-якого року, після чого архів покаже вам збережену копію. Якщо в задану дату сайт ще не існував, то сервіс сповістить вас про це.

Навіщо це знати

Вік ресурсу допоможе вам при пошукової оптимізації. Я думаю, ви знаєте, що найбільш старі трастові домени користуються великою повагою всередині пошукових систем. Тобто якщо домен вже має білу історію, то при створенні нового сайту вам буде легше просувати його в пошукових системах.

Однак тут є і зворотний ефект. Якщо вміст старого ресурсу, який раніше розташовувався за даною адресою, не відповідало певним правилам, то, найімовірніше, ви будете випробовувати проблеми при просуванні. Вам доведеться звертатися в технічну підтримку пошуковика з проханням зняти фільтри або пессимізації.

По ідеї, всі фільтри будуть зняті, проте це не гарантує, що просування сайту з таким доменом буде більш ефективним, ніж з новим. Тут справа випадку. Буде працювати тільки в якихось окремих моментах.

Цей показник дуже часто використовується на біржах продажу ресурсів. Люди хочуть знати, наскільки той чи інший проект буде актуальним через певний час. Виходячи з цих даних вони зможуть зрозуміти, чи потрібно купувати або краще знайти що-то інше.

Зазвичай відомості парсятся в автоматичному режимі. Тобто ви не зможете обдурити покупців у випадку, якщо захочете продати свій ресурс. Вся інформація буде доступна якщо не на самому майданчику, то у все тих же веб-архівах. Вони зможуть побачити всю історію, і в разі виявлення якихось підозрілих моментів вчасно відмовитися.

Висновок

Як бачите, вік може надавати досить великий вплив на роботу та просування ресурсу. Потрібно розуміти, що тут все залежить від приватних випадків. Наприклад, якщо на домені був якийсь гарний білий трастовий ресурс, то висока ймовірність, що при створенні проекту на базі такого домену ви зможете отримати куди більше трафіку, ніж при використанні нового імені.

Проте якщо ж на тому ресурсі був якийсь сумнівний проект, то ви, навпаки, отримаєте більш низькі показники.

Тому перевірка всіх цих відомостей дуже важлива. Як при купівлі та реєстрації URL, так і при роботі з рекламою. Важливо розуміти, що є принципова різниця між віком та URL проекту. Я сподіваюся, що цей матеріал допоміг вам зрозуміти цю різницю.

До речі кажучи, якщо ви хочете заробляти на власному інформаційному ресурсі, то я рекомендую вам звернути увагу на курс для вебмайстрів від Василя Блінова.

Сам матеріал поділений на уроки, які ви будете покроково проходити і виконувати домашні завдання. У процесі проходження курсу ви створите власний блог або інформаційний ресурс, оптимізуєте його під пошукові системи, наповніть цікавими матеріалами і почнете заробляти на контекстній рекламі або партнерських програмах.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.