Як зробити розсилку в ВК: розіслати запрошення в групу і зробити масову відправку повідомлень передплатникам

Поширити

Привіт, друзі.

Соціальні мережі придумані для того, щоб люди зустрічалися, спілкувалися, обмінювалися цікавою та корисною інформацією, але не тільки. Для власників самих соцмереж, компаній і блогерів вони стали місцем для заробітку, залучення цільової аудиторії та отримання швидкого зворотного зв’язку. Для цих цілей існує безліч платних і безкоштовних інструментів.

Наша сьогоднішня тема буде цікава в основному власникам, адміністраторів груп і усім, хто хоче заробляти у Вконтакті. Ми розберемося, як зробити розсилку у ВК, розглянемо це питання з технічної й організаційної точок зору, дізнаємося, які програми застосовуються для масової відправки повідомлень, як не стати спамером і робити цікаві для цільової аудиторії оповіщення.

Зміст

 • Що таке розсилка і навіщо вона потрібна
 • Розсилка запрошень в групу
 • Програми для автоматичної розсилки повідомлень
  • Розсилки
  • Гамаюн
 • Сервіси і сторонні програми
 • Правила соціальної мережі
 • Як робити цікаві розсилки, які будуть читати
 • Як відправити повідомлення всім друзям з особистого облікового запису
 • Висновок

Що таке розсилка і навіщо вона потрібна

Коли ми наповнюємо співтовариство, то намагаємося робити корисні і цікаві для нашої цільової аудиторії публікації. Кожен користувач може побачити їх у своїй стрічці новин, оцінити та прокоментувати. Але цього недостатньо, тому що конкуренція велика, користувачі підписані на десятки пабликов і персональних сторінок, тому наші пости можуть губитися в загальному потоці інформації. Крім того, не всі і не щодня перегортають новинну стрічку.

Важливі послання, які ми хочемо донести до кожного передплатника, краще всього відправляти особисті повідомлення, їх більшість користувачів соціальної мережі точно відкривають і переглядають. Якщо учасників в групі пара десятків, то можна кожному написати персонально, витративши на це 15 – 20 хвилин. А ось якщо адресатів більше 100, це перетворюється в складну і тривалу роботу.

У такій справі нам якраз і потрібні масові розсилки. Ми пишемо повідомлення один раз і відправляємо відразу всім передплатникам. Як кажуть, швидко, вигідно і зручно.

Є 2 типу послань, які використовують адміністратори і власники спільнот:

 1. Запрошення приєднатися до групи або підписатися на новини.
 2. Листи для тих, хто вже підписаний.

У цих двох видів послань є свої особливості, і зараз ми їх розберемо.

Розсилка запрошень в групу

Найперше, що цікавить власників спільнот, – це залучення нових людей. Щоб набрати перших передплатників, є кілька способів:

 1. Реклама групи ВКонтакте.
 2. Надіслати повідомлення друзям із запрошенням.
 3. Репости на сторінках передплатників.
 4. Конкурси та акції типу “приведи друга”.
 5. Використання сторонніх сервісів і ботів.
 6. Розсилка до 30 повідомлень і 50 запрошень з особистого профілю людям, які не є друзями, але можуть зацікавитися тематикою групи.

Якщо ви готові вкласти гроші в швидке просування своєї спільноти, то можете використовувати всі ці методи, включаючи біржі реклами. Але на самому початку розкажіть про свій проект друзям і попросіть їх залучити знайомих, кому буде цікава тематика групи.

Запросити друзів ви можете через особисті повідомлення або через інтерфейс співтовариства. Для цього відкриваємо сторінку і дивимося на меню праворуч. Якщо ви власник або адміністратор пабліка, то побачите пункт “Розповісти друзям”.

Тепер потрібно написати привабливий пост-запрошення для своїх знайомих.

У групі, на відміну від публічної сторінки, є також можливість відправити персональні повідомлення і запросити кожного свого друга особисто. Для цього є спеціальний пункт в бічному меню.

У вікні з’явиться список ваших друзів ВКонтакте. Надішліть запрошення тим людям, яким буде цікава тема спільноти, і самим близьким товаришам, і родичам, які просто захочуть підтримати вас і взяти участь у проекті.

Програми для автоматичної розсилки повідомлень

З запрошеннями розібралися, тепер переходимо безпосередньо до створення масових розсилок для передплатників та гостей співтовариства. Найпростіше і доступне рішення – це використання спеціальних додатків, які можна завантажити і встановити прямо в ВК.

Переваги такого підходу:

 • це легальний, тобто схвалений адміністрацією ВКонтакте спосіб авторассылок повідомлень від імені групи;
 • швидка установка і настройка прямо в соціальній мережі;
 • просте управління;
 • зрозумілий інтерфейс;
 • можливість використовувати всі або більшість функцій безкоштовно.

Для того щоб підключити додаток, ми заходимо в свою групу і відкриваємо підрозділ “Управління”.

Тепер у вікні йдемо в пункт “Додатки”, де можна вибрати необхідні інструменти для нашої спільноти.

Зараз ми розглянемо декілька популярних програм для розсилки повідомлень, які ви зможете знайти в ВКонтакте і встановити в своїй групі.

Розсилки

Це саме популярне на сьогоднішній день і єдине повністю безкоштовний додаток. Знаходимо його в переліку доступних утиліт і додаємо в свій паблік.

Додаток моментально додасться на сторінку, і його відразу можна налаштувати під свої цілі і завдання. Давайте створимо першу групову розсилку. Для цього переходимо в налаштування.

Потім тиснемо на єдину кнопку в центрі екрана і дозволяємо доступ до своїх контактів.

Тепер заповнюємо поля форми:

 • назва;
 • короткий опис;
 • повідомлення для підписантів – це перше привітальний лист для нових передплатників;
 • завантажуємо іконку – картинку, яка відображає суть теми;
 • якщо потрібно, відзначаємо внизу платну чи приватну основу повідомлень.

Коли все налаштовано, підтвердіть дію, натиснувши на кнопку “Створити”.

Після цього в меню групи з’явиться наша перша розсилка.

Якщо ми натискаємо на іконку, то бачимо опис і пропозиція підписатися.

Далі користувачеві залишається тільки підтвердити, що він дозволяє відправку собі повідомлень.

Щоб написати перше повідомлення від імені групи, заходимо в створену нами тему і натискаємо на напис “Створити розсилку”.

Видаємо додатком доступ до діалогів і пишемо своє перше послання передплатникам. Протестувати роботу краще за все на собі. Станьте першим дописувачем і пошліть собі лист з групи.

Як і в звичайних публікаціях, до повідомлення можна додати посилання, фотографії, картинки, відео та аудіозаписи. Після оформлення листа натисніть “Продовжити”.

У вікні можна зробити моментальну або відкладену відправку відразу по декількох або по одній базі передплатників.

Спробували? Вийшло?

У будь-який час ви можете додати віджет додатки на сторінку, налаштувати його видимість, додати або видалити неактуальну тему, подивитися надіслані повідомлення. Для цього заходимо в пункт меню “Керування”, “Додатки” або відкриваємо будь-розсилку й переходимо до налаштувань.

Гамаюн

Це ще одне популярне рішення для масових листів ВКонтакте. Відкриваємо меню “Керування”, “Додатки” і додаємо утиліту у своє співтовариство.

Після установки переходимо до налаштувань.

Для початку нам треба вирішити додатком доступ до даних і відправлення повідомлень користувачам від імені групи, якщо ви не зробили цього раніше.

Після цього додаток розповість про свої можливості. Прочитайте чи перегорніть інформацію і переходьте до створення тем та повідомлень.

“Гамаюн” дає багато цікавих можливостей:

 • налаштування автоворонок;
 • відправка листів не тільки передплатникам, але і будь-яким користувачам id;
 • створення UTM-міток і аналітика переходів по посиланнях;
 • персоніфікація повідомлень;
 • створення платних підписок.

Однак більшість цих функцій платне, безкоштовно програму можна використовувати протягом 3 днів. Також без оплати можна надсилати до 3 007 повідомлень за раз. Щоб користуватися іншими можливостями, треба заплатити щонайменше 504 рубля на місяць.

Сервіси і сторонні програми

Один з найпопулярніших сервісів для розсилок називається Senler. Встановити його можна, як і звичайний додаток, через меню “Керування”, “Додатки”.

Приступаємо до роботи.

Підключаємо співтовариство до сервісу.

Після цього нас перенаправляють на сайт senler.ru. Переходимо в особистий кабінет і даємо доступ програми до інформації спільноти і нашої персональної сторінки.

Після цього можна використовувати додаток. Безкоштовно можна відправляти до 150 повідомлень в добу. Якщо потрібно розсилати не більше 2 000 листів, то це коштує 150 рублів на місяць. Це мінімальний тариф, а максимальний – до 2 000 000 повідомлень в добу, і коштує це задоволення 100 000 рублів на місяць.

З допомогою Senler ми можемо:

 • створювати різні розсилки: від звичайних листів для передплатників до бесід;
 • писати особисті повідомлення;
 • вивчати статистику по відправлень;
 • планувати терміни і час доставки.

Є і інші сервіси та програми, які дозволяють робити автоматичні розсилки і збирати базу передплатників. Ось деякі з них:

 • ArtSend,
 • Gandy Mail,
 • LSender VK PRO,
 • BotsApp,
 • SocialSend.

Ми ще обов’язково зробимо огляд цих сервісів та програм, а для початку роботи з розсилками ВКонтакте досить розглянутих вище додатків. Випробуйте їх і розкажіть про свої враження.

Якщо хочете скористатися стороннім сервісом, то попередньо прочитайте відгуки про нього, дізнайтеся плюси і мінуси, порівняйте тарифи з подібними продуктами і після цього приймайте рішення про те, яка програма вам найбільше підійде. У більшості утиліт є пробний тестовий період.

На всякий випадок проходите реєстрацію через запасну сторінку ВКонтакте, а не через основний аккаунт, і тільки після того, як переконаєтеся в надійності сервісу, можете заходити в нього через свій профіль.

Правила соціальної мережі

Багато адміністраторів і власники прагнуть до того, щоб відправляти повідомлення всім учасникам групи. Але такий підхід в даний момент актуальним. Є правила соціальної мережі, які відповідають вимогам законодавства, і краще їх не порушувати:

 1. Людина повинна сам висловити бажання отримувати повідомлення або повідомлення, одного вступу в групу зазвичай недостатньо, потрібна підписка на конкретну розсилку.
 2. У користувача повинна бути можливість у будь-який час відписатися від повідомлень. Можливо, ви помічали, що в поштових розсилках і в соціальних мережах робиться спеціальна приписка дрібним шрифтом в кінці тексту послання.
 3. Вміст не повинно порушувати законодавство Росії, правила соціальної мережі та авторські права.

Дотримання цих правил допоможе зберегти лояльність передплатників і не нарватися на блокування співтовариства.

Як робити цікаві розсилки, які будуть читати

Тепер коротко розберемося, як і що писати, щоб людям було цікаво і вони хотіли регулярно отримувати від вас новини в особистих повідомленнях:

 1. Не пишіть занадто часто. Зазвичай розсилки робляться раз на 1 – 2 тижні. Звичайно, це залежить від тематики. Якщо ми говоримо про якийсь марафоні, розрахованому, наприклад, на 5 днів, то протягом цього часу можна надсилати листи щодня. Якщо ж розсилка розрахована на тривалий термін, то не варто перевтомлювати читача, на них і так обрушуються тонни інформації. Краще написати щось дійсно класне і корисне раз в 2 тижні, ніж спамити передплатників щодня.
 2. Дотримуйтесь тематики.
 3. Приносите користь передплатникам, а розважальні пости краще залиште для звичайних публікацій. В особистих листах повинні бути найбільш корисні матеріали.

Будьте ввічливі і уважні до читачів, запитуйте їх думку, дізнавайтеся, про що вони хотіли б почитати в розсилці, які у них є зауваження і побажання. Намагайтеся підтримувати живе двостороннє спілкування, а не “грати в одні ворота”, закидаючи передплатників рекламними посланнями і “привабливими” пропозиціями.

Як відправити повідомлення всім друзям з особистого облікового запису

Надіслати персональні послання кожному своєму другу можна тільки вручну, кожен раз заходячи в діалоги і копіюючи текст. Але багато однакових повідомлень, відправлених протягом короткого проміжку часу, викличе підозри в адміністрації, і є велика ймовірність, що ваш профіль тимчасово заблокують до з’ясування обставин.

Щоб оповістити всіх друзів про якусь подію, є 2 більш зручних рішення:

 1. Звичайна публікація, яку побачать всі передплатники у своїй стрічці новин. Звичайно, не всі регулярно переглядають новини, але найбільш активних друзів ви точно зможете повідомити. Щоб добитися кращого ефекту, закріпіть запис на своїй стіні.
 2. Групова бесіда, в яку можна додати всіх своїх товаришів і колег. В такому випадку вони отримають однакове повідомлення від вас, і ніяка блокування вам не загрожує. Але для тривалого діалогу такий підхід не годиться, велика частина людей швидко вийде з бесіди.

Використовуйте ці способи, якщо є необхідність швидко написати всім своїм друзям ВКонтакте.

Висновок

Ми з вами розібралися, як зробити розсилку зі своєї групи в ВК, дізналися, які для цього є платні і безкоштовні продукти, а також у чому їх особливості.

Поділіться своїм досвідом: які програми вже використовували для відправки повідомлень і що можете про них сказати? Якщо є питання по темі, пишіть їх в коментарях.

Розкажіть про статтю своїм передплатникам в соціальних мережах і збережіть її на стіні або в закладках, щоб повернутися в потрібний момент.

Підписуйтесь на нові публікації блогу iklife.ru ми регулярно робимо огляди і розбираємо роботу корисних програм і сервісів.

А на сьогодні у мене все. До нових зустрічей, друзі.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.