Мій досвід заробітку на блозі в інтернеті і чому у більшості новачків ніколи не вийде заробити

Поширити

Привіт, дорогі читачі иклайф.ру. На зв’язку Василь Млинців і в цій статті я поділюся з вами своїм досвідом, як заробити на блозі. Розповім, які є способи монетизації і які з них найбільш ефективні, також розберемо, як варто діяти новачкові і чому більшість початківців блогерів зливаються, так і не почавши заробляти.

Зміст

 • Як і де люди ведуть свої блоги?
 • На чому заробляють блогери?
 • ТОП-10 способів заробітку на блозі
  • Продаж за партнерськими програмами
  • Продаж товарів і послуг
  • Розміщення реклами
   • Контекстна (таргетована) реклама
   • Тізерна реклама
   • Банерна реклама та продаж банерів
   • Рекламні рядки та блоки посилань
  • Брендування
  • Розміщення рекламних статей (пряма реклама)
  • Продаж рекламного місця в статтях
  • Продаж індексованих посилань
  • Продаж реклами в розсилці і push-повідомлення
  • Заробіток на рекламі у відеороликах і на переглядах відео
  • Продаж самого блогу
 • Скільки можна заробляти?
 • З чого почати без вкладень?
 • Чому не у всіх виходить?
 • Підводимо підсумок

Повне керівництво по створенню блогу

Даний матеріал я рекомендую прочитати уважно і до кінця всім, хто хоче завести свій блог в інтернеті і зробити його серйозним, а може навіть головним джерелом доходу, що дозволяє не тільки вас прогодувати, але і вивести на новий рівень життя.

Як показує статистика, блогери в наші дні заробляють шалені, за мірками середньостатистичного росіянина, гроші. В кінці я покажу вам кілька своїх кейсів, скільки приносить цей блог, через трохи більше 2,5 років роботи.

Як і де люди ведуть свої блоги?

З давніх часів деякі особи ведуть щоденники, в яких записують події свого життя. Раніше це робили в записниках на папері, тепер, з приходом технологій, на просторах інтернету.

Звідси й утворилося слово “блог” (англ. blog, від web log — інтернет-журнал подій, що відбуваються). У класичному розумінні — це сайт, на якому автор публікує замітки і статті з свого життя.

Але з появою різних сервісів і соц. мереж для спілкування людей, блоги стали вести по-різному, з’явилися блогери на Ютубі, в Инстаграме, ВКонтакте, ФБ, Телеграме і т. д. Я вже мовчу про такі майданчики, як ЖЖ, Blogspot та інші, призначені саме для цього.

Найбільша база знань по створенню і просуванню свого інформаційного сайту Докладніше

Їх багато, але принципи заробітку блогерів залишаються незмінними.

На чому заробляють блогери?

Щоб зрозуміти, давайте розберемося, хто такий блогер? Блогер — це людина, яка транслює в світ якусь інформацію (контент). Дана інформація поділяється на 2 види:

 1. Розважальна (гумор, подорожі, лайфстайл).
 2. Освітня (здоров’я, бізнес, спорт, відносини, заробіток).

Навколо свого захоплення він збирає аудиторію глядачів, читачів, однодумців. Так із звичайного інтернет-користувача він стає лідером думок, за ним спостерігають, до нього прислухаються, йому довіряють.

Мета — мати величезну аудиторію передплатників, переслідують абсолютно всі проекти і компанії в інтернеті. Це нормально і правильно. Почитайте мою статтю “Як заробляти в інтернеті”, я там розповідав, звідки беруться гроші, і навіщо створюються всі ці сайти, паблики, форуми і т. д.

Ставши лідером думок і зібравши велику аудиторію передплатників, можна порекомендувати і продати їм все, що завгодно. Звичайно, в рамках норми і якоїсь цінності для них. Тому до блогерам звертаються рекламодавці і замовляють рекламу.

Для прикладу, у instagram-блогера з мільйоном передплатників один рекламний пост може коштувати 200 000 — 400 000 рублів (вартість коливається, так як є деяка залежність від ніші та залучення аудиторії). Так само і на сайтах з високою відвідуваністю розміщення простого банера на головній сторінці може коштувати кілька сотень тисяч рублів на місяць.

Давайте розберемо докладно всі способи монетизації свого блога.

ТОП-10 способів заробітку на блозі

Продаж за партнерськими програмами

Самий простий і ефективний для новачків спосіб — це продаж продуктів і послуг по партнерським (реферальним) програмами. У мене є окрема рубрика і покроковий онлайн-марафон, в якому я розповідаю все про партнерки з самого нуля.

Якщо коротко, то суть заробітку полягає в тому, що ви розповідаєте (рекомендуєте) у статтях продукт за своєю партнерської посиланням, відвідувачі переходять по ній, купують і вам нараховуються комісійні з продажів.

За тим же принципом, якщо ви займаєтеся мережевим маркетингом, можете через статті на блозі продавати продукти компанії та будувати команду партнерів-рефералів.

Припустимо, ви пишете статтю на тему “як схуднути” і просто в одному абзаці кажете, що от, спробуйте такий-то платний курс по схудненню. Якщо ви користувалися даним курсом, то можете ще розповісти про свій досвід.

Аналогічно з товарами.

Ось пара прикладів моїх статей, де рекламуються товари за партнерськими посиланнями:

 • Як вибрати магнітно-маркерную дошку
 • Як вибрати Power Bank для подорожей
 • Відгук про курс “Особистий помічник інфобізнесмена”

Новачкові, у кого ще зовсім мало трафіку на блозі, інші способи принесуть менші результати, ніж партнерські програми. Якщо, звичайно, ви не є автором власних продуктів.

Продаж товарів і послуг

Другий за ефективністю спосіб заробітку — це продаж власних або чужих товарів і послуг.

Якщо ви є фахівцем у якійсь галузі (фотограф, психолог, юрист, електрик) або надаєте різні інші послуги (кафе, тури по туризму, салон краси), або своїми руками майструєте різні вироби на продаж, то блог дозволить швидше знайти клієнтів, розповісти про продукт і показати вашу компетентність.

Фахівці можуть продавати не лише свої консультації, сеанси, але створювати різні инфопродукты, курси, книги, навчати своєї професії інших людей. На продаж свого досвіду і знань в інтернеті може заробляти абсолютно будь-яка людина.

Розкрутивши блог і залучаючи десятки клієнтів, цей процес можна делегувати, найняти фахівців, авторів, які за вас будуть робити роботу, а ви будете платити їм зарплату або віддавати частину прибутку.

Розміщення реклами

Для блогів розміщення різних видів реклами не так вигідно. З трафіком, припустимо, 1 000 відвідувачів на добу, додатковий пасивний дохід 1 — 3 тис. рублів на місяць на утримання працездатності сайту можна отримувати.

На партнерках з такою посещалкой я вже заробляв 15 — 20 тис. в місяць. Відчутна різниця.

Розберемо, які види реклами ставлять на блозі.

Контекстна (таргетована) реклама

Найчастіше ви бачите на сайтах контекстну рекламу. Виглядає вона ось таким чином.

Заробіток нараховується за кліки, тобто, коли відвідувач блогу переходить по рекламному оголошенню, вам нараховуються гроші в особистому кабінеті рекламної мережі.

Найпопулярніші це:

 • РМЯ — рекламна мережа Яндекса
 • Google AdSense — рекламна мережа Гугла

Щоб почати заробляти, вам потрібно в них зареєструватися, пройти модерацію і розмістити спеціальний код, який буде виводити рекламні оголошення на сайті.

Тізерна реклама

Тізерна реклама — це практично теж саме, що і контекстна, тільки оголошення несуть більш зухвалий характер. Слово “тизер” (teaser) з англійської перекладається, як “дражнилка”, “залучалка”.

Його завдання-заманити відвідувача на сайт, тому іноді тизерну оголошення виглядають дуже шокуюче.

Оплата вважається за переходи по оголошеннях.

Популярні тизерну мережі:

 • Directadvert
 • TeaserNet
 • Tizerlady
 • Redclick
 • Bodyclick

Також реєструєтеся в них, отримуєте спеціальних код для виведення оголошень на блозі, встановлюєте його і заробляєте.

Банерна реклама та продаж банерів

На банерній рекламі ви можете заробляти двома способами:

1. Використовувати рекламну мережу для виведення банерів і отримувати оплату за переходи. Існують спеціальні рекламні мережі банерної реклами.

 • Rotaban
 • Advertur

2. Продавати банери подобово або помісячно безпосередньо. Цей спосіб буде працювати тільки при хорошій відвідуваності. Якщо покупка банеру буде окупати вкладення, то у вас їх будуть замовляти постійно.

Малювати і встановлювати банери на сайт ви можете самостійно або автоматизувати даний процес з допомогою спеціальних скриптів і сервісів.

Також ви можете самі робити банери і ставити їх зі своїми партнерськими посиланнями, як це зроблено у мене на блозі. Побачити їх можна справа в сайдбарі або в статтях.

Рекламні рядки та блоки посилань

Ще один вид оголошень, які можна продавати на блозі, — це рекламні рядки та блоки посилань.

Знаю поки тільки один спеціальний сервіс — Nolix. Раніше ще був скрипт, але він знятий з продажу.

Брендування

Брендування — це найдорожчий вид реклами, який можна встановити, так як він ставиться на фон сайту, не помітити його неможливо. На блогах зустрічається дуже рідко, в основному, на комерційних сайтах.

Упевнений, що багато хто заходив на такий сайт, як Kinopoisk.ru і бачили його фон у вигляді картинки — це і є брендування. Так у них рекламуються різні фільми.

Якщо зайти в розділ “Реклама на сайті”, то можна побачити, що брендування на Кинопоиск коштує 250 000 рублів за добу в одній категорії.

В інший взагалі 300 000 рублів.

Розміщення рекламних статей (пряма реклама)

Дуже популярний вид монетизації блогу. До мене постійно звертаються з пропозиціями написати огляд якої-небудь компанії, проекту, сервісу, програми і т. д. за гроші.

Рекламодавці звертаються безпосередньо через соц. мережі та електронну пошту. Ми обговорюємо умови, потім вони переводять оплату, і я пишу статтю.

Продаж рекламного місця в статтях

Якщо у вас вже є статті в топі пошуку з якихось запитам, то ви можете продавати в цих статтях ті ж банери або писати 1 — 2 абзацу з рекомендацією якогось продукту.

Продаж індексованих посилань

Деякі блогери заробляють на продажу вихідних посилань. Якщо ви не розбираєтеся в оптимізації і не знаєте, що таке посилальна маса для сайту, то цей спосіб вам не зовсім зрозумілий.

Якщо коротко, то суть полягає в тому, що, чим більше сайтів посилаються на ваш сайт, тим більше пошукові системи вважають, що ваш сайт популярний і піднімають його позиції.

Тому оптимізатори готові платити гроші за розміщення посилання на свій ресурс. Для цього існують спеціальні біржі посилань:

 • Сhecktrust
 • Gogetlinks
 • Rotapost
 • Sape

Як їх правильно продавати і купувати я розповім в окремій статті.

Продаж реклами в розсилці і push-повідомлення

Ведучи свій блог, ви напевно будете збирати базу передплатників по е-mail, push-повідомленнями, в соціальних мережах і т. д.

По цих базах ви легко можете рекламувати що завгодно за гроші або за партнерськими програмами. Навіть вибудовувати на це пасивний дохід, створюючи автоворонки продажів.

Заробіток на рекламі у відеороликах і на переглядах відео

На своєму блозі ви можете вбудовувати в статті відео з різних відеохостингів (найпопулярніший YouTube) і заробляти на показі оголошень в цих відео.

Або використовувати такі біржі, як Viboom або SeedMotion, вставляти з них відеоролики і отримувати гроші за їх перегляди.

Продаж самого блогу

Ще один спосіб, яким, я вважаю, є місце бути в цьому списку — це продаж самого блогу. По своєму досвіду скажу, що за рік-два можна створити ресурс, який буде коштувати 500 000 — 1 000 000 і більше рублів, приділяючи при цьому 2 — 3 години в день.

Скільки можна заробляти?

Звичайно, відповідь на це питання для всіх буде індивідуальний. В залежності від того, скільки часу і грошей вкладати в просування та розвиток.

Я починав з нуля без особливих вкладень і вивів його через рік на 10 — 15 тис. рублів. Потім зароблені гроші я вкладав у навчання, дизайн, верстку, просування та різний софт. За моїми підрахунками, вийшло близько 150 000 рублів. Поступово за 2,5 року.

Зараз він щомісяця приносить 200 000 — 300 000 тис. рублів і це далеко не межа. Можна з роками вийти на мільйон і більше.

Ось кілька скріншотів з рекламних мереж та партнерських програм.

1. РМЯ (рекламна мережа Яндекса) — статистика за 90 днів.

2. Партнерка CPA-мережі EPN — статистика за 30 днів в доларах.

3. Ще одна партнерка

Таких прикладів ще можна привести кілька десятків. Використовую лише способи, про які розповів вище.

З чого почати без вкладень?

Як уже говорив, я починав вести блог практично без вкладень. У будь-якому випадку потрібно купувати домен і хостинг. В іншому можна обійтися безкоштовними інструментами.

Щоб почати вам потрібно буде приблизно 1 000 — 2 000 рублів в рік. Далі на моєму блозі ви знайдете покрокову інструкцію “Як створити блог” з усім необхідним. Читаєте і виконуєте все по кроках.

Чому не у всіх виходить?

Вести блог — заняття, як може здатися, непроста. Щоб був результат, треба багато чого дізнатися і вивчити. Інструкція, яку ми зараз пишемо для новачків, звичайно, допоможе уникнути багатьох помилок, але є ще ряд причин, які можуть перешкодити.

 • 1 причина — завищені очікування. Блог — це не швидкий заробіток. Щоб він почав приносити дохід, може пройти рік, а то і два.
 • 2 причина — пропадає інтерес. Ось ви пробували зайнятися спортом, почати бігати, вчити англійську або освоїти щось ще. Скільки разів пробували? Як і в будь-якому іншому справі, щоб отримати результат, потрібно займатися ним постійно, кожен день.
 • 3 причина — не виходить писати і висловлювати свої думки. Ви думаєте, я так просто сів і почав писати? Така хрень виходила перший час, що я навіть видаляв потім ці статті. Поки 100 — 200 статей не напишете і не навчитеся.
 • 4 причина — блог для душі. Якщо ви ведете блог, просто для душі, як багато говорять, то і забудьте взагалі про заробіток. Без системного підходу, оптимізації та статей під запити відвідуваність буде рости дуже тихо, якщо взагалі буде.
 • 5 причина — банальна лінь і брак мотивації. Тут таблетки і ради у мене немає, мабуть, вас все влаштовує в житті і поки не настала “жопа”, щоб почати діяти. Працюйте над підвищенням якості життя і назад вам не захочеться.

Впевнений, що статтю будуть читати люди, які вже давно ведуть свої блоги, але результат вас не влаштовує. Напишіть в коментарях, чому, на ваш погляд, не виходить.

Підводимо підсумок

Як бачите, способів монетизації не так вже й багато, але в сукупності вони можуть приносити відмінний заробіток.

1 — 2 роки правильних дій і ви не помітите, як будете заробляти в рази більше, ніж половина людей нашої країни.

Чим зможу, я постараюся вам допомогти у своїх майбутніх статтях на цю тему. Щоб слідкувати за оновленнями підписуйтесь на новини.

Пишіть у коментарях свій досвід і скільки вам приносить блозі. Успіхів, друзі!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.