Хто такий модератор і що він робить у рамках своєї посади

Поширити

Доброго часу доби, дорогі друзі!

У цій статті я розповім про те, хто такий модератор і що він робить. Ми поговоримо про всі особливості цієї професії, включаючи потенційний заробіток, спектр обов’язків, підводні камені та багато іншого. Варто зазначити, що професія модератора може бути трохи різні дії. Все буде залежати від того місця, де людина працює.

Наприклад, якщо ви хочете модерувати групи в соціальних мережах, то крім самої модерації, у вас можуть бути і дещо інші обов’язки. Найчастіше це перетинається з адмініструванням, тому ніяк не можна упускати цей момент. Загалом, про все це та багато іншого ми поговоримо в сьогоднішньому матеріалі. Давайте починати!

Зміст

 • Хто такий модератор
 • Як стати модератором
 • Скільки заробляють
 • Висновок

Хто такий модератор

Модератор – це людина, яка стежить за станом певного медіаресурсу, попутно модеруючи коментарі, записи, пости або щось ще. По суті, модератор вирішує, пропускати якусь інформацію або ж ні. Також він може незначно змінити цю саму інформацію.

Наприклад, прибрати ненормативну лексику з коментарів, якщо ми говоримо про групи ВКонтакте або якісь платформи, де люди можуть вільно висловлюватися. Модератори дуже важливі для будь-якого медіаресурсу, де користувачі можуть якось висловлювати свою думку.

Якщо коментарі відкриті, чекайте біди. Знайдуться люди, які захочуть заспамить всі рекламою, забороненою інформацією, недоречними і абсолютно непотрібними жартами або чимось, за що ресурс може бути заблокований на вимогу вищестоящих органів. Мета модератора видалити все це і заблокувати порушників. Але в деяких випадках обов’язки можуть розширюватися. Все залежить від конкретного ресурсу.

Якщо мова йде про форумах, то модератори, крім стеження за дотриманням правил спілкування, можуть також підтримувати роботу форуму, виконувати функції адміністратора (створювати нові теми тощо), публікувати певну інформацію та новини проекту.

У групах ВКонтакте модератори, як правило, чистять коментарі, стежать за тим, щоб користувачі не занадто сильно заглиблювалися в образи і т. д. В Однокласниках теж можна зустріти людей, які порушують правила. Причому не тільки у спільнотах, але і на особистих сторінках користувачів.

Дуже часто вони, крім простої стеження за обговореннями, виконують функцію контент-менеджерів. Вони створюють контент-плани для групи і стежать за публікацією. Також модератор може відповідати за якісь додаткові речі: працювати з особистими повідомленнями групи, розпоряджатися рекламою в співтоваристві, приймати заявки в співтовариство (якщо воно закрите), стежити за тим, щоб ніхто не додав зайвого в альбоми групи і т. д.

Загалом, спектр обов’язків модератора може дуже сильно відрізнятися. Проте незмінно те, що модератор відповідає за порядок на певному медиаресурсе. Якщо поставити все на самоплив, то ресурс просто буде заспамлен різного роду рекламою, непотребнимі повідомленнями від “тролів” та іншими “принадами”.

Крім простих модераторів, є ще і головні. Вони стежать за тим, щоб пересічні модератори добре виконували свої обов’язки. Тобто це керуюча професія, мета якої полягає в контролі групи співробітників. Також головні можуть брати на себе функції пересічних: стежити за коментарями, чистити недоречні повідомлення, розпоряджатися рекламою і т. д. В деяких випадках функцію головного модератора беруть на себе адміністратори.

Окремо варто виділити модераторів на різних платформах і сайтах. Там вони також відповідають за фільтрацію інформації, але в дещо іншому вигляді. Якщо модератор ВКонтакте зазвичай просто дивиться за станом коментарів, лише зрідка дозволяючи собі когось банити або видаляти коментарі, то на сайті йому доведеться фільтрувати кожен пост, оголошення або якусь іншу інформацію, яку викладають користувачі.

В якості прикладу можна взяти той же Авіто. Там люди щодня публікують величезна кількість різних оголошень. Кожне таке оголошення може порушувати правила сайту, повідомляти якусь непотрібну інформацію, ображати чиїсь почуття і т. д. Це означає, що сама платформа потребує дуже ретельної модерації.

Якби її там не було, кожен чоловік міг би писати в оголошеннях все, що захоче. Такий сайт ніколи б не став таким популярним, його б просто заблокували.

Кожне оголошення на Авіто повинна перевірятися на предмет наявності заборонених слів і т. д. Для цього в штат приймається колосально величезна кількість модераторів. Одна людина просто фізично не зможе впоратися з такими обсягами. Поки він буде перевіряти одне оголошення, люди вже опублікують сотню інших.

Те ж стосується і інших подібних платформ. Скрізь, де люди можуть щось публікувати самостійно, причому неважливо, коментарі це, пости або оголошення, потрібна ретельна модерація.

Навіть на біржах фріланса є модератори, які стежать за тим, що публікується в списку замовлень. Хоча, здавалося б, навіщо? Адже потрібно просто описати суть завдання і все. Але ні, дуже часто користувачі починають обманювати систему, намагаючись відразу дати контакти (щоб обійти комісію біржі, наприклад), або просто пишуть якісь не зовсім зрозумілі і замилені фрази, які можуть означати щось незаконне.

У такому разі модератор або змінює текст замовлення, видаляючи звідти зайві шматки, або пере саме оголошення з майданчика.

Отже, тезисно:

 1. Модератор – це людина, яка фільтрує інформацію на відкритих майданчиках.
 2. Крім цього обов’язку, можуть бути додаткові. Все залежить від платформи і випадку.
 3. Модератор повинен бути компетентний в тій сфері, в якій він працює. Інакше не уникнути помилок і непорозумінь.
 4. Відсутність модератора тягне за собою величезні проблеми. Майданчик просто стає інформаційної смітником.

До речі кажучи, в останній час стали з’являтися інструменти, які можуть спростити процес модерації. На них можна налаштовувати фільтри (якщо у фразі є певне слово і комбінація слів, то вона видаляється, а користувач блокується), якісь тригери або оповіщення для модераторів.

Так, навіть з автоматичною модерацією потрібна людина, яка буде стежити за всім цим. Іноді автоматизовані інструменти виходять з ладу і починають блокувати, взагалі, будь-яку інформацію.

Як стати модератором

Для того щоб стати модератором, ви повинні розуміти суть його роботи. Якщо мова йде про якусь площадку або групу Вконтакті, то ви повинні бездоганно знати правила поведінки. Також хороший модератор повинен володіти критичним мисленням, кмітливістю, хорошим рівнем грамотності та іншими навичками, які можуть знадобитися при роботі з якоюсь певною майданчиком.

Якщо мова йде про якийсь платформі типу того ж Авіто, то хороший модератор повинен вміти працювати в панелі управління. Природно, ніхто не буде вимагати від вас відразу все знати. Необхідно швидко навчатися та розуміти суть. Дуже стане в нагоді аналогічний досвід, однак, як показує практика, на таку роботу можуть прийняти без досвіду. Досить просто вміти швидко розбиратися в нових для себе платформах.

Модератори на форумах не беруться з повітря. Зазвичай їх обирають із числа досвідчених користувачів, які не перший рік спілкуються на теренах майданчики. Таке буває досить часто, але не завжди. Іноді людини дійсно можуть взяти в штат через якихось особистісних особливостей або випадку.

Але йому доведеться дуже несолодко. Необхідно буде розбиратися у всіх тонкощах, в найкоротші терміни дізнаватися про всієї місцевої “флорі і фауні”, вчитися спілкуватися з мешканцями форуму і т. д.

Модераторів групи ВКонтакте набирають через свої ж групи або через спеціалізовані майданчики з вакансіями. Просто перейдіть на будь-який майданчик і забийте параметри. Впевнений, ви знайдете багато вакансій, які передбачають модерацію якийсь інформаційної площадки.

Але тут варто пам’ятати, що далеко не всі вакансії будуть відповідати вашим особистим вимогам. Ви повинні чітко розбиратися в темі тієї майданчики, яку ви хочете модерувати. Якщо мова йде про автомобільний портал, то модератор обов’язково повинен розуміти всю суть даної тематики, вміти знаходити інформацію і перевіряти її. Інакше ж від такого “спеціаліста” не буде толку, тільки постійні помилки і лайка з користувачами.

Якщо у вас є конкретна мета стати модератором на якийсь майданчику, то я рекомендую вам подивитися вакансії на самому сайті цієї майданчики, їм написати на електронну пошту або спробувати пошукати через різні сайти-агрегатори вакансій.

Серед таких сайтів можна виділити:

 • Авіто
 • hh.ru
 • Зарплата.ру

Є й інші проекти, де можна шукати вакансії. Це віддалена робота, тому я подивився б в сторону Telegram-каналів. Там регулярно публікуються оголошення про пошук людей, в тому числі модераторів на удаленку:

 • Workathome
 • Distantsiya

Також оголошення про вакансії модератора можна знайти в різних групах Вконтакті, які присвячені пошуку роботи. Публікувати я їх не буду, досить просто зайти в пошук і ввести ключове слово “Робота”. Вам відразу ж видадуть цілі величезні списки груп, де люди розміщують вакансії. Ви можете підписатися на кілька таких і включити повідомлення, і при появі нової вакансії ВК відразу ж вас сповістить.

Також оголошення може взагалі не бути. Проте ви можете спробувати написати на пошту якийсь майданчики і запропонувати свої послуги. Якщо майданчик дійсно потребує модерації, вам обов’язково дадуть відповідь і розкажуть про всі умови.

Скільки заробляють

Тепер потрібно приділити окрему увагу заробітку модераторів. Насправді точних цифр я не назву, тому що певного значення тут немає. Заробіток може варіюватися від 3 тисяч рублів до декількох десятків. Все залежить від майданчика і власника.

Якщо у власника групи ВК або сайту немає зайвих грошей, то і платити навіть за таку важливу роботу він багато не буде. Швидше за все, обійдеться в 5 – 6 тисяч рублів, вважаючи це достатнім.

Якщо забити на цю вакансію в HeadHunter, то вам відразу вилетять десятки вакансій з різними зарплатами і вимогами. Причому не всі вони будуть віддаленими. Деякі компанії наймають модераторів в штат, вважаючи, що так вони будуть більш ефективно працювати.

По цифрам виходить від 10 до 40 тисяч рублів. Зустріти більш високу зарплату – рідкість. Більш низьку – теж, але там ще є категорія “Не вказано”. Зазвичай саме в цій категорії публікуються вакансії з надмірно низькою заробітною платою, щоб не лякати шукачів.

Ви також можете зайти на будь-який сайт і перевірити цю інформацію особисто. Швидше за все, ви побачите цифри в тих межах, які я позначив. Можливо, вам попадеться вакансія з більш високою зарплатою. Але там, найімовірніше, передбачена ще якась додаткова діяльність: контент-менеджмент, публікація або щось ще.

Також більш високими ЗП можуть володіти імениті проекти типу Яндекса, Mail або навіть ВКонтакте (не група, а сама соціальна мережа). У такому разі заробітна плата буде дійсно підвищеною, але і обов’язків тут більше. Проста людина з вулиці навряд чи впорається.

Та й не буде той же Яндекс брати собі в штат незрозуміло кого. Швидше за все, знадобиться досвід роботи на аналогічних посадах або значне портфоліо, яке буде говорити про вашої компетенції.

Модератори Яндекса можуть працювати з пошуковою видачею, якимись заявами або сервісами на зразок Яндекс.Таксі, Яндекс.Їжа і т. д. Набирають найчастіше в якесь конкретне місце, і це зазначається в оголошенні. Вже багато разів я зустрічав різні вакансії в Яндексі.

Там завжди вказувалася максимально точна інформація: удаленка або штат, заробітна плата, сервіс, в якому доведеться працювати, і докладний опис процесу. Також до вакансіях можуть прикріпити анкету, яку претендент повинен буде заповнити. Нічого складного там немає, алгоритм скрізь один – дані про освіту, особиста інформація (Ф. В. О., вік, місце проживання), переваги, досвід роботи і т. д.

В інших великих компаніях так само. Виходячи зі всього цього ми можемо дійти висновку, що заробляють модератори по-різному. У більш дрібних місцях і зарплати відповідні. А от щоб вийти на гідний рівень заробітку, доведеться обзавестися резюме, мати якісь спеціальні знання і розуміти суть роботи модератора конкретно на тій платформі, яку ви хочете потрапити.

Висновок

Модерація контенту – дуже важлива функція, яку обов’язково повинен виконувати якийсь чоловік. Без модерації платформа буде заспамлена, тому наявність грамотного людини в штаті необхідно.

Пам’ятайте, що модератор повинен володіти рядом певних якостей. Без них він не зможе нормально працювати і існувати в рамках співтовариства. Тому краще гарненько подумайте, перш ніж влаштуватися на таку вакансію. Зважте всі за і проти. На цьому все, вдалого дня!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.