Як створити сайт на движку WordPress: керівництво для новачків

Поширити

Здрастуйте, дорогі читачі iklife.ru.

Сьогодні я детально розповім про те, як створити сайт на WordPress. Стаття вийшла досить об’ємною, я постарався врахувати всі нюанси, розкрити всі питання, які можуть виникнути у початківців вебмайстрів. Ми також торкнемося процесу установки, поговоримо про те, які системні вимоги є у хостингів, де краще розміщувати сайт на WordPress, які труднощі можуть виникнути в процесі роботи і просування сайту. Давайте починати!

Зміст

 • Що таке WordPress
 • Типи сайтів на WordPress
  • Інформаційний ресурс
  • Інтернет-магазин
  • Лендінгем
  • Форум
  • Інше
 • Покрокова інструкція
 • Висновок

Що таке WordPress

Для початку нам треба розібратися в суті WordPress. Це система управління контентом, яка дозволяє вам легко створити блог, форум, портал або навіть інтернет-магазин. Спочатку ця платформа була розрахована тільки на блоги, тепер же на її базі можна реалізувати практично будь-який проект.

Сам WordPress, написаний на мові програмування PHP і має відкриту модель поширення. Це означає, що ви можете використовувати платформу абсолютно безкоштовно, а якщо у вас є навички і досвід програмування на PHP, можна, взагалі, змінювати код і допрацьовувати платформу під себе і свої потреби.

Якщо б не було CMS – цих самих систем управління контентом, то сайт б довелося редагувати вручну. А щоб ви розуміли, сайт являє собою збірник з великої кількості файлів з кодом, картинками та інформацією.

Адмініструвати таке вручну було б просто нелогічно і незручно. Саме тому люди і придумали CMS – це дуже сильно спрощує завдання.

У WordPress є власна панель управління, за допомогою якої ви зможете додавати статті і сторінки, змінювати їхній вміст, встановлювати шаблони оформлення і плагіни, що розширюють функціонал платформи. Тобто в цій панелі управління сконцентрована вся робота сайту, саме з нею ми будемо працювати в процесі розвитку нашого ресурсу.

Як я сказав раніше, спочатку WordPress розроблявся саме для створення інформаційних сайтів і блогів. Однак з-за того, що сама CMS з відкритим вихідним кодом, деякі умільці почали випускати доповнення.

Спочатку це були прості доповнення, які дещо розширювали функціонал стандартного движка. Потім у хід уже пішли більш серйозні плагіни, які могли чи не повністю змінювати суть платформи. Саме на базі цих плагінів люди почали робити форуми, інтернет-магазини і лендінгем.

Популярність цієї платформи теж зіграла свою роль. Займатися розробкою плагінів і преміум-шаблонів стало вигідно. Тому до процесу підключилися великі і дрібні компанії. Тепер люди можуть купувати платні преміум-розширення, ще більше покращувати свій сайт і підвищувати ефективність його роботи.

В силу того, що працювати над движком почали серйозні розробники, сама платформа також вийшла на новий рівень. Автори проекту хотіли відповідати певному рівню, тому вони точно так само почали розробляти платні і безкоштовні розширення для своєї ж платформи.

Зараз WordPress займає просто величезну частку ринку всіх сайтів у світі. Створити сайт на цій платформі можна буквально в пару кліків. При цьому сайт на WP не буде виглядати непрофесійно”, як у випадку, якщо б мова йшла про конструкторів або SaaS-системах на кшталт Ucoz.

Якщо ми говоримо про інформаційні проекти, то WordPress стає чи не єдиним адекватним вибором. Платформа дуже проста в установці і експлуатації, тому її можуть використовувати як початківці, так і професійні вебмастери. Останні можуть всіляко допрацьовувати функціонал движка з допомогою плагінів або шаблонів.

До речі кажучи, величезна частка плагінів і шаблонів доступна для установки абсолютно безкоштовно. Не можна забувати, що ми маємо справу з відкритим вихідним кодом. Багато починаючі розробники спеціально підтримують свої безкоштовні продукти, щоб користувачі та якісь великі компанії могли помітити їх потенціал.

Далі вони зможуть займатися розробкою платних розширень для WordPress. Їх, до речі, теж дуже багато. Із-за шаленої популярності цієї платформи почали з’являтися окремі веб-студії, які працюють виключно з WordPress.

Вони розуміють, що частка ринку WordPress постійно зростає, з’являються клієнти з хорошими бюджетами та вебмастери, які можуть призводити до них величезні натовпи трафіку. WordPress зараз на піку своєї популярності. Вона продовжує зростати, тому створення сайту саме на цій платформі буде гарним вибором.

Типи сайтів на WordPress

Тепер я розповім про типи сайтів на WordPress. На цій платформі можна створити практично будь-який сайт. Однак виділяють кілька стандартних типів, які є актуальними для більшості ресурсів. Ці типи можуть змішуватися між собою, породжуючи щось нове.

Інформаційний ресурс

Як я і казав раніше, спочатку WordPress створювався для блогів, новинних ресурсів, тематичних порталів і т. д. тобто платформа була розрахована на публікацію текстової інформації у вигляді статей. Також можна було публікувати відео або картинки. Зазвичай, інформаційні сайти використовували схожий шаблон.

В якості головної там використовувалася сторінка зі списком всіх записів сайту. Користувач міг заходити на ресурс та одразу бачити актуальні матеріали.

Аналогічний шаблон зараз використовується і на iklife.ru. На головній представлені всі записи сайту, на кожну з яких можна перейти. Поруч розташований сайдбар – бічна панель, де є всякі віджети, банери і форми. Можна сказати, що у нашого сайту саме класичний зовнішній вигляд. Використовується здебільшого блоґів та інформаційних сайтів-статейников.

За структурою тут теж все досить стандартно. Зазвичай статейники, щоб користувачам було зручніше орієнтуватися в матеріалах, мають рубрики та теги. Цей функціонал доступний в стандартному WordPress, тому практично всі вебмастери їм користуються.

Вибір правильної структури безпосередньо впливає на ефективність сайту і його видимість в пошукових системах. Рекомендую ознайомитися з окремою статтею про структуру сайту, там я докладно розповідав про це.

Зараз WordPress можна вважати однією з найпривабливіших платформ для створення інформаційного сайту. У сукупності з кількома плагінами і хорошим преміум-шаблоном можна зробити по-справжньому крутий проект, який буде займати топові місця в пошуковій видачі.

Він буде швидко завантажуватися, тому аудиторія буде лояльна. В результаті буде низький відсоток відмов і хороші поведінкові фактори. А як відомо, хороші поведінкові чинники зараз є важливою складовою пошукового просування.

Серед вебмайстрів навіть байка, яка свідчить, що пошукові системи відносяться до статейникам на WordPress досить лояльно. Куди більш лояльно, ніж до аналоговим платформ.

Вебмастери, які хочуть займатися власними особистими блогами, теж зможуть знайти в WP відмінне рішення. З допомогою різних плагінів і відкритого вихідного коду можна стилізувати сайт так, як душі завгодно. Дуже просто розмістити в сайдбарі спеціальний віджет, який коротко описує історію автора. Настільки ж легко можна додати додаткові сторінки з докладною інформацією про автора і т. д.

Можна взагалі використовувати “чистий” WordPress без зайвих плагінів і зі стандартним шаблоном. Цього цілком вистачить для створення простенького сайту-статейника, який буде не просто давати користувачам інформацію. Його можна буде успішно просувати в пошукових системах і отримувати виплати з контекстної реклами.

Рекламу, до речі, також можна розмістити через стандартний функціонал. Там є спеціальний віджет, який можна вставляти абсолютно будь-код. Цей код буде працювати і відображатися рівно в тому місці, де ви розмістите. Все досить зручно та просто.

Тепер, щоб вам було зрозуміліше, я випишу основні тези про інформаційних проектах на WordPress:

 1. Сам WordPress був спочатку створений під інформаційні сайти. Простенький статейник або блог можна створити на “чистому” WP. Потрібно просто завантажити його з офіційного сайту, встановити, поставити безкоштовний шаблон з каталогу або використовувати те, що є за замовчуванням.
 2. За допомогою плагінів можна значно розширити стандартний функціонал цієї платформи. Створити якісь нові типи записів, налаштувати відображення постів на сторінках, додати якісь візуальні ефекти і т. д.
 3. Сам по собі WordPress вважається важкою платформою. Проте в нинішніх реаліях він показує досить непогані результати. Висока швидкість завантаження підвищує лояльність користувачів до проекту. Це покращує поведінкові фактори, а вони, у свою чергу, дозволяють сайту вибиватися на топові позиції в пошуковій видачі, тим самим створюючи конкуренцію для інших проектів.
 4. WordPress зараз дуже популярний серед вебмайстрів. Величезна частина інформаційних проектів в Рунеті і за його межами працює на цій платформі. Це пов’язано з тим, що движок має відкритий вихідний код. Будь-хто може його редагувати і підлаштовувати під власні потреби.
 5. Існує величезна кількість платних додатків для платформи. Це і плагіни, які додають додатковий функціонал, і шаблони, які надають сайту унікальний зовнішній вигляд і високу швидкість завантаження.

Платні плагіни роблять WordPress ще більш універсальною платформою. З їх допомогою можна зробити не просто інформаційний портал, а щось більше. Щось на зразок інтернет-магазину, сайту-сервісу або багатофункціонального форуму.

Інтернет-магазин

За допомогою інтернет-магазинів люди продають і купують товари. Хороший інтернет-магазин повинен мати розширеним функціоналом, який дозволяє парсити дані замовників, швидко передавати їх на склади і т. д. тобто для роботи інтернет-магазину стандартного функціоналу WordPress явно не вистачить. Доведеться встановлювати додаткові модулі, які зроблять з блогової платформи движок для створення інтернет-магазину.

Крім плагінів, доведеться встановлювати спеціальний шаблон. Зовнішній вигляд і структура інтернет-магазинів різко відрізняється від тієї, що ми звикли бачити на звичайних статейниках. Тому шаблони для блоґів та інформаційних сайтів тут не підійдуть, доведеться шукати щось особливе в безкоштовному каталозі, або купувати спеціальний преміум-шаблон.

Останній може обійтися вам в 40 – 70 доларів. При цьому тему можна буде редагувати і уникализировать з допомогою інтуїтивно зрозумілих параметрів. Також при створенні інтернет-магазинів на WordPress люди часто користуються плагінами-конструкторами. Вони допомагають створювати сторінки з промоакціями, редагувати якісь таксономії і т. д.

Як я і сказав, стандартного функціоналу для створення інтернет-магазину на WP не вистачить. Там навіть немає потрібних типів записів. Благо, що для цих цілей є спеціальні плагіни. З їх допомогою можна легко перетворити свій проект на WP в інтернет-магазин. Я розповім про найбільш цікавих і популярних.

 • WooCommerce

Відмінний плагін, який використовується на мільйонах сайтів. З допомогою цього розширення ви зможете продавати різні товари через WordPress. Можна настроїти правила автоматичної передачі даних замовлення, пов’язати свій інтернет-магазин з величезним кількістю платіжних систем, додати додаткові опції продажу (акції та інше).

За допомогою плагіна можна продавати не тільки свої товари, але і партнерські. Тобто ви можете створити інтернет-магазин з партнерськими товарами, красиво інтегрувати їх через WooCommerce і мати відсоток з продажів.

Цей плагін також підійде для продавців або електронних інформаційних товарів. Функціонал дозволяє налаштовувати подписочный доступ – користувач оплачує період, йому надаються певні дозволи. Як тільки закінчується, доступ автоматично припиняється.

Також за допомогою опцій цього розширення ви зможете настроювати параметри доставки товарів. Особливо це актуально для дропшиппинга, коли ви будете виступати в ролі посередника між продавцем і покупцем.

Досить цікавий плагін, який можна легко інтегрувати з усіма популярними інструментами. Його рекомендує велика частина вебмайстрів, яка займається розробкою інтернет-магазинів.

 • WP eCommerce

Ще один модуль, який дозволяє розширити стандартний функціонал WP до повноцінного інтернет-магазину. Він менш популярний, ніж попередній, але деякі можуть віддати перевагу саме цьому плагіну.

Раніше це розширення використовувалося в якості інтернет-магазину за замовчуванням. Після появи WooCommerce плагін здав свої позиції, тому що функціонал в ньому дещо обмежений. Тим не менш, ви все одно можете спробувати встановити його і подивитися, які налаштування і опції в ньому є.

В принципі, WP eCommerce може використовуватися на якихось невеликих інтернет-магазинах, тому що в ньому є всі потрібні функції. Там немає таких широких можливостей щодо інтеграції та автоматизації, зате є простий і зрозумілий інтерфейс, з яким легко впорається навіть новачок.

 • WP Shop

Російськомовний плагін інтернет-магазину для WordPress. Він не такий популярний, як WooCommerce, зате дуже функціональний. До того ж тут є повна підтримка російської мови, можливість інтеграції з найбільш популярними платіжними системами на території СНД, зручний інтерфейс і широкі можливості по кастомізації вітрин товарів і прайс-листів.

З плагіном дуже просто працювати. Ви працюєте в звичному оточенні російською мовою. З допомогою стандартних інструментів WP ви створюєте товари, редагуєте параметри, додаєте або, навпаки, прибираєте якісь додаткові опції і т. д. З цим легко розбереться навіть новачок.

Серед інтегрованих платіжних систем тут є всі види банківських карт, PayPal, Яндекс.Каса, WebMoney, Robokassa і навіть Wallet One. Ви можете приймати платежі практично будь-яким способом.

Також тут є можливість інтеграції з 1С: Управління торгівлею. Можна легко налаштувати синхронізацію з цією системою, буде відбуватися автоматичне вивантаження всіх даних в цю CRM, вам нічого не доведеться робити.

Ще однією важливою особливістю тут є синхронізація даних із складом – опції, спрямовані на автоматизацію процесу покупки і доставки товару до кінцевого користувача. Дуже зручно, враховуючи, що далеко не всі існуючі платформи мають подібні інструменти.

Особливо варто виділити особистий кабінет користувачів, де вони зможуть відстежувати статус доставки товару, збирати “кошик” або навіть завантажувати цифрові товари. Тобто це повноцінний особистий кабінет, який дозволить покупцям більш ефективно взаємодіяти з вашим сайтом.

Загалом, це досить функціональний і корисний модуль, який відмінно підійде для створення інтернет-магазину. Всі подробиці про нього доступні на їх офіційному сайті, посилання на який я дав вище.

Плагін абсолютно безкоштовний, ви можете встановити його на свою CMS і використовувати.

Лендінгем

Лендінгем або одностраничники також можна легко створити на базі цього движка. Вам також доведеться встановити спеціальні шаблони та плагіни, щоб використання одностраничника стало найбільш ефективним і виправданим.

На відміну від того ж інтернет-магазину вам не доведеться встановлювати масштабні плагіни. Можна обійтися простеньким конструктором і кількома параметрами, можна взагалі встановити тему, яка спеціально заточена під лендінгем.

Тоді вам не потрібно буде встановлювати ніякі конструктори, можна буде все кастомизировать в рамках стандартних налаштувань шаблон WordPress.

Описувати шаблони під одностраничники для WordPress я тут не буду, їх дійсно дуже багато і всі вони можуть підійти в тій чи іншій ситуації. Ви можете самостійно пошукати шаблони в нативному каталозі WordPress або на сайтах магазинів. А ось на плагінах-конструкторів можна зупинитися трохи докладніше.

Самих плагінів теж досить багато, але є найбільш популярні – ті, що вже заслужили повагу і довіру вебмайстрів. Саме про них я хочу вам коротко розповісти.

 • Elementor

Безкоштовний плагін, який можна легко скачати з офіційного сайту або встановити прямо в WP. Це простий конструктор, який дозволяє створювати лендінгем. Він має простий російськомовний інтерфейс і систему Drag&Drop. Ви можете вибрати будь-який елемент із списку і перетягнути його в потрібне місце сторінки.

Цей плагін був створений для роботи з лендингами або простенькими візитками. Розробники постійно випускають оновлення і намагаються підтримувати функціонал в актуальному стані. Якщо виникають якісь помилки, вони швидко виправляють їх.

Даний плагін дозволяє вам брати будь-який елемент з доступних і розміщувати в довільному місці сторінки. Тобто ви можете зібрати лендінгем як конструктор, прив’язати туди форми відправки заявок, налаштувати метрику – все, сайт буде готовий до використання.

Крім основної версії, є ще і всілякі розширення. Вони також доступні для установки в каталозі WP. З допомогою таких розширень ви зможете додати додаткові елементи в плагін. Деякі можуть змінювати вже існуючі елементи.

У плагіна є і версія “ПРО”. Вона платна, і як ви могли вже здогадатися, містить додаткові функції і особливості. Зі свого досвіду я можу сказати, що безкоштовної версії цілком вистачить для створення простенького лендинга.

 • WPBakery Page Builder for WordPress

Це платний преміум-конструктор, якого немає в стандартному каталозі WP. Зате він є в магазині Envato – найбільшому магазині товарів для WP і інших платформ. Вартість цього плагіна становить 46 $. Цілком дешево, якщо враховувати, що плагін володіє по-справжньому широкими можливостями.

У їх числі і створення лендинга на базі WP. Як і в попередньому плагіні, тут ви зможете розміщувати елементи в будь-якому порядку на сторінці. Можна редагувати існуючі сторінки, так і чисті. Варто відзначити, що елементи плагіна відмінно вписуються майже в будь-який існуючий шаблон.

Є і безкоштовна версія цього плагіна, яка містить у собі майже такі ж функції. Навіть зовнішній вигляд цих плагінів дуже схожий, а все тому, що розробники коли-то просто посварилися і розділили один продукт на два однакових. Незначні відмінності, звичайно, у них є. Плагін має класичне назву Visual Composer, його також немає в стандартних репозиторіях WP, але зате ви можете легко завантажити його з офіційного сайту.

До обох плагінів є додаткові розширення, які доступні для покупки на тому ж Envato або установки з репозиторіїв WP.

 • WordPress Page Builder – Beaver Builder

Ще один популярний плагін-конструктор, за допомогою якого можна реалізувати лендінгем на WordPress. Він працює точно за таким же принципом, що і попередні продукти. Ви просто створюєте сторінку, як в конструкторі, після чого можете редагувати якісь окремі елементи, переміщати відносно один одного і налаштовувати параметри.

У цього модуля дуже багато позитивних відгуків і 500 000 активних установок. Це говорить про певний якості модуля, тому ви так само можете вибрати його. Якщо, звичайно, два попередніх вас чомусь не влаштували.

Демоверсія плагіна доступна для установки з репозиторіїв WP. Однак, ви також можете придбати повну версію, якщо перейдете на офіційний сайт і оплатіть підписку. Тут є три види: стандартна – 39 доларів, більш просунута – 200 доларів, максимальна – 400 доларів. Кожен тариф має свої особливості і цілі застосування.

Є і інші плагіни, які дозволяють зробити одностраничник на базі цього чудового движка. Ви можете пошукати їх самостійно на сайтах магазинів, в каталозі WordPress або ще десь.

Але врахуйте, що не можна встановлювати плагіни з неперевірених джерел. Навіть якщо там, на перший погляд, є якісь особливі функції чи привабливі ціни.

Форум

Форуми на базі WP частіше всього окремо не робляться. Але ви все одно можете зробити це за допомогою плагінів. Вони додають в движок функціонал для розміщення тем та обговорень, вам же залишається тільки трохи налаштувати все і почати використання.

Форуми найчастіше створюються в складі порталу. Наприклад, ви можете легко додати форумний функціонал на свій сайт-статейник. Буде реалізований окремий вхід для форумчан. Хоча звичайні форумні акаунти і можна не поділяти.

Це підвищить активність і лояльність користувачів, особливо якщо у вас вузькотематичний проект.

Розглянемо плагіни для створення форуму на WP.

 • bbPress

Плагін, який був створений розробниками самого движка. Досить нативно вписується в WordPress, дуже простий в налаштуванні і використанні.

На жаль, цей плагін має досить старомодний зовнішній вигляд. Тобто зовнішній вигляд форуму, який ви створите, може різко контрастувати з усім іншим дизайном сайту.

В такому випадку вам доведеться самостійно допрацьовувати дизайн під форум або ж купувати інший шаблон, де це вже передбачено.

До речі кажучи, в преміум-теми зазвичай є окремі шаблони для bbPress.

 • WPForo Forum

Відмінний плагін, який має досить приємний інтерфейс, можливість використовувати окремі шаблони, зручний функціонал розміщення тем і розділів і універсальні параметри.

Саме його я б рекомендував для тих користувачів, які хочуть реалізувати на своєму сайті зручний і затребуваний форум з постійно високою активністю. Для цього тут є все необхідне.

Інше

Сайти-візитки, посадочні сторінки, сервіси та інше – все це теж можна реалізувати на базі цього движка. Для цього доведеться використовувати плагіни або ж замовляти розробку на біржах фріланса.

До речі, ціни на розробку WP не такі вже й високі. Тому багато починаючі бізнесмени намагаються замовляти сайти саме на цій платформі.

Але враховуйте, що ціна може залежати від функціоналу та дизайну. Унікальні функціонал і шаблон можуть коштувати кілька сотень тисяч рублів. Тому якщо у вас не вистачає бюджету, то доведеться користуватися тим, що є.

В інтернеті повно прикладів, коли сайт був зроблений “на коліні” з безкоштовним шаблоном і плагінами, але приніс своєму власникові колосально величезну прибуток. Тобто дизайн, вартість плагінів і т. д. – це ще не все, що потрібно для успішного створення інтернет-магазину або ресурсу-статейника.

Важливо усвідомлювати мету, чітко вирішити, який тип ресурсу потрібен, і вже відштовхуючись від цього, планувати подальші дії.

Покрокова інструкція

Тепер я коротко розповім вам про те, як створити свій сайт на WordPress з нуля. Я оформив це у вигляді покрокової інструкції з посиланнями на інші матеріали, які я писав на цю тему. Вони розкривають всі подробиці найбільш повним чином, тому вам не варто нехтувати їх прочитанням.

Щоб створити сайт на WordPress, необхідно зробити наступне:

1. Вибрати правильний хостинг.

Потрібно приділити цьому особливу увагу, тому як в перший час ваш сайт буде дуже сильно залежати від поведінкових чинників. Якщо ви виберете повільний хостинг, то висока ймовірність того, що користувачі просто будуть виходити з вашого сайту, тим самим підвищуючи відсоток відмов і погіршуючи ПФ.

На початкових етапах пошукового просування це може сильно нашкодити, тому краще вибрати правильний віртуальний хостинг. Причому можна знайти непоганий сервіс за доступною ціною. У статті за посиланням вище розказано про це більш детально.

2. Встановити WordPress на хостинг.

Це можна зробити як за допомогою автоматичного скрипта, так і самостійно, вручну завантажуючи файли з офіційного сайту. Обидва способи однаково ефективні, тому як WordPress вміє автоматично оновлюватися до потрібної версії.

Тобто, навіть якщо скрипт на вашому хостингу не буде надавати останню версію платформи, ви легко зможете оновитися до неї в пару кліків.

Про те, як встановити WordPress на віртуальний хостинг, я розповідав в окремій статті. Це покрокова інструкція, яка в подробицях розкриває весь процес. Рекомендую перейти за посиланням і ознайомитися з матеріалом.

3. Встановити шаблон.

Налаштування WordPress, як правило, починається з установки теми оформлення. Важливо зробити правильний вибір, щоб потім відштовхуватися від цього на картці.

При цьому обраний варіант в будь-який момент можна буде змінити. Просто на початкових етапах важлива візуалізація того результату, який ви хочете бачити. Тому процесу встановлення та налаштування шаблону потрібно приділяти особливу увагу.

Ви можете встановити безкоштовний шаблон з каталогу WordPress. Для цього достатньо перейти у відповідний розділ, вибрати потрібний варіант і пару разів клацнути по кнопці. Безкоштовні шаблони дуже просто налаштовувати, тому новачки легко з цим впораються.

Також ви можете придбати преміум-шаблон з розширеним функціоналом, підвищеними показниками швидкості завантаження та іншими плюшками. У статті за посиланням вище я розповідаю про те, де можна купити тему оформлення WordPress.

Можна, взагалі, замовити унікальну тему оформлення для свого сайту фрілансерів, веб-студій або digital-агентств. У такому випадку ваш сайт буде виглядати більш вигідно на тлі інших.

4. Встановити плагіни.

Установка плагінів практично завжди необхідна. Вони значно спрощують роботу конкретно з інформаційними сайтами, тому ігнорувати їх чисто заради “легковажності” було б нерозумно. Тим більше що велика частина плагінів зараз відмінно оптимізована. Тому хвилюватися вам не про що.

Зазвичай на WordPress ставлять обмежена кількість плагінів, які просто додають якийсь функціонал або спрощують вже наявний. Якщо говорити про інформаційні сайти, то найчастіше вебмастери ставлять плагіни для пошукової оптимізації, підвищеної безпеки, автопостинга в соціальні мережі, створення каналів для Яндекс.Турбо або AMP від Гугла.

Загалом, в хід йдуть тільки самі необхідні плагіни. Вебмастери розуміють, що занадто велика кількість розширень може зіграти негативну роль на пошуковому просуванні. В той же час вони розуміють, що обмежений функціонал може привести до того ж самому. Тобто потрібно мати почуття міри і розуміти, які функції і розширення потрібні аудиторії.

5. Встановити коди метрик і додати сайт до сервіси для вебмайстрів.

Дуже важливий пункт для пошукової оптимізації проекту. Важливо розуміти, що пошукова оптимізація – це безперервний процес, який триває протягом усього життя проекту. Потрібно постійно щось доробляти, допілівать, змінювати і т. д.

Метрики та сервіси для вебмайстрів значно спрощують цей процес, бо вони допомагають відслідковувати помилки, зміни в алгоритмах пошукових систем, власну відвідуваність і т. д.

Для інформаційних сайтів на WordPress я рекомендую:

 • встановити Яндекс.Метрику,
 • встановити Google Analytics,
 • встановити лічильник LiveInternet,
 • додати сайт в Яндекс.Вебмастер,
 • додати сайт до Search Console.

За цим посиланням доступні статті, які докладно розповідають про те, як це зробити. Рекомендую перейти і ознайомитися.

6. Зробити правильний robots.txt.

Ще один важливий пункт, який впливає на пошукову оптимізацію проекту. З допомогою файлу robots.txt роботи пошукових систем орієнтуються на сторінках вашого ресурсу. Саме в цьому файлі прописуються правила індексації.

Якщо файл налаштовано неправильно, то в пошукову видачу можуть потрапити технічні статті, які будуть погіршувати ваші позиції. Пошуковик буде вважати ваш сайт сміттєвим, тому потрібні матеріали будуть летіти на саме дно видачі.

Правильний robots.txt вирішує цю проблему. У випадку з WordPress є кілька спеціально створених шаблонних варіантів, які можна використовувати на більшій частині сайтів. У статті за посиланням вище я розбираю один з таких варіантів. Ви можете перейти туди і скопіювати вміст до себе, для більшості інформаційних сайтів цього буде достатньо.

У випадку з іншими типами сайтів вам може знадобитися додаткова настройка файлу від фахівців. Також ви можете спробувати самостійно розібратися в цьому, використовуючи доступну інформацію в цьому блозі або офіційну документацію від пошукових систем.

7. Додати запису і сторінки.

Після всіх вищеописаних кроків ви можете додати перші записи і сторінки. Ясна річ, що це постійний процес, який буде реалізовуватись ще якийсь час. Але вам все одно доведеться вчитися розбиратися з редактором.

До речі кажучи, тепер він відрізняється від того, що було раніше. Тепер WP працює з блоковим редактором. Він зручний, але у вебмайстрів старої школи викликає деякі труднощі.

Я б рекомендував вам відразу вчитися працювати на блочному редакторі, тому що старий буде підтримуватися тільки до 2021 року. Після цього доведеться переходити на блочний.

Рекомендую вам ознайомитися з статтею: “Як користуватися WordPress”. У ній я докладно розповідаю про всі нюанси використання адмінки WP.

Висновок

Це всі дії, які необхідно зробити при створенні сайту на WP. Врахуйте, що ви щойно створили ресурс. Щоб успішно запустити сайт, його ще необхідно буде правильно налаштувати, почати просування та публікацію інформації. Це набагато складніше, але я впевнений, що при належному підході ви впораєтеся.

Потрібно розуміти, що робота над сайтом – процес постійний. Навіть якщо ви фрілансер, який зробить сайт під замовлення, в подальшому замовнику доведеться шукати нового фрілансера або знову звертатися до вас. Тому підходьте до всього з відповідальністю і розумінням своїх дій.

Якщо ви тільки на початковому етапі, то для кращого розуміння ви можете пройти спеціальне навчання. Воно дозволить вам зрозуміти, що це і як працює, тобто розповість про всі нюанси в подробицях. Уроки можна знайти на просторах інтернету або ж заглянути в нашу базу знань. Там доступний курс від Василя Блінова, який являє собою самовчитель з домашніми завданнями і консультаціями від експертів.

Програма навчання розрахована на вебмайстрів, які хочуть заробляти на інформаційних сайтах. В якості платформи WordPress використовується, тому в курсі ви зможете знайти багато корисної інформації для чайників. Переходьте за посиланням вище, щоб дізнатися всі подробиці.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.