Топ-23 кращих фільмів про бізнес, великі компанії, фінанси та продажу

Поширити

Привіт, друзі.

Мотивуючі фільми і книги як друг і наставник допомагають нам подолати себе і зробити перші кроки для досягнення своєї мети і мрії. Але одного мотивації недостатньо. Щоб запустити свій бізнес, потрібні знання та свіжі ідеї. Знайти їх можна також різної літератури, спілкування з іншими підприємцями і, звичайно, кінематографа.

Сьогодні я підготувала для вас кращі фільми про бізнес, економіку і заробіток грошей. Вони досить різнопланові: від серйозних картин про фінансові ринки і махінації з цінними паперами до смішних і забавних історій про початківців бізнесменів. Вибирайте те, що вам зараз ближче і цікавіше всього, дивіться і діліться своєю думкою в коментарях.

Зміст

 • Тінейджер на мільярд
 • Такер: Людина і його мрія
 • Засновник
 • Люди, які побудували Америку
 • Стажист
 • Вовк з Уолл-стріт
 • Містер Селфридж
 • Пірати Силіконової Долини
 • 99 франків
 • Корпорація
 • Кремнієва долина (Силіконова долина)
 • Уолл-стріт
 • Бойлерна
 • Гленгаррі Глен Росс (Американці)
 • Диявол носить Prada
 • Божевільні
 • Нафта
 • Джеррі Магуайер
 • Тут курять
 • Гра на зниження
 • Стів Джобс. Втрачене інтерв’ю
 • Джой
 • Стати Уорреном Баффеттом
 • Висновок

Тінейджер на мільярд

Для мене цей фільм про стартапі, про те, що підприємець завжди шукає способи заробити, і навіть якщо одна ідея не увінчалася успіхом, він знайде ще десяток, буде працювати, відстоювати свої починання, боротися з усім світом і рухатися вперед.

Головний герой цього кіно почав свою справу з нуля ще в шкільному віці і заробляв добрі гроші, потім був інший бізнес і ще один. Він пройшов через безліч труднощів і таких падінь, після яких дуже важко підніматися, але він це робив.

Дивіться цей фільм, якщо хочете перейнятися духом підприємництва і почати свою справу, чи воно уже у вас є, але все йде не дуже гладко.

Такер: Людина і його мрія

Багато видатні люди, які побудували успішні компанії та зробили великі відкриття, були сміливими мрійниками і бунтарями. Цей фільм, заснований на реальних подіях, як раз про таку людину. Він висував сміливі ідеї в сфері дизайну автомобілів, і його не лякала конкуренція з величезними підприємствами.

Багато обмеження існують тільки в нашій голові, і як тільки виникає ідея, знаходиться десяток причин, чому ми не можемо її реалізувати. Насправді, я думаю, геній живе в кожному з нас, треба тільки не боятися мріяти і втілювати в життя свої ідеї.

Засновник

Ви любите мережа ресторанів швидкого харчування mcdonald’s, часто відвідуєте їхні заклади? Я – ні і ще раз ні. Але історія успіху цієї компанії вражає, тут є про що подумати і чому повчитися, наприклад, масштабного мислення. Звичайно, біографія засновника МакДоналдс не обійшлася без темних моментів. Хтось засуджує його за те, що він вкрав чужу ідею і напрацювання, а потім “кинув” своїх партнерів по бізнесу.

У кожного свій погляд, але це фільм, який варто подивитися підприємцям-початківцям і тим, хто вже отримав перші результати у своєму бізнесі. Він допоможе розширити горизонти і мислити масштабніше, адже мережа mcdonald’s за більш ніж 70 років свого існування успішно поширилася по всьому світу і принесла мільйони доларів своєму власникові. По-моєму, це непоганий і надихаючий приклад.

Люди, які побудували Америку

Цей міні-серіал показує нам події середини минулого століття, розповідає про людей, які заклали основи вільного капіталізму в Америці, створили жорстку конкурентну середу і стали мільярдерами, заклавши базу для майбутнього збагачення окремих людей і країни в цілому.

У центрі сюжету такі відомі люди, як Рокфеллер, Форд, Карнегі. Дана кінострічка показує нам, з чого вони починали, як діяли і міняли реальність навколо себе, і вибудовували багатомільярдний бізнес.

Стажист

З одного боку, це легкий сімейний фільм про бізнес-леді, яка володіє інтернет-магазином з продажу жіночого одягу. З іншого – ця історія піднімає багато тем про ставлення до своєї справи, про командну роботу та проблеми масштабування.

Також цей фільм про особисті стосунки, про те, як підприємцю важко знайти баланс між роботою і сім’єю, особливо якщо це жінка, скільки сил і енергії, терпіння і взаєморозуміння потрібно для такого темпу життя.

Вовк з Уолл-стріт

Зараз відкривається все більше брокерських компаній, більшість з них не досягають особливих результатів, але тим не менш це одне з найпопулярніших напрямків у бізнесі. Цей гучний і полюбився багатьом фільм якраз про біржі і трейдерів, про мільйонерів і мільярдерів, особистій харизмі, продажах, спілкуванні з клієнтами та співробітниками, напористості і нахабства, готовності до ризику.

Звичайно, великі гроші тягнуть за собою й певний спосіб життя: розв’язність, алкоголь, наркотики, елітні платні дівчини. Все це присутнє в цій кінокартині, тому вона не кращий вибір для сімейного перегляду.

Однак цей фільм може послужити хорошим мотиватором у своєму бізнесі і просто порадувати грою акторів і цікавим сюжетом, а також високою якістю зображення, адже зараз “Вовк з Уолл-стріт” можна дивитися онлайн в дозволі 1080p. Не впевнена, що це надовго, тому варто поквапитися і подивитися дане кіно, не відкладаючи в довгий ящик.

Містер Селфридж

Цій історії про бізнесмена Р. Селфридже вже більше 100 років, але від цього вона не перестала бути цікавою для сучасних бізнесменів. Так, зараз умови на ринку зовсім інші, але спосіб мислення підприємців, готовність втілювати свої ідеї, певна одержимість ними, стійкість духу і лідерські якості цінувалися 100 років тому і цінуються зараз.

Пірати Силіконової Долини

Це фільм про двох геніальних людей: Стіва Джобса і Біла Гейтса і їх дітища, компаніях, побудованих в середині минулого століття і до цих пір є законодавцями моди комп’ютерної індустрії.

Джобс і Ґейтс були готові не просто винаходити і сміливо дивитися в майбутнє, але й відстоювати свої інтереси в жорстокому світі бізнесу. Це непересічні особистості, у яких є чому повчитися незважаючи на те, що багато хто з нас не вважають себе такими розумними і амбітними.

99 франків

Ця кінокартина про рекламному бізнесі, його таємниці, особливості роботи в цій індустрії з усіма плюсами і мінусами. Головний герой зробив кар’єру в цій сфері і є першокласним фахівцем, отримує шикарні замовлення і великі гонорари, а всі гроші витрачає на розваги і наркотики.

Фільм викриває рекламну індустрію як сферу обману і маніпуляцій, але не тільки в цьому я бачу його ідею. У ньому багато текстів і підтекстів, цікавих для підприємців і всіх глядачів. Дивилися? Поділіться враженнями.

Корпорація

Це документальна картина про зародження корпорацій, про принципи їх діяльності, розвитку і поширенні в світі. Фільм побудований з декількох інтерв’ю. Основний зміст можна звести до того, що корпорації – це зло, і нічого хорошого ми від них не побачимо. Власники підприємств-гігантів маніпулюють людьми та експлуатують їх працю за копійки, втручаються в політику країн і диктують свої правила, за якими має жити суспільство.

Але, крім цього основного посилу, з фільму можна почерпнути багато інших цікавих думок про світ великого бізнесу.

Кремнієва долина (Силіконова долина)

Це кумедний серіал з хорошим гумором в стилі “ситком”, озвучений на російську мову вже полюбилася багатьом студією “Кубик в Кубі”. У центрі сюжету група розробників з Кремнієвої долини, які намагаються просунути свій стартап. Ідея одного з них виявилася геніальною, хоча була лише побічним продуктом іншого проекту. Але як виявилося, мало бути хорошим програмістом, треба ще зуміти упакувати і продати свій продукт.

Це легкий цікавий веселий фільм про світ IT-бізнесу і він буде цікавий не тільки айтішникам і підприємцям, але і всім любителям комедійних серіалів.

Уолл-стріт

Це фільм про фінанси, біржу і розкішне життя, про майстерність угод і операцій, про принципи і безпринципність, амбіції, жадібність і вогонь, який горить у майстрів своєї справи.

Головний герой, початківець трейдер, навчається у самого досвідченого і талановитого фінансиста на Уолл-стріт, який давно вже став багатою людиною, але хватка і жадібність його не зменшилися, а, навпаки, зросли. І ми можемо пройти цей шлях учнівства разом з головним героєм Бадом Фоксом і осягнути особливості функціонування фінансової біржі.

Бойлерна

І знову біржа і великі гроші, отримані не самим чесним шляхом. Головний герой розпочав свою трудову діяльність”, організувавши підпільне казино, а потім перебрався в крісло брокера і став заробляти набагато більше. Принципи ведення справ у компанії, в яку він влаштувався, звучать приблизно так: обманюй, бреши, впаривай людям акції неіснуючих компаній і багатій.

Але цікавий фільм не тільки духом афери і запахом зелених купюр, але і уроками по мистецтву переконання. Він буде корисний трейдерам і менеджерам з продажу, а ось людям, абсолютно далеким від фінансів, може бути трохи нудно.

Як вам? Дивилися? Сподобався фільм?

Гленгаррі Глен Росс (Американці)

Це фільм про бізнес, конкуренції і продажах. У центрі сюжету невелике підприємство, що займається перепродажем земельних ділянок, на чолі якого жорсткий керівник. Його підлеглі повинні продавати за будь-яку ціну, правдами і неправдами, основна мета – підписаний клієнтом чек, і тут будь-які засоби хороші.

У цій картині немає як таких позитивних і негативних героїв, тільки бізнес і нічого особистого. Відмінний акторський склад, емоції, діалоги занурюють нас у цей світ жорсткої конкурентної боротьби.

Диявол носить Prada

Це фільм скоріше для жінок і показує він світ, в якому дівчата домагаються успіху. Це світ моди і запаморочливої кар’єри, красивою і цікавою життя, але, як правило, є у цієї красивої постановки і лаштунки.

Багато хто не досягають видатних результатів у бізнесі і роботі, тому що просто не готові платити ту ціну, яку пред’являє успіх і великі гроші. Але якщо знати про ціну заздалегідь, то, можливо, вийде зменшити свої втрати на цьому шляху.

Божевільні

Це невеликий серіал про рекламників, який так і не дозняти, так що цілісного завершеного сюжету не чекайте, але, можливо, це й на краще – не встигнете скучити.

Більшість людей сприймає рекламу як засіб маніпуляцій і обману. І напевно, в чомусь вони мають рацію. Але реклама – це ще і психологія, переконання, мистецтво продавати і впливати. При цьому необов’язково обманювати, швидше, потрібно вміти правильно подати інформацію, а це дуже корисний навик для будь-якої людини, будь він підприємцем або вчителем.

Цей мотивуючий і заряджає позитивом фільм допоможе знайти свіжі ідеї, підбадьоритися, посміхнутися, подивитися на ситуацію в роботі, бізнесі і житті з іншого боку.

Нафта

Видобуток нафти займала і займає досі багато уми, але знайти родовища і запустити цей бізнес дано не кожному. Головний герой цієї картини настільки амбітна і цілеспрямована, що не зупиняється ні перед чим заради своєї мрії стати багатієм. Зрада, обман, жорстокість, підлість, ненависть до близьких і чужих людей. На що ще готовий головний герой Деніела Плейнв’ю і що він отримає у результаті, ви дізнаєтеся, подивившись цю кінокартину.

Фільм знятий по однойменній книзі Елтона Сінклера і зачіпає період кінця XIX і початку XX століття. Дії розгортаються в штаті Каліфорнія.

Джеррі Магуайер

Головний герой цієї картини не є акулою бізнесу, він не позбавлений сумління, і його амбіції не заважають залишатися людиною, але тим складніше його шлях. У цій історії все починається з звільнення, але, як говориться, коли двері закривається, відкривається інша. Джеррі Магуайер не опускає руки, намагається створити свою компанію і домогтися успіху.

Він стикається з самими звичайними перешкодами, з якими доводиться мати справу починаючим підприємцям, в його успіх майже ніхто не вірить, а ось ненависників скільки завгодно. В таких умовах тільки віра в свою справу і себе допомагає йти вперед, а подібні приклади сильних людей мотивують глядачів на нові досягнення у своїй справі, кар’єрі та житті.

Тут курять

Будь-який бізнес – це продажі, і нікуди від цього не дітися. Щоб заробити, потрібно продавати. В ідеалі, тобі самому повинен подобатися продукт, а ще добре, щоб він приносив реальну користь і радість покупцям.

Але герой цієї картини йде зовсім іншим шляхом. Він всіма доступними шляхами лобіює продаж сигарет, допомагає людям вбивати себе, щоб заробити. Не дуже добре з його боку, так?

Фільм, можливо, допоможе вам кинути курити, якщо ви схильні до цієї шкідливої звички, а може бути, ви почнете бачити пропаганду і протистояти їй або поліпшите свою техніку продажів, знайдете спільну мову з клієнтами та візьміть нові прибуткові угоди. Кожен тут може знайти щось своє.

Гра на зниження

Криза – цим словом вже треба лякати маленьких дітей, адже більшість з дорослих бояться його. Розорення компаній, закриття банків, звільнення з роботи, знецінення грошей – так, приємного мало.

Але підковані підприємці, менеджери та банкіри вміють отримувати вигоду з криз, для них це час нових можливостей і величезних доходів, а не руйнування і безнадії.

Економіка схильна циклічних коливань, за підйомами завжди слід узвіз, це ні для кого не секрет, треба тільки вміти розпізнати ознаки насувається пухнастого звіра песця і знати, що робити в цій ситуації.

Стів Джобс. Втрачене інтерв’ю

Це документальний фільм, в кадрі якого постійно знаходиться відомий всім нам засновник компанії Apple. З такими людьми цікаво було б поговорити, але мало кому з нас це доступно, а от перегляд такого довгого інтерв’ю допомагає зрозуміти, як і про що вони думають, як діють, які в них життєві позиції і цілі, яке відношення до світу, своєї компанії і бізнесу.

Ці кадри зняті в той період, коли Стів Джобс не працював в Apple, після його звільнення і до тріумфального повернення в компанію, і в цьому їх додаткова цінність, на мій погляд, для історії і для глядача.

Джой

Головна героїня картини – дівчина, яка будує свій бізнес від ідеї до її втілення і продажу продукту в широкі маси. Це кіно буде цікаво не тільки жінкам, але і чоловікам.

У кожного з нас у дитинстві, юнацтві і більш зрілому віці народжуються різні ідеї, адже в кожному з нас є геній, але мало хто втілює їх у життя. Нам заважає лінь, страх бути незрозумілими, незнання, що і як робити.

А ось героїню цієї історії, заснованої на реальних подіях, ніякі перешкоди не зупинили, і вона домоглася успіху, перетворившись з домогосподарки-у бізнес-леді, яка побудувала велику компанію і передала її своїм дітям.

Хотіли б так само?

Стати Уорреном Баффеттом

Ще одна документальна картина завершує наш топ кращих фільмів про бізнес. Багато люди, які побудували великі компанії і заробили мільйони, здаються нам або геніями, до яких нам далеко, або дуже честолюбними і амбітними людьми, які схопили удачу за хвіст.

Багато мільйонерів і досить успішні підприємці колись кинули навчання, що дозволяє нам говорити про те, що освіта – це туфта, і головне в бізнесі – зовсім не мізки.

Однак історія Уоррена Баффета, майстри інвестицій і одного з найбагатших людей планети, дещо інша. Він був допитливою дитиною, який багато читав і любив вважати. З раннього дитинства він робив нагромадження і 14 років придбав ділянку землі і здав його в оренду. Круто, так?

Подивіться цей фільм і розкажіть, які висновки ви зробили з нього.

Висновок

Наша добірка підійшла до кінця. Сподіваюся, ви знайшли ті самі сюжети і історії, які зарядять мотивацією, дадуть нову поживу для роздумів і свіжі ідеї для свого бізнесу і кар’єри. Цей перелік добре доповнюють фільми про успіх у роботі та житті, вони частково перегукуються з сьогоднішньою темою, але також піднімають і безліч інших питань і тем.

Поділіться своєю думкою, розкажіть, яке кіно з цього списку ви вже бачили, які враження залишилися, що сподобалося, а що ні, які фільми додали б до цього переліку. Буду чекати ваших коментарів.

Щоб повернутися до цієї добірці, коли захочете подивитися щось нове, збережіть його в закладки і на стінах в соціальних мережах.

Підписуйтесь на нові матеріали iklife.ru отримуйте мотивацію і корисні знання.

А я прощаюся з вами до нової цікавої зустрічі.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.