Як створити і вести свій канал в Телеграм

Поширити

Привіт всім. Телеграм створив інструмент, який зовсім скоро замінить Твіттер і ЖЖ, – це канал. Сьогодні у нас стаття, в якій будемо розбиратися, як створити канал в Телеграм. Ви дізнаєтеся його особливості та налаштування.

Зміст

 • Що таке канал і навіщо він потрібен
 • Особливості
 • Інструкція по створенню свого каналу
 • Налаштування
 • Як правильно вести канал
 • Висновок

Повне керівництво по Telegram

Що таке канал і навіщо він потрібен

Досі чіткого визначення терміна в Telegram немає. Вікіпедія поки сюди не добралася. Так що поясню своїми словами. Ви отримуєте розсилку на електронну пошту? Читаєте блоги? Може ви автор блогу?

Так от, канал в Телеграм – це симбіоз розсилок та блогів, можливість ділитися будь-якою інформацією з необмеженою кількістю передплатників.

Деякі називають їх Телеграм-блоги. Зазвичай їх порівнюють з пабликами соціальних мереж, але з певними нюансами, про це трохи далі.

Основні варіанти використання:

 • новинні стрічки,
 • особистий блог,
 • просування бізнесу через контент,
 • анонси статей від популярних блогерів,
 • можна розкрутити канал і заробляти на ньому.

Таким чином, друзі, користуйтеся моментом. Пишіть корисну інформацію, поки тут немає реклами і однотипних обридлих постів, а мінімалістичний дизайн дозволяє зосередитися саме на змісті повідомлення.

Особливості

 1. Приватність. Є два варіанти: публічні та приватні. Різниця в тому, що публічні можна знайти по пошуку, а приватні доступні на запрошення адміністратора.
 2. Фокус на інформації. Одне з головних відмінностей від пабликов – це неможливість лайкати, а також коментувати. Тільки читання. На мій погляд, це корисно. По суті, тут тільки дві метрики – це кількість передплатників і переглядів запису.
 3. Файлообмін. Якщо ви автор, то сміливо прикладайте до своїх повідомлень будь-які файли розміром до 1,5 гігабайт.
 4. Необмежена кількість учасників. На даний момент дійсно ніяких обмежень немає.
 5. Безкоштовність. Будь-яка людина може зробити необмежену кількість каналів абсолютно безкоштовно, принаймні, зараз за це гроші не беруть.
 6. Немає заборонених тем. Ви можете писати про все, що захочете. Хоч про Путіна, хоч про теми 18+. Це одне з тих місць, куди не добралися доблесні любителі цензури.
 7. Відсутність виразних пошукових механізмів. Ви, як користувач, можете ніколи не дізнатися про наявність цікавих Телеграм-блогів. Тільки вашу цікавість допоможе їх знайти. Почитайте статтю про способи пошуку цікавих каналів.

Інструкція по створенню свого каналу

На телефоні (Android або iPhone) відкрити меню і натиснути “Створити канал”.

Придумати назву та опис.

Визначитися з тим, чи буде він публічним або приватним, придумати унікальну посилання.

Можете додати друзів.

Готово! Напишіть свій перший пост.

Через комп’ютер все те ж саме.

Хочете, щоб ваша програма теж була російською? Ось докладна інструкція, як русифікувати Телеграм.

В онлайн-версії канали створювати не можна.

Налаштування

Ось які функції є в мобільній версії.

Якщо натиснути на три точки праворуч від назви, то знайдемо пошук за повідомленнями і включення/вимикання повідомлень.

Клік по назві відкриє додаткові параметри, які допоможуть: вставити логотип, змінити базові настройки, подивитися учасників, призначити додаткових адміністраторів, видалити усю інформацію.

Для комп’ютерної версії список функцій аналогічний.

Як правильно вести канал

 • Вкажіть інформацію про себе. У налаштуваннях опишіть, хто ви такий, навіщо ведете канал, також вкажіть контактні дані для зворотного зв’язку.
 • Пишіть на одну тему. Сьогодні у людей інформаційний перевантаження. Ваш блог Телеграме повинен дотримуватися заданої тематики.
 • Пост не частіше 1 разу в день. Менше тексту – більше користі. Вкладетеся в інформацію, не потрібно довгих текстів, візьміть читача лаконічністю.

Висновок

Підводячи підсумок, скажу, що російськомовні канали в Телеграм тільки починають розвиватися, тому саме зараз варто задуматися про його створення. Якщо у вас є чим поділитися і вам потрібна якісна аудиторія, сміливо дійте за інструкцією в статті.

Писати можна анонімно і використовувати будь-які теми. Політика, економіка і все без цензури — лише ваші особисті думки.

Це, мабуть, все, що я хотів розповісти. Залишилися питання? Пишіть в коментарі, я обов’язково допоможу вам їх вирішити.

Спасибі за увагу, до швидкої зустрічі.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.