Що таке RSS-стрічка і для чого вона потрібна на сайті

Поширити

Добрий день, дорогі читачі блогу iklife.ru.

У цій статті ми поговоримо про те, що таке RSS-стрічка. Напевно ви чули про неї, ще пару років тому RSS-канали були дуже популярні. В основному через них розповсюджували новини, але прості вебмастери теж могли з успіхом користуватися цією технологією.

Останнім часом канал не так поширені, зате є всілякі агрегатори, начебто Яндекс.Новин або Яндекс.Дзена. Вони, як раз-таки, використовують RSS-стрічки для швидкого парсинга вмісту сайтів. Отже, починаймо!

Зміст

  • Що з себе являє RSS-стрічка
  • Нове життя для RSS-стрічок
  • Стрічка в WordPress
  • Фід на інших CMS
  • Збирачі фідів
  • Висновок

Що з себе являє RSS-стрічка

RSS-стрічка являє собою файл у форматі XML, де міститься контент (тексти) вашого сайту в певному форматі. Цю стрічку можна завантажити в читалку або програму-агрегатор і читати статті, не заходивши на сам сайт. Досить зручно, але, на жаль, вебмайстру такі прочитання не будуть приносити ніякої користі.

Тому в новинних RSS-стрічках, як правило, публікуються лише анонси. А ось дочитати новину пропонується вже на самому сайті. Такий вихід влаштував і вебмайстрів, і читачів. Перші отримували відвідування на свій сайт, другі завжди були в курсі останніх новин і при бажанні могли заглибитись у тему.

У якийсь момент часу майже всі вебмастери почали використовувати RSS для залучення трафіку. Користувачі підписувалися на цікаві розсилки і отримували повідомлення з анонсом виходу нової статті.

Тим не менш, не обійшлося і без сумних наслідків, RSS-стрічками стали користуватися шахраї. Вони просто парсили чужий контент на свої сайти і часто займали куди більш вигідні позиції в пошуковій видачі.

Особливо сильно від цього страждали новачки, адже їх сайти поки не заслужили такої поваги від ПС, як ресурси шахраїв. Роботи вважали, що це саме новачки крадуть контент у більш старих сайтів. Після цього, природно, слідували санкції та виключення з індексації.

Новачкам не дуже хотілося терпіти всі ці приниження, вони почали закривати стрічки від роботів або взагалі робити редирект з каналу на головну, обмежуючи його використання.

Видалення RSS стосувалося вебмайстрів, які використовують WordPress. Платформа сама створювала стрічку без відома користувача. Відключити її можна було тільки за допомогою плагінів або ж доопрацювання коду.

До того ж популярність читалок і новинних агрегаторів (програм) пішла на спад. Тримати у себе стрічку тільки для того, щоб який-небудь розумник спер контент – було не вигідно. Тому зараз багато хто взагалі не вважаються з RSS, геть забувши про нього.

Нове життя для RSS-стрічок

З появою Яндекс.Дзена, Турбо-сторінок або Яндекс.Новин використання RSS-фідів знову увійшло в моду. Однак, тут є деякі нюанси – для всіх вищеозначених сервісів потрібен свій, окремий варіант каналу. Стандартний тут не підійде, а значить ВордПресс зі своєю стандартною стрічкою може залишитися неактуальним.

Якщо вже ми говоримо про ВордПресс, то варто згадати, що для створення релевантної стрічки під той же Дзен або Турбо-сторінки можна використовувати плагіни. Також можна написати фід самостійно, але тут доведеться постаратися і зробити все максимально правильно. Стрічку з помилками сервіс просто не прийме. Про це ми ще поговоримо далі.

Стрічка в WordPress

Як я і говорив, стрічка в ВордПресс створюється автоматично. У багатьох новачків виникає розумне питання – як дізнатися адресу цієї стрічки. Він скрізь стандартний: вашдомен.ру/feed/. Тобто, вам просто потрібно додати закінчення /feed/ к адресою вашого сайту, після чого вас перекине на сторінку з стрічкою. Видовище, до речі говорячи, не саме приємне. Просто XML-код. Але серед нього ви зможете розгледіти фрагменти ваших статей.

Стандартними засобами в WordPress ви можете налаштувати тип відображення контенту у стрічці. Ви можете вибрати між повним текстом, тоді за допомогою стрічки користувачі зможуть парсити весь ваш контент, їм не треба буде заходити на сайт для прочитання, або анонсом – невеликою частиною тексту, яка може зацікавити читача і спонукати його перейти на ресурс.

Для цього зайдіть в “Налаштування” – “Читання”. Там буде доступний вибір між двома цими параметрами.

Також можна відзначити відображається кількість матеріалів. Якщо їх буде більше, то стрічка почне ділитися на частини. При моїх налаштуваннях нова стрічка буде створюватися для кожної десятки статей. Можна збільшити це число на свій розсуд.

Але для того, щоб використовувати RSS-стрічку в сервісах Яндекса, доведеться встановлювати додаткові плагіни або ж створювати окремий канал вручну. Останнє не завжди актуально, оскільки доведеться постійно стежити за станом каналу і при появі нових помилок оперативно виправляти їх. Краще довірити цю справу професіоналам.

Якщо ви хочете зробити RSS-стрічку для Турбо-сторінок, то вам варто просто ввести ключове слово “Turbo” в поле пошуку каталогу плагінів. Вам відразу буде показаний результат з найбільш популярними плагінами.

Те ж стосується і інших сервісів. Для Яндекс.Новин підійде однойменний плагін Yandex.News by Teplitsa, для Дзена – Яндекс.Дзен (так і називається). Розширення легко встановлюються і налаштовуються. Є підтримка російської мови, так що розберетеся.

Фід на інших CMS

Зараз RSS-канали не користуються особливою популярністю. Багато хто взагалі не додають їх, надаючи користувачам вибір – встановити фід додатково за допомогою сторонніх модулів або забити на цю справу. У тій же Джумла RSS-фід доступний в якості окремого компонента. Його можна включити в адмінці, а можна не включати. За замовчуванням канал відключений.

Але якщо ви захочете використовувати RSS-стрічку для формування Яндекс.Турбо або надсилання вмісту в Дзен або Яндекс.Новини, то вам, як і у випадку з ВП, необхідно буде встановлювати додаткові плагіни. Але ці плагіни можуть конфліктувати з іншими модулями.

Наприклад, одна з найбільш відомих проблем – конфлікти з JoomShopping – модулем інтернет-магазину для Joomla. Деякі RSS-плагіни просто не бачать товарів, так що будьте акуратніше.

Збирачі фідів

Складальник дозволяє вам парсити контент з декількох джерел. Зараз вони не особливо актуальні, багато хто просто позакривалися, скільки б я не гугл. Але, якщо вам це цікаво, то можете спробувати пошукати ще раз. Можливо, щось знайдеться.

Висновок

У багатьох випадках підключення RSS просто не потрібно. У тому ж ВордПресс він вже є, і багато вебмастери не знають, як позбавитися від цієї радості.

В інших CMS доведеться постаратися, щоб стрічка працювала. Налаштувати її, зробити розмітку правильною. У будь-якому випадку, актуальність втрачається. Їй на зміну приходять інші сервіси. Хоча в тому ж Дзене стрічки все ще потрібні. Тому ви можете залишити стрічку тільки для цього.

На початку цієї статті я сказав, що зараз багато вебмастери закривають канали або взагалі видаляють їх. Вони не хочуть, щоб хтось крав їх контент і забирав гроші з гаманця. Іноді мова йде про сотні тисяч рублів, тому варто ретельно стежити за всякого роду шахраями.

Якщо ви хочете дізнатися про заробіток на інформаційних сайтах більш детально, то я раджу вам заглянути на курс Василя Блінова “Як створити сайт”. Автор розглядає монетизацію статейников як прибутковий бізнес і вчить людей правильно заробляти на цьому. Переходьте за посиланням для отримання більш детальної інформації.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.