Топ 5 кращих програм для конвертації відео, аудіо та фото для Windows 10

Поширити

Всім користувачам так чи інакше знайома ситуація, коли телевізор, планшет або смартфон не відкриває файл, який зовсім недавно ми відтворювали на ноутбуці. Нерідко буває що потрібно збільшити рівень гучності в фільмі або пам’ятної зйомки, і зберегти файл в оптимальному розмірі і якості. І тут нам на допомогу приходять спеціалізовані програми для конвертації відео, аудіо та фото. Але як вибрати кращу з них для операційної системи Windows?

Спираючись на свій досвід, ми склали невелику добірку з п’яти найкращих відео конвертерів на нашу думку. Безумовно, кожен користувач має свої переваги і очікування від подібних інструментів і в чомусь може з нами не погодитися. Однак, ми не претендуємо на істину в останній інстанції – це всього лише наша точка зору.

Що ми чекаємо від конвертера? Якими основними функціями він повинен володіти?

Для себе ми відзначили, що такий додаток повинен мати і вміти:

 • Інтуїтивний користувальницький інтерфейс украънською чи російською мовою;
 • Зручну навігацію під час редагування;
 • Систему оптимізованих профілів професійно налаштовані під різні девайси;
 • Софт повинен швидко конвертувати відео без втрати якості і не віджимати його;
 • Підтримку популяризованих і користуються попитом форматів;
 • Можливість адаптувати файл для подальшого відтворення на необхідних пристроях;
 • Попередньо подивитися як буде виглядати файл після трансформації.

Порівняння функціональних можливостей програм для конвертації файлів.

Вважаємо, що безумовним плюсом для софта спеціалізується на перетворенні файлів буде оптимізація його під багатоядерні процесори Intel і AMD, щоб досягти високої швидкості перетворення файлів.

Перш за все, ми звичайно ж в цій добірці розглядаємо програми під операційну систему сімейства Windows 10, але у деяких з них є версії під Mac OS і Linux. Все ПО розглянуте в статті впевнено працює з усіма потрібними форматами:

Відео: AVI, ASF, MKV, MOV, FLV, SWF, VOB, MP4, DivX …

Аудіо: AIFF, ALAC, MP3, AAC, FLAC, MKA, OGG, WAV, WMA …

Фото: BMP, GIF, RAW, JPEG (.jpg), PNG, TIFF, PSD, BMP, GIF …

Всі згадані додатки розташовані нами в хронологічному порядку і ніякого відношення до рейтингу не мають. У цій збірці немає переможців і аутсайдерів, але є конвертери мультимедійного контенту гідні вашої уваги.

Any Video Converter Ultimate.

Гідний представник сімейства вміє працювати з усіма основними форматами файлів, високим рівнем модифікації файлів не втрачаючи при цьому якості і наявністю стандарту стиснення HEVC (H.265). У комплектацію входить набір спецефектів і модуль для запису зображення з екрану. Софт дозволяє розділити відео на кілька кліпів, обрізати чорні кордону, персоналізувати ролики шляхом накладення водяного знака.

Одночасно з цим, продукт здався нам трохи заплутаним з безліччю погано описаних кнопок і полів. Висока ціна і неякісний переклад на російську мову також залишають осад, але якщо ви володієте певним досвідом обробки, то цей конвертер може стати для вас хорошим інструментом. Версія Free, поступається Ultimate за всіма параметрами, а деяких і не має зовсім. Наприклад, безкоштовна версія має за замовчуванням урізані кодеки.

Основний функціонал:

 • Сумісність з більш ніж 200 контейнерами відео, включаючи 4K UHD Video;
 • Перетворення роликів і фільмів в 30 разів швидше ніж у аналогічного ПО;
 • Прискорене конвертування завдяки технології NVIDIA CUDA;
 • Відмінний результат після збереження.
 • Якість зображення і звуку залишається на належному рівні;
 • Оптимізовані вихідні профілі для всіх основних пристроїв.

Бонусом в софт для конвертації розробники вмонтували модуль для захоплення зображення з екрану, а також дали можливість завантажити ролик або музичну композицію з понад 100 всім відомих ресурсів (YouTube, Facebook …).

Офіційний сайт Any Video Converter

Movavi Конвертор Відео.

Не без грунтовно можна назвати респектабельним софтом, з набором широких функцій, підвищеним рівнем стиснення і дуже швидкої конвертацією файлів, завдяки многоядерной підтримки, режиму SuperSpeed ​​і технології Intel HD Graphics, NVIDIA NVENC, NVDEC і AMD.

Окремо потрібно сказати про зручні готові профілі, які для досягнення найкращого ефекту позбавляють користувачів від додаткових ігор з настройками, чим суттєво економлять час. Досить вибрати зі списку модель під яке ми конвертуємо фільм або створений ролик і автоматично застосовуватися оптимізовані налаштування для відмінною сумісності отриманого результату з пристроєм.

Для вибору доступні близько двохсот профілів для різноманітних сучасних і не тільки пристроїв. У списку знайдете Samsung Galaxy, Xiaomi, Huawei, iPhone, iPad, Sony PlayStation 3/4, Microsoft Xbox 360 / Xbox One … Для перетворення всіляких файлів до складу включили підтримку близько ста вісімдесяти затребуваних розширень. Є безліч кодеків включаючи популярний H.265, який на виході дасть такий же високий результат як H.264, але практично з удвічі меншим розміром файлу.

У функціонал конвертера присутній онлайн-пошук субтитрів і вбудована опція дає можливість оцінити як буде виглядати отриманий результат після перетворення його в необхідний формат. Розробники випустили її в трьох редакціях з функціональним і модульним доповненням. Молодша отримала основні функції швидкісного конвертера, а старшу доповнили редактором, модулем захоплення відео з екрану і іншими «пляшками». Порадувало, що творці зробили якісний переклад і розробили дружній інтерфейс, зрозумілу навігацію для користувача будь-якого рівня і досить доступну ціну.

Основний функціонал:

 • Підтримку перевищує 180 мультимедійних форматів;
 • Більше 200 готових профілів професійно налаштовані і адаптовані під поширені пристрої;
 • Швидке конвертування завдяки многоядерной підтримки і передовим технологіям;
 • Перетворення оригінального ролика без втрати якості включаючи HD і Ultra HD;
 • Наявність функції попереднього перегляду дає можливість оцінити можливий отриманий результат;
 • Наявність стилізації, обрізання, кадрування, склеювання і поворот фрагментів зображення на 90, 180, 270 або 360 градусів;
 • Обробка відразу декількох фалів, а також пакетна конвертація;
 • Онлайн-пошук субтитрів для миттєвого застосування в своїх шедеврах;
 • Визначення необхідних параметрів відео при підключенні девайса. Накладення індивідуального знака або логотипу;
 • Створення анімованих GIF файлів з відрізків роликів.

Movavi Конвертер – єдине забезпечення, яке оптимізовано для 3 платформ NVIDIA CUDA, INTEL HD GRAPHICS і AMD RADEON. Завдяки цьому конвертація «важкого» мультимедіа відбувається практично миттєво. Movavi в 46 разів швидше ніж в Freemake Video Converter 4.

Офіційний сайт Movavi Конвертор Відео .

Freemake Video Converter.

На жаль, цей софт вже давно не оновлювався, але, як і раніше не без грунтовно користується певною популярністю серед користувачів. В арсеналі цього софта є підтримка близько двохсот різних розширень, можливість імпортувати мультимедійний контент і створити з них запис. Однак в списку затребуваних форматів відсутні деякі користуються попитом назви (наприклад, DivX).

Є можливість оптимізувати файли під продукти лінійки Apple, Sony, Microsoft, Samsung, Nokia, Huawei, Xiaom, Google і всілякі пристрої під управлінням Android, але немає підтримки кодека H.265 і підготовленого на професійному рівні профілю.

Якщо ваша конфігурація комп’ютера підтримує технологію CUDA, що дає можливість здійснювати весь процес за рахунок графічного процесора NVIDIA, то Freemake Video Converter здатний перетворити один формат в інший набагато швидше, звільнивши від рутини центральний процесор. Однак, у порівнянні з представником Movavi, даний фігурант буде помітно повільніше.

Швидше за все цей відбиток як наслідок накладено часом, адже продукт компанією давно не розвивався і не йде в ногу з часом. Очевидний плюс в тому, що ця програма має простий інтерфейс і не вимагає фінансових вкладень.

Основний функціонал:

 • Велика підтримка мультимедійного контенту, але в списку немає деяких поширених розширень;
 • Трансформація файлів під різні девайси, але немає готових профілів;
 • Прийнятна швидкість конвертації, але поступається іншим аналогічним продуктам;
 • Наявність інструменту для об’єднання, повороту, обрізання і видалення чорних смуг на відео файлах;
 • Пряма вивантаження файлів на сервіс YouTube без додаткових рухів.
 • Підтримка субтитрів при конвертації відео і DVD з субтитрами під мобільні і стаціонарні комп’ютери та інші пристрої.

Згідно Вікіпедії , розробники Freemake Video Converter порушують авторські права FFmpeg і не дотримуються правил ліцензії. Незважаючи на безкоштовність продукту, деякі користувачі можуть оцінити цей момент не на користь Freemake.

Офіційний сайт Freemake Video Converter .

ВидеоМАСТЕР.

Як і інші представники містить в собі редактор, конвертер і всі необхідні функції для роботи з мультимедійними зображеннями. Завдяки простому інтерфейсу, але архаїчного дизайну, ви без особливих зусиль змініть один формат на інший. Додаток підтримує близько ста форматів і більше трьохсот пристроїв, має готові набори налаштувань іменовані пресетами, конвертує video під Apple (iPhone, iPod), Nokia, Samsung, HTC, BlackBerry, LG, Motorola, а також смартфони та планшети працюють під управлінням Andoid від інших виробників.

Приємно, що конвертер може оптимізувати ролик під будь-який популярний хостинг YouTube, RuTube, Vimeo і соціальні мережі ВКонтакте … При конвертації файлу в формат FLV софт автоматично доповнить його готовим плеєром.

Необхідно сказати, що в додатку навіть новачкам буде зручно редагувати video підвищуючи його якість без спеціальних знань. Без будь-якої підготовки, ви легко зміните яскравість і насиченість картинки, відріже нерівні краї або внесете інші необхідні зміни.

Разом з тим, при склеюванні фрагментів в редакторі ви не знайдете плавних переходів, які є в інших продуктах цього роду. Істотним недоліком для нас стала дуже повільна трансформація відео з одного стану в інший. При додаванні в програму файлів великих розмірів (понад 20 Гігабайт) для конвертації, вона негайно ж безпробудно зависала. Даний софт доступний в трьох редакціях, де молодша має обмеження до 50 розширень, а старша має додатковий функціонал: кадрування та обрізка, стабілізатор зображення, поворот і поліпшення, ефекти і зміна швидкості.

Основний функціонал:

 • Наявність пресетів, спецефектів і всіляких поліпшень;
 • Можливість додати текст і логотип;
 • Трансформування файлів під смартфони та планшети різних виробників;
 • Можливість швидко повернути і кадрувати ролик, обрізати його і з’єднати;
 • Можливість отримати звукову доріжку з ролика;
 • Можливість в ручну змінити швидкість відео в два або три рази використовуючи налаштування;
 • Стоп-кадри дають можливість зберігати моменти в JPEG, GIF, BMP або PNG форматах;
 • Створення GIF з відрізків ролика;
 • Можливість записати DVD з інтерактивним меню;

Просте і зрозуміле додаток з доступною ціною і основними параметрами для редагування, перетворення відео під популярні девайси і формати, але швидкість конвертації не оптимізовані і залишає бажати кращого. Засмутило і те, що в додатку неможливо працювати з «важкими» файлами, але для створення легких роликів можна використовувати.

Офіційний сайт «ВидеоМАСТЕР» .

VSDC Free Video Converter.

Творці VSDC позиціонують його як відео редактор в арсенал якого входять розширення для трансформації мультимедійних файлів з одного розширення в інше. Як і всі представники нашого топа, підтримує безліч популярних кодеків, включаючи полюбився всім H.265 і звичайно ж працює з усіма відомими мультимедійними форматами.

До складу інструменту включені різні спецефекти і фільтри для створення індивідуального професійного стилю в мультимедійному файлі. Ви можете в один клік надати своєму ролику стиль Instagram і заощадити свій час. Всі ефекти розбиті на кілька груп: накладення фільтра, корекція, трансформація і на додаток відеоефект для переходу між сценами.

Для досягнення аудіо ефектів ви можете використовувати нормалізацію звуку, підняти / знизити гучність, створити ефект луни, посилити або послабити реверберацію і багато іншого. При певних навичках, ви можете скористатися функцією «Маска» і приховати обличчя персонажа шляхом розмиття, тим самим зберегти його конфіденційність або видалити якісь небажані об’єкти або знаки.

До складу софта увійшла система з профілів для адаптації ролика під певні девайси компанії Apple (iPod, iPhone, iPad), ігрові приставки від Sony (PlayStation) і Microsoft (Xbox), а також різні DVD програвачі, смартфони і продукти працюю поду управлінням Android. Крім цього, ви можете «залити» ролик в відомі соціальні мережі Facebook, Instagram, Twitter або на хостинг YouTube, Vimeo. Розробники продумали інтерфейс – він простий і зрозумілий, але сучасним дизайн не назвеш.

Потрібно сказати, що програма має великий час конвертації, споживає багато ресурсів комп’ютера і має дрібні недоліки. Можливо в майбутніх версіях її як слід протестують і щось виправлять, але поки склалося враження, що вона трохи сирувата, але для створення чогось коротенького і невибагливого піде.

Основний функціонал:

 • Підтримка безлічі поширених форматів і кодеків, включаючи H.265 (експорт 4К і HD);
 • Оптимізація мультимедійного контенту для безлічі пристроїв завдяки готовим профілям;
 • Функція створення DVD і запису його на носій за допомогою вбудованого модуля;
 • Можна застосувати всілякі маски і виділити, розмити або приховати певні об’єкти на зображенні;
 • Завантажувати отриманий результат в соцмережі Facebook, Twitter, Instagram і хостинг YouTube, Vimeo;
 • Можливість видаляти не знадобилися фрагменти, розбивати ролик на частини і об’єднувати кілька файлів в один

Ви запитаєте: «Чи не забагато функціональних для безкоштовного редактора і конвертера?».

Оскільки продукт позбавлений регулярних фінансових «вливань», а пропозиція стати спонсором, чи знаходить відгук в особі домашніх користувачів, то це залишає певний відбиток на розвиток програми та її тестування перед виходом на ринок.

Офіційний сайт VSDC Free Video Converter .

У висновку відкриємо вам невеличкий секрет. Для себе ми вибрали програму Movavi Конвертор Відео. Під всі наші вимоги вона підійшла практично ідеально. Рекомендуємо і вам звернути на неї увагу. Впевнені, що вона на високому рівні перетворює з одного формату в інший не тільки улюблені фільми і музику, але і ролики для YouTube каналу або пам’ятні для вас файли. А який софт для себе вибрали ви і чому?

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.