Як створити логотип онлайн: інструкція та огляд сервісів для створення лого безкоштовно

Поширити

Всім привіт. На зв’язку Василь Млинців і сьогодні я розповім, як створити логотип онлайн за допомогою спеціальних сервісів.

Коли ви створюєте свою компанію, блог, сайт, групу в ВК або Ютуб-канал, ви починаєте розуміти, що одним з основних і найбільш важливих етапів є створення фірмового стилю, і його основного компоненту – логотипу.

Зміст

 • Основні принципи правильного логотипу
  • Типи логотипів
  • Колірна гамма
  • Шрифт
 • Як зробити логотип онлайн
 • Висновки

Він справляє перше враження про вашому бізнесі, допомагає зрозуміти, чим ви займаєтеся, у якій сфері ви працюєте, який характер і настрій вашої компанії. Він також призначений для того, щоб виділити вас серед конкурентів і зробити ваш бренд упізнаваним.

В залежності від ваших здібностей і можливостей, створення логотипу може здатися легким і невимушеним або ж навпаки – важким і майже нездійсненним завданням. Тому я підготував статтю, ознайомившись з якою, ви зможете зрозуміти, який логотип вам необхідний і як створити його самостійно.

Основні принципи правильного логотипу

Перед тим, як приступити до створення логотипу, необхідно розібратися з основними моментами. По-справжньому ефективним стане той, який буде відповідати основним принципам. Він повинен бути:

 1. Простим. Простий дизайн дозволяє логотипу стати впізнаваним. Не потрібно перенасичувати його безліччю елементів і деталей. Хороший логотип повинен бути зрозумілий без зайвих слів.
 2. Незабутнім. Саме простий і лаконічний логотип і є максимально ефективний і запам’ятовується.
 3. Поза часом. Подумайте, чи емблема, яку ви придумали, актуальною і такою ж ефективною, як зараз, через кілька років? Ви ж не створюєте її на один день. Вірно?
 4. Універсальним. У будь-якому розмірі він повинен виглядати добре, будь то білборд або візитна картка. Переконайтеся, що якість не спотворюється, коли його розмір змінюється, не втрачає впізнаваності і залишається привабливим і ефективним, як в маленькому розмірі, так і у великому.
 5. Відповідним вашому бізнесу. Лого повинен відповідати вашому роду діяльності, адже погодьтеся, логотип, який розроблений для магазину дитячого одягу з використанням певних кольорів і шрифтів, буде абсолютно недоречним для сайту про подорожі.

Типи логотипів

Наступним кроком буде вибір типу. Він може бути текстовий, символьний або комбінований.

 • Текстовий складається тільки з тексту, написаного певним шрифтом. Він передбачає безліч можливих варіацій, стилів, форм, розмірів. В першу чергу тут важливо, щоб знак був перебірливим і читабельним в будь-якому розмірі. Тому варто приділити належну увагу при виборі шрифту текстового лого.
 • Символьні буквально або абстрактно, з допомогою образів, зображень або іконок, передають уявлення про вас. Вони не повинні бути складними, незрозумілими, важкими для сприйняття, нечіткими в маленькому розмірі. Хороший символьний логотип – простий і легко запам’ятовується.
 • Комбінований – це поєднання іконки і написи, до речі, досить поширений тип. Більшість компаній обирають саме останній варіант для створення.

Колірна гамма

Колірна палітра повинна бути гармонійним, продуманим і відображати настрій вашого сайту, бізнесу. Кольори викликають певні емоції, тому важливо розібратися зі значеннями кожного кольору і підібрати той, що повністю відображає ваші ідеї. Кілька моментів, на які варто звернути увагу:

 1. “Кричущі”, сміливі кольори, як червоний, наприклад, призначені для залучення уваги.
 2. Більш приглушені тони, як зелений, синій, коричневий, викликають відчуття стабільності, надійності, довіри.
 3. Чорний колір асоціюється з серйозністю і розкішшю.
 4. Рожевий – з жіночністю, ніжністю.
 5. Жовтий і помаранчевий викликають почуття радості, енергії, щастя.

Детальніше ви можете почитати в статті про значення кольорів.

Після того, як ви визначилися, який колір підходить вашому діяльністю найбільше, а також відображає вашу індивідуальність, варто дотримуватися деяких правил, а саме:

 1. Рекомендується поєднувати максимум два-три кольори, так як такий логотип легше запам’ятати.
 2. Колірна гамма повинна символізувати сферу, в якій ви працюєте і створювати настрій, що хочете донести своїм клієнтам або читачам, виражати суть і цінності вашого бізнесу.
 3. Не забудьте перевірити, як він виглядає на білому і чорному тлі, а також в чорно-білому варіанті. Хто знає, може такий логотип стане в нагоді вам в майбутньому.

Шрифт

Не варто забувати про важливість вибору шрифту для вашого бренду. У ньому часто відображається характер вашого проекту і бізнесу. Основне, що потрібно враховувати при виборі шрифту:

 1. Вибирайте максимально прості шрифти. Людина повинна зрозуміти і зуміти прочитати вашу назву, навіть якщо воно буде в дуже маленькому розмірі.
 2. Не забувайте про те, в якій сфері ви працюєте. Шрифт повинен втілювати ваш фірмовий стиль і підходити під той рід занять, яким ви займаєтеся. Наприклад, для логотипу банку потрібний шрифт, який буде підкреслювати такі якості, як надійність і стабільність.
 3. Поєднуйте не більше двох шрифтів. Вони повинні бути гармонійні і добре виглядати разом.
 4. Вибирайте той, який буде жити поза часом, і не залежить від сьогоднішніх тенденцій.

Як зробити логотип онлайн

Існує багато способів зробити логотип. Можна розробити його самого в фотошопі або в іншій програмі, можна замовити у дизайнера, якщо своїми руками у вас не виходить, і можна зробити його в спеціальному сервісі.

Тому сьогодні ми поговоримо про те, як створити лого з допомогою онлайн-сервісів. Основною перевагою цього способу є те, що процес створення легкий, швидкий і не вимагає особливих навичок.

Розглянемо поетапно процес створення на прикладі Логастер – генератора логотипів і сервісу для створення елементів фірмового стилю онлайн. Він російською мовою, тому весь процес дуже простий і не викликає ніяких труднощів.

Крок 1. Для початку переходимо на сайт logaster.ru і натискаємо “Створити логотип безкоштовно”.

Крок 2. Далі сервіс попросить вас ввести назву своєї компанії, сайту або блогу, і вибрати вид діяльності. Пишемо і тиснемо “Далі”.

Крок 3. Наступним кроком буде вибір логотипу, який вам сподобався, і підходить більше всього з декількох варіантів, згенерованих для вас. Мені більше подобається зелененький круглий.

Крок 4. Його можна редагувати: міняти розташування елементів, іконку, шрифт, кольори, а також додати слоган.

Крок 5. Далі ви можете подивитися, як буде виглядати ваше лого в різних колірних варіаціях, і як воно буде виглядати на елементах фірмового стилю – бланках, візитних картках, конвертах і т. д. Після цього натискаємо кнопку “Зберегти”.

Крок 6. Щоб отримати готове зображення, потрібно пройти реєстрацію. В маленькому розмірі, що цілком підходить для сайту або блогу, можна завантажити безкоштовно.

А у високому дозволі – від $ 9.99. До того ж, завжди можна повернутися і відредагувати, навіть після оплати.

Висновки

Створення логотипу онлайн – зовсім нескладний процес. Якщо ви хочете отримати його швидко і легко, а ваш бюджет обмежений, то онлайн-програми – те, що ви шукаєте. Навіть якщо ви не підберете необхідний, то швидше за все надихнути новими ідеями і можливостями, адже використання онлайн-сервісу абсолютно безкоштовне.

Логотип є візуальним і емоційним сполучною між вашим бізнесом і аудиторією. Дуже важливо те, як він виглядає і що має намір донести, адже він також показує ваш професіоналізм і те, як ви будете працювати для свого клієнта або читача.

На цьому у мене все. Якщо у вас залишилися якісь питання, обов’язково задавайте їх у коментарях. Бажаю всім удачі і побачимося в наступних статтях.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.