Що таке хостинг: для чого він потрібен і які види бувають?

Поширити

Вітаю початківців вебмайстрів та власників сайтів! Сьогодні поговоримо про те, що таке хостинг і для чого він потрібен. З’ясуємо, які види бувають, і як вони працюють.

Зміст

 • Хостинг — що це таке?
 • Види хостингу
  • Віртуальний хостинг
  • Віртуальний виділений сервер
  • Виділений сервер
  • Коллокация
 • Скільки коштує хостинг?

У наступних статтях ми з вами розглянемо 2 питання:

 • Як вибрати хостинг для сайту? Частина 2.
 • Як і де краще купити хостинг? Частина 3.

Хостинг — що це таке?

Щоб вам було простіше зрозуміти, давайте повернемося до матеріалу “Що таке домен”, де я пояснював на прикладі вулиць, навіщо він потрібен. Якщо продовжити цю аналогію з реальним життям, то доменне ім’я (адреса сайту) вказує на місце, де розташований сайт, тобто конкретну квартиру або окремий будинок.

Сайт – це не що інше, як набір файлів. Ці файли складаються з інформації, яку бачить користувач, коли на нього заходить.

Щоб зберігати десь ці файли, люди придумали сервери (комп’ютери зі спеціальним програмним забезпеченням), які працюють та перебувають у мережі 24 години на добу, щоб забезпечити безперервну роботу сайтів. Послуга, яка надає доступ до зберігання своїх файлів на цих серверах, називається “Хостинг”.

Хостинг (англ. hosting — приймати гостей) — це послуга, що надає місце на сервері, що знаходиться у інтернеті постійно, для розміщення і зберігання файлів сайту.

Виходить, що хостинг, або як його ще називають “хостинг-провайдер”, допомагає нам розмістити дані сайту на своїх серверах.

Ви, напевно, бачили в фільмах подібні кадри.

Так виглядає “дата-центр”, де знаходяться ці сервери. У кожного хостингу свій або орендований Data center, який може знаходитися в будь-якому місті і країні.

Сервери бувають з різними характеристиками, в залежності від потужності і об’єму дискового простору для розміщуються на ньому файлів. Давайте розберемо, які бувають види.

Види хостингу

Існує 4 види таких послуг.

Віртуальний хостинг

Віртуальний хостинг (англ. shared hosting) — це найпоширеніший вид. З тієї причини, що він найдешевший і для простих або молодих веб-сайтів — найкращий варіант.

На фізичному сервері дата-центрі вам виділяється лише певна кількість дискового простору і обчислювальних потужностей, залежно від обраного тарифу у хостера.

Віртуальний виділений сервер

Віртуальний виділений сервер (Virtual Private Server “VPS” або Virtual Dedicated Server “VDS”) — всередині фізичного сервера спеціальним програмним забезпеченням емулюється повноцінний виділений сервер. Він має весь необхідний для повного керування і налаштування функціонал, але як і раніше використовує частину фізичного сервера.

Більше всього підходить для професійних сайтів зі складними обчислювальними процесами і великим навантаженням. Коли ваш сайт виросте і йому буде не вистачати тих характеристик, які дає віртуальний хостинг, ви легко можете переключитися на VPS.

Виділений сервер

Виділений сервер (dedicated server) — це фізичний сервер з необхідною конфігурацією технічних характеристик. Можна вважати, що під ваш сайт встановили окремий комп’ютер з повноцінним функціоналом, а не виділили частину місця, як у попередніх двох варіантах.

Такі сервери зазвичай використовують великі IT-проекти.

Коллокация

Коллокация (collocation) — це послуга, коли ви розміщуєте своє обладнання для створення сервера в дата-центрі хостинг-провайдера. Можна сказати, ви платите за оренду приміщення і підтримку працездатності обладнання.

Скільки коштує хостинг?

Як я вже згадав, вартість буде залежати від обраного тарифу, в якому враховується не тільки потужність орендованого простору або обладнання, але і додаткових послуг.

Може коливатися від 100 рублів на місяць до декількох сотень тисяч рублів. Якщо ви новачок і хочете зробити простий сайт своєї компанії, блог, інтернет-магазин або простенький хмарний сервіс, то на перший час вам цілком вистачить віртуального.

Вибрати можете найдешевший тариф.

Приміром на Beget.com, на якому я розміщую свої молоді проекти, вартість становить всього 115 рублів в місяць. При оплаті за рік виходить менше 100 рублів. Бувають і дешевші варіанти.

Також ви можете переглянути тарифи і вибрати кращий тут:

 • Beget.com (1 місяць безкоштовно)
 • Mchost.ru
 • Timeweb.ru
 • Offerhost.ru
 • FastVPS.ru — для тих, кому потрібен хороший VPS.

Це найбільш популярні й надійні хостинг-провайдери в інтернеті, з якими я працюю або колись працював, і можу порадити. Більш докладно про вибір я розповім в наступній частині.

З питанням “Що таке хостинг і навіщо він потрібен?” я, думаю, ми в повній мірі розібралися. Якщо у вас залишилися ще питання, то буду радий відповісти на них у коментарях нижче.

Слідкуйте за новинами блогу і виходом нових матеріалів. У нашому навчальному курсі “Як створити сайт/блог, з нуля і заробити на ньому” ви знайдете більше інформації і докладних відеоуроків.

Бажаю успіхів!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.