Як перевірити історію доменного імені і дізнатися всю інформацію про нього перед покупкою: 7 простих способів

Поширити

Привіт, друзі! З вами знову Василь Млинців і в сьогоднішній чергової частини про доменні імена, я розповім, як перевірити історію домену і навіщо це потрібно обов’язково робити перед покупкою.

Зміст

 • Навіщо перевіряти історію?
 • 7 методів перевірки історії
  • Reg.ru (платний спосіб)
  • Whoishistory.ru
  • Linkpad.ru
  • Screenshots.com
  • Archive.org
  • Перевірка пошуку
  • RDS bar
 • Висновок

В рамках свого курсу “Як створити свій блог/інформаційний сайт і заробляти на ньому” у Базі знань, я настійно рекомендую учням робити перевірку домену та брати тільки з нульовою або хорошою історією. Зараз поясню чому.

Найбільша база знань по створенню і просуванню свого інформаційного сайту Докладніше

Навіщо перевіряти історію?

Якщо ви новачок і не знайомі з тим, що таке фільтри пошукових систем, репутація домену, індексація і ранжирування сайту, то давайте коротко поясню простими словами.

В інтернеті і в будь-якій пошуковій системі існує безліч алгоритмів, аналізують кожен ресурс за багатьма показниками. За час роботи сайту, він проходить тисячі перевірок. Так як на самі дані ресурсу не накласти ніякі показники, з-за того, що вони постійно змінюються, всі параметри перевірок закріплюються за його адресою, тобто доменом.

У разі якщо на сайті довгий час перебував неунікальний контент, віруси, що забороняють матеріали (для дорослих, екстремізм, пропаганда наркотиків і інше), купувалися або продавалися неякісні посилання, публікувалися переоптімізірованниє статті, спам і т. д., то швидше за все доменне ім’я такого сайту знаходиться під фільтрами і заблоковано.

Зустрічали в соціальних мережах, коли переходите за посиланням, пише, що сайт небезпечний і не дає перейти на сайт? Ось це один з прикладів блокування сайту.

Тому, коли ви купуєте такий домен з поганою історією, будьте готові, що виникнуть проблеми з індексацією і просуванням. Таку ситуацію в онлайні можна порівняти з тюремним ув’язненням, статус “раніше судимий” на ім’я залишиться надовго, можливо, назавжди, і буде заважати розвитку.

Дізнатися про всі фільтри блокування нереально, можна лише здогадуватися, аналізуючи дані, збережені в історії на деяких спеціальних сервісах. Розберемо докладно як ними користуватися.

7 методів перевірки історії

Reg.ru (платний спосіб)

Перший спосіб, яким ви можете скористатися, — це спеціальний інструмент перевірки історії у офіційного реєстратора REG.RU.

Перейшовши по прямой ссылке: reg.ru/whois/history. Реєструєтеся, поповнюєте баланс на потрібну суму і запитуєте дану перевірку.

Усі адреси під час пошуку і вибору підходящого, звичайно, перевіряти буде дорогувато. Тому їм краще користуватися у разі, якщо ви вже конкретно визначилися з якимось вільним варіантом.

Всі наступні способи безкоштовні.

Whoishistory.ru

Whoishistory.ru — стандартний сервіс для перегляду загальнодоступної інформації про домен. Працює тільки з доменними зонами .ru, .su, .рф.

Необов’язково користуватися розширеним функціоналом, скільки не пробував, особливо важливих даних він не показує. Просто вводите адресу в зеленому полі та натисніть “Знайти”.

Далі відкривається вікно з даними.

Показуються окремо дані за кожен рік, в моєму випадку — за 3 роки:

 • Сервера хостингу, де розташований.
 • Статус доступності.
 • Ким зареєстровано. Якщо фізична особа, як у моєму випадку, то конкретно на кого — не показується.
 • У будь реєстратора він придбаний.
 • Дата реєстрації (вік).
 • Дати, коли він продовжувався.

За цими даними найголовніше, що можна побачити, — був він раніше кимось зайнятий чи ні і як давно зайнятий.

Якщо побачите, що він вже використовувався, аналізуємо наступними сервісами.

Linkpad.ru

Linkpad.ru — інструмент для аналізу вхідних, вихідних і внутрішніх посилань на сайті. Якщо раніше на домені перебував сайт, і він нормально індексувався, то даний сервіс покаже, які посилання на цьому сайті стояли і які на нього посилалися.

Можна таким чином визначити тематику колишнього ресурсу і якість посилань.

В моєму випадку домен абсолютно новий і всі дані за останні 5 років по нулях. Ось приклад зайнятого домену, сайт на якому вже не працює, виставлений на продаж і, який я хотів купити.

Можна ще побачити, які нещодавно були на сайті.

Нічого страшного в такому домені, можна вважати, що історія нормальна. От тільки ціну за нього запропонували 28 000 рублів. А моїм принципам суперечить купувати доменні імена у кіберсквотерів.

Screenshots.com

Screenshots.com — сервіс, який робить скріншоти сайтів і зберігає їх історії. Мінус його в тому, що він робить скріни тільки популярних сайтів.

Різні дрібні ресурси, які перебували на домені недовго, він не показує. З цим завданням краще справляється наступний сервіс.

Archive.org

Archive.org — всесвітній архів інтернету, періодично зберігає вид сайтів протягом всієї його роботи. Можна подивитися, як виглядали популярні інтернет-гіганти раніше і змінювалися з моменту створення.

У шкалі зверху показуються всі роки і кількість збережень. А в календарі — обведені і виділені жирним цифри, коли був збережений архів. При натисненні на них, ви можете його подивитися. Так виглядав мій блог, коли я його тільки запустив в 2014 році.

Цими крайніми двома способами можна визначити, що за сайт знаходився на домені, і порушував він якісь норми інтернету.

Перевірка пошуку

Не завадить також запитати Яндекс і Гугл, що вони пам’ятають про колишнього веб-сайті, розташованому на вибраному вами домені. Для цього в пошуковому рядку вбиваєте доменне ім’я повністю і дивіться результати.

Якщо обнести домен в лапки і поставити перед словом знак оклику (рекомендую почитати статтю про секрети пошуку), то Яндекс покаже тільки прямі входження того слова, яке ви шукаєте.

Знайшлося 12 тис. сторінок, де згадується мій домен. З даного аналізу можна зрозуміти, що за ресурси посилаються на доменне ім’я, та визначити хороший або поганий був розташований на ньому матеріал.

RDS bar

RDS bar — це розширення для браузера, що допомагає вебмайстрам швидко отримати доступну інформацію про сайт. Навіть якщо сайт на потрібному доменному імені не відкривається, він все одно покаже статистику.

Для цього встановлюєте розширення. У браузерною рядку введіть потрібну адресу і намагаєтеся його відкрити. Коли видасть помилку про недоступність, натискаєте на значок.

Якщо цифри не по нулях, то значить він використовувався раніше і індексувався. Натискаючи на цифри, побачите докладні дані.

Висновок

Я перерахував всі основні способи перевірки історії, якими користуюся. Є ще й інші, аналогічні цим, але вони не покажуть більше інформації.

Можна ще прогнати адресу за загальним аналізаторів, наприклад, цим:

 1. XTool
 2. seolib.ru/tools/site/express
 3. sbup.com
 4. PR-CY
 5. mainspy.ru
 6. cy-pr.com
 7. audit.megaindex.ru

Теж щось корисне можуть показати при наявності історії.

Бажаю успіхів у перевірці! Якщо є питання, то задавайте їх у коментарях. Також діліться своїми інструментами, якими ви користуєтеся.

У наступній частині покажу, як зареєструвати і купити домен. Слідкуйте за оновленнями!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.