Що таке дроп-домени і як на цьому заробляють

Поширити

Доброго часу доби, дорогі читачі!

У цьому матеріалі я розповім про те, що таке дроп-домени. З допомогою них багато люди непогано заробляють, і ви теж можете спробувати щастя. Крім заробітку, даний вид діяльності несе в собі деяку небезпеку для вебмайстрів, сайти яких розвиваються не перший рік і обростають посилальної масою.

Якщо вебмастер вчасно не продовжить домен – його може викупити інший користувач, і тоді сайт та весь траст буде втрачено. Про все це та багато іншого ми поговоримо в сьогоднішньому матеріалі.

Зміст

 • Що таке дроп-домени
 • Кому потрібні ці дропи
 • Переваги і недоліки дропов
 • Як знайти дроп-домени
 • Висновок

Що таке дроп-домени

Дроп-домени – кинуті або минулі домени. Це ті імена, власники яких забули їх продовжити.

Чоловік тримав сайт, регулярно оплачував оренду доменного імені і раптом перестав. Це може бути пов’язано з різними чинниками: сайт міг перестати існувати, власник почав вести іншу діяльність і т. д.

Суть тут в іншому – ці самі дроп-домени починають реєструвати інші користувачі. Вони полюють не за одним доменом, а відразу за великою кількістю, забезпечуючи себе так званим банком кинутих доменів. Кожен такий домен можна з успіхом продати, адже у всіх них є певні позиції в пошукових системах, траст, показники ІКС і т. д.

Заробіток на дроп-доменах увазі, що ви просто шукаєте ті доменні імена, власники яких не продовжують оренду, чекаєте поки вона закінчиться і самі купуєте домен. Якщо ви ще і спарсите сайт, який раніше розташовувався за цією адресою, то можна розраховувати на трафік і додатковий заробіток. Пошукові системи “подумають”, що сайт просто переїхав. Нікому і в голову не прийде, що попередній власник просто забув про своє дітище з якихось причин.

Особливо сильно цінуються домени зі посилальної масою. Якщо URL має певну кількість посилань і трафіку, то ви можете розраховувати, що при створенні нового проекту вам буде значно легше просувати його в пошукових системах. Трафік може йти зі старих посилань, та ще й самі пошуковики будуть просувати матеріали трастового сайту більш активно. У деяких випадках кинуті URL допомагають новачкам почати заробляти на сайтах набагато швидше, ніж якщо б вони реєстрували новий, раніше ніде не використаний домен.

Також дроп-домени можуть зацікавити користувачів з-за своєї звучності. Багато хто дійсно круті імена зараз зайняті. Люди, створюючи черговий блог або інформаційний портал, можуть зацікавитися якимсь назвою. Але якщо воно буде зайнято в більшості доменних зон, здійснити задумане не представиться можливим.

У випадку з покинутими URL все інакше. Як правило, їх забирають саме продавці, які хочуть надалі продати домен зацікавленим особам за досить непогану ціну. На багато звучні, але безхазяйні URL ставляться заглушки з інформацією про продаж і контактами. Так нові продавці хочуть знайти покупців на свій товар.

І ви можете заробляти точно так само, якщо будете відслідковувати звучні імена у реєстраторів. Головне – це встигнути перехопити жирний домен з гарним ім’ям. Зазвичай їх розбирають в лічені хвилини, адже в інтернеті зараз існує величезна кількість користувачів, які заробляють на дропах. Вони постійно моніторять WHOIS-інформацію різних сайтів (там є інформація про те, коли закінчується оренда домену), і готуються в разі чого “забити” доменне ім’я.

Вручну стежити за сотнями сайтів дуже складно. У людей, які заробляють на цій темі, є власне програмне забезпечення і скрипти, які дозволяють виявляти домени, термін оренди яких підходить до кінця. Найбільш просунуті програми можуть самостійно купувати домен у реєстратора.

Новачкові в цій темі доведеться досить складно. Доведеться дивитися в бік менш жирних сайтів, або постійно вчитися, дізнаватися про даний софт і скрипти, намагатися зловити момент і зареєструвати якийсь домен.

Кому потрібні ці дропи

В першу чергу кинуті доменні імена зацікавлять вебмайстрів, які хочуть запустити нові проекти. Їм набагато зручніше стартувати з якоїсь бази, коли є ІКС, траст, який-небудь трафік з різних посилань, які розкидані по всьому інтернету. Якщо домен раніше вже мав хороші показники в пошукових системах, то відновлення цих позицій на новому проекті – питання часу.

Тому основна маса покупців дропов – це вебмастери. Як правило, досвідчені, які знають, що таке пошукова оптимізація, мають уже кілька інших проектів і т. д. Новачки також можуть зацікавитися покупкою дропов, тому як більш досвідчені товариші завжди будуть підказувати їм це. А старт проекту на базі раніше використаного домену – хороша можливість уникнути багатьох труднощів.

Крім простих вебмайстрів, дропнутые доменні імена можуть зацікавити бізнесменів, учасників або власників стартапів існуючих компаній. Як я й казав на початку цієї статті, багато звучні імена (складаються з одного або декількох слів) давно зайняті. І багато хто тільки й чекають, поки потрібний домен звільниться. Причому даний сегмент навряд чи буде цікавитися іншими доменними зонами. Їм подавай швидше зону com, biz або яку-небудь національну. Також є і міжнародні доменні зони, вони також можуть викликати інтерес у різних компаній.

Є навіть окрема категорія манимейкеров, яка заробляє на продажу співзвучних доменів. Наприклад, вони беруть вже існуючу назву і додають до нього якісь цифри. Такий домен може бути дуже схожий на якийсь інший, більш відомий. Деякі місцеві компанії можуть зацікавитися таким ось “схожим” URL. Манімейкер може зареєструвати цілу пачку таких доменних імен, які будуть мати схожість з якимось іншим. І всі вони можуть продаватися цілком непоганою ціною. Ціною, яку призначить сам власник дропов.

До речі кажучи, дропнутые URL можуть корисні і для перекупок. Людина може взяти і купити дропнутый домен у того, хто постійно стежить за всіма доменами, за нижчою ціною. Далі він йде до якої-небудь компанії або бізнесмену і продає цей же самий домен, але вже за завищеною ціною. Грубо кажучи, дропи можуть сподобатися спекулянтам – тим, хто купує, щоб потім продати дорожче.

Дропи можуть знадобитися великій кількості людей. Хтось захоче зробити самостійний проект на базі вже існуючого доменного імені, щоб мати перевагу в ранжируванні або початковий трафік. Інші захочуть просто купити звучний домен, який буде відображати статус компанії або якийсь особистості. В силу того, що більшість звучних імен вже зайнято, вони шукають дропи.

Причин купувати дроп-домени дуже багато. Але врахуйте, що зараз пошукові системи посилюють правила для покинутих доменів. Наприклад, якщо пошуковий робот виявить, що на домені в даний момент немає жодного сайту, найімовірніше, ПС обнулять всі заслуги, які були на ньому до цього. Це може стосуватися трасту, ІКС, якихось інших “прихованих” показників пошукових систем. Вони все-таки не хочуть, щоб їх обманювали. А купівля дропа – це в деякому роді мухлеж, коли сайт не самостійно виробляє всі показники якості, а забирає чужі.

Зараз пошукові системи особливо сильно враховують поведінкові фактори. Вони прагнуть до того, щоб користувач, заходячи на сайт, отримував саме те, що хотів. Якщо допустити, що під доменом колись популярного і сумлінного ресурсу розміститься щось не дуже хороше, і користувач зайде туди за запитом з топа – нічого хорошого для репутації пошукової системи не буде. Так що в деяких випадках після того, як сайт перестає існувати відповідати на запити пошукових роботів), всі його пузомірки (показники) обнуляються. Так було і з моїми ресурсами. Я видалив сайт, і вже через тиждень у нього обнулився ІКС.

Переваги і недоліки дропов

Тепер ми коротко пробіжимося по плюсами і мінусами покупки дропнутого домену. Цей пункт буде корисний для вебмайстрів, які вирішують: купити їм вже чийсь домен або зареєструвати чистий. Скрізь є свої нюанси, і ця тема – не виняток.

Плюси дропов:

 • Посилальна маса

Якщо раніше власник сайту закуповував посилання на тематичних ресурсах, то велика ймовірність, що вони залишилися, і тепер це буде вашою посилальної масою. Ви заплатили тільки за домен (або навіть зареєстрували його заново), але додатково отримали ще й посилальну масу. Але врахуйте, що даний плюс можна інтерпретувати і як мінус – якщо якість посилальної маси буде поганим, то дуже ймовірно, що разом з цією самою масою вам передадуться фільтри в пошукових системах. Тому потрібно все ретельно перевірити перед таким рішенням.

 • ІКС, траст і інші показники

Якщо раніше на дропе розміщувався хороший ресурс з непоганими показниками в пошукових системах, то ви можете “перейняти” всі ці показники, якщо вони ще не встигли обнулитися. У випадку з ІКС це досить складно, тому як перерахунок показника здійснюється щомісяця. Тим не менш шанси є, тому враховуйте цей момент при виборі дропа.

 • Більш швидкий старт

Трастові домени дозволяють вам швидше отримати потрібні позиції в ПС. Працює це не завжди і не скрізь, однак якщо ресурс, домен якого ви купили, був на хорошому рахунку в пошукових систем, то і ваші матеріали можуть також швидко вилітати на топові місця в пошуковій видачі.

Мінуси дропов:

 • Репутація і фільтри

Цілком можливо, що на старому доменному імені фільтр. Як і у випадку з позитивними показниками, він також перенесеться на ваш новий сайт. Цей мінус можна легко нівелювати, якщо написати в службу технічної підтримки пошуковика і повідомити про те, що ви новий власник домену. Вони подивляться ваш сайт, і якщо там немає жодного забороненого контенту – фільтр буде знято. Але все це зайві дії, які не завжди будуть актуальні.

 • Фальсифікація пузомерок

Показники якості сайту, начебто ІКС, можуть бути сфальсифіковані допомогою склеювання доменів. Як тільки домен буде відкріплений від іншого – всі ці пузомірки відразу злетять на нуль. Тому перед покупкою потрібно ретельно перевіряти дроп на предмет подібних склеювань.

 • Невиправдано висока ціна

Тут справа знову-таки в шахрайстві. Наприклад, людина буде заявляти, що він продає домен з хорошими показниками за певну суму. Для вас ця сума буде великий, але ви, бачачи всі ці показники, все одно наважуєтеся на покупку. Після покупки ви виявляєте на домені кілька фільтрів, блокування від РКП і нульові показники ІКС. Таке може статися, особливо у новачків. А от у випадку реєстрації нового домену таких проблем не виникне.

Особисто від себе я б радив вам починати “з чистого аркуша” і реєструвати нові домени. Ви можете попередньо перевірити історію домену на предмет попередніх реєстрацій. Якщо все чисто, то ви можете сміливо реєструвати його і створювати позитивну репутацію за допомогою свого ресурсу. Жодних фільтрів, банів, чорних списків і т. д.

Як знайти дроп-домени

Щоб знайти дроп-домени, ви повинні скористатися спеціальними сервісами. Можна і вручну пробивати WHOIS кожного рандомного домену, але це довго і недоцільно.

Самий популярний сервіс для пошуку дропов – ExpiredDomains.net. Він дозволяє ставити детальні налаштування для пошуку доменів. Цей інструмент вважається одним з кращих і використовується багатьма SEO-фахівцями.

Є й інші інструменти для пошуку. Вони не такі популярні, але ви все одно можете їх протестувати:

 • FreshDrop.com
 • Name.com
 • Flippa.com
 • Dynadot.com
 • NameCheap.com

Також ви можете пошукати в російськомовних каталогах:

 • Reg.ru
 • GoDaddy.com
 • Nic.ru

Висновок

У цьому матеріалі я коротко розповів вам про дропи і їх переваги з недоліками. Сподіваюся, що дана стаття була для вас цікавою і ви змогли знайти відповіді на питання, що цікавлять вас.

Дропи – це дійсно цікава тема, до якої варто ставитися з обережністю. В яких ситуаціях вони допоможуть вам створити крутий проект з перевагою на початкових етапах. В інших – навпаки витратите час і тільки потім зрозумієте, що ресурс під фільтром (трафіку не буде взагалі). У будь-якому випадку, рішення ви будете приймати самостійно. Своє слово з цього приводу я вже сказав, вам залишилося сказати своє.

Якщо вам цікава тема сайтів і заробітку на них, то я звертаю вашу увагу на курс “Як створити сайт” від Василя Блінова – автора і творця iklife.ru. В даному курсі зібрана докладна інформація щодо розробки власного проекту на WordPress під монетизацію. Весь курс поданий в зручному вигляді: з уроками, домашніми завданнями і спілкуванням з експертами та іншими учнями. Детальну інформацію про це можна знайти за посиланням вище.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.